Fotóvilág fórum
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...
Általános / Egy kis néznivaló, avagy fotó a weben

Nem húznám tovább a dolgot: Miről is szól az utolsó négy feltett képem?
Mint itt a „Gondolatok”-ban is kérdeztem, (mert azt hittem emlékezik még rá valaki) hogy feltegyem-e azt a sorozatomat, amit már öt éve feltettem a fotoarénára. Nos, ez a sorozat, a keret kis változtatásával, annak a sorozatnak az első négy képe. Az arénán utolsó kép meglehetősen kiverte a biztosítékot sokaknál. Ennek a biztosítékkiverésnek az lett a vége, hogy az adminisztráció törölte a sorozatot, meg még néhány kommentet, tőlem is meg mástól is, itt-ott.
Ezt megelőzendő (bár miért is akarnám megelőzni a vihart, ha törlődöm, hát törlődöm….) az utolsó képet nem tenném fel, hanem egy linket tennék ide, ami a fotókör honlapjára mutat, ahol mind az öt kép, az utolsó is fenn van.
Ott van néhány gondolat is, a kép készítéséről.
Itt a link:
LINK
Amíg megnézitek, addig írok, és egy következő gondolatban folytatom.

Köszi!...
Bár így tudnék komponálni!...

k30user: öröm volt megnézni ezeket a fotókat, nem csak fotótörténeti értékük miatt, hanem azért is, mert a legtöbb tananyag lehetne az emberábrázolás a fotográfiában tantárgyhoz.

100 éves színes fotók
LINK

Eszembe jutott e képekről egy fotókiállítás nyilvános zsűrizése, valamikor a múlt század hetvenes éveiben ahol a magas zsürorok kiszórták a hasonló képeket. Valamelyik költői vénával megáldott/megvert társunk verset farigcsált: "A walesi bárdok, avagy az országos kiállítás zsűrizése" címen. Az egészre már nem emléxem, csak ami engem érintett:
"Máglyára! el! igen kemény – Parancsol Bence Pál*
Ha! lágyabb tónus kell nekünk; s jött az ifjú Mihály"
(* - lehet, hogy Réti Pál volt, de a Pál az biztos:)

Utóbbi link így működik:
LINK

Köszönet érte. Remek karakterek, csak azt nem értem, hogy miért kell majd' mindegyiket szénné égetni.

Válasz erre
2017-06-12 12:24:10 - Zsozso

LINK

Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek!

Allegro;
én csak Aj Vej-Vej-ről beszéltem, most hozzáteszem, hogy olyasmi "modern, kortárs" művekre is gondoltam, mint a Műcsarnokban kb. egy éve bemutatott faecest ábrázoló kisplasztikára, valamelyik elhivatott magyar amazon kiállításra érdemes botrányos művére!
Igenis vannak nagyon értékes "kortárs" művek a fotózásban is!
Csak idő, és az utókor ítélete lesz az ocsú elválasztása a búzától!...

Válasz erre
2017-04-12 21:15:39 - Josa

allegro:
Hát meglehetősen zavaros egy ügy. Lehet, hogy egyszer majd a kifejezés jelentése el fog térni az értelmétől - új életre kel?
Ez egy olyan eset lesz, mint amikor valaki elhagyja a saját árnyékát.

Lehet, hogy már ez is elavult? :)
LINK

Válasz erre
2017-04-11 13:07:07 - Josa

Sanyi, eszembe se jutott, hogy veled vitázzak ebben a kérdésben.
Mivel felmerült ismét a "kortárs művészet" kifejezés, úgy általánosságban jegyeztem meg ennek fonákságát.
A művészetben is vannak izmusokkal jelezett irányzatok, meg itt vannak az ...ista (realista, szürrealista, kubista meg Isten tudja milyen) irányzatok, amelyeket néven lehet nevezni.
Viszont mondjuk 150 év múlva is lehet a jelenkori irányzatokat "kortárs művészetnek" nevezni?

Sándor: Igen, a "kortársság" legfőbb jellemzője a sutaság...
...meg aztán abból lesz a kortárs fotó_"mű_vész", akinek van pénze fényképezőgépre, van ideje használni, és vannak befolyásos "barátai"(?), akik elhiteteik a sznobokkal, hogy amit barkácsol, az a "mű_ vészet" :)

Nincs veled vitám Josa; az "irányzat" alatt arra céloztam, hogy a "modern művészet" képviselői a skizofrénektől (csak kihúzod belőlem!...) a mai technikai haladás eredményeivel kísérletező kreatív emberekig széles skálán mozognak!

Az általam allegronak említett "kortárs művész"-t így mutatta be a magyar kritika: "Ráadásul az Ernst a kínai képzőművészet legrebellisebb fenegyerekét, az ellenállás nemzetközileg elismert kedvencét, Aj Vej-Vejt hozta el a hazai közönségnek."
Az ilyen szavaktól már nem először fordul fel a gyomrom, de ugye itt (nagyon helyesen) nem politizálunk!... (Csak elvétve - ugye egyesek!?).

Tehát eleve az a világhírű, és kiváló "művész", aki politikailag fekszik valamelyik izmusnak!

Elmentem, megnéztem a kiállítását, és egy kezdőnek is alig nevezhető, sem technikailag, sem esztétikailag v. fotószakmailag (nem tudom hogyan fogalmazzam meg) nem megfelelőek a képei!
Fotói annyiban "kortársak", hogy különböző hőzöngő embereket mutatnak, különböző szituációkban sután fotózva!...

Tagjaink több, mint kétharmada különb képeket csinál, mit ő!...

Válasz erre
2017-04-11 08:35:00 - Josa

A "kortárs" művészet szerintem nem irányzat, hanem látlelet, ami a kor életérzését tükrözi leginkább a mindenáron másságával és ha kell durvaságával, közönségességével, naturális megjelenítéseivel is.
Egyébként meg, mint korábban is állítottam, miden kor művészete "kortárs" művészet volt a maga korában, és a mai is csak átmeneti állapot.

Mihály: Majd ha jössz májusban (ahogy említetted volt) Budapestre és összejövünk, megbeszéljük ezt a témát is!
Annyira sajátos véleményem van a "kortárs" művészet egyik irányáról (mert szerintem több van), hogy azt nem 'merem' itt leírni, de szóban megosztanám veled gondolataimat!

Sándor: pedig az a modern, avagy "kortárs": "dekomponált, semmit mondó"... ha meg még technikailag is hibás, akkor máá' annyira "kortárs", mint ide Lacháza :)

Igen!
A kiállítása egyáltalán nem tetszett!...
Még a kívánt politikai rebellió sem jött be nálam, a mainstream pc.-t
sem láttam dekomponált, semmit mondó képein!...

Rá gondoltál?
LINK

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...

A Fotóvilág működése

Alapszabályzat

Mai albumajánlat

Dr. Varga Terézia
Jégvirágok tánca

Tegnapi albumajánlat

Kácsor Károly
Afrika

Videóajánlat