Fotóvilág fórum
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...
Általános / Egy kis néznivaló, avagy fotó a weben

LINK

Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek!

Allegro;
én csak Aj Vej-Vej-ről beszéltem, most hozzáteszem, hogy olyasmi "modern, kortárs" művekre is gondoltam, mint a Műcsarnokban kb. egy éve bemutatott faecest ábrázoló kisplasztikára, valamelyik elhivatott magyar amazon kiállításra érdemes botrányos művére!
Igenis vannak nagyon értékes "kortárs" művek a fotózásban is!
Csak idő, és az utókor ítélete lesz az ocsú elválasztása a búzától!...

Válasz erre
2017-04-12 21:15:39 - Josa

allegro:
Hát meglehetősen zavaros egy ügy. Lehet, hogy egyszer majd a kifejezés jelentése el fog térni az értelmétől - új életre kel?
Ez egy olyan eset lesz, mint amikor valaki elhagyja a saját árnyékát.

Lehet, hogy már ez is elavult? :)
LINK

Válasz erre
2017-04-11 13:07:07 - Josa

Sanyi, eszembe se jutott, hogy veled vitázzak ebben a kérdésben.
Mivel felmerült ismét a "kortárs művészet" kifejezés, úgy általánosságban jegyeztem meg ennek fonákságát.
A művészetben is vannak izmusokkal jelezett irányzatok, meg itt vannak az ...ista (realista, szürrealista, kubista meg Isten tudja milyen) irányzatok, amelyeket néven lehet nevezni.
Viszont mondjuk 150 év múlva is lehet a jelenkori irányzatokat "kortárs művészetnek" nevezni?

Sándor: Igen, a "kortársság" legfőbb jellemzője a sutaság...
...meg aztán abból lesz a kortárs fotó_"mű_vész", akinek van pénze fényképezőgépre, van ideje használni, és vannak befolyásos "barátai"(?), akik elhiteteik a sznobokkal, hogy amit barkácsol, az a "mű_ vészet" :)

Nincs veled vitám Josa; az "irányzat" alatt arra céloztam, hogy a "modern művészet" képviselői a skizofrénektől (csak kihúzod belőlem!...) a mai technikai haladás eredményeivel kísérletező kreatív emberekig széles skálán mozognak!

Az általam allegronak említett "kortárs művész"-t így mutatta be a magyar kritika: "Ráadásul az Ernst a kínai képzőművészet legrebellisebb fenegyerekét, az ellenállás nemzetközileg elismert kedvencét, Aj Vej-Vejt hozta el a hazai közönségnek."
Az ilyen szavaktól már nem először fordul fel a gyomrom, de ugye itt (nagyon helyesen) nem politizálunk!... (Csak elvétve - ugye egyesek!?).

Tehát eleve az a világhírű, és kiváló "művész", aki politikailag fekszik valamelyik izmusnak!

Elmentem, megnéztem a kiállítását, és egy kezdőnek is alig nevezhető, sem technikailag, sem esztétikailag v. fotószakmailag (nem tudom hogyan fogalmazzam meg) nem megfelelőek a képei!
Fotói annyiban "kortársak", hogy különböző hőzöngő embereket mutatnak, különböző szituációkban sután fotózva!...

Tagjaink több, mint kétharmada különb képeket csinál, mit ő!...

Válasz erre
2017-04-11 08:35:00 - Josa

A "kortárs" művészet szerintem nem irányzat, hanem látlelet, ami a kor életérzését tükrözi leginkább a mindenáron másságával és ha kell durvaságával, közönségességével, naturális megjelenítéseivel is.
Egyébként meg, mint korábban is állítottam, miden kor művészete "kortárs" művészet volt a maga korában, és a mai is csak átmeneti állapot.

Mihály: Majd ha jössz májusban (ahogy említetted volt) Budapestre és összejövünk, megbeszéljük ezt a témát is!
Annyira sajátos véleményem van a "kortárs" művészet egyik irányáról (mert szerintem több van), hogy azt nem 'merem' itt leírni, de szóban megosztanám veled gondolataimat!

Sándor: pedig az a modern, avagy "kortárs": "dekomponált, semmit mondó"... ha meg még technikailag is hibás, akkor máá' annyira "kortárs", mint ide Lacháza :)

Igen!
A kiállítása egyáltalán nem tetszett!...
Még a kívánt politikai rebellió sem jött be nálam, a mainstream pc.-t
sem láttam dekomponált, semmit mondó képein!...

Rá gondoltál?
LINK

Misi, Jutka, köszönöm, ezek igazán jó fotók!

Van mit tanulnunk!...

Erről jut eszembe, hogy talán két éve volt kiállítása az Ernszt múzeumban (akkor még az volt a neve - vajon miért kellett nevet váltani), a "világhírű" kínai fotográfusnak (a fene tudja már a nevét), ami nekem egy óriási csalódás volt!...
Aztán, utána olvasva kiderült, hogy az USÁ-ban él, a képei pedig a "kinai kommunista diktatúra"- ról adtak látleletet!?
(Fene ezt a politikát, hogy mindenhová beszivárog a jelenléte! A képek egyenlők voltak a nullával, leszámítva a témájukat...na de a megvalósításuk!...).

Jutka, én is köszönöm szépen!
...hát, még ha pásztorórákat fotózna...
(Amúgy meg magam is hasonló meggondolásból lettem "csak" favágó, és nem fényképész :)

Xabolcs, köszönet a fotókért!
Cserébe küldök egy kis nyugtatóbbat, ez ám az aranyélet! :)
LINK

Fantasztikusak ezek a Petrosyan-képek! Három dolgot is meg lehet érteni belőlük: milyen a társadalom mentális állapota Szentpéterváron; hogy kell használni a nagylátószöget; mire való a fényképezőgép.

Uhh, ezek tényleg jók!

170 db. őszinte kőkemény orosz szocio, Alexander Petrosyan előadásában:

LINK

(a 10. kép alatt lehet lapozni)

Ez a fotós klubom havi kiadványa.

LINK

LINK
Aláfestő zenével nézzétek és hallgassátok.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...

A Fotóvilág működése

Alapszabályzat

Mai albumajánlat

Dr. Varga Terézia
Jégvirágok tánca

Tegnapi albumajánlat

Kácsor Károly
Afrika

Videóajánlat
Lépcsőszimfónia
kompozíciós esettanulmány