fotovilag.hu
Fotóvilág fórum
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...
Általános / T. Szerkesztőség

A fotókat eleve a saját kategóriájában pontozzuk, a kategória értékrendje szerint. Bízzuk továbbiakban a is tagtársakra.
Vannak valóban nehezebben elhatárolható esetek. Feltettem egy "tényfeltáró" képet az Oktogon álló órájáról. Alig volt véleményező hiszen kevesen járnak arra és Ők sem figyelnek fel,hogy hónapok óta mozdulatlan. Elküldésre szántam az Önkormányzatnak miszerint cselekedni kellene. Volt aki a szándékot észreveszi és értékéli? A tényfeltárás is a fotósok dolga,kötelessége

Persze! Szuperexpressz mindenképp jöhet. Kétszer utaztam a TGV-vel Párizs és Lyon között. Igaz, akkor nem haladt rekord sebességével, ami 574,8 km/h, mindössze 300 km/h lassúsággal döcögött.

Válasz erre
2018-01-19 08:49:50 - Josa

aczelpeter: Ennye má' no!
Nem jó ötlet a Titanicra hivatkozni.
Ajánlhatok helyette egy 300-as szuper expresszt?

Akkor hát teljes gőzzel előre! - rikkantott a kapitány, és a Titanic elindult.

Válasz erre
2018-01-19 08:28:12 - Josa

Van, akit a lelkiekre ható, szánakozást keltő, de általában is emberes képek vonzanak igazán (hiszen emberek vagyunk), míg másokat a városképek, vagy a természetképek stb. Akaratlanul is hajlamosak vagyunk ilyen szemüvegen keresztül rangsorolni a képeket minőség szerint is.
*
Hol az igazság? Kategóriánként kell értékelni?, vagy elképzelhető valamilyen abszolút értékrend?
*
Érdeklődéssel várom az eredményt.

Itt demokrácia van. A tagság szava a nép szava. A tagság ítélt. Ez alapján készült az értékelés.

Á, eszembe se jutna... de 80 évest két negyvenesre azé' meggondolnám :)

avagy: “Elcserélném 40 éves nőmet két húszévesre.”

Igen, mint Péter...

...lyuteszembe a statisztikáról: a szomszéd bácsi 90 éves; dédunokája 10.
Átlaguk 50 év - a lexebb férfikor...

Gondoljátok, hogy számokkal értékelhető például ez a képtár?
LINK

Van erre az értékre kategória?

Vagy erre a képre van?
LINK

Attól tartok, hogy éppen az ÉRTÉK nem mérhető, nem “értékelhető”. Ezért minden számszerű, excelbe foglalt kiértékelés csak a lényegtelent tudja megfogni. Mert az igazi érték nem megragadható. Egyetlen egy nagyszerű kép mérhetetlenül értékesebb, mint ezer kicsit jó kép. Szó szerint értem, hogy mérhetetlenül. Nem mérhető.

(De semmiképpen nem akarom elvenni a kedveteket az éves kiértékeléstől. Pál annyit, de annyit dolgozott az anyaggal, hogy biztosan vannak jó statisztikai lehetőségek ebben az anyagban.)

Válasz erre
2018-01-18 13:47:08 - TBÉ

Engem is érdekelne...

Kiváncsivá tettél! Hajrá, tedd közzé!

Köszönettel venném.

Shoot it!

Kérdés a tagsághoz:
Elkészítettem egy részletes 2017 évi értékelést ahol a tagság 4+1 kategóriában lett értékelve.
Ha van rá némi érdeklődés akkor közzéteszem.

Az enyémről is eltűnt az ikon. ;)
programhUba.

Legyünk türelemmel, gyerekek!
Örüljünk, hogy voltak olyan bátor barátaink, akik átvették Doc örökségét (csak meg ne bánják!)!
A "Hét" képe attól válik azzá, hogy a legtöbb pontot kapja azon a héten, de a pontozás maga annyira szubjektív, rapszodikus, és szakszerűtlen, mint eddigi itt tartózkodásom óta soha (2004 óta). Nem akarom ezt a témát felmelegíteni (már többször lerágtuk ezt a csontot), csak megjegyzem!
Nem érdemes vele (és vonzataival) törődni igazából!...

:D
Lekerül?? de nem mindegyikről...

Válasz erre
2018-01-17 08:26:03 - duncos

Sajnos programhiba, meg az is hogy nem lehet a nick név mellé fotót feltölteni. ( megjegyzem a saját nevét kiírhatná mindenki )
Minden problémán dolgozunk csak a lassúság azért van, mert ez egy múltszázadi program s nehezen tudunk kiigazodni rajta.
Természetesen idővel ezeket a problémákat is megoldjuk.

S Mihálynak írom, hogy ezért van az, hogy eltűnnek a képek, mert lekerül
a bélyeg a fotóról és onnan már nem érzékeli a program a címet.
szép napot mindenkinek!

Igen, már látom, most meg aczelpeter fotójáról tűnt el. :-(

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...

A Fotóvilág működése

Alapszabályzat

Videóajánlat
Lépcsőszimfónia
kompozíciós esettanulmány

Tapétázás kisvakuval
video
Szarka Klára: A hírkép és a riport
tárgyfotó