Fotóvilág fórum
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...
Általános / Gondolatok...

Olcsó szenzációhajszolás.
Nem etikus magatehetetlen Embert előnytelenül ábrázolni; sérti az emberi méltóságot - nem csak az ábrázolt méltóságát, hanem a nézőét is.

A sérült bácsi fotója zavart és lapoztam ennyi történt nem több

Egyet értek az elmondottakkal, ezerféle a világ ezerféle az ember de az egyén is.

lexmisi képe
LINK
alatti hozzászólások apropóján:
Helyes-e, hogy a modellt (az embert) mindig előnyösen ábrázoljuk?
Van olyan nézet, hogy igen.
Lehet sorolni meglehetősen sok indokot ennek megokolására. Ezek alapvetően két csoportra oszthatóak:
Lelki indok: Mindenki lelkének jár egy kis simogatás. Mindenkink jár annyi tisztelet, hogy az előnyös oldaláról mutassuk, látassuk.
Gazdasági indok: Az előnyös oldaláról mutatott emberről készült kép jobban eladható.
Ezeket az indokokat lehet méltányolni és elutasítni.
Részemről csak arra hívnám fel a figyelmet, hogy a valóságban az embereket nem mindig az előnyös oldalukról látjuk, és a valóságban mi emberek sem mindig az előnyös oldalunkat mutatjuk.
Vagyis, ha arra törekszünk, csak azokat a képeket mutassuk, illetve csak olyan képeket várunk el, amiken csak és kizárólag előnyösen ábrázolt emberek szerepelnek, akkor nem a tárgyilagos valóságot ábrázoljuk, nem a tárgyilagos valóságot várjuk el, hanem egy „előnyös ábrázolás” mesevilágát mutatjuk, várjuk el.
Részemről ez az „előnyös kép” iránti folyamatos vágy volt az, ami elüldözött a szakmától. Ráadásul mindig a több évtizeddel az/ezelőtti divat szerinti „előnyös kép” iránti a vágy.
És hogy a nem „előnyös kép” milyen? Lehet tárgyilagos, lehet rossz, lehet szándékoltan lejárató-gúnyolódó.
Sokszor nehéz megmondani melyik milyen.
De részemről kiállnék az „előnytelen” képek mellett, ha azt érzem, hogy azok nem lejárató, gúnyolódó célzatúak.

Csak egy ezres szűrő és szép a világ

Alexmeddel egyetértek abban, hogy komoly teljesítmény ennek a rendezvénynek a lebonyolítása. A szabályozások pedig nem biztos, hogy egyedül a rendezők agyszüleményei. Azért a 72-es müncheni olimpia óta megváltozott a világ, nem beszélve a közeli múlt eseményeiről.
Még sok, legalább ilyen teljesítményt és akkor talán Széchenyi is megnyugodhat.

:-)))

Sursum corda!

A szabályzat szerint (nagyon helyesen!) ezen a fórumon nem politizálunk!...
De...
Én CSAK azt nehezményeztem (de nagyon!), hogy nem lehet fotózni (csak mobilokkal)!
Ez baromság, nem időszerű, nem komfort felfogás, és ha a profi fotósok akármilyen lobbyja van mögötte, ha én lettem volna döntési helyzetben ezt a tiltást nem engedélyeztem volna!!!
Egyébként le a kalappal mindazért, amit szűk két év alatt akárkik az úszó VB. megszervezéséért megtettek; végre valami ami felemel, és nem frusztrálja a magyar embereket!...

Én a boxot szoktam nézni. Jó látni, hogy nem engem vernek. És ez egy igazságos, lovagias sport. Mert a győztest is nagyon megverik.

Válasz erre
2017-07-17 08:21:51 - Josa

SZEjO157:
Csupa bosszantó negatívumokat soroltál fel.
Rengeteg kritika érte a kormányt a nagy költségek miatt, te pedig olyasmiért marasztalod el az építtetőket, amelyek valószínűleg tovább növelték volna a költségeket.
Nem látom át a helyzetet.
Olyan dolog nem volt, ami lelkesítő, csupa jó és szép? - merthogy ezekről nem írtál.
*
Egyébként én nem vagyok egy nagy sport rajongó, különösen nem szeretem az egészségkárosító verseny sportokat. Viszont biztosan sok embernek szerez örömet nézni, ahogy más ember sportol/versenyez ha maga nem is űz sportokat, úgyhogy ezt nem is kritizálom - már csak azért sem, mert színházi előadásokat sem azért nézünk meg, mert mi magunk is színészkedünk. (?)
*
Én magam, ha döntési helyzetben lennék, biztosan nem költenék ennyi pénzt a sportokra, amikor annyi helye lenne annak a pénznek, bár meg kell jegyeznem, hogy én nem tudok olyan fogalmakban gondolkodni, mint országimázs, inkább- mint fába szorult féreg - a várólistákat szenvedem meg.
Lehet, hogy akik viszont tudnak országimázsban gondolkodni, azoknak nincs gondjuk a várólistákkal.

...aki mindazért fizet, meg is érdemli...

Tibor, nincs itt semmi gond, mindent koherens logikával szerveztek meg.

1. mászni kell a közönségnek (is) : végtére a nézők egészségét védi, sportoljanak ők is
2. föntről nem jó fotózni: nem is lehet bevinni fényképezőt, mert föntről nem is szeretnél fotózni.
3. konténer büfé és WC: logikus, először fogyasztasz valamit a konténer büfében, azután rohansz a konténer WC-re.
4. ruhatár, esernyő: nocsak, még ruhatár is van! Ki panaszkodik ezután!? Okvetetlenkedő!
5. kong a nézőtér az ürességtől: az okvetetlenkedők otthon maradtak
6. akik pedig otthon maradtak, megnézhetik TV-n a megnyitó show valamelyik ismétlését. Ezután visszatérhetnek az 1. ponthoz, vagy követhetik a versenyeket TV-n.

Nem fotósként és nem nézőként csak szemlélődőként néztem meg az az Új úszó stadiont (toronyugró versenyek)

A homlokzati állványzaton lehetett felmenni a II emeletre onnan a nézőtérre.

Hagyományos építkezéseknél használatos csőállvány bordás lemezzel. Nincs lift, a belső lépcsőház nem használható mondták az illetékesek

Akinek fáj a lába vagy tériszonya van az nem örül a csupasz állványzati sétának.

Végül is ez egy VB, egy sport esemény, a lépcsőzés pedig szelektálás, aki feljut az már teljesített valamit

Fel lehetett jutni, de fentről versenyt fotózni nem lehet, túl magasan van
Az ugrókat oldalról lehet látványosan elkapni

Egyébként pedig nem volt mivel, ki volt táblázva a tiltás. Kés, víz, élelmiszer stb. …és fényképezőgép nem vihető be.

Az első emeleten konténereket raktak le, ezekből néhány WC, néhány pedig büfé.
Enyhén szólva nem úgy tűnik mintha kész lenne a létesítmény, vagy ha igen akkor az egyedi stílus talán Bauhaus

Harminc perc után elkértem az esernyőt a ruhatárból és irány haza

A megnyitó egy részét a TV-ben láttam olyan Gulasch-os Pirosch-kás volt

Egyedi, hogy a versenyeket reggel elkezdték és este volt a megnyitó.

Remélhetjük, hogy a többi esemény sikeresebb?

Szeretnék jót és kellemeset írni.

János: azt, hogy ott csak teloval lehet kattintgatni, szvsz nem Magyar ember találta ki...

Miért csodálkoztok! A magyar ember a világ egyik legtalálékonyabb élőlénye! Az ilyen dolgokra lehet azt mondani "ezt jól kitalálták"!

Személyi motozáskor le kell adni,a végén visszaadják Már annak akinek ezután van kedve oda menni.
Nehéz megállni az anyukázást

...néhány éve - hát, azé' máá' inkább jónéhány - egy ismerős vadászati potentát úgy jellemzett egy osztrák fizető vendégvadászt, hogy: Az egy komplett hülye volt, még Magyarul se tudott...

Na ja...Micsoda promóciós baklövés!...
Pedig eddig nekik szurkoltam, hogy csináljunk már végre egy nagy magyar durranást; merjünk nagyok lenni végre, ne mindig másodrangúak Európában!

Erre meghívják, majd 3 nappal a kezdés előtt "megköszönik, de mégsem" a régi olympiai és világbajnokainkat valami szerepre a megnyitón!!!

Most meg ez a fotózási história!?

Pár éve a telefonokkal nemhogy fotózni, de bemenni sem volt szabad egy csomó hivatalos, és nem hivatalos helyre... Ezen az élet gyorsan átlépett szerencsére, ezen a baromságon is átfog, de addigra a sok (pld. japán - mindegyik nyakában ott lóg a fotómasina) turista fog teljes joggal felháborodni, és rossz hírét szétvinni a világban Magyarországról, mert valami nagyokos barom (v. a profi fotósok valamilyen sóhivatala!?) ezt a tiltást kitalálta...
(Mit fognak csinálni, elveszik a gépet, vagy száz nyelven fognak vitatkozni az emberekkel, hogy nehogy merjenek fotózni!? Micsoda baromság és blama!!! Fürjes Úr, gyorsan csináljon rendet!...)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...

A Fotóvilág működése

Alapszabályzat

Mai albumajánlat

Dr. Varga Terézia
Jégvirágok tánca

Tegnapi albumajánlat

Kácsor Károly
Afrika

Videóajánlat
Lépcsőszimfónia
kompozíciós esettanulmány