fotovilag.hu
Fotóvilág fórum
1 2
Általános / Külföldi fotósok
Válasz erre
2009-07-03 21:27:00 -

Udv újra Zoldlom Legolas:-))

Válasz erre
2009-06-29 22:55:43 -

Húú,de kihalt egy topik lett!

Válasz erre
2009-06-11 13:39:14 -

Visszatértem!!!:))))))
Majdnem egy hónapig nem volt netem.

Válasz erre
2009-05-07 11:23:04 -

Okosan mondod Zoldlom Legolas!

Válasz erre
2009-05-07 11:22:18 -

fogalaci:
szeretek beszélni-bármirol, akármirol,mindenrol :-)
Josa:
szerintem sehol sincs kolbászból a kerítés..tudom kozhely,de így van. Itt sem olyan jó,mint ahogy azt megírják, itt is van ilyen-olyan adó és más országokban is.Szerintem mi már megszoktuk ezt a reformot, nálatok meg még csak most jon a java.
A magyar-szlovák (és szerintem bármely országban) problémát is csak a politikusok kavarják,nem volt még soha semmi problémám abból,hogy magyar vagyok,pedig ha szlovákul beszélek magyar a kiejtésem ha meg magyarul akkor meg palóc:-) Max.rákérdeznek honnan vagyok ilyen kiejtéssel.
Szép napot!

Válasz erre
2009-05-07 11:21:13 -

Én is magyar vagyok,magyar az anyanyelvem is,mégis majdnemhogy tökéletesen tudok ukránul beszélni.Ukrán iskolába is járok,mert aki nem tudja a saját országa nyelvét az elveszett!

Előzmény Válasz erre
2009-05-07 09:01:53 -

inexis:
Tetszik ahogy gondolkozol, jól beszélsz.

Válasz erre
2009-05-07 08:14:23 - Josa

Magyar vagyok, magyarnak születtem, Magyarországon élek, de úgy érzem idegen megszállás alatt sínylődünk.
Megértem milyen lehet külföldön élni magyarként. Sohasem a szomszédokkal van a baj!
Engem egyébként jól átvertek és becsaptak. Évek óta megy a szöveg az öngondoskodásról nyugdíjas napjainkra.
Én hülye szót fogadtam, gondoskodtam. Nem ittam el a pénzem, máshogy sem szórtam el.
Most viszont a bankba félrerakott pénzem legalább harmadát lenyúlták a kedves ügyvezetőink (mi mindenre költhettem volna kedvemre!).
Az ingatlant is meg akarják adóztatni. A megnyirbált nyugdíjból lassan nem tudom fizetni a terheket.
Hát csak hajrá! Van, aki így is tud gazdagodni.
Elnézést a kirohanásért.
(doc: megértem, ha kimoderálod ezt a beírást.)

Válasz erre
2009-05-06 19:18:15 -

Sziasztok!

Ez egy új fórum? Asszem (fenomen miatt azthiszem:DD) akkor én is kozétek tartozom,mert szlovákiai magyar vagyok. A nagy magyarkodásból már kinottem,tudom hova akarokl tartozni, mások véleménye meg nem érdekel. Nekem a magyar himnusztól szokik konny a szemembe és erre buszke vagyok,de úgy gondolom ismerned kell azt a nyelvet is amelyik országban élsz.
A fotózással még csak egy éve ismerkedem,katt-katt meg ilyenek,épp úton van az elso tukros gép,hát majd meglátjuk.
Kellemes napot minden kulfoldon élo magyarnak:-)))

Válasz erre
2009-05-01 22:03:20 -

Attilasan: Nem illik ugyanazt minden topicba beírni. És nem is eredményes.

Válasz erre
2009-04-28 16:59:18 -

Kösz fenomen a helyesirási kioktatást,remek ötlet volt néhány tanácsot adni.

Válasz erre
2009-04-27 21:32:06 -

Kedves Legolas!
Ha ukrán iskolába jársz, megértem a magyar helyesírással kapcsolatos bizonytalanságodat. Csak azért, hogy segítsek, ide írok néhány dolgot. Ez nemcsak Neked szól, sokan elkövetnek a neten hasonlókat.

Ezt írod: „magyar iskolába végeztem,aztán adtak át”

A helyzet az, hogy „magyar iskoláBAN” végeztél. Tehát nem „ba”, hanem „ban”.
Mást jelent. Az a mondat, hogy „Megyek az üzletbe” azt jelenti, hogy mész az utcán az üzlet felé.
Az a mondat, hogy „Megyek az üzletben” azt jelenti, hogy már bent vagy az üzletben és mész a pénztárhoz. Figyelj oda a különbségre.

Az sem jó, hogy: „végeztem,aztán”. Az írásjelek (pont ,vessző, stb.) után szóközt kell tenni. Tehát „végeztem, aztán”.

Továbbra is jóakaród:
FNMN

Van egy gomb az van ráírva hogy "Módosítás" ott van a "Válasz erre" mellett.

Válasz erre
2009-04-27 19:40:20 -

Hát ilyen nincs,megint bocs.

Válasz erre
2009-04-27 19:39:59 -

Zsoszo:bocs,hogy elgépelve irtam a neved.:)))

Válasz erre
2009-04-27 19:39:20 -

Zsoszo:
Én ukrán iskolába járok,egy héten csak egyszer van magyar nyelv óránk.De az első osztályt magyar iskolába végeztem,aztán adtak át a szüleim ukránba.De teszek is azért,hogy igy tudjak irni,mert nagyon sok könyvet olvasok,számos regényt kiolvastam már.És magyar nyelvből is kitünő vagyok.Kösz a biztatást.

üdv Révkomáromból / Szlovákia/. Én itthon vagyok otthon, igaz néha átmegyek vendégeskedni, de utána jó hazajönni.

Válasz erre
2009-04-27 07:24:28 - Zsozso

Fel a fejjel Zöldlom Legolas, , minket Erdelyieket is kulfoldiken kezel sok "anyaorsazagi", sot, neha megrovasban is reszesulunk ha veletlenul nem fejezzuk ki helyesen magunkat ( peldaul most jartam igy stirliccel).
Minden elismeresem hogy 15 evesen, Ukrajnaban helyesen es szepen beszelsz magyarul. Ami a fotozast illeti meg tanulnod kell, de hallistennek van idod boven. Reszemrol allitom (sok mas taggal ellentetben), hogy van mit tanulni itt is , ezen a forumon.
Sok sikert az elet minden teruleten.

Válasz erre
2009-04-27 03:25:04 -

Ne busulj Zoldlomb! Elotted az elet. Egyebkent Magyarorszagon en is vendeg vagyok. Ugy erzem magam, annak tartanak es ugy is vagyok elkonyvelve a nagykonyvben. Hat ez van!

Válasz erre
2009-04-26 17:37:41 -

Az a külföld,hogy én is külföldön élek.Ukrajnába:)))
És még soha nem jártam Magyarországon,bár lassan 15 éves leszek.

1 2
számláló