fotovilag.hu
Fotóvilág fórum
1 2 3 4
Általános / Három lábú állvány
Válasz erre
2015-02-04 08:23:04 -

Köszönöm,megfogadom :)

Előzmény Válasz erre
2015-02-03 16:33:41 -

Lujoo: higgy Péternek. Nekem már három állványom volt (egy Hama, egy Manfrotto és egy Velbon), mindet ráfizetéssel adtam el.
A jelenlegi egy Induro, ehgy kicsit szokni kell a gyorscseretalp-csatlakozást, de nagyon klassz, megbízható darab. Ez marad.
Ha veszel egy jót, veheted úgy, hogy egyszeri befektetés.
Szép fényeket:
ZSolt

Válasz erre
2015-02-03 15:29:45 -

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő, és gyors válaszokat, a segítséget. Tudtam én, hogy ide kell fordulnom segítségért. Megfontolandó a történet, bár én amatőrként nem szándékoztam ekkora pénzt áldozni az állványra így az elején. De ha logikusan végiggondolom, jogos a gondolatmenet - hisz nem 1-2 hónapig szeretnék fotózni.

Előzmény Válasz erre
2015-02-03 15:16:27 -

Pl. itt nézz körül:
LINK

Egyiket sem ajánlom.
Sajnos az állványvásárlással sokan melléfognak. Megpróbálnak olcsón kijönni. Vesznek egy gyenge állványt. Hamar rájönnek, hogy rezeg, lekonyul. Eladják. Buknak rajta. Vesznek egy kétszer drágábbat.nykicsit jobb, de közbrn vettek egy súlyos teleobjektívet id. yígy ez is rezeg, lekonyul. Eladják ezt is. Ezen is buknak. yharmadikra megveszik azt, amit elsőre kellett volna. De addigra elbukták az ár felét, így 150 százalék áron vették meg.
Ez tipikus áll ánysztori, nem most találtam ki.
Olyan állványt és hozzá olyan fejet vegyél, amely a te leendő gépváz+legnehezebb leendő objektíved együttes súlyának minimum a kétszeresét, de inkább a háromszorosát elbírja a leírás szerint.
Manfrotto, vagy kicsit olcsóbban Induro állványokat és fejet javaslok. A fej különösen legyen bika!

Válasz erre
2015-02-03 08:46:20 -

Szép napot mindenkinek!
Ugyan elég régen volt itt hozzászólás, de remélem azért még valaki figyeli.....
Kezdő, amatőr fotós vagyok, csak hobbiból. Állványt szeretnék vásárolni, és ez ügyben kérnék tanácsot. Van 4 kiszemelt, ezeket megosztanám veletek, jó tanács reményében. Illetve újabb ötletek is érdekelnek, hasonló ártartományban.
LINK

LINK

LINK

LINK

Ami kritérium:
-portréfotózásra is alkalmas legyen (billenthető)
-gyors cseretalpas legyen
-legalább egy 150-es magassága legyen

Egy Nikon D3200-at használok, egyelőre Nikkor DX AFS 18-105 obival, de ezt szeretném bővíteni, valami telével. Súly tekintetében lehet jelentősége.Köszönöm előre is a javaslatokat.

Előzmény Válasz erre
2010-10-27 14:54:15 -

Takitibi:
keress egy használt faállványt. Ennyi pénzért minden más csalódás lesz.

ekem Manfrotto 055 Pro állványom van, ami cc 40e + volt hozzá Giottos fej vagy 23 ezerért, elvileg 12 kg körül ígérnek terhelhetőséget mindegyikhez.
A gyakorlatban viszont ez már a 300 mm + 1,4X, tehát kb ekv 650 mm telénél is kevés 1/60-ad idő alatt.

Válasz erre
2010-10-27 12:28:20 -

Válasz erre
2010-10-27 08:47:10 -

Takitibi:
Az én Velbon Sherpa 600-as állványom abban az árkategóriában van, amit te meghatároztál, fejjel együtt.
Annak a súlynak, megterhelésnek, amelyet te meghatározol, nem biztos, hogy eleget tudna tenni. Sőt, megkockáztatom, hogy ebben az általad megszabott értékhatárban nehéz lesz megfelelőt találnod.
Itt azért nézz körül, a műszaki paraméterekről tudsz tájékozódni, na meg az árról.
http://www.argep.hu/main.asp?suche=fot%F3%E1llv%E1ny&sort=preis&page=2

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Még az a hama star 64 állványom van, amit régen a bridge gépemhez vettem. Csak kinőttem. Ma már EOS vázat használok BG markolattal, 400-as teleobit, 2x-ezővel. Így már elég súlyos a szerkezet, és függőleges módban nem bírja el a régi állványom a terhet. Vízszintesben oké.
Olyan állványra lenne szükségem, ami 5-6 kg-al elbír függőleges helyzetben is. Van állványgyűrű a nagy obin természetesen, de nem ott szeretném forgatni benne a szerkezetet, hanem az állvány fejegységén akarom a horizontálist-vertikálist állítani.
20-30 ezret szánnék a dologra, 3 lábú állványra gondoltam, 60 cm-től ~170 cm vagy az feletti mérettel. Súly nem érdekes, csak stabil legyen. A fejre is ezt tudom mondani, attól is csak annyit várnék, stabil legyen. Ekv. 1200mm-t akarok kitartani vele.
Ajánljatok valami okosat. :)

Sziasztok!

Joby gorillapod slr zoom júzereket vagy egyéb hozzáértők véleményére lennék elsősorban kíváncsi. Lényeg a lényeg, hogy nekem megtetszett ez a kis szerkezet, mert szükségem lenne egy könnyű, kicsi és sok esetben használható állványra. Így esett a választásom erre a konstrukcióra. Leginkább 20D-t és 60as makrómmal használnám, esetleg valami nagylátóval. Kérdés: Megéri-e megvenni és ha igen milyen fejjel. Másodállványnak kéne.

fototechmania: igen, úgy választanék, ha pesti lennék. Mivel ez az állvány csak pesten lelhető fel. Már mindegy, mert megrendeltem és csütörtökön itt van. Kb. annyit tud, sőt lehet kicsivel többet mint a Manfrotto 055XPROB, de majdnem egy tizessel olcsóbb.
Majd beszámolok a tapasztalataimról.

nekem giottos mt 8170 állványom van. 12kg a terhelhetősége. nagyon stabil és jól felhasználható szokatlan helyzetekben is. vagány a makrókhoz igen jólhasználható pozició amibe be lehet állitani. ami nem tetszik benne az a lábak rögzitője. türelmes embreknek találták ki, nem gyors kapkodós időhiányosoknak:)

Válasz erre
2008-02-25 23:29:09 -

Pioneer: Az ember úgy választ állványt, hogy kinyitja, megnézi eléggé stabil-e, jól megrángatja, rátenyerel, stb. Könnyen meg lehet állapitani, hogy kibir-e 2-3 kilót, vagy sem.

Válasz erre
2008-02-25 21:32:49 -

Pioneer:
a Giottos nem rossz, bár erről az állványról nem nyilatkozhatok személyesen, de az a fej elég jó:
http://www.fototipp.hu/review/showproduct.php?product=321&sort=7&cat=30&page=1
ezt nálam ki lehet próbálni manfrotto 055 pro állvánnyal.
A 300/a-es nem túl nehéz obi...

Sziasztok!
Erről az állványról: "Giottos MT 9361" mi a véleményetek? Elbír egy Nikkor 300/4 est? Természetesen a jánlhatnátok valami jó állványfejet is. :)

Megvettem, az elsö benyomások jók, minenkinek csak ajánlani tudom.

Köszönöm a hozzászólásokat! Akkor ilyet fogok venni:) 300D+ kistele vagy 50mmes obi lenne rajta. Ezeket bizosan elbírja szerintem.

Válasz erre
2008-02-14 12:08:47 -

Ja, nekem Man 055Pro van, nem könnyű, vagy 3 kg. + fej. Abban ellenben nem vagyok biztos, hogy egy 4-5 kgo-os objektívet rendesen megtartana, de ilyennel sajnos nem volt szeremcsém próbálni. A 2,5 kg-os (+ház) Pentacont még elég fixen tartotta.

Válasz erre
2008-02-14 10:15:32 -

A Velbon ilyen, de az enyém nem a 750-es tipus. Középen van egy mindegyik lábra ráülő szétcsúszásgátló. majd megnézem ki lehet-e szerelni. A fej pedig egy kivehető talpbetétes. (vagyis ha ebből a talpból lenne több is, akkor a f.gépek alá külön-külön felcsavarozva talpbetéteket egy mozdulattal tudnám a gépeket cserélgetni) Azt szeretem benne, hogy aránylag könnyű. A manfrotto viszont dögnehéz és inkább sarkividéki expediciókhoz való.

1 2 3 4
számláló