fotovilag.hu
Fotóvilág fórum
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Általános / Milyen monitort vegyek?
Válasz erre
2009-10-13 09:31:38 - Zolay

Sziasztok! egy samsung syncmaster t240 est akarok venni. Mi a velemenyetek errol az lcd-rol?

Nekem EIZO F-78-as van. (21 col). Fényerőben már nem a régi, de az élességgel egyenletességgel, és (kalibrálás után) színhűséggel (valamint a 16.000-es árával) bőven kárpótol.

Válasz erre
2009-09-06 17:15:38 - Tuci

Kicsit lejjebb (05.15) olvashattad, nekem LaCie Electron 22 Blue II van, es nagyon szeretem. Korabban volt egy Iiyama nem tom mi, azt kevesbe szerettem.

Válasz erre
2009-09-06 13:06:58 -

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket CRT monitor ügyben. Több helyen olvastam, hogy fotós munkához megfelelő az Eizo, LaCie, Sony vagy az Aiyama típusú monitor.
De típus ügyben már elég tanácstalan vagyok. Használtan szeretnék ilyen monitort beszerezni, de nem tudom, hogy ezek közül, melyik a profibb típus ami a fotókkal való dolgozáshoz megfelelő lenne. Kérlek segítsetek! Előre is köszi!

Sca, Kpista: Köszönöm! Mindent próbáltam ami létezik. Végül kiderült, hogy az internetkábel zavarja a monitort. Miután kicseréltem, úgy tűnik megoldódott a probléma.

Ja igen! Aki ennyi pénzt költ monitorra, az ne sajnáljon még mondjuk 5 ezret egy kalibrálásra. Ez olyan, mint venni egy Ferrari-t és matador gumikkal járni vele...

@f.domino:
A jelenség, amiről írsz, a TN-film panellel szerelt TFT sajátja. Olyan LCD-t kell venni, amiben PVA (S/C PVA), vagy IPS (E/S IPS) panel van. Nagy általánosságban azt lehet mondani, hogy ezeket onnan lehet megismerni, hogy mindkét tengely irányában 178' fokos betekintési szöggel rendelkeznek. Ettől nem túl jelentős a színtorzításuk és fényerőveszteségük a panel széle felé.

Én annak, aki most akar monitort venni a Dell 2209WA, vagy HP2275w monitorokat ajánlom. Az elsőt meg lehet kapni 85.000- Ft, a másodikat 120.000- Ft körüli áron. Aki tud szerezni és meg tudja fizetni, annak jó alternatíva lehet még az LG W2600HP-BF is, de ennek a forgalmazását sajnos pont most fejezték be. :(

A samsung két új C-PVA-s üdvöskéjét tanácsos kerülni.

Előzmény Válasz erre
2009-08-19 14:33:49 -

Nem biztos segít, ám leírom.
Nekem asztali gépen volt hasonló sztori - monitor elkezdett enyhén, ám zavaróan villogni, hullámzani jobbra-balra.
Frekv., szoftver, stb. ami ötlet volt, végig mentem. Semmi...
Mígnem egyszer a TV-tuner kártyából valami miatt kihúztam a kábelt.
S láss csodát, megszűnt.
Ez a kártya évek óta bent van a gépben és ment, gond nélkül.
Ezzel azt akarom mondatni/írni, nézd meg a csatlakozóidat is.
Üdv.

Válasz erre
2009-08-19 09:20:26 - sca

Papp András:
- nézd meg a frekvenciát, amivel hajtod, lehet, hogy más a notebookodon
- próbáld ki máshol, mint ahol eddig használtad (notebookostól)

Válasz erre
2009-08-19 08:04:27 -

Szia, Petya,
valóban, nekem is ez a Samsungom van. Lehet, hogy a videokártya hibája (ATI 2600 "PRO"), de nem tartja meg a beállításokat (brightness, contrast stb.). Te milyen szoftvert használsz hozzá?
Én Natural Color Pro-t.
(Valóban nem fogom kidobni...)
:-))

Válasz erre
2009-08-19 00:16:23 - Petya

Sziasztok!

Csak most kukkantottam be a topicba, mert egy cimborám monitort akar venni, és az enyémet még mindíg drágállja, pedig négy éve erre a típusra fáj a foga. ;-)
Én még 2005-ben vett meg a Samsung SyncMaster 214T (Digital) monitoromat, ami lekopogom azóta is hibátlanul teszi a dolgát.
Belőttem rajta a színeket, és ha egy A3-as képet a monitor mellé teszek, akkor látszik miért is olyan rohadt drága cucc.
Viszont mégis olcsóbb ebben a kategóriában mint "nagy nevű" társai, viszont annyival azok meg nem jobbak, mint amennyivel drágábbak.
Az biztos, ha ez jobblétre szenderül, és akkor nem lesz éppen lóvém venni egy hasonlót, akkor inkább spórolok egy átmeneti megjelenítő mellett, de alább nem igen szeretném adni.
Nagyon meg lehet szokni a kitűnő minőséget.
Alább olvastam, hornist is ilyet vett, igaz baromi óccsóért ;-) ha belakta, gondolom Ő sem akarja az ablakon kidobni! :)
Mindenesetre fotót szerkeszteni nem vágnék bele, mindenféle elhamarkodott "akciós" sohavisszanemtérős eksönbe!

Üdv:
Petya

:(

A notebookomhoz /régi darab/ vettem egy fél éve egy Benq LCD monitort,/erre volt keret/. Szép nagy 22"-os, jó is, de egy után a kép el kezdett villogni. Mielőtt visszavittem volna a multihoz, a munkahelyemen rákapcsoltam a gépemre, ott tökéletes volt. Két hét múlva haza hoztam, és láss csodát, nem volt vele baj itthon sem. Most néhány hónap után megint villog. Nem szeretném sétáltatni, így frissítettem a videokártyát, az illesztőprogramok leszedtem, újra pakoltam, de a dög nem javul.
Ma a szomszédba, (átvittem) persze hibátlanul teszi a dolgát. Lehet, hogy BIOST kell frissíteni, de akkor az első alkalommal miért gyógyult meg?

Válasz erre
2009-07-28 12:27:09 -

Minden percben kapok valamit:

http://www.sg.hu/cikkek/58466/egymillios_monitort_mutatott_be_az_eizo

(Csak ha megütötted a főnyereményt a lottón....)

Válasz erre
2009-07-28 11:57:43 -

Most kaptam ezt az információt: http://www.sg.hu/cikk.php?cid=68846

Kérdés persze hogy valóban profi monitor lesz-e olcsón, vagy csak a szokásos önreklámot hallottuk?

Válasz erre
2009-06-06 20:12:11 -

Eizo CRT 21" és Eizo LCD 22" monitort használok felváltva. Mind a kettő OK használhatóság szempontjából. CRT egy kifutó termék típus (ezért olcsóbb) Az LCD kellemesebb a szemnek, esztétikusabb darab, de azt meg kell fizetni (mármint a jó LCD-t)

Válasz erre
2009-06-06 18:58:35 -

Hát nem tudom, én CRT-t nem bírom, de nagyon nem, még minőségre sem. Mondjuk azért láttam már 1 jó néhány tényleg pro LCD vag LED kijelzőt, na azok aláznak, csak kár hogy annyiba kerülnek:(

:) Nah majd akkor a szememnek hiszek:D Köszönöm a segítséget!

Válasz erre
2009-06-06 08:55:20 - szati

Nekem CRT-m van.
Egy 19"-es Philips. 1900 x 1600, ill. 1600 x 1400 felbontással 100 Hrz-en.
Még nem folyt ki a szemem.
Bár, amikor a laptop kiijelzőjére is áthúzok egy fotót, pl.: ittenieket is - szoktam könnyezni... :))

Előzmény Válasz erre
2009-06-04 16:09:01 -

Nos CRT ne vegyél, meg senki NE vegyen, ha nem akarjátok 1 hét alatt kifolyva látni a szemeteket. LCD-nél tényleg nem mind1. Lehet, hogy olcsó, de attól még nem lesz tökéletes, ronda bevilágítások stb... Ha mindenféle képen olcsó kategóriás lcd-t szeretnél venni, akkor keress teszteket, h milyen a bevilágítása. Mert az se jó, amikor nem elég, h nem épp szín hű, de még össze vissza van megvilágítva, alul bevilágít stb.
Ha meg van pénz akkor nem olyat kell ami TN-film paneles. Ezek persze már nem az olcsóbb kategóriásak, de megéri.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

A Fotóvilág működése

Alapszabályzat

Videóajánlat
Lépcsőszimfónia
kompozíciós esettanulmány
számláló