Fotóvilág fórum
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...
Általános / Segítség kérés

Lenne egy kérdésem! Van-e itt az oldalon Debreceni lakóságú fotóstársunk?

Előzmény Válasz erre
2016-08-14 14:39:03 - kliegl

Igen, régi ccd-nél előfordulhat a zaj és hőhatás miatt, de állítólag ha be van kapcsolva a zajcsökkentő, akkor nem nagyon...

Kedves János, köszönöm a reagálást!

Digitális képekről van szó még lánykorukban, fényképezőgép kijelzőn vagy monitoron. Emlékszem rá, hogy volt valaki(k) akinek a felvételei néha lilában játszottak a sarkakon gépprobléma miatt.

Szervusz kedves Matild!

Milyen képékről van szó? Esetleg hagyományos módon kidolgozott papírképekről, vagy másról?

Nekem azok a képeim, amiket lamináltan, annak ellenére, hogy kint vannak a falon több mint 10 éve, nem változtak!
Azok amik nem lettek laminálva, elég gyorsan változtatják az arculatukat!

Sziaszok! Valamikor évekkel ezelőtt volt téma itt valamelyik fórumban (sajnos nem lehet rákeresni ezen az oldalon), hogy hosszabb időknél a képek 1 vagy több sarka lilás színben pompázik. Itt van még esetleg valamelyik tudora vagy elszenvedője a témának? Az ok és a kiküszöbölés módja érdekelne.

Köszönöm szépen az ajánlatot, egyelőre még keresgélek

Hiroshi!

Nekem lenne egy remek eladó objektívem a gépedhez, (Olympus E bajonett)!
Igen jó állapotban lévő, keveset használt Sigma AF 50 - 500 mm. objektív, tokkal együtt!

Ára: 125 ezer forint (vagy az ennek megfelelő euró)

Hello!
Van egy Olympus E-420-as gépem (négyharmados) A napokban elkezdtem keresgélni tele objektívek között, van is Zuiko Digital 75-300mm-es tele, viszont nem túl olcsó (tudom a fotózás nem olcsó mulatság, de most ne is ezen időzzünk) olvastam régebben, hogy régebbi objektíveket is lehet csatlakoztatni Digitális gépekre, ha veszünk hozzá adaptert, persze nagy valószínűséggel csak manuális módban lehet használni. Adapterrel minden objektívet lehet csatlakoztatni? vagy ezzel a négyharmados rendszerrel megszívtam?

Objektíveken fel van tüntetve a csatlakozó típusa? Bocs, ha nagyon amatőr kérdések ezek.

A fényterelők nem olyan fontosak. Beszerezhetők külön, vagy kis barkácsolással helyettesíthetők.
A fénycsökkentés is barkácsolással, pl fóliával, pauz papírral, stb oldható meg. Tehát végülis használható, csak nem olyan egyszerű és elegáns mint a profi eszköz.

.....A fényerőt csak a lámpa teljesítményének MEGVÁLASZTÁSÁVAL és a lámpa témától való távolságával lehet szabályozni.....

Nem, nem változtatható a teljesítményük. A fényerőt csak a lámpa teljesítményének változtatásával és a lámpa témától való távolságával lehet szabályozni.
És természetesen semmiféle fényformáló eszköz sincs hozzájuk.

A LED, mint technológia nagyon szimpatikus nekem is. Több előnye van a lámpákkal és a vakukkal szemben is.
Fotó célokra akkor használható, ha szabályozható a fényereje. Természetesen úgy, hogy közben a színhőmérséklete nem változik, mint az izzóknál.

A fotó céljára gyártott LED-ek ilyenek, de ezek meglehetősen drágák. A műhelylámpának vsz nem változtatható a fényereje. Ez nehézkessé teszi a használatát.

István kérdése, a képe alatti beszélgetésből ugrott át ide:
Szeretném kipróbálni, hogy a led-es reflektorok mit is tudnak? A lámpák ugyanis szimpatikusabbak, és nem mellesleg olcsóbbak. Ráadásul nézelődtem led-lámpa boltban. Műhely-megvilágító reflektort, 1000-2000 wattnak megfelelő teljesítményűt (20-50 led w) mutattak 10 000 Ft alatt. Van 3000, 4500 és 6000 Kelvin színhőmérsékletben is.

Van valakinek tapasztalata a LED-ekkel, miont fotós fényforrásokkal? Hogy lehet szabályozni a fényerőt? Jó színeket adnak-e? Hol lehet beszerezni olcsóbban? Stb...

Válasz erre
2016-04-25 19:12:14 - kliegl

Ezer éve használok 2db ST1000DM003 tip. Seagate lemezt (1TB), semmi baj vele. (HDSentinel: 100%)
Az egyik a gépben van, a másik külső lemez.
Megjegyzem szerintem célszerűbb egy 3,5"-os lemezt használni külső lemezként úgy, hogy pár ezer ft-ért veszel neki házat, mert így bármikor betudod tenni azt is a gépedbe.
Itt egy 3,5"-os ház, 4.990.-: LINK

László! Próbáljál szerezni BUFFALO külső tároló lemezt, nekem ezek vannak és beváltak!
Ne vegyél terebájtos lemezeket, inkább kisebb (500 GB)!
Ha egy lemezre tárolsz mindent és bedöglik, akkor nagy a baj!
A legértékesebbeket + Lehet még a felhőkbe is tárolni (pld. One Drive) és társai!

Ez a típus szvsz elég megbízható, bár csak 500 giga:
Samsung M3 Portable 2.5" 500GB STSHX-M500TCB

Előzmény Válasz erre
2016-04-25 16:05:55 -

Xabolcs: Köszönöm a gyors választ. Sajnos már vettem egy 1-terabájtos külső lemezt, de nagyon hamar megadta magát, majd a javítás után ismétlődött a hiba. végül sikerült elérnem, hogy visszafizették az árát-
Lehet, hogy a gyártmány fajtája is fontos?

Célszerűen külső merevlemez; időnként cserélve, azaz újraírva.
Volt munkahelyem archiválásra szalagos eszközt, és/vagy NAS-t használt; de az idő múlásával minden ma használatos cucc éppúgy elavul, mint a fonográf...
...fél évszázados síkfilmeim elvileg jónak látszanak, de minek; nincs 4x5ös nagyítógépem, és ma egyébként is értelmetlenek. Ki tudja, 50 év múlva lesz-e alkalmas eszköz a maiak olvasására :)

Válasz erre
2016-04-25 10:42:27 -

Készülök vásárolni valamilyen tárolót, a DVD helyett. Az a kérdésem, hogy melyik tároló fajta a leghosszabb idejű tárolást teszi biztonságossá?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...

A Fotóvilág működése

Alapszabályzat

Mai albumajánlat

Dr. Varga Terézia
Jégvirágok tánca

Tegnapi albumajánlat

Kácsor Károly
Afrika

Videóajánlat
Lépcsőszimfónia
kompozíciós esettanulmány