Fotóvilág fórum
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...
Általános / Segítség kérés
Válasz erre
2017-11-02 10:54:54 - Kate64

Zsóka,
akkor én rendesen félre lettem informálva évekkel ezelőtt,
igazán sajnálom. :(

Viszont szívből örülök hírednek,köszönöm.

Válasz erre
2017-11-02 07:25:52 - RZsó

Kata: Vojnits József nagyon is él !!! A fb-ra rendszeresen posztol fotókat !

Válasz erre
2017-11-02 06:21:41 - duncos

Azon tagok regisztrációját és albumát megőrizzük, akikről most megemlékeztünk!
Békés nyugalmat mindnyájuknak!
VL Tamás

Kedves Kate64. Tomidani utolso kepere gondoltam, de nem az o nevehez asszocialtam. Szegeny Tomidani o sincs mar kozottunk.
Vegul is megtalaltam: "Pege" felhasznalora gondoltam, aki 2007. december 23-an tette fel utolso kepet a FV-ra, amit a korhaz ablakabol fotozott. Nagyon emlekszem emberseges segitokeszsegere, nagyon szep termeszetfotokat keszitett. Es a felesege is fel volt iratkozva a FV-ra.
Minden elhunyt tarsunknak beket, nyugalmat szep fenyeket kivanok.

Válasz erre
2017-11-01 12:03:06 - Kate64

capriccio,
Lehet,hogy Rá gondolsz...?

LINK ://www.tomidani.fotovilag.org/kep/galeria/301184/mi___

Sajnos biztosan sokkal tobben vannak, akik mar nincsenek kozottunk, es valahol temetoben nyugszanak. Egy ferfi fotostarsunkre hatarozottan emlekszem, nem sokara akkor halt meg, amikor en jottem hozzatok. Sok kezdo fotosnak a mestere volt a FV-on. Meg gondolkodok a neven. Arra is emlekszem, mi volt az utolso kepe a FV-ra felteve: Onarckep tukorben, a szobajaban, mar nagy betegen. En is sok szeretettel gondolok Rajuk.

Válasz erre
2017-10-31 15:07:07 - Kate64

Rájuk is szeretettel emlékezem.

LINK

LINK

Szalkai Tamás - nyugodjék békében.

LINK

(Többekre is emléxem, de nincsenek a taglistában, tehát nem maradt meg a regisztrációjuk. Amikor az oldal egy időre fizetőssé vált, sokan eltűntek. Abban sem vagyok biztos, hogy nem másik képmegosztón voltunk-e tagtársak. Nyugodjanak békében Valamennyien!)

Bizonyára vannak ilyen fotóstársaink, de szerintem a rokonaik nem jelentik be nekünk, amikor megtörténik a búcsúzás! Talán azért, mert nem tudják, hogyan kellene vagy esetleg úgy gondolják ez a dolog másokra nem tartozik! Az ötletet azonban nagyon tudom értékelni!
Egyik volt fotóstársunkra azonban emlékezem, méghozzá nagyon jó szívvel! Pegére gondolok!

Válasz erre
2017-10-31 10:07:06 - duncos

Most az emlékezés napján, kérem azokat a tagokat, akik tudnak elhunyt fotóstagokról és itt az oldalon megmaradt a regisztrációjuk, írják meg hogy emlékezzünk reájuk .
üdvözlettel

Lenne egy kérdésem! Van-e itt az oldalon Debreceni lakóságú fotóstársunk?

Előzmény Válasz erre
2016-08-14 14:39:03 - kliegl

Igen, régi ccd-nél előfordulhat a zaj és hőhatás miatt, de állítólag ha be van kapcsolva a zajcsökkentő, akkor nem nagyon...

Kedves János, köszönöm a reagálást!

Digitális képekről van szó még lánykorukban, fényképezőgép kijelzőn vagy monitoron. Emlékszem rá, hogy volt valaki(k) akinek a felvételei néha lilában játszottak a sarkakon gépprobléma miatt.

Szervusz kedves Matild!

Milyen képékről van szó? Esetleg hagyományos módon kidolgozott papírképekről, vagy másról?

Nekem azok a képeim, amiket lamináltan, annak ellenére, hogy kint vannak a falon több mint 10 éve, nem változtak!
Azok amik nem lettek laminálva, elég gyorsan változtatják az arculatukat!

Sziaszok! Valamikor évekkel ezelőtt volt téma itt valamelyik fórumban (sajnos nem lehet rákeresni ezen az oldalon), hogy hosszabb időknél a képek 1 vagy több sarka lilás színben pompázik. Itt van még esetleg valamelyik tudora vagy elszenvedője a témának? Az ok és a kiküszöbölés módja érdekelne.

Előzmény Válasz erre
2016-05-03 22:18:36 -

Köszönöm szépen az ajánlatot, egyelőre még keresgélek

Hiroshi!

Nekem lenne egy remek eladó objektívem a gépedhez, (Olympus E bajonett)!
Igen jó állapotban lévő, keveset használt Sigma AF 50 - 500 mm. objektív, tokkal együtt!

Ára: 125 ezer forint (vagy az ennek megfelelő euró)

Válasz erre
2016-05-02 18:51:29 -

Hello!
Van egy Olympus E-420-as gépem (négyharmados) A napokban elkezdtem keresgélni tele objektívek között, van is Zuiko Digital 75-300mm-es tele, viszont nem túl olcsó (tudom a fotózás nem olcsó mulatság, de most ne is ezen időzzünk) olvastam régebben, hogy régebbi objektíveket is lehet csatlakoztatni Digitális gépekre, ha veszünk hozzá adaptert, persze nagy valószínűséggel csak manuális módban lehet használni. Adapterrel minden objektívet lehet csatlakoztatni? vagy ezzel a négyharmados rendszerrel megszívtam?

Objektíveken fel van tüntetve a csatlakozó típusa? Bocs, ha nagyon amatőr kérdések ezek.

A fényterelők nem olyan fontosak. Beszerezhetők külön, vagy kis barkácsolással helyettesíthetők.
A fénycsökkentés is barkácsolással, pl fóliával, pauz papírral, stb oldható meg. Tehát végülis használható, csak nem olyan egyszerű és elegáns mint a profi eszköz.

.....A fényerőt csak a lámpa teljesítményének MEGVÁLASZTÁSÁVAL és a lámpa témától való távolságával lehet szabályozni.....

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...

A Fotóvilág működése

Alapszabályzat

Videóajánlat
Lépcsőszimfónia
kompozíciós esettanulmány

Tapétázás kisvakuval
video
Szarka Klára: A hírkép és a riport
tárgyfotó
Profi tárgyfotó egyszerű eszközökkel
számláló