fotovilag.hu
Fotóvilág fórum
1 2
Digitális fényképezés / Fuji Finepix S9500
Válasz erre
2007-08-11 01:43:35 -

érdemesebb 9600at venni mint 6500-at? ill a 9600 jobb mint egy Sony H9, vagy Pana FZ50?

Válasz erre
2007-08-03 19:39:41 -

Laky! Ma már semmiképp nem megy?
Akkor jó lesz hétfőn is, köszönöm!

Válasz erre
2007-04-03 09:07:44 -

Egyébként Hasznalok hozza Raynox DCR 250-est. Se tele se nagylatoszognel nem vált be. Valalhol kozéptájt az ideális, de ott igen jo kepek szulettek. Tele állásban már nagyon nehez az élesités, nagylatoszognel durvan belátszik a lenye felszereléséhez alkalmas univezális kapcsoló. Iso 400 ig jol hasznalható, Home Stuioban alkalmazom. 400 fölé nem lehet menni vele. Nekem 2006 december ota van meg, de nagyon sokat hasznalom, szivesen valaszolok kerdesekre.

Válasz erre
2007-04-03 09:04:42 -

Sziasztok. Nekem 9600-as van. Persze hogy kerreg berreg. Hata velemenyet osztom. A fokuszvaltas miatt van. Én manualis fokuszban hasznalom szinte mindig. Ezért csendben van. Egy kis zaj van a zummolaskor is de nem veszéjes. Inkabb videozaskor zavaro de ez fenykepezogép, nem videi kamera.

PapajP: Nem szeretném az ördögöt a falra festeni, de ha nem zoomolás közben hallod a hangokat, szerintem szerviz lesz ennek a vége... :(

PapajP: nekem 2 hónapja van meg, de én sem tapasztaltam szokatlan hangokat...

PapajP:
Nekem január óta van S9500-asom, egyszer már garanciában cserélték is, szóval jelenleg a másodikat fogyasztom. A kerregés-berregés azonban egyiknek sem volt szokása. Akkor szokott csak piciket "kattanni", ha zoomolok, hiszen zoom közben is működésbe lép időközönként a fókuszmotor.

Válasz erre
2006-06-28 19:08:09 -

azt szeretném megkérdezni a tulajdonosoktól hogy nekik is kerreg berreg néha a gép, annélkül hogy fokuszálnék és hogy be legyen kapcsolva a folyamatos AF?

Köszi kowako, hogy megosztottad a tapasztalataidat!
Nekem még csak 1,5 hete van meg, most kezdünk összeszokni... ;)

Én a makrózás felé kacsingatok, és majd idővel be is akarok szerezni egy előtétlencsét...

Válasz erre
2006-05-19 11:40:32 -

néhány egyéb tapasztalatom:
+ rendkívül éles képeket készít, már MAFOSZ pályázatra is küldtem A4-eset
+ nagyon hasznos, hogy 1 mp-alatt (!) bekapcsol és a kézi gyűrűs zoomállítás is rendkívüli előnye (e kettő ötvözete miatt ha meglátok felém futni egy medvét, nem fogom elszalasztani a tekintetét...:) azután marad időm futni, ergo ezek nagyon kiemelkedő tulajdonságai
+ a kihajtható LCD-nek számtalan alkalommal vettem nagy hasznát
néhány kifogásolni való:
- a fénymérési módválasztót hülyébb helyre nem is tehették volna :)
- az USB-dokkoló gumifedele kis érintésre is kipattan a helyéről (bár ez nem zavaró, de mégis milyen már...)
- 300mm-es végállásban sokkal lassabb az AF, mint pl 290 körül! ergo érdemes kicsit visszavenni a zoomból a sebesség érdekében (leheletnyit!!)

ennyi. Már vettem rá Sigma circ. polárszűrőt (58mm) 16ezerért a Pálvölgyiben (Westendben van, aki netán enm ismerné), ezt ajánlották a képminőség megőrzése és a reflexiócsökkentése miatt.
Kérdés esetén emilt is írhat, akit vmi egyéb is érdekel a gép kapcsán, szívesen megosztom a tapasztalataimat.

Válasz erre
2006-05-19 11:26:49 -

150euroból, sry, www.raynox.com

Válasz erre
2006-05-19 11:25:28 -

sziasztok, nekem 2006. március 8-a óta van FUJI S9500-asom, azóta rengeteget használtam már (imádok fotózni, a honlapomon is van fenn pár képem, persze kicsinyítve:). Szóval egy korábbi hozzászólásra reflektálva: Pana FZ30 nem minden tekintetben jobb, csak néhányben. A FUJI pl. 28mm(ekv.) nagylátószögön, de a Pana 35mmtől indul (asszem, vagy 38), hiába nyúlik 420mm-ig, az a nagylátószöget nem pótolja pl. városi épületfotóknál stb.

Hogy mondjak egy jót, Raynox 2,2x-es telekonvertert tervezek a közeljövőben venni hozzá (300mm-->660mm!) és F-értéket sem csökkenti, ui. 82es frontlencséje van... kecsegtető, mivel így az AF működik rajta. optiform.hu ha valaki utána akar járni (ott vannak tesztfotók is), amúgy 59300ért vesztegetik :O ez külfölön 150€-ból kijönne... na, elsőre ennyi, a gépet amúgy minden haladó fotósnak csak ajánlani tudom!!
kowako

Hú, pedig az jó lenne, ha valahol meglenne!

Én most lettem friss S9500 tulaj, és nyitott vagyok bármilyen a géppel kapcsolatos tapasztalatra, jótanácsra, ötletre, stb!

Mi történt a többi hozzászólással? Köztük az enyémekkel? Volt tőlem itt elég sok belőlük.

Válasz erre
2006-05-09 15:11:58 -

Szia Laky!
Engem érdekelne:
xenomer kukac tunder pont net

Sziasztok!

Nekem megvan a magyar nyelvű leírás, ha valakit érdekel...!

Válasz erre
2005-11-08 18:35:46 -

Én éppen csak egy pillantást vetettem rá (remélem konkrétan erre a masinára) de nagyobb volt mint a 350D vázam...
És gondolom nem műanyag az egész :)
Mindenesetre sokat tud, mechanikus gyűrű....a lényeg a lényegben hogy profi bridge kamera.
Jó vétel.
.
.
.
Hollósy D.

Válasz erre
2005-11-02 13:45:09 -

Az S9500 elég rossz kritikát kapott a dípírivjútól: http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms9000/
.
Pl.:
- a minimális fókusztávolság túl nagy normál módban,
- kicsi kijelző
- alkalmanként fókuszálási problémák teleállásban,
- krom. aberr., és lágy rajz a sarkokban,
- lassú írási sebesség CF kártyával
- gyenge menürendszer
- nincs gyors elérés a fehéregyensúlyhoz,
- ISO 1600 nagyon zajos (nagyon erős zajcsökkentéssel)

Válasz erre
2005-11-02 12:03:40 -

Tud valaki hozzá magyar nyelvű használatit? Érdekelne.

Alakul az ára:FinePix S9500 138000Ft +ÁFA
(172500Ft)
http://www.edigital.hu/eshop/termek_adat.php?aptus=62_65&termek_szam=5617

1 2
számláló