fotovilag.hu
Fotóvilág fórum
1 2 3 4
Kellékek, tartozékok / Elemek, akkuk
Válasz erre
2009-08-26 16:28:54 - sca

köszi!

Válasz erre
2009-08-26 16:01:58 -

CR 123 akku és töltő: fokuszfoto.hu

Válasz erre
2009-08-26 12:10:04 - sca

Eddig a "legerősebb" a sanyo eneloop nekem is. A legkisebb az önkisülése és a legtovább bírja. javaslom, ha már veszel...
más: tud valaki valahol cr123a akkut töltővel? 4 db-re lenne szükségem!

Válasz erre
2009-08-26 12:01:57 -

Ansmann 2850 mAh-s szettem sz*rakodik. Ez olyan ezüst színű, kék felirattal. Néha feltölti az egészet a töltő, másszor egyet "kihagy". Többet nem használom élesben, főleg esküvőn nem. (Begerjesztette a vakumat...)
A régebbi szettemnek (2700 mAh, kék alapszínekkel) semmi baja, megbízhatóan működik.
Tartalékként vettem 2000 mAh-s Sanyo Eneloop szettet. Gondolom, akinek ez van, az elégedett vele.

Válasz erre
2007-07-22 20:49:35 -

Ma én is beszereztem az alább említett Ansmann Power Line4 eszközt. Mit mondjak, kicsit nyugodtabb vagyok az akkuimat illetően. Tapasztalatról még nem tudok beszámolni, mivel a épp a legrégebbi, mintegy 3-4 éves HAMA szettemet élesztgeti. Ezúton is szívesen felajánlok bármely rászorulónek 1 db, 1850 mAH-s akkukhoz használt HAMA töltőt (4 AA) :))
(A minőséggel nem érdemes spórolni...)

Hokuszpók ismeri ezt a témát igazán. Az viszont téves, hogy a NiMH akku "emlékszik" Ez csak a kadmiumos akkukra jellemző. Azt nem árt tudni, hogy egyik akku sem hozza amit a gyártó hirdet róla. (Laborban persze lehet, jól temperált hőmérséklet, páratartalom, pontosan adagolt leterhelés erős csúcsok nélkül.) Kicsit hasonló dolog ez a gépkocsik üzemanyagfogyasztására. Az, hogy melyik töltő a jobb? Nos a dolog akkufüggő. Az egyiknek ez, a másiknak az. Azt sem lehet mondani, hogy feltétlenűl az azonos márkajelzéssel ellátott töltő a legjobb hozzá.

Válasz erre
2007-07-21 19:51:35 -

Nem értek egyet azzal, hogy minden töltést kisütéssel kell kezdeni. Így minden esetben elhasználsz egy töltési ciklust az élettartamból, amely csak elvileg 1000 ciklus, gyakorlatilag addigra az akku már roncs lesz. A mai akkuk már mentesek a memóriaeffektustól. Az akkuk töltöttségét nem nagyon lehet megmérni, a feszültség mérés nem jellemzi az akkuban levő Ah kapacitást. További információ az akkukról: www.maklary.eu

Válasz erre
2007-07-16 23:11:40 - M_M_

Visszatérve ehhez a régebbi témához, javasoltak egy csudamasinát:
http://www.voltcraft.de/index.php?page=prod&sub=ladetechnik
balról a második: IPC-1 Voltcraft intelligens akkutöltő és karbantartó eszköz
Kapható:
http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zcop_b2c/~flNlc3Npb249UDkwV0dBVEU6Q19BR0FURT A4OjAwMDEuMDE2OC43ZDFkY2QzOCZ+aHR0cF9jb250ZW50X2NoYXJzZXQ9aXNvLTg4NTktMSZ+U3RhdGU9MzgxMTc2MzQ3Mg==?~ template=PCAT_AREA_S_BROWSE&mfhelp=&p_selected_area=%24ROOT&p_selected_area_fh=&perform_special_acti on=&glb_user_js=Y&shop=B2C&vgl_artikel_in_index=&product_show_id=&p_page_to_display=DirektSearch&~co okies=1&zhmmh_lfo=&zhmmh_area_kz=&s_haupt_kategorie=&p_searchstring=IPC-1&p_searchstring_artnr=&p_se arch_category=alle&r3_matn=&insert_kz=&area_s_url=&brand=&amount=&new_item_quantity=&area_url=&direk t_aufriss_area=&p_countdown=&p_80=&p_80_category=&p_80_article=&p_next_template_after_login=&mindest bestellwert=&login=&password=&bpemail=&bpid=&url=&show_wk=&use_search=3&p_back_template=&template=&k at_save=&updatestr=&vgl_artikel_in_vgl=&titel=&darsteller=&regisseur=&anbieter=&genre=&fsk=&jahr=&ja hr2=&dvd_error=X&dvd_empty_error=X&dvd_year_error=&call_dvd=&kna_news=&p_status_scenario=&documentse lector=&aktiv=&p_load_area=$ROOT&p_artikelbilder_mode=&p_sortopt=&page=&p_catalog_max_results=20
Il letve Conrad Vevőszolg. 1124 Bp. Jagelló út 30 T 3190250
Ehhez már külön tanfolyam kell, ha minden tudományát használni akarod. A cég honlapján egészen a 150 Eurós cuccig mindenféle még okosabbakat is találhatsz.
.
Ugyanakkor a lejjebb már említett Asmann Power line 4 töltőnél rájöttem a nagy titokra, amit - később kiderült - már sokan tudnak:
A töltést MINDIG a kis sárga lemerítőgomb megnyomásával kell kezdeni, hogy először minden maradék energiát leszívjon az összes akkuból, majd 0-ról indíthassa a töltést, mert a NiMH aksik emlékeznek a korábbi töltöttségre és így az új töltésnek - lemerítés nélkül - egyre szűkebb hely marad, végül a teljesen feltötlött szinte azonnal lemerül.
.
A másik "csodaszer" kapható kis műszer a töltöttség ellenőrzésére, ami méri az aksiban még élő feszültséget. Nos, van két 4-es sorozatom, sok használat után próbaképpen megmértem őket egyenként: láss csudát, mindkét sorozatban volt egy-egy "záp", amelyik már 0-n volt, mikor a többi 3-3 teljesen tötlött volt még. A két sorozatból kombinált erősekkel aztán még egy hétig vakuztam naponta néhány képet.
.
Tehát minden akkut érdemes a feltöltés után 3-4 nappal megmérni: hogy tartja a töltését, amelyikek gyorsan vesztik azokat sajna selejtezni kell. A megmaradókból egyenszilárd sorozatot célszerű összeállítani. A töltést mindig teljes lemerítéssel célszerű kezdeni, még akkor is, ha ez így sokkal tovább tart (akár 8-10 óra).

Válasz erre
2007-07-16 23:11:22 -

Visszatérve ehhez a régebbi témához, javasoltak egy csudamasinát:
http://www.voltcraft.de/index.php?page=prod&sub=ladetechnik
balról a második: IPC-1 Voltcraft intelligens akkutöltő és karbantartó eszköz
Kapható:
http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zcop_b2c/~flNlc3Npb249UDkwV0dBVEU6Q19BR0FURT A4OjAwMDEuMDE2OC43ZDFkY2QzOCZ+aHR0cF9jb250ZW50X2NoYXJzZXQ9aXNvLTg4NTktMSZ+U3RhdGU9MzgxMTc2MzQ3Mg==?~ template=PCAT_AREA_S_BROWSE&mfhelp=&p_selected_area=%24ROOT&p_selected_area_fh=&perform_special_acti on=&glb_user_js=Y&shop=B2C&vgl_artikel_in_index=&product_show_id=&p_page_to_display=DirektSearch&~co okies=1&zhmmh_lfo=&zhmmh_area_kz=&s_haupt_kategorie=&p_searchstring=IPC-1&p_searchstring_artnr=&p_se arch_category=alle&r3_matn=&insert_kz=&area_s_url=&brand=&amount=&new_item_quantity=&area_url=&direk t_aufriss_area=&p_countdown=&p_80=&p_80_category=&p_80_article=&p_next_template_after_login=&mindest bestellwert=&login=&password=&bpemail=&bpid=&url=&show_wk=&use_search=3&p_back_template=&template=&k at_save=&updatestr=&vgl_artikel_in_vgl=&titel=&darsteller=&regisseur=&anbieter=&genre=&fsk=&jahr=&ja hr2=&dvd_error=X&dvd_empty_error=X&dvd_year_error=&call_dvd=&kna_news=&p_status_scenario=&documentse lector=&aktiv=&p_load_area=$ROOT&p_artikelbilder_mode=&p_sortopt=&page=&p_catalog_max_results=20
Il letve Conrad Vevőszolg. 1124 Bp. Jagelló út 30 T 3190250
Ehhez már külön tanfolyam kell, ha minden tudományát használni akarod. A cég honlapján egészen a 150 Eurós cuccig mindenféle még okosabbakat is találhatsz.
.
Ugyanakkor a lejjebb már említett Asmann Power line 4 töltőnél rájöttem a nagy titokra, amit - később kiderült - már sokan tudnak:
A töltést MINDIG a kis sárga lemerítőgomb megnyomásával kell kezdeni, hogy először minden maradék energiát leszívjon az összes akkuból, majd 0-ról indíthassa a töltést, mert a NiMH aksik emlékeznek a korábbi töltöttségre és így az új töltésnek - lemerítés nélkül - egyre szűkebb hely marad, végül a teljesen feltötlött szinte azonnal lemerül.
.
A másik "csodaszer" kapható kis műszer a töltöttség ellenőrzésére, ami méri az aksiban még élő feszültséget. Nos, van két 4-es sorozatom, sok használat után próbaképpen megmértem őket egyenként: láss csudát, mindkét sorozatban volt egy-egy "záp", amelyik már 0-n volt, mikor a többi 3-3 teljesen tötlött volt még. A két sorozatból kombinált erősekkel aztán még egy hétig vakuztam naponta néhány képet.
.
Tehát minden akkut érdemes a feltöltés után 3-4 nappal megmérni: hogy tartja a töltését, amelyikek gyorsan vesztik azokat sajna selejtezni kell. A megmaradókból egyenszilárd sorozatot célszerű összeállítani. A töltést mindig teljes lemerítéssel célszerű kezdeni, még akkor is, ha ez így sokkal tovább tart (akár 8-10 óra).

Válasz erre
2007-05-25 15:47:37 -

Összejött, csak a öltő%20... -tól nekem kell belerakni, mivel a fórum nem ismeri az ékezetes linkeket. :)

Tetszik ez a töltő, és az ára is nagyon baráti, még postaköltséggel együtt is. Gondolom ez nem egy nagy márka, de ha megbízható, akkor nekem nagyon jó lenne.
Mit tudtok róla? Használ valaki ilyet?

Válasz erre
2007-05-25 13:02:46 -

Nem jött össze. Szóval itt nézz szét:
http://www.akkuk.hu/

Válasz erre
2007-05-25 13:01:29 -

No, nem keresgélek tovább helyetted a neten, de nézd mit találtam:
http://www.akkuk.hu/AKKUINFO/Gyorsakkutöltô%20LCD-vel%20AA/AAA-Akkuselemekhez%20+%204d b%20AA%202400mAh%20Akku/2.98.ALL.2.2

Válasz erre
2007-05-25 12:39:33 -

Nincs mit. Viszont elolvastam a leírást, abban az AAA is '1 to 4 batteries at a time". Ezek szerint meg tudja egyesével is.

Válasz erre
2007-05-25 12:36:35 -

Köszi szépen!
Na ez már jól néz ki! ;)

Válasz erre
2007-05-25 12:34:57 -

Szerintem AAA akkut csak párban lehet vele tölteni, mert csak két billenthető füle van.

Válasz erre
2007-05-25 12:34:13 -

Válasz erre
2007-05-25 12:23:54 -

Válasz erre
2007-05-25 12:22:19 -

Válasz erre
2007-05-25 11:39:25 -

Igen, csak gondolom azt az Energizer töltőt már 20e Ft körül lehet megkapni... :(

Válasz erre
2007-05-24 22:33:43 -

Szerintem kb hasonló lehet a kínálat.
Megtudni? Én megnézném a csomagolást, vagy a gyártó honlapját. Ha olyan van ráírva, hogy 10 óra, akkor valószínűleg időzítős. (Bár a Duracellre 1 óra van rávésve, de ez csak marketing...)
Ha valami olyasmit látsz, hogy "microprocessor controlled", vagy valami hasonló, akkor valószínűleg intelligens a cucc. Persze, ezek sem igazi procik, inkább céláramkörök. Annak idején a Microchip katalógusában láttam akkutöltés-vezérlő áramköröket, néhány passzív alkatrész és kész a töltő...
Közben kezembe került az Energizer töltőm doboza (hogy miket találok...). Találtam benne egy kis ismertetőt. Van nekik is hasonló, mint a Duracell, még a külleme is ugyanolyan. Nem lennék meglepve, ha ugyanarról a dzsunkasorról származna mindkettő... Tud mindent, kivéve a Ni-CD akkut. Olyat meg már úgysem nagyon kapsz.
Feszültség-hőmérséklet ellenőrzés, biztonsági időzítő, csepptöltés, egycsatornás, AAA méret is,túltöltés elleni védelem. Ez korrektnek tűnik. Annyira kicsi a kép, hogy a tipusát nem tudom elolvasni, de az van ráírva, hogy "Ultra Fast". 4db 2300mAh-s akkuval van egybecsomagolva.

1 2 3 4

A Fotóvilág működése

Alapszabályzat

Videóajánlat
Lépcsőszimfónia
kompozíciós esettanulmány

Tapétázás kisvakuval
video
Szarka Klára: A hírkép és a riport
tárgyfotó
Profi tárgyfotó egyszerű eszközökkel
számláló