Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Más: 
https://index.hu/fortepan/2019/09/01/noi_munkasszallo_horvath_peter_noi_szallo/?fbclid=IwAR05-WQMIIylopk1sIksxEpMgWuM_vHbCFIvDVBCiSNW5cw4tvrxHnyay8A

Iloczky Judit
2019-09-02
- Bocsánat, valamit nem értek. Az un. adminisztratív probléma eltüntetése az kinek a kontójára történik? Az oldal fizeti a programozónak, vagy hogyan működik? 
- Szerintem mindent lehet szabályozni, ha az ésszerű, vagy pl. közmegegyezéssel bólintunk rá, vagy az Admin módosítja a felhasználás teltételeit és nincs vita.
- Képfeltöltést illetően, a napi 1 egy kép jó megoldás lenne. 

Iloczky Judit
2019-09-02
Kedves János! A védelem kiépítése folyamatban van. Az amit nem biztonságosnak jelez a gép az csak adminisztratív probléma ami 5000 + Áfa Ft küldése után eltűnik. A név kiírása az elvárható, de persze lehetnek művésznevek is amit nem lehet szabályozni.
üdvözlettel 

Fotóvilág Admin
2019-09-02
Tisztelt Admin! Az előbb 12. 15 -kor nézegettem az oldal tagságának létszámát! Megrökönyödve vettem észre, hogy megint megjelentek azok a kriksz -krakszos troll regisztrációk! Mint már írtam néhány napja, ezek az oldal hitelességét teszik tönkre, gondolom ez is a cél!
Ráadásul a gépem nem megbízhatónak jelezte az oldalt, ezek szerint valamilyen káros program is befédszkelődhetett! 
Ott vannak még azok  a regisztrált tagok is, akik már több hónapja regisztráltak, de képeket még nem töltöttek fel és bemutatkozni sen akarnak!  Ezeket  szerintem értesíteni kellene és figyelmeztetni, hogy ez egy fotós oldal! Úgy  gondolom tenni kellene valamit, Mert ez így kezd nevetségessé válni! 
Ajánlatom! Vannak az oldalnak moderátorai, akik csak névlegesen azok de a gyakorlatban semmiféle joguk nincsen! Tessék ezeknek több jogot adni és a regisztrálásokat rájuk bízni! A regisztrálás csak akkor léphet érvénybe ha a jelentkező illetőnek van rendes neve, Email címe! Ez lenne a minimális követelmény! Nincsen a világon olyan fotós oldal, (a miénken kívül) ahová minden információ nélkül, bárki regisztrákhana! 

János Müller
2019-09-02
Köszönöm
Szendrei Tibor József
2019-08-31
Még annyi, hogy a válogatott fotók a Flickeren megvannak. Pali menti oda folyamatosan.
Fotóvilág Admin
2019-08-31
Ha a felhasználó nem töröl. akkor a program a legelső fotótól kezdve törölni fog.
Fotóvilág Admin
2019-08-31
Biztosan nem fog mindenki , mindennap feltölteni. De ha folytatódik a mostani tendencia egyesek részéről a napi 2-3  vagy ennél több feltöltés akkor ugyan oda jutunk.
Veress Zsolt
2019-08-31
Kérdés: Napi egy kép feltöltésével közel egy év alatt betelik a 400-as keret. A túllépést a program törli, vagy selejtezzünk?
Szendrei Tibor József
2019-08-31
Ragyogó fotók és az iránymutatás is megszívlelendő. 
Iloczky Judit
2019-08-30
A trollokról:            megjentett a digitális troll az oldalon. köszönjük, hogy figyelmezetettél arra minket, hogy vannak agyilag zsugorodott homo sapiensek is, hisz mi már régen találkoztunk ilyen elmebeteg fajjal, mint amit te képviselsz, te kis hülye gyerek, aki szabad idődet arra fordítod, hogy hamis regisztrációkat csináljál.   Köszönömjük, mert így figyelmeztettél a fajod egyszerúségére és így a védelmet is ki tudjuk építeni, hisz mi mint írtam nem találkoztunk még egy fotós oldalon ilyen kis egyszerű homo trollal.
 Danke, Thank You! ja üsd be gugóba az majd fordít neked, amúgy lassan kezdődik az iskola, jobb lenne ha azzal foglalkoznál.

Fotóvilág Admin
2019-08-29
Szerintem is a napi egy kép feltöltése lenne az ideális. 
Nagy János
2019-08-28
Köszönjük Pali, hogy ilyen gyorsan reagáltál! 
János Müller
2019-08-28
Kamu felhasználók törölve.
Nádor Pál
2019-08-28
Heti 7 kép a pro feltölőknek és 5 a közönséges halandóknak mint jómagam.
Veress Zsolt
2019-08-28
Valóban itt lenne az ideje ezeket a szörnyűségeket kitörölni, mivel ezek is nagyon rontják az oldal hitelességét!
Egyetértek a képek feltöltésének leszabályozását (ajánlom az heti 7 képet)!
Ezenkívül szükségesnek tartok egy üzenőfalat, amin keresztül a tagok egyenesben és könnyen tudnának egymással kommunikálni. Rokonaimnak Magyar és Finn barátaimnak eléggé nehéz meglátogatni a galériámat, ezt jelezték vissza! Szeretnék tehát egy olyan lehetőséget, amivel a képeimet egy linken keresztül, könnyen lehetne elérni.
Tudom,hogy a programozó sem a levegőből él, minden külön munka pénzbe kerül!
A képek szabályozásának, az üzenőfalnak és a galéria könnyebb eléréséhez szükséges anyagi fedezetet én vállalom! Evvel kapcsolatban Tamást megfogom keresni direktben!  

János Müller
2019-08-28
Most Lajos, tegnap Judit jelezte az összevissza karakterekből álló nevű új tagok elszaporodását. Korábban máshol is találkoztam ezzel a jelenséggel: ezek nem valódi beregisztrált tagok, hanem valamilyen kártevő/vírus/támadás okozta szeméthalmazok, amiket az adminnek sajnos kézzel kell kiirtania.
Szabó Tibor
2019-08-28
Lehet, hogy már régóta így van, én most fedeztem fel, hogy a tagok listáján megjelent sok, értelmezhetetlen, kis és nagybetűből álló \\\"név\\\", igazából betűk összevisszasága.
Deák Lajos
2019-08-28
Egy fotóstól egy héten maximum 5 kép. Így mindenki meggondolja mit tölt fel.
Veress Zsolt
2019-08-28
Szerintem a FV jelenlegi rendszere alkalmas arra, hogy vonzóvá tegye az oldalt az érdeklődő, akár jeles fotósok számára is, hiszen a belépést követően az első találkozás a Hét képével és az éppen aktuális, ajánlott képpel, azonnal komoly információt ad az oldal feltételezhető színvonaláról. Ezt követően az érdeklődő a népszerű képekkel találkozhat, ami azonnal informál az oldalon tevékenykedő, meghatározó személyek alkotói és bírálói értékrendjéről. Ha átlép az ajánlott kategóriába, ott az előzőeken túl megismerkedhet a különböző tagok/ajánlók ízlésvilágával is. Eddig azokról a toplistákról beszéltem, amik teljesen függetlenek attól, hogy valaki hány rossz képet tölt fel a Fotók oldalra. Mindegyik a tagok demokratikus döntését tükrözi. Az ajánlott képek kategória vidáman elviseli a kikerülhetetlen szubjektivitást, hiszen nem minősít, csupán felhívja a figyelmet egy-egy képre, legyen az valami nagyágyúé, vagy éppen szívbéli cimboránké. A Népszerű kategória, valóban nem teljes értékű szinonimája a jónak, nem is lehet, mert az előző objektíven szubjektív, az utóbbi konvencionálisan szubjektív fogalom, még akkor is, ha sokan igyekeznek a jót abszolutizálni, így a Népszerű kategória mindenképpen tükrözi az oldal valódi értékrendjét, tartalmazzon az akár érdekek által meghatározott erővonalakat is.Ha az érdeklődő tovább lép a Fotók kategóriához, láthatja, hogy az előzőek milyen halmazból kerültek ki, és eldöntheti, hogy milyen az érc és meddő aránya, de ettől a jók nem lesznek rosszabbak, mert az arany a királyvízben is arany marad.Summázva: az oldal jól, mi több, alkalmasan lett kitalálva arra, hogy vonzó legyen mindenkinek, aki itt jól akarja magát érezni.
Természetesen ki lehet találni az angol klubok mintájára egy Úri kaszinót, ahová csak arisztokraták léphetnek be, kihalásos, vagy ajánlásos formában, bár szerintem az arisztokrata sem teljes értékű szinonimája a jónak

Deák Lajos
2019-08-28
A Legújabb harminc között most éppen nyolc olyan van, amelyik ugyanattól a fotóstól származik. Mint tudjuk, minden egyes új kép lelök egy másikat a főoldalról, ezért ez is udvariatlanság a többiekkel szemben. A nyolc a harmincból akkor is aránytalanul sok, ha az illető történetesen géniusz. Azt is ugyanolyan furcsának tartom, ha azt látom, hogy az Ajánlott kategória felét ugyanannak az ajánlónak a képei töltik ki. Hangsúlyozom, hogy nem embereket akarok kipécézni, hanem jelenségeket. Nem lehet kizárólag az oldal üzemeltetőire bízni az oldal szabályainak kialakítását. A Fotóvilágot olyan társasjátéknak képzelem el, amelynek szabályait mi tagok is alakítjuk. 
Dr. Németh Ferenc
2019-08-28
Kedves Pál !A jó és a népszerű fogalmak nem szinonim, egymással felcserélhető fogalmak, jelzők.
Attól, hogy valami népszerű, attól még nem biztos, hogy az a valami jó is. Ez igaz a művészeti alkotásokra is, de rávetíthetem a világban látható populista hullámra is.

Kovács Mihály
2019-08-28
Én már nem tudom megítélni melyik fotóm jó. Sokszor volt hogy amit jónak tartottam nem kapott sok pontot, és az ellenkezője is megtörtént. Inkább a tagságra bízom a döntést. A kevés pontot kapott fotók úgy is eltűnnek a süllyesztőben. Amikor meg betelik az egyéni keret akkor a felhasználók rá lesznek kényszerülve hogy töröljenek.
Nádor Pál
2019-08-28
Ok Tibor de, automatikus elöszűrés nem hiszem, hogy van . Akkor ki az aki az elöszűrést  elvégzi. Az admintól ezt nem lehet elvárni. Közülünk valaki, hát ki vállalna ilyesmit ?. Jó , elgondolunk valamit de akkor adjunk hozzá megoldást is.
Veress Zsolt
2019-08-27
A probléma ugyan az mint korábban: vagy nincs valakinek szeme hozzá hogy az a feltöltendő kép tucat, unalmas, vagy nem érdekli hogy elárasztja vele a Fv -t. !
Előszűrés nélkül ez a probléma SOHA nem fog megoldódni !
(és sajnos vannak érdekeltek, akiknek az a jó ha nem oldódik meg ... )

Kiss Tibor
2019-08-27