Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Ha már gyónunk:  A zöldszilvánit kedveltem, de a csopaki sem haragosom
Szendrei Tibor József
2020-02-27
A dugó - ugye így van? - engedi levegőzni a bort (valamennyire). A fiam hajdani osztálytársa  miután mikrobiológiából ledoktorált - otthagyta a fővárost és borásznak állt. Badacsonyban kitanulta a szakmát, ma már saját borai vannak, és nagyon jó, igényes borok. Már szépen ívelt felfele pályája, jó híre lett a szakmában fiatal kora es városi származása ellenére, amikor beútött a krach. Egyik évben sorra küldték vissza legjobb borát, mert mind tónkrement. Borászok ismerik a kifejezést: dugós lett a bor. Sajnos az összes azévi palackját egyetlen helyről beszerzett dugóval zárta le, s  minthogy az egész dugószállítmány gombás volt, az összes, már kiszállított és még ki nem szállított bora dugós lett.. Ennyit a csavarós kupak előnyéről - nem lesz dugós a tőle a bor..
Egyébként pedig a vörösbor életfenntartó tulajdonsággal bír! Ezt egy orvos barátom árulta el. Addig ugyanis, amíg iszod a vörösbort, biztosan élsz. Csak nem szabad abbahagyni az ivást - ez az örök élet titka. 

Aczél Péter
2020-02-27
Az előbb az ital beszélt belőlem, amikor azt írtam, hogy egyik bemutatkozás sem felelt meg az udvariasság elemi (vagyis általam felállított!) szabályainak. G. O.-é például ilyen, igaz ő még nem töltötte be a huszat, neki könnyű. Most viszont egyelőre tényleg eldugulok, azaz visszacsavarom magamra a kupakot.
2020-02-27
Elöljáróban annyit, hgy egy rövid és tárgyilagos (vagyis udvarias) bemutatkozás ezeket az információkat tartalmazza: mióta , milyen tárgykörben, milyen igénnyel és milyen eredményekkel fotózom, és mi vagyok civilben. Az oldalon egyik bemutatkozás sem ilyen (az enyém sem), de  még bízhatunk azokban, akik eddig semmit sem írtak.    
2020-02-27
Én a fémkupakos borokat szeretem, mert azokat egy mozdulattal ki lehet nyitni. Ezzel mint connoisseur bemutatkoztam. Apropó, bemutatkozás! 74 publikáló ˝PRO˝ közül 37-en írtak bemutatkozást (lusta voltam mindenkit megnyitni), vagyis a borospohár épp félig van tele. Szándékosan fogalmazok optimistán, szeretném, ha a hangunk akkor sem válna reszelőssé, ha nem a piáról beszélünk.
Bemutatkozást írni udvariasság kérdése, és hasonlóan udvarias gesztus ezeket el is olvasni, és levonni belőlük a tanulságot, ha van. Előbb azonban meghúzom azt a pöttyös cimkéjű rosét, amit a fridzsiderben láttam, mert a sok szakmázástól kiszáradt a  nyeldeklőm.                                            

2020-02-27
Köszönet a részletes tanácsért. (Én télen a vöröshöz húzok, Thummerer, Dúzsi, stb.) a rozét csak kánikulában, hidegen, a fehéret nyàron - de nyáron bor helyett inkább csúszik nekem a sör, főleg, ha IPA).
Aczél Péter
2020-02-27
Lajos az, gondolom.
Aczél Péter
2020-02-27
Van köztünk, a fotósok között, borászati egyetemet végzett szakember 
Szendrei Tibor József
2020-02-27
(egyébként néha úgy vagyok ezzel, hogy ha már Villányi, akkor inkább Szekszárdi... pl. Dúzsi. A Görögszó talán a legjobb magyar vörösbor, - ebben is van Cabertnet Sauvignin) de azt, mióta világversenyen nagyot nyert, pofátlan áron lehet csak megkapni, sajnos Úgyhogy a Mayer Kopár a legjobb ár/érték arányú prémiumbor.).Szerintem. De ezt Deák Lajos sokkal jobban tudja, mert ő hivatásos borász. Hé, Lajos, merre jársz?!.
Aczél Péter
2020-02-27
Géza, ez finom, nehéz, jó (esetenként túl) tanninos bor. De a villányiak néha kicsit mintha túltolnák a szekeret: egyáltalán nem minden évjárat tudja hozni azt a szintet ebből a fajtából minálunk, amit a példa, a Bordeaux-i borok közül bármelyik és szinte bármelyik esztendőben tud.  Amúgy nekem is ez a kedvenc borom, cuvé formában is, főleg ha a Kopár dűlőről származik - de az már ölég drága kategória. Húsvétkor biztosan az lesz az asztalon, de nem a Gere-féle Kopar (melynek csak bizonyos százaléka származik a remek dűlőről, ezért is nem Kopár a neve, hanem csak Kopar), hanem - ha sikerül beszerezni - Mayer Kopár lesz az. Ezt a bort Neked is szíves figyelmedbe ajánlom!!
Aczél Péter
2020-02-27
Lassacskán már én is italszakértő leszek!
Feri! Valahogyan én is így látom a dolgot, ahogyan Te leírtad! Igaz én nem tudom  ennyire jól megfogalmazni, de ezekre a dolgokra utaltam az írásaimban!
Ahhoz, hogy az oldalt és az itt lévő fotósokat az új tagok komolyan vegyék, már a regisztrálásnál tisztába kellene tenni, hogy az önarckép és néhány mondat a fotózással való kapcsolatával kötelező! Csak azok titkolódzanak akiknek erre okuk van! A név lehet valós, de lehet kitalált is! Néhány ide regisztrált név alapján, nem találtam  semmit az interneten! 
Ha legközelebb regisztrálni fogok valahová, majd én is felrakok önarcképnek egy kecskét vagy tehenet, meg egy kitalált nevet! 

János Müller
2020-02-27
Villányi Cabernet. Igen bátorító és szívmelengető.
Józsa Géza
2020-02-27
És Te mit iszol, Géza?
Aczél Péter
2020-02-26
Aczél Péter, Németh Ferenc. Nem tudom pontosan miről van szó, de ha inni lehet csatlakozom hozzátok. Egészségetekre!
Józsa Géza
2020-02-26
Aha,
Veress Zsolt
2020-02-26
Nem lenne rossz hely a Fotóvilág, ha nem hasonlítana egyre inkább egy légkondicionált irodára, ahol a hivatalnokok szótlanul temetkeznek a munkájukba, vagy összeszerelő üzemre, ahol a gyártósor olyan tempót diktál, hogy a melósoknak nincs idejük pletykára, ugratásra, eszmecserére. Nem lehet lazítani, megállás nélkül jönnek a szalagon a szigorúan megmunkált munkadarabok, tájképek, portrék, zsánerfotók, megkapják a minősítő pecsétet, és eltűnnek, de másnap kezdődik elölről minden. Nyomjuk az ipart konokul, mintha fizetnének érte. Mintha az amatőr szó nem a szeretni, hanem a szerelni igéből eredne. Az ügyszeretetet helyébe az ügybuzgalom, a kikapcsolódás helyébe az életcéllá vált önmegvalósítás lépett.
2020-02-26
Feri, :)))
Veress Zsolt
2020-02-25
Köszönöm, Feri, erre kortyintok egy kicsike konyakot, de tényleg csak egy kicsit, mert ugye kis mértékben orvosság, nagy mértékben gyógyszer.
Aczél Péter
2020-02-25
Péter, let bygones be bygones, ahogy az angol mondja. Ezt nem a vitáinkra értem, mert a viták fontosak. Az igazság pedig borban (Unicumban, whiskyben, konyakban, borovicskában, szilvóriumban, Calvadosban stb.-ben) van.
2020-02-25
Igen, köszönöm. A saját galériámban megtaláltam. A Főoldalon meg már biztosan túlkorossá vált, viszont felugrott az Ajánlott képek között.
Józsa Géza
2020-02-25
Megnéztem a fotód még meg van nem tűnt el !
L Tamás Varga
2020-02-25
Kedves Géza! Rendben.
L Tamás Varga
2020-02-25
Szervusz (Varga)Tamás!  Leveledre válaszoltam e-mailben a fotovilag@fotovilag.hu címre, de nem kaptam visszajelzést, hogy megnyitottad. Lehet, hogy valami valahogy félrement.  Gondoltam írok neked ismét az utolsó képem alatti megjegyzés rovatban, ahol te írtál nekem, de azóta törlődött a kép valamiért, úgyhogy az sem sikerült.  E-mail címem: jozsagg40c@gmail.com
Józsa Géza
2020-02-24
Aztán minek legyen tiszta! Feleségem szerint az én fejem már régóta zavaros...:)!
János Müller
2020-02-24
....pedig tényleg nem ittam ma semmit, tehát egy kis bihari ( erről felől) szilvórium sem elönteni hanem leonteni ( torkon) való.. a
Ámbár igaz az utóbbi időben nem igen üzöm ezt a sportot. Nektek azonban jó viskizést és konyakozást ma estére, de tiszta legyen ám a fej holnap reggelre.

Veress Zsolt
2020-02-24