Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Ok Péter ,de , vannak itt a fórumon akik kifejezetten bűnnek tartják a törlést
Veress Zsolt
2019-08-27
Ha jól számoltam a taglistán van 42 regisztrált felhasználó (0 képpel), akinek olyan a neve, mintha a titkos beléptető kódját ütöttevolna be. Ha az, akkor hiba volt, mert egyikükben sincs szám. :)
Csak azon gondolkodom, hogy a program tesztelése kapcsánmaradt-e benn, vagy kellett egy létszám, esetleg az ellenség keze betette alábát.

Iloczky Judit
2019-08-27
Én sem feltételezem, hogy valakik tudatosan raknak fel rossz képeket! Kinek mi a jó és rossz, azt megszabja a saját tudása, igénye, tapasztalata, stb! Több mint valószínű, az egyesek szerinti rossz képek, a szerző szerint nem azok.
Amennyiben úgy érezzük, hogy vannak olyan képek amik szerintünk nem a megfelelő színvonalúak, azokat vagy nem kell értékelni és eléggé gyorsan automatikusan kiesnek, vagy pedig intelligensen írjuk meg a kép alatt, mi a véleményünk.
Véleményt cserélni érdemes, vitatkozni is lehet intelligens módon a képről, a személyeskedést elhagyva.
A moderátorok árgus szemmel figyelik mi történik az oldalon és szükség esetén közbelépnek...:)!!!.

János Müller
2019-08-27
           Azt szerettem volna mondani, hogy nem is lehet elitista oldal, mert akkor csak néhányan maradnának itt  s az senkinek sem érdeke, pláne azoknak akik üzemeltetik. A gyenge képek ellen nehéz küzdeni mert a feltőltőnek rendszerint a saját fotója a legjobb és a kritikát rossz néven veszi . A mostani komment sorozatnak sem látom értelmét ( amit az elindító, szerintem direkt provokál) , mert ugyanazt a csontot rájuk mint a régi oldalon. Mindez szerintem csak elkedvenit mindenkit aki ide jár. A kép alatti kommenteket vagy elfogadom, vagy nem ; megköszönöm vagy nem, mindenki saját maga dönti el és nem kéne ebből ügyet csinálni.  Hagyjuk az oldalt működni legalább egy évet és lássuk hogy alakulnak a dolgok. Egyelőre a ennyi. Képet ( jót, rosszat ) csak  miután a számítógépem elé kerülok, fogok tudni feltölteni, ha netán valaki megkérdezné, hogy miért okoskodok üresben.
Veress Zsolt
2019-08-27
Péter úgy látom félreértettél. Azt gondolom, hogyha valaki veszi a fáradtságot és dicsérő szavakat ír az illető képéhez, azt megköszönni nem \"hálás nyalás\" a dicséretért, mint ahogy azt Tibor kollégánk írja, hanem alapvető emberi udvariasság, akár minden egyes elismerő vélemény után is. 
Monoki László
2019-08-26
Péterrel egyetértve: Legyünk már jóhiszeműek. Mindenki jót akar: Képet és értékelést is. Legfeljebb nem mindig sikerül.
Az oldal szabályainak kialakítását pedig bízzuk az oldal üzemeltetőire.

Kovács Mihály
2019-08-26
Véleményem szerint egyáltalán nem ciki sem az udvariasság, sem a párbeszéd, sem a vélemények ütköztetése. Erre következtetek abból is, hogy az oldal alapítója a Fórum és Képfórum kifejezéseket alkalmazta.
Deák Lajos
2019-08-26
Sokfélék vagyunk, de nekem ez \"fáj\" kedves Tibor.
\"A legértelmetlenebb reakciónak tartom a sok \\\"köszönöm\\\"-öt, különösen, ha az minden egyes pozitív vélemény alatt ott sorakozik. Értem én, hogy ez egy udvarias reakció akarna lenni, de teljesen fölöslegesnek tartom ezt a kicsit kényszerűen kötelező(nek vélt) formulát, (ami kicsit olyan, m i n t h a   h á l á s a n        n y a l n é k egyet, amiért megdicsértek)\"

Monoki László
2019-08-26
Csak szeretnéd!
Dr. Németh Ferenc
2019-08-25
No, helyben vagyunk. Itt az új régi Fotovilág.
Veress Zsolt
2019-08-25
Javaslatok sértődésre/rossz szájízre/felháborodásra:1/a Vacak képet tölt fel.1/b, A kritika hatására letörli.2/a, Senki nem szól a képhez.2/b, Rosszat szól a képhez.3/a, Nem válaszol a hozzászólásra.3/b, Besértődik a hozzászólásra.
További ötletek? Ha nem írtok besértődök!:)

Kovács Mihály
2019-08-25
A vélemények lereagálásával kapcsolatban megszólítottnak érzem magam, tekintve, hogy én valóban ritkán reagálok a képeimmel kapcsolatos véleményekre (pedig természetesen én is örülök, ha van). Nem is bánom, hogy szóba került, legalább leírhatom az álláspontomat (akkor is, ha azzal a legtöbben nem fognak egyetérteni). A legértelmetlenebb reakciónak tartom a sok \"köszönöm\"-öt, különösen, ha az minden egyes pozitív vélemény alatt ott sorakozik. Értem én, hogy ez egy udvarias reakció akarna lenni, de teljesen fölöslegesnek tartom ezt a kicsit kényszerűen kötelező(nek vélt) formulát, (ami kicsit olyan, mintha hálásan nyalnék egyet, amiért megdicsértek), ezért én mellőzöm. Kilógok a sorból, tudom. A pozitív véleményeknek persze örülök, de ha ezen múlik, hogy valaki jót írjon a képemről, akkor ne tegye.  A negatív, bíráló vélemények mindig érdekesek, akkor is, ha adott esetben nem értek vele egyet. Az ilyen véleményekre való reakcióval azonban óvatosan bánok, mert ha visszautasítom a kritikát (mindegy miért), az nem túl szimpatikus, de ugyanígy visszás lehet, ha elkezdem magyarázni, hogy miért ilyen a kép. Nehéz a kritikát normálisan lereagálni, a magam részéről mindig elfogadom, hogy valaki másképp látja és másképp ítéli meg a képet, mint én, és lehetőség szerint próbálok okulni belőle (ami vagy sikerül, vagy nem), de vitát nem nyitok a saját képem fölött, mert azt rossz reakciónak tartom. (Egyébként is mélységesen borzalmas tapasztalatom van a viták értelmes befejezésével kapcsolatban). Ha már szóba került, akkor azonban itt és most szeretném rögzíteni, hogy mindenkinek hálás vagyok a véleményéért, akár dicsérő, akár elmarasztaló, de ezt minden kép alatt százszor nem ismétlem meg.
Szabó Tibor
2019-08-25
Törléssel kapcsolatban egyetértek, ha már hirtelen felindulásból feltettünk egy képet, akkor azt vállaljuk. Amennyiben vannak ellenvélemények és az  számunkra nem meggyőző, akkor pedig védjük meg és talán közelednek is az álláspontok.
Másik, a hiába való vélemény bepötyögése, amikor nincs arra semmiféle visszajezés. Lógva hagynak,  mert nem tudhatom, hogy látta-e, vagy csak rá sem hederít- ezt is udvariatlannak tartom.

Iloczky Judit
2019-08-25
Sajnálom, hogy megtöröm a négynapos trendet és én gügyögök, de ezt követően biztosan lesz négy napod a szertartásos hallgatás okán.A kérdéses képről annyit, hogy az méltatlanul alulértékelt volt, hiszen sokszorosan rosszabb képek alatt is jelennek meg időnként patetikus szimfóniák, ráadásul az alkotója az oldal egyik leginkább jóindulatú legbékésebb tagja, akinél sem a megsértődés nem feltételezhető, sem az, hogy tündökölni akarna az oldalon, bár ez utóbbiról az a véleményem, hogy, ha csak nem mazochista valaki, a képeit bizonyára azért tölti fel, mert, inkább tartja azokat tündökletesnek, mint fikázandónak  A feltöltésekről tehát joggal gondolhatjuk, hogy az a szerző legjobb szándéka és legjobb tudása szerinti cselekedet, amiért várná az elképzelései szerint őt megillető elismerést.
Szerintem nem a törlés a nagyobb udvariatlanság azokkal szemben, akik veszik a fáradságot a véleményük megfogalmazására, hanem az, hogy a megszólítottak döntő többsége semmit nem reagál ezekre a véleményekre és még súlyosabb, hogy megint csak a képet feltöltő tagok jelentős hányada, semmiféle véleményt nem nyilvánít mások képei alatt, mintha nem tudnák, hogy ehhez pedig joguk van, ráadásul egy-egy vélemény talán többet árulna el a tagtársunkról, mint a, hogy ne plagizáljam a sörétes puska kifejezést, géppuskával terített, vagy ami még rosszabb, másoknak  kéthavonta feltöltött képei.

Deák Lajos
2019-08-25
Négy naponta meg kell törnie valakinek a szertartásos hallgatást a Fórumban, és úgy látszik, most én vagyok az ügyeletes dünnyögő.
Tegnapi történet: föltett valaki egy képet, többen hozzászóltak, volt dicséret és bírálat vegyesen, a szerző is megszólalt, aztán az utolsó hozzászólás után se szó, se beszéd levette a képet. Megsértődött? Belátta a kritika jogosságát? Ez most már nem fog kiderülni. Én ilyenkor óhatatlanul arra gyanakszom, hogy vannak, akik azt gondolják, hogy az oldal első számú rendeltetése, hogy ők tündököljenek. Lehet, hogy én ülök fordítva a lovon, (ez majd a western végén kiderül), de a Fotóvilágnak nem erről kellene szólnia. Megbírált képet a Legújabbak közül törölni szerintem udvariatlanság, és nem csak azokkal szemben, akik veszik maguknak a fáradságot, hogy megfogalmazzák a véleményüket, hanem a teljes tagsággal szemben.

Ez a második számú vesszőparipám. Az első az, hogy legyen Heti képértékelés az oldalon, mert anélkül a Fotóvilág nem az, aminek nevezi magát.

Dr. Németh Ferenc
2019-08-24
Hát, az elhangzott érvekkel nehéz vitatkozni... :) Az egyetlen hivatásos kritikusunk tehát egyelőre Budai Petúr marad, akivel, mondom, nekem nincs semmi bajom, sőt igen kedvelem a pörge kis kalapjával. A műfaj, amit művel, igazán korszerű, bár a tempó lehetne pörgősebb, és a képek  ütősebbek, de hát azzal kénytelen dolgozni, ami van. Nekem akkor a legszimpatikusabb, amikor egy-egy pillanatra kiesik a szerepéből. A múltkor egyszer feljajdult: Mondtam, hogy ne küldjetek több naplementét..! (Ez arról jutott eszembe, hogy épp most töltöttem föl egy naplementés képet a képfórumba.) Mindenkinek boldog Augusztus 20-át!
Dr. Németh Ferenc
2019-08-20
Péter, szépen működik a lap, a szerkesztőség rajta tartja szemét a dolgok folyásán, de ennél többre van szükség, természetesen a képeken kívül: kritikára. Ezt a feladatot te most magánzóként látod el (és jószerint magányosan), éppen ezért a funkciót szeretném intézményesíteni. Ennek csak egyik formális kisegítő eszköze a pro mentori cím, de nem ez a lényeg.  Érrtelmes, folyamatos, független, több szempontú kritika nélkül az oldal elcukisodik, aminek már látom jeleit. Remélem, mások is  és elmondják a véleményüket, mert ez a téma is megér annyit, mint a képlapozgatás.
Dr. Németh Ferenc
2019-08-16
Technikailag úgy képzelem el a megoldást, hogy az Ajánlott kép (amelyik a Hét képe mellett van) lenne az Értékelt kép. Erre kattintva feljönne a felkért szerző által írt kritika. Az ajánlott kép kiemelésének, és másodpercenkénti váltogatasának jelenleg amúgy sem sok funkciója van. A változtatás kétségkívül programozói munkával (is) járna, de megérné
Dr. Németh Ferenc
2019-08-15
Majdnem elfelejtettem a ceterum censeot, pocsék Cato lenne belőlem. Szóval ismételten javaslom, hogy legyen ismét rendszeres képértékelés a Fotóvilágon. Szerzőnek javaslom felkérni Feltóti Sándort. A régi FV-n sisi művésznéven borzolgatta egyesek idegeit. Jó fotós, elméletileg képzett, tud írni, és kellemes vitriolos stílusa van, tehát ideális a feladatra. Ha valaki Dunapentelén jár, dumálja rá, én személyesen nem ismerem. Előbb meg kell értetni vele, hogy nem az a dolga, hogy lerombolja Karthágót...
További javaslatom, hogy a Szerkesztőség Aczél Péternek adja meg a pro mentori címet (a szabályzat szerint van ilyen, de betöltetlen). Ezzel egyidejűleg kérjük föl, hogy írjon Heti képértékelést a Fotóvilágnak. Aczél Péter jó fotós, elméletileg képzett, tud írni, ideális a feladatra. A régi tagoknak nem kell bemutatni, de azt hiszem, most már az újaknak sem.
Ha összekapjuk magunkat, Horváth Péterrel is újra próbálkozhatunk, de nekem erre egyelőre nincs pofám.
Ha azt akarjuk, hogy minden héten legyen kritika, több szerzőt is meg kell bíznunk. A honoráriumot jó vatikáni valutában fizetjük.
A régi FV-n otrombaságnak számított a kritikust kritizálni, de világossá kell tenni, hogy azok az idők elmúltak. 

Dr. Németh Ferenc
2019-08-15
Az imént végignéztem a Flickre föltöltött fotóvilágos-képeket, azután pedig - frissen szerzett lapozgatási tudásommal felvértezve - megtekintettem néhány itteni galériát. Ha valaki aggódna, hogy nem jártam-e úgy, mint a bélyeggyűjtő kisgyerek, akinek a papája hozott egyszer egy kilót, még idejében abbahagytam a tallózást. Utolsó erőmmel még nyomtam egy szívecskét Iloczky Judit Váró c. remek képére, de az egyetemes fotóművészet fejlődése érdekében ennél többet ma már nem tudok tenni.
Dr. Németh Ferenc
2019-08-15
Rápöccintesz a szerző nevére és a bemutatkozàs alatt ott vannak a képek, végig görgeteg és elérsz a 16-tol a 60-ig fülekhez(bal alsó sarok). Azt választod amelyiket akarod. Ha több van mint hatvan kép, attérsz a második oldalra és így tovább. Arra kell vigyázni azonban ha végig böngészted az oldalakat  térj vissza az első oldalra mert ez nem működik automatikusan és így mindig az utolsónak megnézett oldalon ragadsz.
Veress Zsolt
2019-08-14
Jé, tényleg! Problem solved. Lehet, hogy többet kéne próbálkozni, és kevesebbet panaszkodni, de legalább forgalmat generálok a Fórumban, ha túl nagy a hallgatás.
Dr. Németh Ferenc
2019-08-14
Rosszul írtam Ferenc: 1,- megnyitom a fotót, 2, szerző Dr. Németh Ferenc, ott látok 12 kis bélyegképet, s ott van felettük a neved és ott tudod megnyitni a teljes galériát! üdv
L Tamás Varga
2019-08-14
Tanulság: Ha a kép alatt a fotós nevére kattintok, egy max. 12 fotóból álló portfólió jön fel. Ebben nem a nyillal kell lapozni, mert az kiléptet a portfólióból, hanem vissza a névre, és úgy a következő képre. A teljes portfóliót (ha 12 képnél nagyobb) csak úgy tudom megnézni, ha a tagok között kikeresem a szerzőt, és megnyitom a képeit, amiben már lapozhatok. Megértettem, hogy ez nem hiba, hanem működési sajátosság, de kényelmesebb volna, ha közvetlenül a kép alól elindulva is át lehetne lépegetni az egész portfólión. Nem nagy ügy, mindenesetre köszönöm a választ. 
Dr. Németh Ferenc
2019-08-14
Péter: ha a nyílra klikkelsz, akkor tovább visz az adott másik fotóra ami mellette van a fotós nevére kell kattintani!
L Tamás Varga
2019-08-14