Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Teljesen megvagyok döbbenve! Nagyon szomorúan lettem a hírtől, hiszen személyesen ismertem. Nagyon megkedveltem Őt, sokat beszégetteünk a találkozásunkkor, fotózgattunk, kirándultunk! Jó szívvel gondolok rá, nyugodjon békében.
János Müller
2023-02-15
Kedves Zsóka köszönjük a tájékoztatásod. Nagyon sajnáljuk, őszinte részvétünk. Nyugodjon békében
Szendrei Tibor József
2023-02-14
Sajnos nem emlékeztem a Domin névre de a fotókból sokra. Remek alkotások. Részvétteljes tiszteletem
Szendrei Tibor József
2023-02-03
Aki ismerte, így ismerte, ,,HOZÉ\" ma reggel távozott a csillagok közé! Kiváló csillagfotós volt, és itt kezdte a Fotóvilágon!
L Tamás Varga
2023-02-02
Kedves Új Fotóstársak Maximum 30  kép fér fel a \"legújabbak\" oldalon  Ahogy újakat töltünk ezek letolják egymást és ismét lesz szabad hely. Egyszerre max 2 képed legyen fent hogy más is be tudjon lépni Köszi
Szendrei Tibor József
2023-01-30
BUÉK!
L Tamás Varga
2023-01-02
Boldog Új Évet kívánok a Fotóvilág közösségének!
Székely István
2023-01-01
Minden fotovilagos fotos ismerosnek a legjobbakat kivanom karacsony alkalmabol. 
Végh Izabella
2022-12-25
A helyes terminológiát használva a fotó sorszáma a böngésző címsávjában látható, pl.: https://fotovilag.hu/photos/view/id/23371
Nádor Pál
2022-12-24
Lajoskám! A kereső amivel megnézed a fotóvilágot (Crome, Firefox stb.)!
Amikor kinyitod a fotóvilágot és rákattintasz valamelyik képre, a monitorod-képernyő felső részén, egy hosszúkás sávban találod meg a kép linkjét és számát! Nagyon szép karácsonyt kívánva, János.

János Müller
2022-12-23
Igen van valami gond a levél írásnál. Küldtem Karácsonyi üdvözletet,de  rögzítés után eltűnt
Szendrei Tibor József
2022-12-22
Lajos! A képek száma  a kereső felső ablakában jelenik meg!!!
János Müller
2022-12-22
Kedves Lajos! Minden fotónak van saját sorszáma! pl: a Te fotód a 23266: Lány Fikusszal !
Fotóvilág Admin
2022-12-22
Azt hiszem Te, amikor ezt írtad (idézem): “ No azért nem azt akarom mondani, hogy minden rögzített felvételből lehet jó képet készíteni. Ez nyilván nem igaz, de az igen, hogy egy eredeti állapotában érdektelen képből lehet kiemelkedő alkotást létrehozni”. De nem fontos, mindenki  csinálja, ahogy kedve telik benne. 
Aczél Péter
2022-12-14
Mindennel egyetértek, ami az első két bekezdésben leírottakat illeti Ami engem illet, én inkább megpróbálok számomra érdekes képeket fotózni, mint érdektelen képből valamit létrehozni. És még inkább szeretem kipróbalni, hogy egy érdekes expóból még érdekesebbet ki tudok-e hozni. Számomra a fotózás ez. Aztán persze, hogy ami nekem érdekes, az kinek érdekes rajtam kívül… fogós kerdés, annyira különbözők az ízlések. Az érdektelen fotóimat én pedig nem szasszerolom, inkább kihajítom. Én ezzel így volnék, de aki inkább szeret érdektelen képből kiemelkedő alkotás létrehozásával kisérletezni (kiemelkedő?… nehéz megmondani, mi az, s miből emelkedik ki) ám tegye azt, ha ebben leli kedvét, nem kis feladat! Az a fontos, hogy élvezze. Ez a legfontosabb. És ha élvezi, akkor biztos lesz valaki más is, aki élvezni fogja, amit létrehozott.
Aczél Péter
2022-12-13
... és persze ízlések és pofonok... azt is megteheti a fotós, hogy rothadt paradicsomaiből felüti a Bloody Maryjét, de úgy megszórja borssal, csilivel, mindenféle fűszerrel,  hogy felismerhetetlenül elfedje azt, ami poharában leledzik, s még véletlenül se derüljön ki, mennyire rothadt volt az alapanyag. Aztán hogy ezt ki fogja meginni.? ..feltehetően maga a fotós.
Aczél Péter
2022-12-13
(No persze ha kis kosarunkban ízletes, kicsattanó formában lévő paradicsomok vannak a múltheti bevásárlásból - akkor szedjük elő azokat,  jöhet a Bloody Mary!)
Aczél Péter
2022-12-13
Kedves Lajos, ha az eredeti felvétel petyhüdt, rothadt paradicsom, abból nem lesz Bloody Mary a Hiltonban - persze Bivalybörgözdön még felszolgálhatják az ingyenkonyhán paradicsomos káposztának. Én annyit javasolnék, hogy ne vegyük elő kosarunkból rothadt paradicsomunkat, mely már múlt héten a kofánál is petyhüdt volt, hanem inkább menjünk el újra hozzá, s válogassunk szépet, formásat, ízeset,. Abból főzzük meg az asztalra valót.
Aczél Péter
2022-12-13
Elnézést kérve, hogy beleszólok a gondolatmenetbe: “Ahogy telik az idő, sok új impulzus éri az embert, ezekre valahogy reagálunk“ - igen! Reagáljunk, és exponáljunk jobb fotókat! Ha a régi fotónk gyenge, ha hiányzott belőle a fotós szenvedély - bármilyen tematikájú volt is az a kép - hagyjuk úgy, engedjük el, és inkább készítsünk újat, jobbat! A kihűlt, tegnapelőtt elszúrt íztelen bablevest ne melegítsük újra, ne szórjuk tele nátriumglutamáttal és borssal, ne szerkesztgessük, ne hányjuk  tele gépi effektekkel: mert ha tegnapelőtt hiányzott belőle az energia, a szenvedély, az íz, akkor ma is csak kimódolt, halovány, vértelen, íztelen képeket lehet ezek felmelegítéséből kinyerni. (Más persze a helyzet akkor, ha régi fotónk hordozta azt az energiát, ihletet, amire lehet építeni, amiből az újonnan megszerzett képszerkesztési skilljeinkkel ki tudunk hozni valóban izgalmasat és újat.).  Tehát igen, “sok régi fotón lehet lényeges javítást/módosítást eszközölni”, de nem biztos, hogy érdemes. Ha a képről kipotyog az ‘eszközlés”, de nem jön le a meghatározó indíttatás/indulat, akkor az csak egy eltárgyiasult szöszmötölés, időpangás. Az az érzésem, hogy lehet az utómunka bármilyen, “minden megengedett”, de a meghatározó egyetlen dolog: az eredeti expozíció pillanatában megvolt-e az élmény, vagy nem volt meg. Az eredeti élmény átsüt a képmódosító eljarásokon; az eredeti elmény hiánya pedig kilóg, mint a lóláb, akárhogy csócsáljuk is utólagos effektekkel az eredeti élmény hiányát, a rossz, üres, tehetségünket latba nem vető, nem mozgósító módon leexponált üres, jelntéktelen, vékonyka képet.
Aczél Péter
2022-12-12
Újabbak híján újra olvasgatom az előző véleményeket és szemet szúrt nekem, hogy itt arról folyik a polemizálás, lehet-e naponta, hetente kiváló képeket feltölteni, amire nyilvánvaló a válasz: nem valószínű. Szerintem nem is az a cél, bár voltak akik ezt igyekeztek hangsúlyozni, hogy csak kiemelkedő képek kerüljenek az oldalra, de a kirakatba kizárólagos joggal, csak a többnyire szubjektív, személyre szóló, megítélés alapján  legmagasabb pontszámot elért, alkotások. Ennél sokkal fontosabb lenne konzultációs célokból feltölteni képeket és meghallgatni a tagság véleményét, egy-egy kísérletről, egy-egy képkészítési filozófiát képviselő képről, technikai javaslatokkal segíteni a színvonalasabb munkát. Egy-két éve tettem is egy ilyen kísérletet, nem engedtem pontozni, csak véleményezni a képeim. Most visszanézve, 10-18 hozzászólás, vélemény javaslat érkezett a legtöbb képhez, míg mostanában van olyan kép nem is egy, ami ugyan kap csillagokat, szívecskéket anélkül, hogy egy szó vélemény is elhangzana alattuk. Többször javasoltam, hogy legyen egy olyan feltöltési lehetőség, ahová a szerző kifejezetten azért töltene fel képet, hogy azt véleményezzék, akár pro, akár kontra. Ebből csak haszna származna mindenkinek. Eddig erre semmiféle reakciót nem kaptam, szintén sem pro, sem kontra.
Összegezve: nem szükségszerű, hogy csak a legjobb képeinket töltsük fel, az is fontos, hogy válaszokat kapjunk a bizonytalan képeink esetében is a hogyan továbbra, nem pedig néma csillagokat, vagy néma semmit.

Deák Lajos
2022-12-10
Nádor Pál: Nekem is ez a tapasztalatom. Nálam a kész képek parkolnak legalább egy hetet. És mindig találok valamit rajtuk, amit nem vettem észre. De az is előfordul, hogy a végén kidobom. A kukát is etetni kell...
Székely István
2022-12-04
Deák Lajos, Székely István: Ez így igaz, sok régi fotón lehet lényeges módosítást/javítást eszközölni
Még egy észrevétel illetve javaslat (szintén saját tapasztalat alapján): Amikor elkészültünk egy fotóval, ne töltsük fel ``első felindulásból``. Hagyjuk a képet pihenni és később térjünk vissza hozzá. Majdnem minden esetben találunk valamit amin módosítani, javítani lehet.

Nádor Pál
2022-12-04
Én éppen egy hete kezdtem hozzá, hogy megszüntessem az egyik külső meghajtómon a káoszt. Sok régi képem van rajta és azzal szembesültem, hogy sokat ma már más szemmel nézek, (nyers fotók) közben gyarapodtak a képszerkesztéssel kapcsolatos ismereteim, hiszen évek teltek el. Új képeim is vannak mindig ( ma is született vagy 10, talán marad  belőlük 1 vagy kettő...). De most kimásoltam néhány régi fotót, azokkal fogok kicsit foglalkozni.És még egy fontos dolog. Ahogy telik az idő, sok új impulzus éri az embert, ezekre valahogy reagálunk. És igen, új irányzatok, új témák is érdekelhetik az embert, egyetértek az előttem megszólalókkal.Székely István

Székely István
2022-12-03
Azért a kérdés ennél finomabban árnyalt, hiszen szinte mindenki aki fotózásra adta a fejét, több ezer, ha nem tízezer felvétellel rendelkezik, amik közül sokról derül ki, hogy a készítésekor nem fedezte föl a bennük rejlő lehetőséget, változott a képalkotási filozófiája, javult az utómunkákkal kapcsolatos elméleti és gyakorlati ismerete, új irányzatokkal ismerkedett meg, új élethelyzete következtében új hangulati elemekkel gazdagodott vagy éppen szegényedett, így elővéve a rég elfelejtett felvételt, új, értékes, vagy még értékesebb alkotással rukkol ki.
Deák Lajos
2022-12-03
Bölcs meglátás Páltól.
Kovács Mihály
2022-12-02