Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Most 2022 04 15  21.15-kor is volt egy sikertelen feltöltési kísérletem. Nem megfelelő formátum jelzéssel elutasított. Kéjük a szíves segítségeteket
Szendrei Tibor József
2022-04-15
Kedves Admin:
Nem értem, hogy van az, hogy van aki fel tudott tölteni képet, ugyanakkor nekem és gondolom rajtam kívül többeknek a nem megfelelő fájl formátum jelenik meg. Gyakorlatilag tegnap este óta. Legalább valami válasz jó lenne.

Deák Lajos
2022-04-15
A problémánk közös a feltöltéssel. Kérjük a szakértők kedves segítségét, mert lemaradnak a húsvéti nyuszik
Szendrei Tibor József
2022-04-15
Gratulalok Lex Mihalynak az elso helyezesert a sajtofoto megmeretteteseben a tarsadalomabrazolas, dokumentarista fotografia szekcioban. 
Végh Izabella
2022-04-15
En sem tudtam ma feltolterni kepet, annak ellenerem hogy a megszokott fajlformatumban probalkoztam tobbszor is. Orulok, hogy nem vagyok egyedul.
Végh Izabella
2022-04-15
Sajnos nálam is ez a helyzet áll fenn. \" Nem megfelelo fájlformátum \" szoveg jelenik meg feltoltéskor.
2022-04-15
Csatlakozom az előttem szólóhoz, annyi kiegészítéssel, hogy olyan képre is megjelenik a felirat, amilyent már töltöttem fel annak előtte és annak ellenére, hogy a fájl formátumban nem történt változás.
Deák Lajos
2022-04-15
Történt valami változás a feltölthető fájlok méretével kapcsolatban? ... Nem fogadja el az oldal azokat a fotókat, amik ugyan olyan méretüek és formátumban is megegyeznek a korábbiakkal. A rendszer \"Nem megfelelő fájlformátum\" üzenetet ír ki. Tud valaki válaszolni?
Lőrincz Zsóka
2022-04-15
Kedves János: Amit írsz az tökéletesen érthető, már ami a személyed és a hasonló cipőben járó idősebb régi tagtársainkat illeti, de vannak fiatalabb és mozgékonyabb régi tagtársaink is és az újak között is néhány a fotográfiát tanult szinten művelő. Ami érdekes, hogy éppen te vagy az egyike azoknak, aki nem csak a feltöltött képeid számával és minőségével, de a hozzászólásaiddal is példaértékűnek számítasz,  még  a felsorolt problémáid ellenére is, így nekünk, akiknek nincs ennyi problémánk, már csak hozzád kellene felzárkóznunk és máris sokkal jobb lenne a Fotóvilág élete.
Deák Lajos
2022-04-04
Akkor még egyszer az oldal alkotó közösségéről! Mifelénk azt állítják, hogy a pozitív kritika, javító jellegű és fontos. 
Így tudjuk felismerni a hibákat és megváltoztatni  azokat. Változtatni csak akkor lehet, ha van hozzá akarat!
Lajos! Én is  a régi gárdához tartozom és sokakat ismerek közülük személyesen is! 
Figyelembe kell venni azt, hogy legtöbben már megöregedtünk. Jómagamnak már az szemi (mindkettő operáltak), 
2 gyógyíthatatlan betegségem van és folytathatnám tovább! A monitor előtt gyorsan fáradok, ezért egyre kevesebbet használom  a komputert! Biztos vagyok abban, nem vagyok egyedül a problémámmal. Valóban nekünk kellene változtatni a hozzáállásunkhoz, hogy az oldal jobb legyen? Így is mi vagyunk az aktívabbak, a fiatalok pedig ücsörögnek a babéraikon! 

János Müller
2022-04-04
Hát. Kedves Mihály: A válaszod arról győzött csak meg, hogy valóban nem érdemes gondolatokat  közölni. Ennek ékes bizonyítéka a \"szívemből hagynám az egészet szó nélkül\" félmondat. Igen ez jellemző a Fotóvilág kommunikációs stílusára. Nem tartom lehetetlennek, hogy az előző beírásaim el sem olvastad, pedig lényeges gondolatokat tartalmaztak. Ezért mondom azt, hogy az a fölösleges, ami hiábavaló, mert a lényeg többnyire elsüllyed a retorika mocsarában. Igazad van. hagyjuk az egészet, fő az egészség.
Deák Lajos
2022-04-04
Kedves Lajos !Az Ablak egy másik világra című képem alá írtad ezt a kommentet: 

@Deák Lajos Igen. A haditudósítás a fotográfia egy válfaja, ahol a tudósító a helyszínen kvázi életveszélyben készíti el a felvételeit, ezért nem szerencsés Capára hivatkozni, hacsaknem  a háborús képet valóban te és valóban a helyszínen készítetted.Itt tehát nem valószínű, hogy haditudósításról van szó. A bemutatott ellentét valóban kifejező így a képnek van üzenete, méghozzá közérdeklődésre számot tartható. Ez valóban nem annyira politika. Egészen addig nem az, amíg  a kép fotográfiai értékéről, beleértve az üzenetét is és nem az ábrázolt eseményre utaló manipulatív célú gondolatokról esik szó.
Más: lehet a fotóstársakat bírálni közönyük okán, de akkor a felvetett témára érkező véleményekre sem ártana reagálni a fórumon, különben a hozzászólás csupán hiábavalóság és tudvalévő, hogy az a fölösleges, ami hiábavaló.  

Szívemből hagynám az egészet szó nélkül, másfelől viszont bírálod a közönyt, azt, hogy nincs a hozzászólásra reakció.
  Így megpróbálok politikai állásfoglás nélkül reagálni szavaidra itt, és nem a kép alatt:    \".......a háború a politika folytatása más eszközökkel,......\" Ez a gondolat Carl von Clausewitz-től származik. Ha pedig a háború a politika folytatása, akkor a háborús kép a politikus kép folytatása. Így ha szigorúan vesszük a Fotóvilág politikamentességét akkor Capa, vagy bárki más a háborús képeinek itt nem lenne helye. (Ha jól értelmezem a dolgokat.) 

Kovács Mihály
2022-04-04
Kedves János: Sokszor gondolkodtam azon, hogy mi az a megoldás, ami javíthatná, és itt csak magamról beszélek, tehát javíthatná a Fotóvilággal kapcsolatos közérzetem. Azt látom, hogy szigorításokkal nem sokra mennénk, mert nem tolonganak a kapunk előtt a felvételre váró nívós fotósok, így csak azt érnénk el, hogy a naponta feltöltött néhány kép is megfogyatkozna. kísérleteztünk azzal is, hogy adminisztratív módon csökkentettük a nívótlannak ítélt képek megjelenését a külső látogatók előtt, remélve, hogy vonzóvá tesszük számukra az oldalon való megjelenést. Ezzel, vagy enélkül, de eljutottunk oda, hogy a heti legjobb képek között, a régebbi minimális ötven pont helyett, ma már, ha nem csökkent volna harminc pontra a minimum, jó, ha két-három kép jelenne meg. Ennek oka természetesen az is, hogy az új, bár gyakran a régi tagok sem nyilvánítanak véleményt a képekről, pedig a lehetősége mindenkinek megvan.  Én úgy vélem, hogy nem elsősorban az új tagjainkat illeti bírálat, sokkal inkább és itt magam is ide sorolom, tehát sokkal inkább a régi tagok nem igazán példaértékű  tevékenysége az, amin változtatni kellene. Sokan vannak közöttünk és magam most nem sorolom ide, akik nagy értékű fotográfiai, fotóesztétikai és kommunikációs tudással rendelkeznek, azon túl, hogy követendő értékű képek alkotói, mutassák és itt megint ide sorolom magam, mutassuk hát meg, hogy miért más, miért értékesebb a Fotóvilág, mint egy közönséges fotómegosztó oldal.
Ehhez az kell, hogy egymással legalább álljunk szóba, ha a nézeteink nem is egyeznek meg mindig, mindenben, hiszen ez az alapja az eszmecserének.  

Deák Lajos
2022-04-04
Szervusz Lajos! Mennyire igazak a szavaid! Valóban az oldal valamikor egy alkotócsoport volt,
mára csak egy közönyös és közömbös képfeltöltő a sok közül. Sokan töltenek ide képeket és elvárják a nézettséget, de ők 
ezt nem viszonozzák. Persze vannak kivételek, ezért akinek nem inge az ne vegye magára. Lehetne azért javítani a dolgon, hogy
az új regisztrálóknál ellenőrizni, betartják-e az alapvető szabályokat (bemutatkozás)! Ha nem akkor 1 figyelmeztetés után törölni ezeket!
Én szerettem volna egy találkozót szervezni, de közbe jött a Pandémia, amiatt 3 éve nem utazhatom  a tüdőbetegségem miatt!

János Müller
2022-04-04
Kedves Éva: Köszönöm, hogy foglalkoztál az általam írt gondolatokkal, ez nem jellemző a Fotóvilág jelenlegi tagságára. Amikor beléptem ebbe a közösségbe, akkor nem egy fotófeltöltő oldalra, hanem egy alkotó csoportba kerültem, ahol a tagok nem csak egymás munkáival, de egymás gondolataival is foglalkoztak. Én ugyan csak egy, szerintem az utolsó közösségi találkozón vettem részt a Trombitásban, de ez is igazolta, hogy itt egy kvázi baráti csoportról és nem egy személytelen képmegosztóról van szó. Akkor még az alapító, szerintem, eredeti elképzelései érvényesültek. Akkor még nem jogunknak, hanem majdhogynem kötelességünknek éreztük az eszmecseréket, akkor még a fórum szó valódi tartalommal volt megtöltve. Ma már annak is örülhetünk, ha három-négy havonta valakinek van valami, nem csak egy-két embert, hanem az egész közösséget, vagy annak nagy részét érintő gondolata, ami sajnos csak érinti, de nem érdekli a tagsággal  ugyan rendelkező, de az ebből fakadóan, joggal bár nem jogilag, elvárható kötelezettségekre fittyet hányó,  zömében képfeltöltő kategóriába tartozó többséget.
igen. Sokan arra sem méltatják az oldalt, hogy bemutatkozzanak, pedig ezt még egy kocsmában is megteszi az, aki többedszerre fordul meg ott. Hát. A kocsma mégiscsak nívót képvisel, ott, ha valakit megszólítanak, az válaszol, ott szóba állnak egymással a \"tagtársak\", ld. Amerikai cigaretta című film. Itt gyakran válaszra sem méltatják azt, aki valakit megszólít. Ez rangon alulinak számít, sokaknak, sokakkal szemben.Ezért köszönöm Kedves Éva a figyelmet.

Deák Lajos
2022-04-04
Kedves Lajos, csupan 1-2 gondolatot emelnek ki a bejegyzesedbol ami nagyon korrektul (es foleg diplomatikusan) megfogalmazza a FV alap etikajat es lenyeget: « A Fotóvilág szabályzatapolitikamentességet vár el a tagoktól, ezt érdemes betartani, mert apolitikában nincs egyértelmű igazság, ahogy a háborúnak is, ahogy ezt jóllátjátok, csak vesztese van. »
« Sokkal fontosabb lenne, ha azaktivitás, ami valóban a BS alatt van, a képek értékelésére, művésziértelmezésére, szakmai kérdésekre korlátozódna »
Ezzel nem lehet nem egyeterteni... Hat, igy legyen!

Bányik Éva
2022-04-03
Kedves Fotóstársak:
Nyilván nem kelt nagy csodálkozást az az észrevételem, hogy minden művészet és szinte minden művész valamilyen szinten politikai állásfoglalást jelenít meg az alkotásainak jelentős részében. Ld. Picasso Guernica, Dekovits Dózsa sorozata, Petőfi Nemzeti dal, vagy Brecht, állítsátok meg Arturo Uit, hogy csak néhányat említsek. Gondolom az sem kelt nagy csodálkozást, hogy a mindenkori hatalom szabályozta és szabályozza ezek megjelenhetőségét, ahogy a FV szabályzata is.  A béke alapja  a szabályok betartása.
A Fotóvilág szabályzata politikamentességet vár el a tagoktól, ezt érdemes betartani, mert a politikában nincs egyértelmű igazság, ahogy a háborúnak is, ahogy ezt jól látjátok, csak vesztese van. Nem az a nagyobb baj, ha politikai árnyalatú képek jelennek meg az oldalon, hanem az, ha bárki elvárja, hogy a képpel/képével kapcsolatban jelenjen meg politikai állásfoglalás a néző részéről. Ha ez a lavina megindulna, akkor bizony kő kövön nem maradna, romba döntené az oldalt. Sokkal fontosabb lenne, ha az aktivitás, ami valóban a BS alatt van, a képek értékelésére, művészi értelmezésére, szakmai kérdésekre korlátozódna, nem pedig arra, hogy politikai témákban próbáljuk meg feltalálni a kanálban a mélyedést. Engem jobban érdekelne, hogy, ha megkérdezem valakitől, hogy egy kép szerinte miért profi, mert nekem valami elkerülhette a figyelmem, akkor ne egy pökhendi CSAK tartalmú választ kapjak, mint az, hogy véleményt nyilvánítsak egy egyértelmű témában, amiről ennek ellenére mindenkinek más a véleménye. A háborúkat a hatalmasságok vívják érdekeik alapján és a kicsinységek szenvedik minden kárát, érdekeik ellenére. Ez már csak így van, mióta világ a világ. Fotózhatunk mi kék- sárga, fehér-kék-vörös, csillagos-sávos témákat, semmin nem változtat, legfeljebb azt áruljuk el, hogy kinek sikerült minket jobban átvernie.

Deák Lajos
2022-04-03
Kedves \"mentorok\" !Értem én a problémátokat. Azt is tudom hogy meglehetősen bizonytalan, szubjektív a határ, hogy egy képnek van-e politikai tartalma vagy nincs?
Részemről például már azon el tudok gondolkozni, hogy egy magyarországi, ikonikus tájkép vajon bír-e politikai töltettel, vagy sem?

Kovács Mihály
2022-04-02
Kedves Izabella!Vannak ám nekem (nagy) fiaim is! Ők már nagyok, külön élnek. Róluk ritkábban készülnek képek. Azok pedig inkább tényleg családi képek, amiket nem lehet a pillanatkép kategóriába beszuszakolni.
Kovács Mihály
2022-04-02
Szervusz Izabella!
Teljesen őszinte leszek, én nem rád gondoltam, mivel régi tagként szinte már személyes ismerősnek számítasz!
Leginkább az új regisztrálókra gondoltam az írűsomban!
Úgy vettem észre, hogy a régi E-mailed már megváltozott! Ha gondolod elküldhetnéd nekem az újat ami működik!
Az én levelezési címem a bemutatkozásomban megtalálható, ezen lehet velem kapcsolatot felvenni, így nem lesz nyilvános!

János Müller
2022-04-02
Kedves Mihály! Mi  mentorok próbáljuk olyan irányban tartani a ,,Fotovilagot,,, ami a  Dékán István által elindított és megcélzott, kulturális és művészeti irányt mutassa! Szép fényeket! Üdvözlet az új fotózást szerető tagoknak! Üdvözlet a régi tagoknak hisz még mindig itt vagyunk!!!!
Fotóvilág Admin
2022-04-02
Kedves Jànos, igazad van, mèg èn sem mutatkoztam be. Mentsègemre legyen, hogy mèg mindig a règi Fotovilàgban èlek lelkileg, ott be voltam mutatkozva. Hamarosan megteszem, osszeszedve minden eromet. 
Végh Izabella
2022-04-02
Kedves Mihàly! Nem tudtam az unokàdròl, de hiszen olyan fiatal meg a kislànyod. Kulonben sok szeretettel gratulàlok, ès hosszù boldog èletet kivànok neki. Annak meg kulon orulok, hogy Izabella a neve. En kulonosen sohasem voltam megelegedve a nevemmel, foleg kicsi koromban, de mostmar oregsegemre teljesen elfogadtam, es meg meg is tetszett. Nekem a kisunokamat Ottavia Eszternek hivjak, aprilis 10-en lesz 1 eves.
Végh Izabella
2022-04-02
Kedves János és Izabella !(Mondtam már hogy az unokám is Izabella?)
Örülök, hogy működtök. Tulajdonképpen egy jó társalgáshoz akár két ember is elég. Három az meg már pláne! Azután ha jó a beszélgető társaság, akkor jön a többi....

Kovács Mihály
2022-04-01
Hát igen! Ezek szerint bennem van a hiba, hogy nem tudom használni, pedig többször is próbálkoztam! 
Ha ez most átmegy akkor megjavult a rendszerem, remélem!
Mihály! Én nem sokat várok az itteni baráti vitáktól! Amikor azt írtam, akkor arra gondoltam, hogy  mi ketten tudtuk volna megbeszélni, 
de ez már megtörtént a képed alatt! Ettől a társaságtól nem várok túl sokat (tisztelet a kivételnek! 
Mit is lehetne várni, amikor sokan még a bemutatkozásukat sem képesek megtenni! 

János Müller
2022-04-01