Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Deák Lajos: Valóban az ózdi kép valahogy lemaradt, be lesz pótolva.
Nádor Pál
2023-05-06
Elfogadom, mint leírtam volt, némiképp van \"lövésem\" a programozásban. DE akkor már könyörgöm forintosítsunk, és mindenki látja, hogy mire megy a \"lóvé\"
Szerintem mindenki odaáll, ha azt mondják- oké Ti ezt akrtátok- ez ennyibe kerül..... remélem ez nem \"politikai oldal\"

2023-05-05
Szia Tibor:Konkrétan mire gondolsz??
Kedves Petya:Konkrétan mire gondolsz??
Ugyanis én már annyi konkrét dolgot írtam, hogy bármit mondanék az csak ismétlés lenne. Támogató egy sem, fogadókészség semmi. Ahogy szoktam volt mondani: az a fölösleges, ami hiábavaló. Rajta hát. Előre a konkrétumokkal.

Deák Lajos
2023-05-05
Az üzemeltető vélt gondolatai ? : 1001 gondom bajom. A honlap  jelentős költséggel jár, és ezer panasszal, anyagi hozzájárulás alig Anyúú az öcsi megint húzza a hajam

Rendezhetnénk végre saját magunk a közös dolgainkat ?

Szendrei Tibor József
2023-05-05
Kedves János, Kedves Petya:
Nagyon örülök azoknak a gondolatoknak amiket írtok, ugyanis ezeket régebben már gyakorta én is fölvetettem, de választ nem kaptam rájuk, csak valóban attól a négy-öt tagtól, akik még hajlandóak egymással szóba állni. Felvetettem, hogy én is hajlandó vagyok hozzájárulni a felmerülő költségekhez, de ez  is süket fülekre talált. Nem kell statisztikai professzornak lenni ahhoz, hogy a számok tükrében észrevegyük, ami régen ötven volt, az most huszonöt, hogy csak a heti képértékelés listájáról beszéljek, ami tökéletesen jellemzi az oldal állapotát. Talán egy éve írtam le a churchilli kifejezést: Ez már nem a kezdet vége, ez a vég kezdete.Igen: példák vannak arra, hogy is kellene működnie egy vonzó fotós oldalnak, több átvehető megoldást én is javasoltam, de a válasz az volt, nem tervezünk változtatást. Az utolsó jelentősebb az volt, hogy adminisztratív módon kitiltottuk a látogatókat a Fotók oldalról, mert, az időközben lelépett fotóstársunknak az volt a véleménye, hogy ez majd vonzóvá tesz minket. Ez is akkora siker volt, mint a szankciók.Mondanám, hogy hirdessen meg a tulajdonosi kör egy közvéleménykutatást, de semmi értelmét nem látom, mert az oldalon nincs közvélemény, illetve ha van egy két vélemény, az senkit nem érdekel.Hónapokkal ezelőtt szóvátettem, hogy még a hivatalos felvetéseimre sem érkezik válasz, erre, jóval később, az jött, hogy, ha nem is azonnal, de mindenre választ kapunk. Igen, de, ha az ember fuldoklik, mert félrenyelt, akkor kell hátba vágni, mert tíz nap múlva, amikorra megfulladt,  a temetésen már hiábavaló.
Konkrétan: Több mint tíz napja jeleztem, hogy egy ózdi képem nem került be a hét képei közé, pedig talán a harmadik legtöbb pontot érte el. Erre az észrevételemre a mai napig semmilyen reakció nem érkezett. Nyilván, azért a kardomba nem dőltem, de ha lenne közvetlen csatorna egymáshoz, talán konstruktívabban lehetne nem csak az ilyen nem túl jelentős témákról, de fotográfiai, esztétikai, technikai, filozófiai, gasztronómiai kérdésekről, kölcsönös sértegetésekről is eszmét cserélni, elkerülve a képek alatti, az érintetteken kívül senkit nem érdeklő, levélfolyamokat, vagy a senki, így az érintettek által is csak ritkán látogatott Gondolatok...oldalt.Lehet Gy F-et idézve azt mondani, hogy akinek nem tetszik, el lehet menni, de azt hiszem többen is vagyunk, akik itt szeretnénk magunkat jól érezni.

Deák Lajos
2023-05-05
Főcímnek ( fotósközösség, véleménynyilvánítások, fotózással kapcsolatos szakmai viták)!
Írhatnám azt is, hogy ha-ha-ha! 
Ez itt egy úgynevezett fórum lenne, de csak lenne! Miért?
Mert velem együtt öten vagyunk, akik időnként beírogatunk ide és néha elolvassuk  a többiek írását!
Szomorú adat ez, ha megnézzük az oldalra regisztráltak létszámát!
Ezek az adatok szerintem mindent megmondanak, arról, hogy a tagoknak milyen a viszonyuk az oldalhoz.
Uraim! A közömbösség nagy, ami jellemző a társadalomra, az életre és egymáshoz való viszonyunkra!
Nem tehetünk ezek szerint semmit, mert fejlődünk! A kérdés csak az, hogy melyik irányba?

János Müller
2023-05-05
Jó feldolgozás, letöltöttem.
A kérdésedre: Az együttes zenélés csapatmunka.
A képzőművészet, legalábbis a ma művelt módon egyéni munka. (Régen mondjuk a képzőművészet is lehetett csapatmunka: Volt aki drapériát tudott festeni, volt aki tájat.... egy képen, freskón többen is dolgoztak. Manapság is vannak szupersztárok akik nem csak saját maguk csinálják az alkotásukat, hanem csapattal dolgoznak. példul Jeff Koons, Kent Monkman)Az egyéni egyéniségek meg tudják egymást marni....És azért ne feledjük: Hallottunk már olyat hogy egy együttesben ellentétek vannak....

Kovács Mihály
2023-04-28
Kedves Mihály.
Ez a hozzászólásod egy kissé konformistára sikeredett.

Deák Lajos
2023-04-28
Szerintem Jánosnak nagyon igaza van: \".....tisztelni kellene egymást emberként és fotósként....\"
Ez a tisztelet a véleménynyilvánításoknál, és  a vélemények fogadásánál nagyon nincs meg. És ezt nem kellene rátolni a facebook-on szocializálódott fiatalságra. Számomra igen kiábrándító volt, és még most is kiábrándító, hogy a \"nagy öregek\" bekattantak, bekattannak, és elkezdtek, elkezdenek a minőség meg mindenféle eszme nevében.... végső soron rombolni. Mindenki nyomatta a maga agymenését, és talán még most is nyomatná, ha lenne kinek, lenne kivel és fájó módon nem golyózták volna ki egymást. Pedig a művészet, a fényképezés nagyon sokrétű és nagyon szubjektív. Ezt nagyon kevesen hajlandók még mindig elfogadni. Nagyon kevesen vannak akik a magukétól eltérő stílust hajlandóak elismerni, elfogadni.
Az hogy lennének puszi-klubok? Ezt így konkrétan nem mondanám. Viszont az szerintem tény hogy az emberek zöme a fősodorral, az átlaggal halad. Aki pedig ebből, a fősodorból kilóg az kevesebb elismerést kap, mint aki halad a tömeggel. Ez már csak a kilógók sorsa.......   

Kovács Mihály
2023-04-27
Kedves János: amit írtál, egy bölcs ember hozzászólása, én csak annyit tennék hozzá, hogy lehetőségem szerint az általad is helyesnek tartott változtatáshoz én is hozzájárulnék anyagilag és gondolom, más sem zárkózna el tőle, meg azt, hogy kislányból, ahogy a nóta mondja csak egy van a világon, programozóról ilyen nótát még nem hallottam.
Deák Lajos
2023-04-27
Én már az új oldal kezdésétől fogva, kértem, hogy legyen lehetőség egymással beszélgetni (levelezni)  nyilvánosság nélkül. Annak idején tettem is ezért lépéseket,  de a programozó ajánlata annyira magas volt, hogy úgy gondoltam egyedül nem fizetek az ilyesmire. Ahhoz, hogy legyen itt valamiféle fotós közösség, tisztelni kellene egymást emberként és fotósként. Mint Lajos is írta, erre a Facebookon felnőt ifjúság képtelen! Kellene megint szervezni személyes fotókirándulásokat (mint régen) ismerkedni egymással. Ehhez azonban nincsennek szervezők, akik vennék a dologhoz a fáradtságot! 
Utólag még annyit, hogy az emberek olyan természetűek, hogy mindig és mindenhol alakultak ki szimpatizáns körök. Ez még nem jelenthetné azt, hogy puszilkodjuk és szavazzunk a másik képére, ha jó, ha nem!
Akiknek nem inge, ne vegyék magukra!!!

János Müller
2023-04-27
Kedves Tibor, Kedves Petya:
A régi fotóvilág tagságának meghatározó része  a fotográfián mint alkotó, még az sem túlzás, mint művészi tevékenységen szocializálódott. Akkor tagnak lenni rangnak számított, elismerést kapni pedig dicsőségnek, még akkor is, ha a szubjektív összefonódás akkor sem számított rendkívülinek. A mai fotóvilág tagságának jelentős része Facebookon szocializálódott, az ott megszokott színvonallal,  és szellemiséggel felvértezve. Aki megmaradt a régiek közül többnyire betagozódott a pusziklubba, az újak pedig és sokan a régiek közül is, képtelenek megérteni, hogy kohézió nélkül nincs közösség, csak,  és itt majdnem azt írtam, hogy individuumok, de ez hízelgő lenne, egyedek esetlegesen kavargó katyvasza. Még szerencse, hogy a pusziklub tagjai belső elvárásaik alapján, amik az egymás körbenyalogatására irányulnak, valamiféle látszat aktivitást legalább mímelnek. Nagyon hiányzik valóban annak a lehetősége az oldalon, hogy a tagok, a nyilvánosság kizárásával, elkerülendő a fölösleges csámcsogásokat, közvetlenül kapcsolatba léphessenek egymással, így megbeszélve a felmerülő problémákat. Az ilyen felvetéseimre a válasz mindig az, hogy nem szándékozunk változtatni. Lehet, hogy ez Petyán kívül senkinek nem lenne fontos? Hát legyen akkor így.

Deák Lajos
2023-04-27
Kedves Petya Egymás megértő támogatását szerettem volna mondani, általánosságban, nem konkrét témában és nem konkrét személyekre
A kiemelkedő fotósok szerint náluk 200 kattintásból 20 jó 1-2 kiemelkedő. Az sem biztos,hogy a mi ízlésünknek megfelelő. Nagyon nehéz véleményt mondani, bírálni sértődés nélkül. Nehezebb mint azt a kiemelkedő képet megalkotni  Sokan mentek el innen haraggal sértődötten.Majd részben visszatértek Pszichológiát is tanulnunk kellene.  Sok itt az értékes fotós segítsük egymást, és alkossunk a megbántódást felejtve.

Szendrei Tibor József
2023-04-27
Lehet és legyék egymás megértő, segítő támogatása. Köszönjük
Szendrei Tibor József
2023-04-26
Szeretettem a fotóvilágot, de ezt a \"belső körös\" szitut nem veszi be a gyomrom, így kénytelen leszek kissé \"szatírikus\" lenni. Tehát irány a trendi, mert az a menő, vagy szarrá effektezet képek tömkellege (ahol csak a Név miatt vastaps) , ami a nyers valóságban a kuka alján leledzene. Kezdő tehetséges fotósok, meg mennek a levesbe.... Akinek nem inge, nehogy felrángassa, aki meg besértődik, az így járt..... Üdv:Petya
2023-04-25
Keves Lajos! Én a helyedben a kardomba dőlnék..... ennél nagyobb vicc már csak a Facebook \"like\" özön..... de ez csak egy vélemény..... :),
2023-04-25
kedves Pali:

Nem tudom, hol tudlak elérni, csupán jelezném hogy a Rekviem az ózdi kohászatért képem, amit 15-én töltöttem fel, tizenkét csillagot és 14 szívet kapott, ennek ellenére nem szerepel a legutóbbi hét képei válogatásban.
Üdv. Deák Lajos

Deák Lajos
2023-04-24
Kedves Tibor!
A részemről nagyon köszönöm a jókívánságokat,
amiket viszont kívánok Neked és családodnak!
Üdvözlettel, János

János Müller
2023-04-09
Minden kedves Pixel barátnak
Kellemes Húsvéti ünnepeket, finom étket és itókát
lányoknak sok locsolót

Szendrei Tibor József
2023-04-08
Kedves Tibor!  Ha valaki 15 napig napi kettő fotót tesz fel, az az eddigi tapasztalatok alapján is kb 20% az ami több pontot fog kapni mint a maradék 80%, vagyis akkor a Palinak van igaza, hogy a nem színvonalas, nem sok pontot kapott fotók egy idő után törlésre kerülnek. Így biztosítva azt a tárhelyet, hogy a mentorok és a tagok által kiválasztott (jobban pontozott)  fotók maradjanak meg. üdvözlettel
Fotóvilág Admin
2023-03-25
Kedves Adminisztrátor. OK a napi kettő. de ha 15 napig mindennap felteszek  két képet A legújabb képek között csak az én galériám ( 30 ) fotója lesz látható. Nem szükséges a korábban általam javasolt korlát?
Szendrei Tibor József
2023-03-25
Kedves Lajos! A  kérdésekre a válasz legfeljebb csak késik, de nem marad el! Sajnos nem tudjuk 24h ban monitorozni az oldalt. Mint olvastad 2020 12  11 óta a többség kérésére korlátoztuk a napi feltölthető fotók mennyiségét. Valamint a nem pro tagok galériájában a tárhelyen tartható  darabszámot. Próbálunk egy olyan galériát nyitni, amiben a fotóvilágon a tagság által több pontszámot kapott fotók gyűjteménye lesz látható!
Több mint 11000db fotó van jelenleg a Flickeren, ami nyilvános, de már felszólítottak, hogy fizessünk a tárolásért.  Tibinek a válasz, hogy marad a napi kettő feltölthető darab szám. A Trollokat szűrjük, de folyamatos támadás alatt áll az oldal. Ha valaki azonnali választ vagy kérdést tesz fel: fotovilag@fotovilag.hu köszönjük!

Fotóvilág Admin
2023-03-25
Kedves Admin.:
Sajnálom, hogy értelmezési problémáim vannak és félreértettem az Észrevételek a honlapról témakört, amikor azt gondoltam, az egy párbeszéd az oldal fenntartói és felhasználói között.Természetesen a változtatás, vagy nem változtatás jogát nem vitatom el tőletek, de a válaszolás és nem válaszolás nem jogi kérdés. Egészen más. Lehet, hogy túlságosan elkényeztetett az élet, de eddig, ha megszólítottam őket, Kossuth díjas, vagy Balogh Rudolf díjas fotósok, Kossuth díjas színészek, Világhírű festőművészek, a fegyveres erők tábornokai, nem csak magyarok,  parlamenti párt elnökök, az Aranycsapat néhány labdarúgója de még analfabéta romániai cigány emberek is  válaszra méltattak. Ezért tévedtem el, amikor azt reméltem, hogy a felvetéseimet, még, ha nem is veszitek figyelembe, legalább egy elutasító válaszra, esetleg annak indoklására méltatjátok.Most már meg sem merem kérdezni, hogy a mostani változtatásoktól milyen pozitív hozadékot vártok.

Üdvözlettel: Deák Lajos

Deák Lajos
2023-03-22
Én nem akarok  galériát, de lehetőséget arra, hogy a jó képeket tudjuk kiemelni, ill a \"lehetséges\" jó képeket úgy véleményezni, vagy egy saját verziót elküldeni az akotónak, amit esetleg átgondol.....
2023-03-22
Kedves Adminisztrátor!  A korábbi tagibeszélgetéseken elhangzottak szerint javasolnám a feltöltési módok, beépítését a működési szabályzatba, vagy annak ajánlásába

Egy alkotó max. napi egy képet tölthessen fel. A legújabb képek között egyidőben alkotóként max.kettő kép szerepelhessen, míg azok le nem futnak, ki nem cserélődnek, 
hogy minél több fotóstársnak legyen feltöltési,bemutatkozási  lehetősége Ne alakuljon ki egyszemélyes galéria . Legyen változatos, sok arcú a képkínálat

Szendrei Tibor József
2023-03-22