Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Lajos: a múlt évezredben fotószakkör-vezetőként megszoktam, ha valakit tehetségesnek gondoltam, Neki felhívtam a figyelmét a saját tehetségére, és igyekeztem segíteni a fejlődését. Ezt ma is megteszem - de itt erre nincs komoly igény, anélkül meg minek... 
Szabolcsi Mihály
2 napja
De esetleg a mi látásmódunkat árnyalhatná, vagy meggondolásra késztetne, hiszen mi vagyunk a fontosak, Araki csak eszköz a látókörünk bővítéséhez, mint bárki, vagy bármi más is.
Deák Lajos
3 napja
...nem hiszem, hogy bármit is szólnék a már elmondotton kívül Araki nőábrázoláshoz, az bármi 6ással is lenne Arakira... :) 
Szabolcsi Mihály
3 napja
Szerintem az, hogy ki hány képet tölt fel, az tipikus álprobléma, hiszen a fotók oldalon egyszerre hatvan képet lehet megnyitni, így, aki komolyan gondolja a képértékelést, annak lehetősége van arra, hogy akár napokra is visszatekintsen, aki viszont családi diavetítés szintjén nézi a képeket, annak mindegy, mert úgyis csak a családtagok képeit értékeli, érdekes módon, van akinél egy nap többet is.
Megnéztem a Legújabbak oldalt és bizony hármunkon kívül mindenki több fotót töltött föl, a jeles fotósok közül is.Azt viszont problémának tartom, hogy a Fórumon egy-egy témát nem lehet kibontani, mert sokan a renden kívüliek véleményére semmit nem reagálnak, mint, ahogy az is probléma, hogy a százhatvan valahány tagból a képek alatt húsz egynehánynál többen nem alkotnak véleményt, pedig joguk lenne.Nehezen érthető, hogy Araki nőábrázolása kapcsán elindult beszélgetéshez, ami pedig érdekes téma, éppen azok nem szóltak hozzá, akiknek pedig sok mindenről van kiforrott és gyakran előremutató véleményük, pedig ennek több haszna lenne, mint annak, hogy ki hány képet tölt fel, mert ez utóbbiból semmit, az előbbiből sokat lehetne profitálni.

Deák Lajos
3 napja
Araki nőábrázolásáról annyit, hogy mennyivel jobb az az akt ábrázolás, ahol a nőt vonalakká, fényfoltokká, fénysávokká, ívekké tárgyiasítják, arc és személyiség nélküli eszközként használják fel világítási trükközéshez, technikai bravúrkodáshoz, azt a képzetet erőltetve a nézőre, hogy ez a nő, nem pedig arccal, érzelmekkel, értékekkel és hiányosságokkal rendelkező hús-vér ember?
Deák Lajos
3 napja
Nincs értelme képet feltölteni, amíg emberek napi több feltöltéssel \"ellapozzák\" a többiekét ..., és annak sincs hogy minden kattintás után 15 - 30 mp -t kell várni amíg töltődik valami ! Én meguntam. (majd később visszanézek, hátha változik valami ... )
Kiss Tibor
3 napja
Ma a Capából és a Mai Manó Házból kijövet a \"síkföldi ember\" jutott eszembe, aki nem ismeri a teret
Mit észlel  ha átküldünk egy kúpot  a síkján? Egy pontot, majd egymás után növekvő kőröket. Egy bonyolult alakzat esetén talán szép talán talán formátlan háromszöget, geometria formákat. Talán  mint mi az ismeretlen alkotó kiállításán Sem ők sem mi nem látjuk, érzékeljük az egészet.
Az életmű ismerete nélkül, valós vélemény tudunk e alkotni?

Szendrei Tibor József
3 napja
Janos teljes mertekben egyet ertek a soraiddal. A noi nem olyan modon valo megjeleniteset en sem tartom helyesnek, de valoban vannak jo fotoi is. 
Végh Izabella
3 napja
Jànos, egyetértek.
Veress Zsolt
3 napja
Nobuyoshi Araki képeit nézegetve, vegyes érzelmek támadtak fel bennem!
Találtam a galériájában kreatívan remek képeket, valamint olyanokat mintha csak egy 8 éves gyerek csinálta volna (elképesztően naiv és alacsony színvonalú  fotók), szerintem! A női ábrázolásmódja valóban eléggé perverz, ebben Xabolcsnak igaza van! Én a magam részéről tisztelem és értékelem a nőket annyira, hogy az ilyen lebecsülő és megalázó bemutasi módott, ne értékeljem! 

János Müller
3 napja
Sajnálom, hogy azt kell higgyem, tudatosan ferdítesz, mert azt nem feltételezem, hogy nem értetted meg, az ország egyik legjelesebb fotósának jelenléte érdeklődése és tetszésnyilvánítása, Arakit minősítette, nem engem, ráadásul ellentétes módon, mint ahogy azt te tetted és ettől teljesen független az a tény, hogy én is jelen voltam. Ugyanakkor első blickre a véleményem nem tért el szignifikánsan a tiedtől, bár másodikra már árnyaltabb lett.
Deák Lajos
4 napja
Lajos: anno dacumal - több, mint 30 éve - eccer Bródy János társaságában néztem és hallgattam Koncz Zsuzsa koncertjének egy részét, de eszembe sem jutna ezzel kapcsolatban akár Bródyt, akár Konczot, akár magamat bármiképpen is minősíteni... :)
Szabolcsi Mihály
4 napja
Hát igen a toleranciára egyre nagyobb  szüksége lenne az emberiségnek és úgy általában mindenkinek!  Én még mindig elcsodálkozom azon, hogy a fotózásnál is mennyire nincsen meg az ilyenfajta alkalmazkodás, egymáshoz! 
János Müller
4 napja
Valamin fölidegesítette magát.
Dr. Németh Ferenc
4 napja
Mihály: még annyit, hogy többek között a Fotóvilág többsége által etalonnak tekintett Korniss Péter társaságában hallgattam a tárlatvezetést. Ennyit a beteges lelkű, perverz alakokról.Ráadásul, a Fotóvilágon is van látható követője, akit  általad is  nagyra értékelt több FV tag is csillagokkal díjaz. Ez így helyes, hiszen mindenki maga döntse el, hogy valami bejön neki, vagy sem. Ettől még lehet akár hozzáértő is.Ferenc: Akkor te többet tudsz mint mi.

Deák Lajos
4 napja
Én még csak a neten láttam Nobuyoshi Araki képeit, és azt gondolom, hogy pl. a meztelen nő a polippal a fürdőkádban kifejezetten cuki, és annak a képnek itt a Fotóvilágon is komoly sikere volna. Magyarán sem Lajossal, sem Mihállyal nem értek egyet. Tudom én, hogy ők csak provokálni akarják egymást meg minket is, akik olvassuk őket, de az évek során  már elég jól kikupálódtam, és nem hagyom olyan könnyen provokálni magam..
Különben is, a világ változik, a provokációs-ingerküszöb egyre magasabban van. A napokban láttam pl. az HBO-n egy Mapplethorpe életrajzi filmet, benne jónáhány kemény Mapplethorpe-fotóval, (hozzá képest N. A. szemérmes apáca), és az HBO mégis csak egy családi mozicsatorna. A közönség egyre toleránsabb a perverz géniuszokkal szemben és mindenki döntse el maga, hogy ez hanyatlás vagy haladás.
Mindenesetre a hétvégén elrollerozok a Mai Manóba, mert ha a zsenialitás nevű betegség fertőző, és mákom van, akkor elkapom.

Dr. Németh Ferenc
4 napja
Első látásra én is ezt mondtam, másodikra már árnyaltabb volt, harmadszor még nem volt.
Deák Lajos
4 napja
...hát Nobuyoshi Araki világhíre a bizonyíték arra, hogy mennyi beteges lelkű perverz alak bóklászik a mű-vészetek peifériáján...
Szabolcsi Mihály
4 napja
Nem tudom, hogy sikerült, az előző hozzászólás alól hiányzik a nevem, ezért itt pótolom.
Deák Lajos
5 napja
Péter:  Nem az a lényeg, hogy valami milyen módon készült, csakis a végeredmény számít. Egy marék vizes agyag önmagában semmitmondó, de a fazekas kezében használati tárgy, Kovács Margit kezében műalkotás lesz belőle. Az igazi semmitmondó, tizenkettő egy tucat, banális képek, amikben semmi szellemi termék nem lelhető fel, többnyire a technikai tökély álarcát viselik és ezzel tévesztik meg a felületes, vagy a demagógiára fogékony nézőket és gyakran a  bírálókat is. A pályázatokról annyit, hogy az egyik pályázaton csúcsra bírált kép egy másik pályázaton a futottak még, Kacorkirály és Rizibizi kategóriába sorolódik.
Ma voltam Nobuyoshi Araki világhírű, japán fotóművész kiállításán, akinek akármelyik képe, a FV bírálóitól, egy szívecske nem sok, annyit sem kapna, sőt legalább felét az admin törölte volna. Akkor ki döntheti el egy nyers képről, hogy az semmitmondó.

5 napja
Engem is kidobott... :(
Elképzelem, ahogy a FV önjelölt avantgardistái verejtékezve húzkodják a csuszkákat (nem a Sitta europaea-ra gondolok), hogy semmitmondó családi- és tájképeikből valami számukra igazán modern utánérzéseket barkácsoljanak; és közben nem érzik, hogy tákolmányuk mennyire izzadságszagú...

Szabolcsi Mihály
5 napja
Péter: szvsz az a gond, hogy Aki ma modernnek tartja magát, az a százéves dadaizmust majmolja...
...- A tehetségtelenséget avantgárd-ba szokás csomagolni... írta Valaki az Index fórumon :)

Szabolcsi Mihály
5 napja
Péter: talán még emlékszel, amikor bevezettem a Kép és a Tükör fogalmát az értékeléseimben. Most egy, az általad idézetthez képest talán nem annyira világhírű, de szellemiségében hozzám legközelebb álló festő, tanár, szakíró véleményét idézem, név nélkül, mert nem érdemelné meg, hogy illetéktelenek meghurcolják:\"A Kép zárt egész, amelyben minden részlet kapcsolatban áll a többivel, s a részeknek az egész ad értelmet. A Képben benne van minden fontos és nincs benne semmi lényegtelen. A Kép mindig ember alkotta, ember által megértett látvány, erre utal a művészet szó. A természetes látvány nem Kép: nem teljes zárt egész, és zömmel meg nem értett részekből áll.  ... A Kép szellemi táplálék, a nézőnek kell megemésztenie. Ha készen adna minden ingert összes érzékünk számára, nem maradna benne tápanyag. A már megemésztett étel kevésbé alkalmas tápanyagnak, mint az emészthetetlen.\" Hát ennyit az egekbe emelt Tükrök tápértékéről.
Deák Lajos
5 napja
Lyaa, hát az már régi törekvés, hogy a fotónak a festészetet kell utánoznia... de azt a vonalat meghagyom az utánzóknak :)
Szabolcsi Mihály
5 napja
Köszönöm Péter és Ferenc a jelzéseket, mindkét kiállítást szívesen megnézném. Hátha sikerül.
Végh Izabella
2019-11-04