Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Péter: A diagnózisod pontos...
...utólagos engedelmeddel lementettem - csak magamnak - mert szívemből szólsz... 

Szabolcsi Mihály
2019-12-04
Beleolvastam a régi-jó szöveges fórumba ... Nem szólok a refrénszerűen visszatérő üzenőfal téma ellen, de: annak van egy “hozadéka”: nem akarom vállalni a véleményemet a nyilvános felületen, ezért az üzenőfalon “magunk között” jól kibeszéljük ezt meg azt (egy képet vagy egy alkotót). “Beszéljük meg!” - de ne egyenesen, őszintén, vállalva véleményünket, hanem egy másik layeren, amit csak mi látunk, te meg én! Az előd FV-on időnként kaptam az üzenőfalon finom unszolásokat, hogy vegyem észre ezt vagy azt a képet. Lehet ilyen kérésnek ellenállni? (Lehet, de nem  mindíg könnyű). Miközben e fórum értéke, amit a rajta látható képek adnak, vészesen közelít a nulla felé, próbáljunk szervezkedni és pótcselekvésekben kiélni magunkat: üzenőfalazzunk, vagy ha gyengék a képeinkre kapott értékelések, akkor értékeljük fel mások gyenge képeit, alakítsunk kis klikket, a Gyenge Fotók Alkotói Közösségét (GYFAK - a FAK fonetikus angol nyelvű kifejezés értelmében is)! Affektált modorban kanyarított, logikaficamos fellengzésekben dícsérjük fel a nyilvánvalóan gyenge képet, cserébe elvárva, hogy a mi szerény zsengénket is feldícsérik majd. Vagy töltsünk fel egyszerre 10-12 rossz fotót, GYFAK társunk is tegyen hozzá 5-6 hasonlót, és máris lenyomtuk a pályáról màsok jobban sikerült darabjait. Ne azokat lássa az ide betévedő, hanem a mieinket, a GYFAK képeit! Az a baj, hogy ezzel a szerencsétlenkedéssel annyi vacakság lepi el az oldalt, hogy innen minden jóérzésű fotós elmenekül. Nem akar képeivel szerepelni, nem akarja nevét koptatni ilyen képek között. Majdnem mindegy, hogy X Y miket írogat, hisz ezek a szellengzések az elolvasás pillanatában, mint túl magasra szállt lufi,  önmaguktól pukkannak ki, és szomorú gumiflekniként hullanak vissza kiagyalójának fejére.  De az már nem mindegy, hogy a feltöltött képek döntő hányada mennyire rossz, mert ezek aránya - néhány önkritikátlan feltöltő jóvoltából - a honlap összképét határozza meg. Milyen a mai FV? Tessék körülnézni! És ha valaki értelmesen hozzászól egy kép egészen nyilvánvaló, alapvető hibáit megemlítve, akkor azonnal ott terem a GYFAK valamelyik élharcosa, és hosszasan tekergetve agyának fura leleményét, ami köszönő viszonyban nincsen a kép szerény valóságával, jól “megvédi” a védhetetlen pixelhalmazt, a vizuális környezetszennyezést. Majd a “jól megvédett” kép hamarosan eltűnik, köddé válik. Ennek ellenére még most is van egy-két, igazán jó képekkel jelentkező új, vagy régi-új tag. Nem gondolom, hogy sokáig fognak maradni ebben a langyos dagonyában, magukat itt járatva le, képeikkel, nevükkel támogatva a nulla felé konvergáló valamit, amivé a FV vált. Vált azzá a tulajdonos igazán tiszteletreméltó igyekezete, szeretnivaló hozzáállása ellenére! Mert ez sajnos már nem őrajta múlik. Ez a tagokon múlik (és talán egy teljesen átprogramozott rendszeren, ahol nem jelennek meg a rossz, semmitmondő képek. 80 százalék biztosan nem ide való. Azok nem kerülnének fel a FV publikus felületére, hanem esetleg egy külön klikkelésre, az egyes alkotók neve alatt lehetne megtekinteni az ő saját galériájukat - de az már nem a FV felelőssége, nem a FV által publikált fotó volna. Akkor legalább látszana, mi az, ami talán fotó, és mi az, ami nem az, csupán X Y úr családi képgyűjteménye - de szigorúan csakis az ő neve alatt, és nem a Fotovilág márkanév alatt látható ... Talán akkor visszatérnének, újra publikálnának képességes fotósok, akik elhúztak innen. Lehet, hogy csak lassan, nagyon lassan. Persze ezt programozni kéne... de leginkább egy nagy lélegzetet kellene venni, leginkább el kéne határozni, mit akarunk: azt, ami most itt van - illetve nincs, mert a nulla az nem van, hanem nincs - vagy mégis megpróbálnánk egy valamirevaló fotós lapot  kialakítani.) Hölgyek, Urak, mára sokszor a facebook-on is sokkal jobb a képek átlagszínvonala, mint itt. Elnézést kérek azoktól, akik még kitartanak, és rendszeresen színvonalas képekkel jelentkeznek, ők a kivételek, és túl kevesen vannak. Legtöbben szakványban töltögetik fel a silányságokat (TÖBBNYIRE MAGUK IS TUDVÁN, HOGY AZOK VALÓJÁBAN ROSSZAK, de nem bírnak magukkal, s csak feltöltik azokat, tönkretéve ezt a valaha értékes helyet. Azután itt maguk is javaslatokat tesznek, hogyan kellene szabályozni ezt a kérdést. Ez komikus) PS. Ezt a hozzászólásomat (is) törölni fogom, amint nagyjából mindenki elolvasta, akinek szól - mert egyelőre sajnos én is úgy látom, hogy ellenjavallott itt koptatni magam. Elnézést kérek. Sajnálom. Uraim, az üzenőfal semmire sem gyógyszer. Az igazi gyógyszer elgurult.
Aczél Péter
2019-12-04
Miután nem én egyedül javasoltam, ráadásul, ha átemelem Müller János nem túl régi hozzászólásának idevágó részét és azt mondom, hogy a kellő számú felajánló közül én sem fogok kimaradni, akkor nem lehet akadálya a megvalósításnak, és a felajánlások csak János terheinek csökkentésére és nem a megvalósításra kellenének. Íme az idézet:

Amikor volt még üzenőfal, azon keresztül tudtunk egymással kapcsolatot felvenni és megoldani olyan  dolgokat, amiket nem akartunk a nyilvánosság elé vinni!Erre most nincsen lehetőség, pedig én felajánlottam, hogy anyagilag finanszírozok egy ilyen plusz programot!

Deák Lajos
2019-12-04
Lajos: már írtam régebben is, hogy az üzenő fal az programozási (idő és pénz ) kérdése.
Részünkről nincs kifogás ellene, de csak akkor, ha meg van rá a tagoktól a felajánlott összeg.

Fotóvilág Admin
2019-12-04
Ferenc, köszönöm igen a személyeskedésre gondoltam!
Fotóvilág Admin
2019-12-04
 \"Ha valaki szeretné hogy a fotói alatt töröljük a kommentet, akkor írjon a fotovilag@fotovilag.hu emailre, s az törölve lesz\"- írta a Fotóvilág Admin. Ez nyilván úgy értendő, hogy kérésre törlik az olyan kommentet, ami az embert minősíti, nem a fotót. Hátha akar még valaki őszinte képbírálatot írni a Fotóvilágon.
2019-12-04
Admin: János pontosan fogalmazta meg, hogy a személyes adatokat, kevés kivételtől eltekintve,  nem szívesen teszi nyilvánossá senki, ettől még vannak az oldalon olyan , csak két emberre tartozó témák, amiket szintén nem akar valaki közreadni, de az érintettel viszont szeretné megbeszélni, függetlenül attól, hogy az illetőt esetleg ismeri, vagy nem ismeri. Ezen a módon többekkel kicseréltük az elérhetőségünket, de csak velük és nem mindenkivel, és onnantól működött a közvetlen kapcsolattartás. A te javaslatod kiszolgáltatottá tenné azokat, akik megadnák a jelzett módon bármelyik elérhetőségüket, hiszen ezt nem mindenki tenné meg, viszont mindenki megismerné.Az üzenőfalon, tapasztalatom szerint, az emberek őszintébben nyilatkoznak, mint a képek alatt, vagy a fórumon.

Deák Lajos
2019-12-04
János, igen én most az emailre vagy facebookra gondoltam.
Lajos, aki nem akar kapcsolatot az nem is fog üzengetni sem.

Fotóvilág Admin
2019-12-04
Tisztelt Admin! 
Azt írod a személyes kapcsolatra most is lehetőség van ha valaki beírja az elérhetőségeit! Mire gondoltál? Emailra, esetleg telefonszámra vagy éppen lakcímre?
Mert ezek személyes adatok és csak azoknak szoktuk megadni, akikkel személyes kapcsolatot  akarunk fenntartani! A fotóvilág dolgaival foglalkozni nem konkrét személyes kapcsolat, hanem egy közös hobbinak a problémáinak, esetleg örömeinek, a  megosztása vagy megoldása, sok esetben olyan idegen emberekkel, akikről semmit nem tudunk a nevükön kívül, de még az is előfordulhat, hogy az sem valódi!

Az  email cím megadása, amit leírtál nekünk viszont még hasznos lehet a jövőben, köszönjük! Kívánok Neked is  szép karácsonyi fényeket! 

János Müller
2019-12-04
Kedves Admin: Az üzenőfal éppen azért lenne fontos, mert nem mindenki szeretné mindenkivel megismertetni az elérhetőségét, erre utal az is, hogy sokan szinte teljes inkognitóban tevékenykednek az oldalon.
Deák Lajos
2019-12-04
Jelen pillanatban a lehetőség meg van a személyes kapcsolatra ha valaki szeretné a bemutatkozásba bele lehet irni az elérhetőségeit!
Ha valaki szeretné hogy a fotói alatt töröljük a kommentet akkor írjon a fotovilag@fotovilag.hu emailre S az törölve lesz..
Szép fényeket Karácsonyra!

Fotóvilág Admin
2019-12-04
János: Az üzenőfal valóban az egyik legfontosabb, megoldandó kérdés, ami biztosítja a közvetlen kontaktust, anélkül, hogy bárki a másik magánszférájába törne be.Fontos lenne az is, hogy a képek kapjanak sorszámot, ahogy a régi FV oldalon volt, mert így könnyebb lenne visszakeresni egy-egy hivatkozott képet.Az ajánlói jog, illetve a profi minősítés, elkerülendő a devalválódásukat kiegészülhetne indoklási kötelezettséggel, ez növelné az általad hiányolt hozzászólások és párbeszédek számát, ugyanakkor visszafogná a csillagszórókat. Ismerek olyan oldalt, ahol a regisztráció alapfeltétele a megfelelő mennyiségű és minőségű képértékelés.A képek címmel való megjelenítése a főoldalon szerencsés lenne, de ehhez a Legújabbak kategóriát legalább hatvan képig ki kellene terjeszteni.
Deák Lajos
2019-12-03
Az említett problémát meglehetne oldani ha az úgynevezett moderátoroknak nem csak elméleti, hanem gyakorlati lehetősége is lenne a dolgok befolyásolására. Ez állítólag a következő frissítésnél megfog oldódni. Mikor lesz a frissítés? Ez egyenlőre még rejtély számunkra. 
Azt sem tartom igazán hasznosnak ha ezt a bizonyos csontot túl sokáig fogjuk rágcsálni! 
Szerintem a bemutatkozásnál egy név még nem jelent semmit, mivel az lehet valóságos vagy kitalált! Néhány szót a bemutatkozáshoz azért illene odabökni ha valaki regisztrál!
Amikor volt még üzenőfal, azon keresztül tudtunk egymással kapcsolatot felvenni és megoldani olyan  dolgokat, amiket nem akartunk a nyilvánosság elé vinni!Erre most nincsen lehetőség, pedig én felajánlottam, hogy anyagilag finanszírozok egy ilyen plusz programot!
Újabban a feltöltött képek színvonal nagyon visszaesett és ezeket csak úgy lehetne korrigálni ha a jó fotósaink nem bojkottálnák az oldalt! Persze ez csak az én véleményem!  Legyetek türelmesek, talán a frissítésnél lesznek pozitív irányú változások! 

János Müller
2019-12-03
Lyaa, hát a társalgás folytatódik...Idéztem: 

@Rongits József ˝Szabolcsiról már korábban kiderült, hogy az írástudatlan filiszteusok körébe tartozik; amit a fotókról írtam, most is vállalom. Ha ő pro felhasználó, akkor én nem szeretnék az lenni és itt nem is lehetek.˝ 

Rongits szájkarate harcosnak elmegy; fotózáshz viszont nem ért :)

Szabolcsi Mihály
2019-12-03
Xabolcs, ha most nem írsz, akkor elengedtem volna a dolgotés nem reagálok, de az, hogy letörölte ezt a képét is, úgy gondolom, hogy helyérekell tenni. Nem tartom elegánsnak az ilyen megnyilvánulást és velem sem előszörtörténik.  
Többek között az volt a válaszban, hogy  az oldalon 80 %-ban vannak olyan képek, amineknincs semmi értelme, többek között ilyen egy nagymama félbevágott feje (valamiilyesmi volt). Van értelmezési gond, de szellemes volt a fotós válasza.
Őszintén szólva, a felhozatalt tekintve ez a 80% méghelytálló is lehet, de azért nem kellene tovább szaporítani. És ha azelkövető képe alatt nem tesszük szóvá, akkor nem várhatunk semmit, hogy valamijobb legyen. 

Iloczky Judit
2019-12-03
Anyagi haszon nincs, csak erkölcsi kár van. Mármint abból, ha olyasvalaki megy el, akinek nem kéne, mert hasznára van az oldalnak. Aczél Péter tudná csak megmondani, hogy Rongits tagtársunk bosszúkommentje miatt törölte-e a képeit, de nem kötötte az orrunkra az indítékait. Mindenesetre én azokat összetettebbnek gondolom. Lehet, hogy így volt, ahogy Mihály írja, de valószínűleg soha nem fogjuk biztosan megtudni. Ez is egy kibeszéletlen probléma. Ezért számomra nincs is igazi tanulsága a történetnek. Hacsak az nem, hogy vannak olyanok, akik megbosszulják, ha nem tetszik a képük. De ezt eddig is tudtam.
2019-12-03
Kedves Mihály, köszönjük a jelzést!  ( a létszám nem releváns hiszen nincs belőle anyagi haszna az oldalnak ) 
Fotóvilág Admin
2019-12-03
Tisztelt Fotóvilág Admin!   

Szeretném felhívni a figyelmet Rongits tagtárs szokására, miszerint ha valaki egy képét kritizálni meri, akkor odaszúr valami kellemetlent a kritizáló képe alá. Aczél Péternek is beszólt valami kelemetlent - törölte is a képeit. Megértem, hogy szükség van a létszámra, nade mindenáron?? 

Szabolcsi Mihály
2019-12-02
Igazad van Mihály, nem voltam elég figyelmes. Köszönöm az észrevételt.Törölném  a kommentet de telefonon nem lehet
Veress Zsolt
2019-12-02
Zsolt: nem Ferenc utalt, Ő csak idézve lett - egészen más téma kapcsán.
Szabolcsi Mihály
2019-12-02
Izabella: ˝...azert jo lenne a FV regi hangulatat valamifelekeppen visszaszerezni˝ - igen, de ahhoz egy karizmatikus Dékán István kellene...
Szabolcsi Mihály
2019-12-02
Mindenben egyetértek Izabellával. 2 . A témával kapcsolatban még egy Zsolt sem szólt be, tehát kire utalsz, Ferenc:?
Veress Zsolt
2019-12-02
Elnézést, félreértettem a hozzászólásokat. Akkor senki nem keresi itt a közösséget.
Kovács Mihály
2019-12-01
Kedves mindhárman:
Addig, amíg két, kifejezetten szakmai felvetésemre az alábbi válasz volt az egyetlen érdemi reakció, addig meggondolandó az idézet utolsó mondata, annyi megjegyzéssel, hogy az ember vagy a saját gondolatait idézi, vagy másokét, sok más lehetősége nincs. Íme az idézet
Nem személyes kérdésekről van itten szó, Zsolt, értsed meg. Azt szerettem volna a Lajos, és az egész tisztelt tagság tudomására hozni a magam egyszerű módján, hogy ha valaki mindenképpen önidézetekben akar zengedezni önművészetéről, azt megteheti a saját képe alatt is, nem kell okvetlenül bohóckodnia a Fórumban. Akkor már hallgassunk inkább.

Dr. Németh Ferenc

Deák Lajos
2019-12-01
Kedves Mihaly! En sem itt keresem a kozosseget, mert nekem is van fotoklubom, ahova jarok, ahol elbeszelgetunk, ahol nehanyunk tarsadalmi munkaban a regi fotoinkat rendezzuk, katlogizaljuk. De azert jo lenne a FV regi hangulatat valamifelekeppen visszaszerezni. 
Végh Izabella
2019-12-01