Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
János, igen én most az emailre vagy facebookra gondoltam.
Lajos, aki nem akar kapcsolatot az nem is fog üzengetni sem.

Fotóvilág Admin
2019-12-04
Tisztelt Admin! 
Azt írod a személyes kapcsolatra most is lehetőség van ha valaki beírja az elérhetőségeit! Mire gondoltál? Emailra, esetleg telefonszámra vagy éppen lakcímre?
Mert ezek személyes adatok és csak azoknak szoktuk megadni, akikkel személyes kapcsolatot  akarunk fenntartani! A fotóvilág dolgaival foglalkozni nem konkrét személyes kapcsolat, hanem egy közös hobbinak a problémáinak, esetleg örömeinek, a  megosztása vagy megoldása, sok esetben olyan idegen emberekkel, akikről semmit nem tudunk a nevükön kívül, de még az is előfordulhat, hogy az sem valódi!

Az  email cím megadása, amit leírtál nekünk viszont még hasznos lehet a jövőben, köszönjük! Kívánok Neked is  szép karácsonyi fényeket! 

János Müller
2019-12-04
Kedves Admin: Az üzenőfal éppen azért lenne fontos, mert nem mindenki szeretné mindenkivel megismertetni az elérhetőségét, erre utal az is, hogy sokan szinte teljes inkognitóban tevékenykednek az oldalon.
Deák Lajos
2019-12-04
Jelen pillanatban a lehetőség meg van a személyes kapcsolatra ha valaki szeretné a bemutatkozásba bele lehet irni az elérhetőségeit!
Ha valaki szeretné hogy a fotói alatt töröljük a kommentet akkor írjon a fotovilag@fotovilag.hu emailre S az törölve lesz..
Szép fényeket Karácsonyra!

Fotóvilág Admin
2019-12-04
János: Az üzenőfal valóban az egyik legfontosabb, megoldandó kérdés, ami biztosítja a közvetlen kontaktust, anélkül, hogy bárki a másik magánszférájába törne be.Fontos lenne az is, hogy a képek kapjanak sorszámot, ahogy a régi FV oldalon volt, mert így könnyebb lenne visszakeresni egy-egy hivatkozott képet.Az ajánlói jog, illetve a profi minősítés, elkerülendő a devalválódásukat kiegészülhetne indoklási kötelezettséggel, ez növelné az általad hiányolt hozzászólások és párbeszédek számát, ugyanakkor visszafogná a csillagszórókat. Ismerek olyan oldalt, ahol a regisztráció alapfeltétele a megfelelő mennyiségű és minőségű képértékelés.A képek címmel való megjelenítése a főoldalon szerencsés lenne, de ehhez a Legújabbak kategóriát legalább hatvan képig ki kellene terjeszteni.
Deák Lajos
2019-12-03
Az említett problémát meglehetne oldani ha az úgynevezett moderátoroknak nem csak elméleti, hanem gyakorlati lehetősége is lenne a dolgok befolyásolására. Ez állítólag a következő frissítésnél megfog oldódni. Mikor lesz a frissítés? Ez egyenlőre még rejtély számunkra. 
Azt sem tartom igazán hasznosnak ha ezt a bizonyos csontot túl sokáig fogjuk rágcsálni! 
Szerintem a bemutatkozásnál egy név még nem jelent semmit, mivel az lehet valóságos vagy kitalált! Néhány szót a bemutatkozáshoz azért illene odabökni ha valaki regisztrál!
Amikor volt még üzenőfal, azon keresztül tudtunk egymással kapcsolatot felvenni és megoldani olyan  dolgokat, amiket nem akartunk a nyilvánosság elé vinni!Erre most nincsen lehetőség, pedig én felajánlottam, hogy anyagilag finanszírozok egy ilyen plusz programot!
Újabban a feltöltött képek színvonal nagyon visszaesett és ezeket csak úgy lehetne korrigálni ha a jó fotósaink nem bojkottálnák az oldalt! Persze ez csak az én véleményem!  Legyetek türelmesek, talán a frissítésnél lesznek pozitív irányú változások! 

János Müller
2019-12-03
Lyaa, hát a társalgás folytatódik...Idéztem: 

@Rongits József ˝Szabolcsiról már korábban kiderült, hogy az írástudatlan filiszteusok körébe tartozik; amit a fotókról írtam, most is vállalom. Ha ő pro felhasználó, akkor én nem szeretnék az lenni és itt nem is lehetek.˝ 

Rongits szájkarate harcosnak elmegy; fotózáshz viszont nem ért :)

Szabolcsi Mihály
2019-12-03
Xabolcs, ha most nem írsz, akkor elengedtem volna a dolgotés nem reagálok, de az, hogy letörölte ezt a képét is, úgy gondolom, hogy helyérekell tenni. Nem tartom elegánsnak az ilyen megnyilvánulást és velem sem előszörtörténik.  
Többek között az volt a válaszban, hogy  az oldalon 80 %-ban vannak olyan képek, amineknincs semmi értelme, többek között ilyen egy nagymama félbevágott feje (valamiilyesmi volt). Van értelmezési gond, de szellemes volt a fotós válasza.
Őszintén szólva, a felhozatalt tekintve ez a 80% méghelytálló is lehet, de azért nem kellene tovább szaporítani. És ha azelkövető képe alatt nem tesszük szóvá, akkor nem várhatunk semmit, hogy valamijobb legyen. 

Iloczky Judit
2019-12-03
Anyagi haszon nincs, csak erkölcsi kár van. Mármint abból, ha olyasvalaki megy el, akinek nem kéne, mert hasznára van az oldalnak. Aczél Péter tudná csak megmondani, hogy Rongits tagtársunk bosszúkommentje miatt törölte-e a képeit, de nem kötötte az orrunkra az indítékait. Mindenesetre én azokat összetettebbnek gondolom. Lehet, hogy így volt, ahogy Mihály írja, de valószínűleg soha nem fogjuk biztosan megtudni. Ez is egy kibeszéletlen probléma. Ezért számomra nincs is igazi tanulsága a történetnek. Hacsak az nem, hogy vannak olyanok, akik megbosszulják, ha nem tetszik a képük. De ezt eddig is tudtam.
2019-12-03
Kedves Mihály, köszönjük a jelzést!  ( a létszám nem releváns hiszen nincs belőle anyagi haszna az oldalnak ) 
Fotóvilág Admin
2019-12-03
Tisztelt Fotóvilág Admin!   

Szeretném felhívni a figyelmet Rongits tagtárs szokására, miszerint ha valaki egy képét kritizálni meri, akkor odaszúr valami kellemetlent a kritizáló képe alá. Aczél Péternek is beszólt valami kelemetlent - törölte is a képeit. Megértem, hogy szükség van a létszámra, nade mindenáron?? 

Szabolcsi Mihály
2019-12-02
Igazad van Mihály, nem voltam elég figyelmes. Köszönöm az észrevételt.Törölném  a kommentet de telefonon nem lehet
Veress Zsolt
2019-12-02
Zsolt: nem Ferenc utalt, Ő csak idézve lett - egészen más téma kapcsán.
Szabolcsi Mihály
2019-12-02
Izabella: ˝...azert jo lenne a FV regi hangulatat valamifelekeppen visszaszerezni˝ - igen, de ahhoz egy karizmatikus Dékán István kellene...
Szabolcsi Mihály
2019-12-02
Mindenben egyetértek Izabellával. 2 . A témával kapcsolatban még egy Zsolt sem szólt be, tehát kire utalsz, Ferenc:?
Veress Zsolt
2019-12-02
Elnézést, félreértettem a hozzászólásokat. Akkor senki nem keresi itt a közösséget.
Kovács Mihály
2019-12-01
Kedves mindhárman:
Addig, amíg két, kifejezetten szakmai felvetésemre az alábbi válasz volt az egyetlen érdemi reakció, addig meggondolandó az idézet utolsó mondata, annyi megjegyzéssel, hogy az ember vagy a saját gondolatait idézi, vagy másokét, sok más lehetősége nincs. Íme az idézet
Nem személyes kérdésekről van itten szó, Zsolt, értsed meg. Azt szerettem volna a Lajos, és az egész tisztelt tagság tudomására hozni a magam egyszerű módján, hogy ha valaki mindenképpen önidézetekben akar zengedezni önművészetéről, azt megteheti a saját képe alatt is, nem kell okvetlenül bohóckodnia a Fórumban. Akkor már hallgassunk inkább.

Dr. Németh Ferenc

Deák Lajos
2019-12-01
Kedves Mihaly! En sem itt keresem a kozosseget, mert nekem is van fotoklubom, ahova jarok, ahol elbeszelgetunk, ahol nehanyunk tarsadalmi munkaban a regi fotoinkat rendezzuk, katlogizaljuk. De azert jo lenne a FV regi hangulatat valamifelekeppen visszaszerezni. 
Végh Izabella
2019-12-01
Kedves Mihály! Félreértetted az írásomat! Nem közösségi érzést keresek, ha bemegyek a fotóklubunkba ott többen vagyunk mint itt a képfeltöltők összesen!
Ráadásul ott van a Finn -Magyar  Baráti társaságunk, amit ebben a városban én alapítottam és a többi közösségemet már lesem írom, minek! 
Én ennek az oldalnak a fotóközösségi működésére gondoltam! Vagy ezek szerint valóban elég az ha csak a képeket töltögetjük, mint a robotok?

János Müller
2019-12-01
Közösségi érzést kereső(k), beszélgetni vágyó(k) : 2 db. Itt minden rossz, máshol minden jobb:  1 db. Ez is valami.
Kovács Mihály
2019-12-01
Kedves Janos! Nem vagy egyedul. Naponta azzal kezdem a napot, hogy benezek a FV Forumba, hatha megtorte mar valaki ezt a csendet. Ma irtal. Egyetertek Veled teljes mertekben. En tobb oknal fogva nem nagyon toltok fel kepeket. Elsosorban, nem akarom axz oldalt terhelni az erdektelen kepeimmel. Minden alkalommal vegignezem az uj kepeket, es legtobbszor en is csak egy szivecsket pontozok be, de van, amikor  hozza is szolok. Azokra nem kapvan valaszt, tenyleg elmegy a kedve az embernek az irogatasoktol.
Pedig az oldal ket tulajdonosa mindent megtesz az erdekunkben, hogy egy jol mukodo, erdekes, fotokozosseg johessen ujbol ossze. 
Remeljuk most a kozelgo unnepek mindenkinek tobb erot, es akaratot adnak.
Tudom, hogy vannak jo fotosok kozottunk, de talan nem kellene elvenni a kedvuket az ujak, kezdo fotosoknak sem. En most ennyit akartam hozzaszolni, ezt is probaltam senki megsertese nelkul tenni, halkan.
A legjobbakat minden fotostarsamnak.

Végh Izabella
2019-12-01
János: azt hiszem - leglábbis nálam - az a gond, hogy a barátságosabb és emberibb hangulatot más oldalon inkább megtalálom, és ott - 10telet a kivételnek - nem unalmas pixelhalmazok között vannak a fotóim...
Szabolcsi Mihály
2019-12-01
Kedves Fotóstáraim!
Mi ez a nagy csend? Lassan olyanok vagyunk mint a robotok! Töltögetjük fel a képeket (már akik töltögetik), véleményt hozzá nem írunk, automatikusan nyomogatjuk a szívecskéket és egyebeket, társalogni egymással már elszoktunk! 
Az oldal lassan már valóban csak egy képtároló lesz, ha így folytatjuk! Hol van már a közösségi érzés és hangulat? Mert ugye itt egy fotóközösségnek kellene lennie. 
Ráadásul sok remek fotóstársunk hiányzik, vagy elmaradt, amin már csodálkozni sem lehet a fentiek miatt. 
Mindezek a problémák nem az oldal működésén, hanem a tagok hozzáállásán múlnak, ezen ha akarnánk lehetne javítani!
De valójában akarunk-e? Közeledik a karácsony,  amit a szeretet és megértés ünnepének és szoktak nevezni. Egy kis akarattal és jóindulattal meg kellene próbálni kissé barátságosabbá és  emberivé tenni az oldal hangulatát! Remélhetőleg a véleményemmel nem vagyok egyedül? 

János Müller
2019-12-01
Tudjátok,hogy mi volt a betegsége? Kedveltük,rokonszenves, barátságos volt és remek fotós. Hiányzik
Szendrei Tibor József
2019-11-16
Szeptemberben még rakott fel képeket! Az emberi sors kiszámíthatatlan! 
Én jó szívvel gondolok rá! A galériáját hagyjuk meg magunknak emlékbe! 

János Müller
2019-11-16