Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Ha lenne karanténfotó kategória és abban szatíra, humor,  hatna mint az antidepresszáns?
Szendrei Tibor József
2020-05-06
Pal, nagyon szépen koszonom, kiprobaltam es tényleg nagyon jol mukodik :)
Bányik Éva
2020-05-01
On-line lehet az EXIF adatot egyik képről a másikra másolni ha az az utómunka során eltűnik.
https://www.imgonline.com.ua/eng/copy-photo-metadata.php

Nádor Pál
2020-05-01
Fiuk, lanyok koszonom ezt a sok erdekes hozzaszolast; hat ma is tanultam valamit, legalabbis az Exif-eket illetoen. Szep estet nektek :)
Bányik Éva
2020-04-29
...szvsz a ˝Save For Web˝ opció törli a képből az exif adatokat; bár az általam használt programok egyike se törli automatiqusan, csak ha úgy akarom. (nincs PS-om, többnyire a RawTherapee-t és a Silkypix-t használom:)
Szabolcsi Mihály
2020-04-29
Bizony. És nem csak a PS tünteti el az exifet bizonyos műveletek után, de a PSP is, sőt a Noiseware C. E. zajcsökkentő is.
Másrészt egy sokat utómunkázott képnél inkább félrevezető  az exif,  mert a végterméket az eredeti adatokkal nem is lehetett volna előállítani ...

(Zsóka: az előszűrést én javasoltam többször is, de az ellenszél elfújta ... )

Kiss Tibor
2020-04-29
Még a telefonos fotók exif adatai is megjelennek. Az, hogy raw volt az eredeti, szintén nem befolyásolja az exif kiiratását. Azonban van egy lépés a photoshopban, amikor az eredeti exif eltűnik. Ha egy képet a photoshopon belül másolok (select all, copy) majd létrehozok egy új lapot, (new) és arra teszem rá a másolatot (paste), akkor ezt elmentve eltűnik az eredeti exif. A photoshop ugyanis úgy kezeli ezt az új képet, hogy ez már nem ez eredeti, hanem egy új (első pillanatban még üres) kép, amelyre történetesen ráhelyeztünk egy másikat, vagy akár több másik, becopyzott képet is. Ettől kezdve már csak a photoshop új lajának saját “exifjét” láthatjuk, melyben természetesen nincsen expozíciós idő, rekesz, ISO, stb. Photoshop munka során pedig különböző okokból gyakran járunk el úgy, hogy egy új lapra másoljuk rá az eredeti képet, vagy annak egy részletét. Ikyenkor mindig elvész az eredeti exif. 
Aczél Péter
2020-04-29
Sziasztok,
Ilona, koszonom a hozzaszolasod; valahol igazad kell, hogy legyen mivel ez a kép tényleg RAW-ban készult... ugyanakkor Mihaly a parameterek beallitasarol tesz emlitest, valoszinuleg neki is igaza van mivel nem inkompatibilis a ketto. Koszonom mindkettotoknek es kivanok tovabbi szep napot mindenkinek :)

Bányik Éva
2020-04-29
Szervusztok!
Zsóka beírásának én is helyt adok! De a többi gondolattal az oldal javításához nincsen elméletben probléma!
Azért írom elméletben, mert a gyakorlatban minden újítás pénzbe kerül!
A mostani járványos időszakokban, amikor az embereknek az  anyagi túlélést kell átvészelniük, a vállalkozásoknak pedig a fen maradást kell szem előtt tartaniuk, nem a legreálisabbak a frissítésre utaló kérések!  
Én tudom, hogy vannak (voltak ilyen tervek) az üzemeltetők részéről, amiket mint minden mást is, félre kellett rakniuk egy időre!

János Müller
2020-04-29
A telefonos képeimet leszámítva mindig raw-ban fotózok, és mindig megjelennek a az exif adatok. Már pontosan nem tudom hol, de valahol be kellett állítani. 
  A zsűrizéssel kapcsolatban: Szerintem az itt megjelenő képek nagyobb része jó. Viszont volt egy javaslatom még az oldal indulásakor, amit most megismételnék. A javaslat egy észrevétellel indul: Van több fotós oldal, pl az 1x-is, ahol nem csak zsűrizettek a képek, hanem valamelyest csoportosítva is kerülnek bemutatásra. Egy kisebb csoport portré, egy kisebb csoport táj, csendélet, street, természet..... azután kezdődik újra. Ez a rendszerezés rendszerezettséget mutat a megjelenésben is, ami jól mutat.  Ennél az oldalnál ilyen rendszerezés nincs. A képek érkezési sorrendben kerülnek fel, természetszerűleg a legteljesebb stílusbeli kavargásban. Ez szerintem nagyot ront az összképen. Részemről javasolnám, hogy a feltöltött képek ne jelenjenek meg azonnal, hanem csak naponta 3-4-szer, valamilyen előre meghatározott időpontokban. Addig a képek legyenek valamiféle átmeneti tárolóban, ahonnan az előre beállított időpontokban automatikusan kikerülnének az oldalra, de már csoportosítva. A portrék egy csoportban, a természetképek egy másik csoportban... és így tovább. Ez a csoportosítás nem kívánna emberi beavatkozást, hiszen a feltöltésnél mindenki beteszi a képét valamilyen kategóriába. Csak ezt a kategóriába tevést kellene felhasználni amikor a kép felkerülne az oldalra. A program feltenné mondjuk 10-kor az átmeneti tárolóból a portrékat, azután a tájképeket...... stb.   
   Így sokkal rendezettebb lenni az oldal. Egy kiállításnál sem csak úgy érkezési sorrendben rakják fel a képeket a falra..... 
     Hogy ez a rendszer ennél a webes tárhelyszolgáltatónál ez megoldható-e, illetve programozásilag ez mennyire megvalósítható azt nem tudom.   

Kovács Mihály
2020-04-29
Sziasztok,  
Eva hozzászólásához írok egy pár észrevételt a feltöltéssel kapcsolatosan. Azt figyeltem meg hogy a jpg képek adatai minden esetben rögzítésre kerül a feltöltés alkalmával, de a rawban fotózott kép adatai nem.

Simonné Ilona
2020-04-29
Volna egy kerdesem. A legutolso fotomon amit feltoltottem (Aurora borealis) nem latom az EXIF adatokat. Tudja valaki miert van ez? eddig minden kepemen lehetett latni. Az itthoni szamitogepemen latom, de az oldalon nem... Ugyanakkor nagyon sok mas foton nem lathatoak az EXIF adatok, pedig jo lenne...
Bányik Éva
2020-04-28
Igaz, hogy en aranylag meg \"uj\' vagyok, (hisz alig par hete regisztraltam) de teljesen egyet tudok erteni Zsokaval :) En nem haragszom meg egyaltalan ha batran kritizaljatok a kepeimet, (bizony abbol lehet a legjobban tanulni) nem is tartom magam \"nagy\" fotosnak, de ugyanakkor tudom, hogy vannak jo kepeim is amelyek meg tudnak sokakat \"erinteni\". Ez nekem eleg. De teljesen igaz, hogy egy ilyen forumon ha a szinvonalat szeretnetek tartani nem artana az \"elozsurizes\". Es bocs az ekezetek miatt, de hamar akartam megosztani a gondolataimat:) Szep estet kivanok nektek 
Bányik Éva
2020-04-28
Veinel Gyulával messzemenőkig egyetértek az oldal szinvonalát illetően. Kritikát megfogalmazni, még finoman sem tanácsos, a kissé agressziv reakciók miatt. Jó lenne, ha az induláskor felmerült - és talán beigért - ötlet, mi szerint előzsűrizés után lesznek feltölthetők a fotók, végre megvalósulás szakaszába lépne. Szó volt arról is, hogy a zsűrizett fotók jelennének meg a nyitóoldalon a többi csak a személyes galériában. Most a nyitóoldalon azok a fotók láthatóak, amelyek a legtöbb \"lájkot\" kapták, mindegy, hogy miért. Tudom, hogy ez után a bejegyzés után nagyon sok \"világmegváltó\" gondolat, és parttalan vita alakul ki, de nem kívánok belefolyni. Csupán leírtam, ami már régóta nyomja a lelkemet. Az oldal szinvonalának javítása elhatározás kérdése (szerintem). 
Lőrincz Zsóka
2020-04-28
Az oldalon tett változásokat a regisztrációval kapcsolatban, a magam részéről üdvözlöm! 
Úgy gondolom, hogy amikor valaki eldönti, hogy csatlakozik egy közösséghez és ezt komolyan gondolja, akkor az igazi nevén, saját arcképével regisztrál és megtud írni néhány sort a bemutatkozásánál! Ezek nélkül a bemutatkozás inkább titkolódzást jelent! Amikor pedig a szabályzat is előírja és a regisztráló ezt jóváhagyja, nem szabad, hogy a dolog problémát jelentsen! 

János Müller
2020-04-20
Kedves Lajos, koszonom a valaszod. Ezekben a napokban mar nagyon sok az otvenes evek remek olasz filmjeit neztem meg. Egyik jobb, mint a masik. A Kincsem eppen azert tetszett, mert nem a mai filmek sablonara keszult. Ill. keves mai magyar filmet ismerek. 
Végh Izabella
2020-04-20
Kedves Éva: mindenekelőtt gratulálok a PRO státuszhoz, ami nem kapott, hanem szerzett jog, amiért meg kell dolgoznia és ki kell érdemelnie a tulajdonosának. A képeid predesztinálnak erre a státuszra. Használd mindenki javára.A véleményed pedig az axióma kategóriába tartozik, annyira evidens.Kedves Izabella: Örülök, ha a javaslatom egy kicsi plusz fényt vitt a hétköznapjaidba. Ha  Nemes Károly kategóriáját veszem alapul, akkor ez egy közönségfilm mégpedig a nem kommersz kategóriából. Sok ilyen filmre és sok ilyen képre van szükség,  nyilván a Torinói ló mellett.
Deák Lajos
2020-04-20
Lajos és Gyula megjegyzéseihez szeretnék hozzászólni. Az építő jellegű kritika egy nagyon hasznos dolog. Nyílván amikor egyik másik képünk kevesebb pontot kap mi magunk is láthatjuk, hogy azzal valami gond van. 
Viszont csak úgy tudjuk azt korrigálni ha mindenki elmondja a véleményét. No persze, nem sértő vagy bántó módon de tényleg segítő szándékkal. Én ezt így látom jónak. És köszönöm ha véleményeznetek ezt a megjegyzést is. Mégha nem mindenki is ért vele egyet...

Bányik Éva
2020-04-20
Kedves Lajos, megneztem a Kincsem cimu filmet, amirol az alabbiakban irtal. Nagyon tetszett. Szepen kivitelezett, jo filmnek tartom. Koszonom, hogy irtal rola. Udv. Izabella
Végh Izabella
2020-04-20
Nagy örömmel vettem tudomásul szintrelépésemet a PRO státuszba. Szeretném megköszönni mindannyiatoknak a bizalmat, a kedves szavakat, a pontokat... Remélem, hogy méltó tagjává tudok válni ennek a  közösségnek. Csodaszép napot kívánok mindenkinek. Az enyémet sikerült azzá tennetek. Baráti üdvözlettel. Éva 
Bányik Éva
2020-04-20
OK. Eredetileg ennyi lett volna, mert a válaszod teljesen korrekt, de amikor rögzíteni akartam azt írta, hogy írjak hosszabb szöveget. Bár ez már megtörtént, azért, hogy értelme is legyen: egyetértek azzal, hogy sok olyan kép van, bármikor, az oldalon, ami minimum kifogásolható. A korrekt és használható eljárás az lenne, ha a nyilvánvaló, vagy akár a nehezen észrevehető hibákat leírnánk a képek alatt, nem bántó, hanem segítő szándékkal, hiszen a leggondosabban elkészített képeken is lehet egy-két olyan hiba, ami az alkotó figyelmét, esetleg tudását elkerülte, vagy meghaladta. Ahogy az Operabálban is figyelmeztetnénk a kifogástalan megjelenésű barátunkat, hogy nyitva a slicce, itt is megtehetjük, mint ahogy azt is, hogy  már a bejáratnál felhívjuk a figyelmét  valakinek, hogy mégsem kellene fehér zokniban és makkos cipőben megjelennie. Már, ha nem az a célunk, hogy élvezzük azt, ha röhögnek rajta. Na talán ennyi elég is lesz, hogy rögzíteni tudjam.
Deák Lajos
2020-04-20
Igazad van Lajos egy kicsit túloztam a számokkal. Helyesbítek, a főoldalon több volt az olyan fotó ami nem válik előnyére az Fotóvilágnak. 
Vainel Gyula
2020-04-20
Kedves Gyula: Megnéztem az általad jelzett időpontban az első harmincas listán lévő képeket. Viszonylag jól be tudtam azonosítani őket a feltöltés időpontja alapján, de nem kizárt, hogy egy két tévedés így is becsúszott. Kíváncsi voltam, hogy  a véleményed visszatükrözi-e a képekre adott értékelésed és ekkor bizony zavar mutatkozott a gépezetben, ugyanis tíz olyan szívecskét és öt olyan csillagot számoltam meg, amit te adtál a listán lévő képekre, köztük olyan is volt, ami csak tőled kapott csillagot, így nehezen tudom értelmezni, hogyan is kell érteni a meg nem talált értéket, a pixelhalmazokat és a kiemelteket. Ez számomra azt az üzenetet hordozza, hogy csínján kell bánni az ostorhasználattal. Ld. a Kincsem című filmet. Nemes Károly, jeles filmesztéta már a hatvanas években fölvetette, hogy az akkor alkalmazott művészfilm-kommerszfim kategóriák helyett alkalmazzuk a komoly film-szórakoztató film kategóriát, mivel ez kifejezőbb, hiszen, attól, hogy valami szórakoztató, nem szükségszerűen kommersz és attól, hogy valami komolynak tűnik, még lehet kommersz és ez igaz a fotográfiára is.
Deák Lajos
2020-04-20
Ha most ránézek a Fotóvilág fő oldalára /2020.04.19. - 20:42/ a sok pixelhalmaz között nagy nehezen találom meg az értéket. A főoldalon lévő 30 képből jó indulattal talán ha 3-4-et tudnék kiemelni. Hol van az igért változás?! 
A Fotóvilágra tévedő nézelődő szerintem pár másodpercen belül továb lép mert csak pixelhalmazokat lát. Nincs színvonal! :( :( 

Vainel Gyula
2020-04-19
https://index.hu/kultur/2020/04/16/magyar_fotos_nyerte_a_world_press_photo_2020_dijat_kornyzet_kategoriaban/
gondolom a képet mar láttátok a főoldalon, ez itt a link ami erről szól -  Itt ilyenkor mindig nagyon büszke tudok lenni :)

Bányik Éva
2020-04-17