Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Péter! Örülök, hogy találkoztak a gondolataink! Természetesen nem a kölcsönös oda - vissza gombnyomogatásra gondoltam. 
Többször volt arról szó, hogy van úgynevezett baráti véleményezés és értékelés!
Én sosem kértem senkitől, hogy véleményezze és értékelje a képeimet, viszont! 
Azonban az aktív véleményezők kevesen vannak és ezért sűrűn jelennek meg a neveik! Talán ez tűnik időnként baráti képértékelésnek!
Már írtam arról, hogy a dolog ott kezdődne, ne legyenek arc nélküli, bemutatkozás nélküli regisztrálók! Akinek becsületes a szándéka az nem szégyenli azt, hogy Ő kicsoda! Túl sokan vannak itt olyanok akik csak képtárolónak használják az oldalt!
Elnézést ha keménynek hangszik amiket írtam, de ez a valóság és igazság! 

János Müller
2020-03-11
János nagyon rátapintott egy visszás jelenségre: sokan csak töltögetnek felfele ezerrel, de amúgy kukát játszanak. senkinek nem véleményezik a képeit, semmilyen formában, gyakorlatilag - vagy valóban - soha.. Lassan oda jutok, hogy ilyen feltöltőknek nem fogom én se véleményezni a képeit, semmilyen formában. De még azért kitartok... Kevésbé egyértelmű Lajos felvetése - bár van alapja: \"írnak a képed alá egy bírálatot, amire te reagálsz, de a beíró a te véleményedre már nem kíváncsi.\" OK, és hol legyen ennek a vége? Hányat kell beírni az illemtankönyv szerint? Vélemény, válasz, arra válasz, arra válasz - hol legyen hát a vége ennek? János második beírása is kicsit nehéz kérdés, szintén van alapja, de: \"Ezen az oldalon nagyon könnyű egy gombnyomással megjelölni, hogy tetszett-e a kép vagy sem! Én úgy gondolom, hogy ha  valaki köszön nekem akkor én vissza köszönök és ezt fordítva is  elvárom! \" Nem igazán lehet gombnyomással megjelölni, hogy nem tetszett a kép. Azt csak gombnyomás elhagyásával lehet kifejezni. Ugyanakkor, ha az egymásnak köszöngetés funkcióját töltené be pl. a szív gomb megnyomása, akkor ezzel nem értenék egyet. Azt gondolom, hogy annak a funkciója nem az egymásnak köszöngetés. De az valóban furcsa, hogy vannak, akik egyáltalán, soha nem nyomnak semmilyen gpmbpt, nem is írnak be semmilyen véleményt, mindig csak töltögetik fel a fotóikat. Nincsen egyértelmű modus vivendi ezen a lapon - mindenkinek a habitusára van bízva, mit cselekszik. Ez a rendszer így működik - lehet ezen változtatni, de most éppen így működik.
Aczél Péter
2020-03-11
....elolvasok.
Veress Zsolt
2020-03-10
János, ha megnyugtat , En minden képhez irt kommentet és minden a forumra irtat elilvasoj
Veress Zsolt
2020-03-10
JAnos en is hianyolom a kepek alatti visszareagalast. Vissza vissza nezek, hatha a megjegyzesemre jott-e valasz, de sajnos nagyon sok esetben nem, masok beirasara sem. Nekem ez teljesen erthetetlen, mert ahogyan irod, igy lenne ildomos. Udv.  Mindenkinek. 
Végh Izabella
2020-03-10
Őszintén szólva lassacskán kezdek kiábrándulni az itteni társaságtól! Ezt a fórumot is jó ha öten olvassák és írnak ide valamit! Másképpen képzelek el egy fotós közösséget! 
János Müller
2020-03-10
Teljesen jogos alapigazság
Szendrei Tibor József
2020-03-10
Én nem a képekhez írt kritikákat  hiányom, igaz azokat is lehetne többet gyakorolni!
Arra gondoltam (lehet, hogy tévedek) azért töltenek ide fotósok képeket, hogy azokat megosszák másokkal! Tehát a nézettség ami ösztönzi őket! 
Ezen az oldalon nagyon könnyű egy gombnyomással megjelölni, hogy tetszett-e a kép vagy sem! Én úgy gondolom, hogy ha  valaki köszön nekem akkor én vissza köszönök és ezt fordítva is  elvárom! 

János Müller
2020-03-10
Sajnos  létezik a közömbösség de az is igaz, hogy más versenyzőnek mint edzőnek vagy sport bírónak lenni. Nagy érték a jó kritikus
Szendrei Tibor József
2020-03-10
Előre bocsájtom, hogy nem akarok senkit sem megbántani! Viszont óriási bennem a kíváncsiság, hogy azok a fotós kollégáink, akik szenvedélyesen töltögetnek fel képeket és gondolom szívesen fogadják a nézettséget és az esetleges véleményeket, miért közömbösek mások képei iránt! Bizony sokan vannak ilyenek ezen az oldalon! Őket vajon mi vezérli? 
János Müller
2020-03-10
Az \"elmegyek - visszajövök\" ciklikus tevékenység bocsánatos bűn, többen is meglépték már, nincs ebben semmi váratlan ...

Engem inkább a túlértékelt ajánlások és profinak jelölések zavarnak: mert az ilyen képek többsége inkább az átlagos kategóriába tartozik téma szempontól, bármilyen jó is a technikai kivitel.  (a haveri túlpontozás meg lerágott csont, nem fog változni)

Újra kellene gondolni hogy kell -e ez a két opció, vagy elég a lelkes szívecske ... :)
(a szűrést többen ellenzik, lelkes amatőr oldalnak meg elég a mostani állapot is)

Kiss Tibor
2020-03-06
Ezt én nagyon sajnálom. Veszteség, komoly veszteség, mindkettőtök.
Nem is hiszem el, lebeszéllek benneteket!
!

Aczél Péter
2020-03-05
Múlik az idő és rájössz,hogy hiányzik............Üdvözlünk ismét köztünk
Szendrei Tibor József
2020-03-05
Ne má Feri!
Józsa Géza
2020-03-05
Feri!
Azért ne add fel! Tartsál egy kis pihenőt, utána sokkal jobb  ízű lesz megint a részvételed! Meg aztán, nem kell ide minden nap benézni!

János Müller
2020-03-05
Kimutatkozás

Kedves Tagtársak, mától megszüntetem itteni tevékenységem. Döntésemnek komoly oka van: túl sokidőt töltöttem el itt, az élet pedig véges. Megköszönöm azok jóindulatát, akik támogattak, és azok türelmét, akik elviseltek. Az Admin és a Segédszerkesztő uraknak további kitartást kívánok munkájukhoz, és mindenkinek szép fényeket!

2020-03-05
Feri, nagy baj is lenne, ha  mindig  mindent egyformán látnánk! Vagy ha nagy baj nem is, de dögunalom volna.
Aczél Péter
2020-03-04
Péter, itt is megköszönöm a választ, amit a kép alatt adtál. Előfordult már, hogy homlokegyenest ellentétesen ítéltünk meg valamit, az újdonság legföljebb az, hogy ez az élmény egyikünknek sem okozott idegrohamot. Talán mondhatom, hogy mindkettőnknek sok munkája van ebben.

Az esetből az alábbi, szigorúan 12 éven felülieknek szóló tanulságot lehet levonni:

A világ nem fekete fehér.
Az ember és az alkotása két különböző dolog.
Nem látszik soknak, de a bölcsnek elég. Stay tuned. Maradjanak velünk

2020-03-04
Gyarapszik a társulatunk és tetszik képek száma is
Szendrei Tibor József
2020-03-04
Hát, nem kevés C++ kódolással értem el, hogy legalább a saját masinám ne mutassa a gagyit...

...egyébként több jól működő közösségi oldalon van lehetőség a nem kívánt tartalmak tiltására :) 

Szabolcsi Mihály
2020-03-03
Kár, mert érdekelne a véleményed.
2020-03-03
...ezexerint az én computeremen műxik a mesterséges inteligenizé; nem láttam a szóban forgó képet, de nem is fogom megnézni...
Szabolcsi Mihály
2020-03-03
Nem, nem ilyesmiről van szó. Láttam a beírásodat, és a kép alatt válaszoltam rá.
Aczél Péter
2020-03-03
(Az alábbiakat Aczél Péternek válaszolva írtam Rongits József Múló idő című képe alatt, de közzéteszem itt is, hogy a kép esetleges törlésével ne vesszen el.)
Egy pillanatra felötlött bennem, hogy gúnyolódásképpen adtál csillagot e zavaros és semmitmondó képre, de beláttam, ilyen mértékű cinizmusra nem vetemednél. Aztán az ötlött fel bennem, hogy ez is a GYFAK (Gyenge Fotók Alkotói Közössége) aktuális megnyilvánulása, de ez meg részemről lenne cinizmus, hiszen a GYFAK lényegét a kölcsönösségben definiáltad. A GYFAK-osok a teóriád szerint azért szórják a csillagot egymás képére, mint a bolond a hamis pénzt, mert viszonosságot remélnek. Ez a motívum nálad kizárható, mert nem szorulsz senki elnézésére és jóindulatára, amit épp most tettél ismét nyilvánvalóvá a 100ASÁ-n elért sikereiddel. Ha tehát ez részedről nem gúny, nem is GYFAK , akkor még mindig van három lehetőség, hogy miért tetted le a garast e mellé a feltűnően mellőzött kép (és fotósa) mellé. Egy: őszintén és elfogulatlanul kiválónak tartod a képet. Kettő: Pedagógiából. 3. Provokálni akartad a GYFUCK-ot, vagyis minket. Ha az első ok vezetett, nem értek veled\\negyet. Ha a második, akkor sem, de nem értek hozzá, mert ellentétben veled, nem vagyok művészpedagógus. Ha pedig a harmadik ok vezérelt, megértelek, sőt támogatlak, mert én is színtiszta és felháborító képmutatásnak tartom, hogy ehhez hasonlóan gyenge, vagy még ennél is gyengébb képekre gyakran úgy hullik a szívecske és csillag, mint az aranyeső. Ez a kiállás, ha valóban kiállásnak szántad, azonban csak akkor hatásos, ha a fotós itt valóban ráérzett valamire.

2020-03-03
Á ˝mások érdektelen képeit˝ ingyen se kell megnéznem; azokat meg se nyitom - se itt, se máshol :)
Szabolcsi Mihály
2020-03-02