Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Mihály, amikor tehetem, én is a monitoromon nézem (EIZO Coloredge grafikus monitor, belső kalibrálású, a színtere nagyobb, mint az RGB, nem is szólva az sRGB színtérről, aminél pláne sokkal nagyobb a színtere. Havonta kalibrálom nappali, esti fényviszonyokra és külön többféle papírra, ha nyomtatni akarok, ne érjen meglepi. De sokat vagyok úton, ilyenkor az iPad Pro-t 2018-asat használom, ez nem annyira picike, nem is játékszer, és viszonylag jó minőségű a képe - meglepő módon kb. ugyanannyiba került, mint az EIZO. De újabban ezen nézve a FV-ot a képem alatt nem jelenik meg a lasszó, azaz a hozzászólások, és én se tudok így hozzászólni a saját újabb fotóimhoz, csak ha otthon vagyok a nagy géppel. Vagy telefonon is, de azon tényleg nem lehet képet megitélni. Így aztán  megnézem a képeket az iPadon, és a sajátjaimhoz fűzött hozzászólásokat a telefonon. Elég körülményes ez így, de ez van.
Aczél Péter
2019-12-19
Csak egy cikk:   https://hvg.hu/kultura/20191219_Ez_nem_egy_banan      Tóm\\\' hogy többek szerint az csak egy kortárs szélhámosság, de mondja meg nekem valaki, hogy miért ér többet egy kis szén, vagy grafit egy papírlapon, mint egy banán a falon?
Kovács Mihály
2019-12-19
...egyébként pont azé\' nem töltök ide képet mostanában, mert képeimet a nagy többség nem méretes monitoron, hanem telefonon nézi... 
Szabolcsi Mihály
2019-12-19
Tény az, hogy az androidos telefonomon is rá kell böknöm kétszer- háromszor a lasszócskára ahoz, hogy megjelenjenek a kép alá irtak. Nekem van türelmem :)
Veress Zsolt
2019-12-19
Konkrétan csak két legutolsó fotóm alatt alakult ki az a helyzet, hogy iPadon nézve jobbról balra haladva megvan a bekarikázott i betű (információ), hiányzik a lasszó jele (hozzászólások), az f betű (megosztás), megvan a szem piktogramja (megtekintések száma). Tehát két mező hiányzik lenn. És csak a két utolsó képem alatt (de lehet, higy ettől fogva majd a többi alatt is ez lesz a helyzet). Korábbi képeim alól nem hiányoznak ezek a jelek, lehetőségek. Furcsa anomália. (Milyen kellemes női név lehetne: Anomália).
Aczél Péter
2019-12-19
Iphone pro 11 ről néztük, ott minden rendben van, lehetséges, hogy Nálad a készülékben lesz valami beállítási gond. Jelzem a programozónak hátha ki tud találni valamit!
Fotóvilág Admin
2019-12-19
Nos, most már a második fotóm alatt nem jelenik meg a hozzászólásokat jelentő lasszó. Csak azniPadon, és csak a két utóbbi képemnél ez a helyzet. Windows és Android rendesen működik. Esetleg ha újra lehetne indítani az én programszeletemet, az jó lenne. Mert 95 százalékban az iPad Proval kommunikálok az oldalon, sajnos (az ugyanis  mindig velem van).
Aczél Péter
2019-12-18
Köszönöm. Laptopról (windows) működik, most jutottam el odáig. Csak iPadról nem megy, és csak ez az egy kép. Inkompatibilitás? (Még mindig jobb, mint a hasonló hangzású inkontinencia.)
Aczél Péter
2019-12-16
Nálam működik, próbálj Ctrl F5 el frissíteni!
L Tamás Varga
2019-12-16
OK, de hova bökjek? Eltűnt a kis lasszó-jel.
Aczél Péter
2019-12-16
Péter: más képeknél is előfordul az utóbbi időben - kétszer - háromszor újra kell próbálkozni, gyors egymásutánban.
Szabolcsi Mihály
2019-12-16
Furcsa módon legutóbbi fotóm alatt nem tudom elolvasni a megjegyzéseket, mert eltűnt a kis jel, amire ehhez rá lehet klikkelni. Persze ugyanezért írni se tudok oda... programhUba.
Aczél Péter
2019-12-16
Meghallgattam Remek Köszönet. Mindkettő a kedvencem
Szendrei Tibor József
2019-12-15
Hát igen , vannak rossz szagú, sőt büdös alkotások minden  \" művészi \" ágazatban.  Nem ide tarozik és nem is fotó, de ez a mai kedvencem É https://24.hu/kultura/2019/12/15/klip-koncz-zsuzsa-kulka-janos/
Veress Zsolt
2019-12-15
Megnéztem a linket. Sajnos a helyszínen nem tudom,mert sem frakkom sem szmokingom
Szendrei Tibor József
2019-12-15
Kortárs művészet:     https://24.hu/kultura/2019/12/12/norvegia-botrany-muveszet-kozpenz/
   avagy hogyan lehet a sz@rból pénzt csinálni...
...a link itt nem kattint6ó, be köll másolni a címsorba.

Szabolcsi Mihály
2019-12-14
István száz méterről azonnal felismerhető, sajátos látásmódja idén már a sokadik díjat hozta meg. Bravo!
Aczél Péter
2019-12-12
Gratulálok! A Blog-ban megtekinthető a nyertesek fotói!
L Tamás Varga
2019-12-12
 Örömmel értesítem a tisztelt tagságot, hogy dr. Tóth Piusz István, a Magyarország 365 fotópályázaton,
Városi és vidéki közösségi és életképek kategóriában harmadik díjat nyert. Gratulálok a sikeréhez.

Deák Lajos
2019-12-11
Ferenc: öten vagytok itt, akinek minden posztját elolvasom; a többit csak akkor, ha 5 sornál kevesebb...    
...a haiku 17 szótag, és mindent el lehet vele mondani :)

Szabolcsi Mihály
2019-12-11
Eleget szónokoltam a kommentről, Péter képéről is írtam néhány sort a Képfórumban. (Pál kommentja azért is jó, mert véleménykifejtésre inspirált. Remélem, másokat is fog.)
János, nem csak az a baj, hogy kevesen írnak a Fórumba (meg a képek alá), azt is el kéne érni, hogy ne legyen gáz (vagyis önlejáratás) ezeken az oldalakon szavakban is megnyilvánulni. Mert szerintem most sokan úgy érzik, hogy az. Tehát amit te passzivitásnak érzékelsz, azt én tudatos távolmaradásnak. Bárcsak tévednék. 

Dr. Németh Ferenc
2019-12-11
János, nem vidám a helyzet, de keresem a   bizatató elemeket, és Pál kommentje ilyen. Elengedném már a témát, de Tibor és Zsolt beszólásából azt szűröm le, hogy ez a stílus többeket is bosszant. Felteszem,  száraz okoskodásnak tartják az egészet. Megjegyzem, nem mindent értek én sem. Például azt, hogy  a kép különböző elemei különböző szinten hatnak, mert nem derül ki, a szerző mire gondol. De az összhatás mégis revelatív. Mindenekelőtt az tetszik benne, hogy egy utcafotós alaposan szemügyre vesz és értékelni mer egy olyan műfajú képet, ami az övétől teljesen idegen. Amitől számomra példamutató ez a komment,  az elsősorban a nyitottság, elfogulatlanság, tárgyilagosság és empátia. Ezek közül egyik sem iskolai tantárgy.
Dr. Németh Ferenc
2019-12-10
Megint észleltem technikai hibákat! Írtam egy gondolatmenet és rögzítettem, de  eltűnt valahol az internet hatalmas világában. Itt legalább is nem látható!
Ráadásul a képek megjelenése megint lelassult!

János Müller
2019-12-10
Én ugyan nem vagyok híve a statisztikáknak, de nézegetvén a fórum beírásait, összesen magammal együtt 9 ember hangoztatja a véleményeit! Mondhatnám úgy is, hogy beszélgetnek egymással! Nos ez még mindég jobb mintha egyáltalán nem foglalkoznánk az oldallal!
Azonban ha úgy értékelem, hogy a 200 tagból csak 9 -t érdekel az oldalon történtek,  a többi tag közömbös, akkor az eredmény szomorú! 

János Müller
2019-12-10
Igen !!!!!!....
Veress Zsolt
2019-12-10