Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
...hát Nobuyoshi Araki világhíre a bizonyíték arra, hogy mennyi beteges lelkű perverz alak bóklászik a mű-vészetek peifériáján...
Szabolcsi Mihály
5 napja
Nem tudom, hogy sikerült, az előző hozzászólás alól hiányzik a nevem, ezért itt pótolom.
Deák Lajos
6 napja
Péter:  Nem az a lényeg, hogy valami milyen módon készült, csakis a végeredmény számít. Egy marék vizes agyag önmagában semmitmondó, de a fazekas kezében használati tárgy, Kovács Margit kezében műalkotás lesz belőle. Az igazi semmitmondó, tizenkettő egy tucat, banális képek, amikben semmi szellemi termék nem lelhető fel, többnyire a technikai tökély álarcát viselik és ezzel tévesztik meg a felületes, vagy a demagógiára fogékony nézőket és gyakran a  bírálókat is. A pályázatokról annyit, hogy az egyik pályázaton csúcsra bírált kép egy másik pályázaton a futottak még, Kacorkirály és Rizibizi kategóriába sorolódik.
Ma voltam Nobuyoshi Araki világhírű, japán fotóművész kiállításán, akinek akármelyik képe, a FV bírálóitól, egy szívecske nem sok, annyit sem kapna, sőt legalább felét az admin törölte volna. Akkor ki döntheti el egy nyers képről, hogy az semmitmondó.

6 napja
Engem is kidobott... :(
Elképzelem, ahogy a FV önjelölt avantgardistái verejtékezve húzkodják a csuszkákat (nem a Sitta europaea-ra gondolok), hogy semmitmondó családi- és tájképeikből valami számukra igazán modern utánérzéseket barkácsoljanak; és közben nem érzik, hogy tákolmányuk mennyire izzadságszagú...

Szabolcsi Mihály
6 napja
Péter: szvsz az a gond, hogy Aki ma modernnek tartja magát, az a százéves dadaizmust majmolja...
...- A tehetségtelenséget avantgárd-ba szokás csomagolni... írta Valaki az Index fórumon :)

Szabolcsi Mihály
6 napja
Péter: talán még emlékszel, amikor bevezettem a Kép és a Tükör fogalmát az értékeléseimben. Most egy, az általad idézetthez képest talán nem annyira világhírű, de szellemiségében hozzám legközelebb álló festő, tanár, szakíró véleményét idézem, név nélkül, mert nem érdemelné meg, hogy illetéktelenek meghurcolják:\"A Kép zárt egész, amelyben minden részlet kapcsolatban áll a többivel, s a részeknek az egész ad értelmet. A Képben benne van minden fontos és nincs benne semmi lényegtelen. A Kép mindig ember alkotta, ember által megértett látvány, erre utal a művészet szó. A természetes látvány nem Kép: nem teljes zárt egész, és zömmel meg nem értett részekből áll.  ... A Kép szellemi táplálék, a nézőnek kell megemésztenie. Ha készen adna minden ingert összes érzékünk számára, nem maradna benne tápanyag. A már megemésztett étel kevésbé alkalmas tápanyagnak, mint az emészthetetlen.\" Hát ennyit az egekbe emelt Tükrök tápértékéről.
Deák Lajos
6 napja
Lyaa, hát az már régi törekvés, hogy a fotónak a festészetet kell utánoznia... de azt a vonalat meghagyom az utánzóknak :)
Szabolcsi Mihály
6 napja
Köszönöm Péter és Ferenc a jelzéseket, mindkét kiállítást szívesen megnézném. Hátha sikerül.
Végh Izabella
2019-11-04
Köszönjük, cserében itt van egy másik kedvcsináló: 2019. november 9-én 18 órától HORVÁTH PÉTER - „AMIKOR LEOMLOTT A BERLINI FAL” című kiállításának megnyitójára kerül sor a KMO Művelődési Központ Előtér galériájában (1191 Bp., Teleki u. 50.), a berlini fal leomlásának 30. évfordulója alkalmából. A kiállítás megtekinthető 2019. december 6-ig.
Dr. Németh Ferenc
2019-11-04
VLADIMIR
S ha azt hiszed, hogy úgy jobb, bármikor elválhatunk.
ESTRAGON
Most már nem érdemes.
Csend
VLADIMIR
Úgy van, most már nem érdemes.
Csend
ESTRAGON
Megyünk?
VLADIMIR
Menjünk.
Nem mozdulnak
(S. Beckett: Godot-ra várva)

Dr. Németh Ferenc
2019-10-24
Gabóka(?): lyégvirággal sikeresebb lesztek, borvirággal meg sőt...
Szabolcsi Mihály
2019-10-20
Megyek keresek egy pókot vagy egy kökörcsìnyt....;) ennek az oldalnak ìgy semmi értelme, ezt màr tudtuk annak idejèn is de azóta sem változott, egynást istenìtő nyugdíjas klub az egész. Bocs de ez az igazság, én törlöm is magam sziasztok
Komlós Gabriella
2019-10-19
Szellemes, bár én arra gondoltam,hogy az Őszi levél szép a Nagyi kosztja finom, mindkettő vonz minket. Nehéz ellenállni a kattintásnak is a kanalazásnak  is
Szendrei Tibor József
2019-10-18
Tibor: lyalya ...és aki mészkénlevet iszik, bordalokat énekel...
Szabolcsi Mihály
2019-10-18
Az Őszi levél és a Nagyi kosztja egy húron pendülnek
Szendrei Tibor József
2019-10-18
Nem vagyok bolond számon kérni bárkin bármit is, különösen nem a színességet az őszön, csupán riadozó szívvel örvendezek, hogy mintha kevesebb banális őszi kép borítaná be az oldalt. De azt is csak akkor, ha szabad.

Dr. Németh Ferenc
2019-10-17
Hát nem értem. Eddig azon ment, doktori értekezések szintjén, a diskurzus, hogy valóság ábrázolás, most meg gáz ősszel őszt fényképezni?Őszt fényképezni csak ősszel lehet, az ősz valóságosan színes, tehát színesnek ábrázolni az őszt, maga a valóságábrázolás. Az őszábrázolás alapja, egyben non plusz ultrája. Közte a többi, szüret, köd, eső, szél, kiürült strandok, vízpartok, játszóterek halottak napja stb. Mondják, hogy banális. Talán igen, de annyi egyéb banális ábrázolás árasztja el a fotós oldalakat, hogy ezt a színességet az őszön és a fotósokon nem szerencsés számonkérni.
Deák Lajos
2019-10-17
Persze lehet, hogy nem az ízlés változik, csak a klíma.
Dr. Németh Ferenc
2019-10-17
Az Észrevételek a honlapról elnevezésű szekcióba: Nálam hol tetű lassan töltődik be, hol meg villámgyorsan. Most például gyorsan.
A Gondolatok szekcióba: Október közepén járunk, ilyentájt az oldalt el szokták borítani a rozsdaszínű levelek és az őszi hangulatok, de most ezekből mintha jóval kevesebbet lehetne látni. Hála istennek! - teszem hozzá reménykedve és alattomosan. (Ami nem azt jelenti, hogy minden ilyen tárgyú kép közhely, de úgyis lesznek, akik úgy fogják érteni, hogy azt mondtam.)

Dr. Németh Ferenc
2019-10-17
Én meg azt hittem, csak nálam lassú a beöltés...
Szabó Tibor
2019-10-17
A lassú betöltés nálam is jelenség! 
János Müller
2019-10-17
Xabolcs, az nem lehet oka. :) ... Köszönöm, hogy reagáltál !
Lőrincz Zsóka
2019-10-17
Zsóka: a Fotók és Legújabb nálam is lassan töltődik... talán, hogy az idetévedő vendég ne azokon kezdje... :)
Szabolcsi Mihály
2019-10-17
Nem tudhatom nálatok is jelentkezik ez a furcsaság, de itt nagyon lassan töltődik be az oldal. (Villámgyors netem van, az nem lehet gond.)
Lőrincz Zsóka
2019-10-17
Többet nem próbálkozok míg a PC elé nem kerülök :((((((
Veress Zsolt
2019-10-16