Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Ajánló:
Nem észrevétel, csak gondolat. Igényekről, pontozásról, alapfunkciókról és a szivecskékről... Mindeközben sokszor megfeledkezünk arról, hogy milyen szerencsések is vagyunk.
https://toochee.reblog.hu/ket-vilag-2

Iloczky Judit
2019-08-08
Az üzenőfal valóban hiányzik, mert gyakran előfordul, hogy valaki egy kép alá véleményt ír, de már nem tér oda vissza, így a beírására adott válasz többnyire rezsi munka, ezért sokan tartózkodnak is tőle, míg az üzenőfalnál elolvashatná a választ, már ha valóban érdekli a kérdezőt, vagy véleményezőt.A cím valóban szerves része a képnek és valóban prioritást kellene élveznie az alkotó nevével szemben, mert így esetleg azok is megnyitnák a képet, akik egyébként a név alapján nem teszik meg.
Deák Lajos
2019-08-08
Szervusz Zsolti! Úgy látszik én nagyon le vagyok maradva a történésekről, ami nem csoda, mert már jó ideje kint vagyunk a lakatlan vadonban (nyaraló)! Még is mi történt az utóbbi időkben!

Olvasgatván a beírásokat, nehéz igazságot tenni (szerencsére nem is kell), mert az igényeknél és kéréseknél, valamint a véleményeknél, mindenhol van valami igazság!
Nekem például hiányzik az üzenőfal, amivel direktben lehetne egymással kommunikálni, valamint a rokonaimnak, barátaimnak bonyolult megkeresni a galériámat, képeimet! 

János Müller
2019-08-08
Szerintem ami a pontozást illeti, az üres, értelmetlen duma , ahogy a régi Fotóvilágon is az volt. Ami mérvadó lenne az ,az hogy a kép alatt a cím jelenjen meg úgyis ez része a képnek és nem a szerző neve ami nem  szubjektív értékeléséhez vezethet.
Más
A legutóbbi fotókat azért töröltem mert rajta volt a 7 éves unokám s fiam megtiltotta, hogy olyan képet amin Krisztina rajta van , feltöltsék az internetre. Az utóbbi történések alapján igazat adok neki és másnak is ezt javaslom pláne ha leányról van szó.

Veress Zsolt
2019-08-08
Az előző hozzászólás végéről lemaradt a ceterum censeo: legyen ismét Heti képértékelés. Minden tiszteletem Budai Petúré és követőié, de az ő működésük a Fotóvilág klasszikus intézményét, egyben védjegyét számomra nem pótolja.
2019-08-08
Javaslom, lépjünk tovább, mert senki nem állította azt, hogy a tabella volna a legnagyobb problémánk. Fontosabb, hogy az alapfunkciók jól működjenek, az oldal a használó kezéhez álljon, hogy mindenki otthonosan érezze magát rajta. Ettől szerintem még elég messze vagyunk, bár a javulás folymatos, köüszönet érte. Mi felhasználók abban tudunk segíteni, hogy visszajelzéseket adunk. (Ezért javasoltam tréfásan, hogy legalább panaszkodjunk.) Engem legjobban az idegenít el az érdemi fotóvilágozástól, hogy háromszor-négyszer is rá kell kattintani a párbeszéd ikonra, ha a kép alatti hozzászólásokat látni akarom. Ez a felület sem működik tökéletesen, amire most írok (legalábbis én még nem uralom), mert a kurzort néha nem tudom a megfelelő helyre helyezni. Emiatt az imént egy hosszabb hozzászólásom veszett el. Igaz, hogy nem kár érte.
2019-08-08
Idézet: \"Jobban szeretném azt látni, hogy képesek vagyunk úgy egy képet értékelni, hogy közelítse a kép valódi értékét\" Igen ez fontosabb minden táblázatnál, statisztikánál, mert amíg a pontok jelentős része alanyi jogon jár és ebben a formában a szabályzatban feltöltésre ellenjavallt kép is több tucat pontot kaphat, addig a táblázatok olyanok, mint a magyar nehézipar teljesítményét bemutató statisztikák az ötvenes évek első feléből.  
Deák Lajos
2019-08-08
 A játéknak, amit játszunk a pontozás immanens része, amivel a tabella is együtt jár, akár tetszik nekünk, akár nem. Nekem ugyan nem teszik, de tudomásul veszem, hogy ugyanúgy nem lehetünk el nélküle, mint egy lepényevő-bajnokság. És ha már van, nem látom be, miért ne lehetne a gépesített kijelző a mostaninál okosabb, amint azt Tamás javasolta. 
Más: tervezgeti valaki titokban, hogy lehetne visszaállítani a megszűnt Heti képértékelést? Mert anélkül a Fotóvilág nem Fotóvilág. 

2019-08-07
Tamás javaslata teljesen logikus, hiszen logarléccel Pali úgyis mindig kiszámolgatja a helyezést, és ezért mindenki nagyon hálás szokott lenni neki. Miért ne csináljon statisztikát helyette a gép, és miért ne nézhessem meg a képtőzsde napi állását? Mindenki lesi az árfolyamot (és benne a sajátját), legalább egymás között ne játsszuk meg magunkat! És főleg ne tegyünk úgy, hogy az a tevékenység, ami az oldalon történik, magasztosabb dolog lenne, mint a bélyeggyűjtés vagy a kisálattenyésztés. 
2019-08-07
Péterrel vagyok:) Az a véleményem , hogy éppen eleget pörgött már mindenki a számolgatással. Jobban szeretném azt látni, hogy képesek vagyunk úgy egy képet értékelni, hogy közelitse a kép valódi értékét. Még mindig ott tart az oldal javarésze, ahol a régi fotóvilág tartott. Vegyük már észre végre az nem vezetett sehova vagyis , ha most is így gondolkodunk és cselekszünk a fejlesztők legnagyobb igyekezete ellenére sem fog javulni a színvonal. 
Több esetben kaptam már képeket válogatásra pályázatokra és megtanultam értékelni a képeket úgy, hogy el tudom  vonatkoztatni magam az érzelmektől. Ezt gyakorolni kell az igaz, de megéri. Most is e szerint igyekszem értékelni valamennyi képet, még akkor is, ha ezért  neheztel rám az alkotó és emiatt esetleg az én képem  nem kap elismerést / persze , ha megérdemli azt/

Schafer Andras
2019-08-06
Na és persze a hozzászólások  száma! Ez azonban lehet, hogy pénzbe kerül, társadalmi munkában egy programozó sem csinálja szívesen!
János Müller
2019-08-06
Akkor egy apró javaslattétel (ami nem biztos, hogy szükséges, de majd megítéltetik). Mi lenne ha a tagnévsor rendezhető lenne több szempont szerint (Képek száma, Like-ok száma, Csillagok száma, Pontok száma)?
Németh Tamás
2019-08-06
Már négy napja nem jutott senkinek eszébe semmi. Ez még messze van a saját rekordunktól, de azért figyelemre méltó teljesítmény. Legalább panaszkodna valamiről valaki!
2019-08-05
 Csedő Attila fotóblogja érdemes végignézni!!
Fotóvilág Admin
2019-08-01
Csedő, csendörség helyett. Telefonon nagyon körülményes az iràs ÉS nem működik a törlés!!!!
Veress Zsolt
2019-08-01
...is.
Veress Zsolt
2019-08-01
Köszönöm hogy a blogra került a Csendőrség Attila honlapja. Hozzátenném , hogy a nyitás után megjelenő képsort végig kell görgetni a \" címkék\"-ig . Onnan kezdve minden bekezdés képsorokat tartalmaz majd minden székelyföldi településről, sokszor részletes leírásokkal, magyarázatokkal . Dokumentációkent 
Veress Zsolt
2019-08-01
Igen, ahogyan Zsolt is  írja! Kattintani a Fotókra és alul szabályozni a képek mennyiségét! Így már kezd üzemelni a dolog!
Tamásnak is köszönöm!

János Müller
2019-08-01
Ez a megoldás János. Ami engem illet, a bejelentkezés után rákattintok a \" fotók\"-ra utána a 60 képre és minden ok. 
Veress Zsolt
2019-08-01
Tehát a tanulságot levonva a legújabb helyett a fotókra kell kattintani! Itt a legújabb képek is hosszabb ideig láthatók! Megpróbálom!
János Müller
2019-08-01
Valóban, ha ráállok a képre, feljön a szerkesztés menü, köszönöm. Tanuljuk az oldalt.
2019-08-01
Kép törlése: Profil (ott vannak a fotók) Szerkesztés/Kép törlése
Iloczky Judit
2019-08-01
Tamás, a rohanó világban a emberek nem nyitják meg a 60-as oldalt, vagyis ami nincs az első 30-ban, az gyakorlatilag nem látszik. De engem egyáltalán nem a pörgés zavar, sőt örülök neki. Csak a nemzetközi trendekhez az is hozzátartozik, ha valaki megsérti az internetes együttélés szabályait, mert pl. letolja a mások képeit az oldalról, akkor van, aki figyelmezteti. Egy szerkesztő, egy tag vagy a gyezsurnaja, mindegy, csak a közösség nevében tehesse. A normaszegés lehet akaratlan is, elvégre a tagok nincsenek feltétlenül tisztában az oldal működésének rendjével, egy normális (rohanó) ember nem tanulmányozni és reformálni akarja az oldalt, csak használni.

Egy kérdés: hogy lehet feltöltött képet törölni az oldalról, még nem sikerült rájönnöm. Köszönöm a segítséget.

2019-08-01
János, ez a rohanó világ! :) Úgy lehet a fotókat egyben megnézni, hogy a FOTÓK mappára kattintva beállítod a 60-s létszámot és ha leérsz az aljára, akkor arrébb mész még egy 60-s csoportra. A FŐOLDAL a nemzetközi trendeknek megfelelően működik, nem baj ha gyorsan változik így akit érdekel az úgyis megnézi a már a főoldalon nem látható fotókat is.
L Tamás Varga
2019-08-01
Már én is szerettem volna írni, arról, hogy a LEGÚJABB oldal  nagyon furcsán működik. Volt olyan eset, hogy este felraktam a képemet és másnap délben már eltűnt az oldalról. Időnként valóban úgy tűnik, hogy egy magán galériát nézegetek,  a 30 képből 21 db. egyetlen fotós társunk munkái voltak! Bizonyára van mód rá, hogy valamilyen szabályozást lehessen csinálni. Ha jól emlékszem a régi Fotóvilágon hetenként 7 kép feltöltése volt a lehetőség. 
János Müller
2019-08-01