Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Kedves Admin, félreértettél. Én egy valós, létező jelenséget hoztam szóba. Egészen konkrétan azt, hogy olyanok is regisztrálnak akik nem fotóznak, pusztán szeretik a szép fotókat és szívesen nézegetik az oldalt, de valamilyen meggondolás alapján, vagy tévedésből bejelentkeznek. Egyetértek, az oldal legyen nyitott mindenki számára! Vallom, hogy itt lehet fejlődni, tanulni, de csak a regisztrált szemlélődőnek, ugyanis a nem regisztráltak nem olvashatják a véleményeket. Mielőtt vettem volna a bátorságot, hogy a Dékán István által vezetett FV-ra bejelentkezzek már évekkel korábban ide jártam tanulni. Bocs\' hogy szóltam.
Kelemen Éva
2019-06-12
Ismét a fotófeltöltésről! Sajnos a regisztrációm óta csak az adott képet tudom feltölteni , de utána címet adni , kategóriát választani ill. más dolgot csak akkor tudok , ha az adott résznél kiválasztom az elem vizsgálatát jobb egérrel. Mint olvastam ez másnál is előfordul , mikor lesz javítás mert ez így nem csak nekem de szerintem akár egy új belépőnek is kellemetlen !!!! 
Kaszás Gyula
2019-06-12
Kedves Éva vettem a javaslatot. Majd a lehetőséghez képest.
Az oldal nyitott mindenki számára itt lesz lehetősége fejlődnie annak aki akar.
Ami nem megfelelő színvonalú fotó azt nem kell értékelni S a rendszer törli vagy a szerkesztők.
Péter, a hiba javításán dolgozunk.

Fotóvilág Admin
2019-06-12
Egy régi barátnőmnek elküldtem az oldal linkjét és a Profilomét is, hiszen a régi oldalon is megnézte a képeimet. Hamarosan jött is a válasz, köszöni, sikeresen regisztrált! Tejóég, az én barátnőm még telefonnal sem tud egy jó képet lőni... - felvilágosítottam, hogy ezt neki nem kellett volna. Gyanítom, hogy nem ő az egyetlen aki összetévesztette a Facebook-kal. Látja a kép alatt a szívet és a csillagot, de regisztráció nélkül nem nyomhat egyikre sem, hát gyorsan beregel, mert könnyűszerrel megteheti.
Javaslom, hogy nehezítsétek meg a dolgát az újonnan regisztrálónak, Dékán István 5 fotót kért a jelentkezéshez és egy rövid bemutatkozást. Valami hasonlót kellene tenni a félreértések elkerülése végett.A taglistát végignézve nem tartom kizártnak, hogy \"tévedésből\" vannak itt néhányan nulla fotóval. Regisztráció után, saját feltöltött fotó nélkül azonnal tetszikelhet és kommentelhet, ez nagyon nem jó így!Javaslom továbbá, hogy regisztráció nélkül is legyenek olvashatók a hozzászólások, ez nekünk is könnyebbséget jelentene.
Én mindenesetre gazdagodtam egy szívecskével és szóbeli tetszésnyilvánítással is, de a mai napon még töröltetem vele a jelenlétét.

Kelemen Éva
2019-06-12
példa
Kiss Péter
2019-06-12
A javasolt szövegszerkesztőben szerkesztés, majd bemásolás eredménye sem teljesen tökéletes. A képek mellett a beillesztés után úgy tűnik minden rendben. Azonban bezárás, és újra megnyitás után akadnak gondok. Megjelennek a szövegben olyan karakterek, amik eredetileg nem voltak benne. Ha ide a fórumba illesztek be Word-ben írt szöveget, akkor egyből megjelenik egy nem kívánt karaktersor. Ld. következő ˝példa˝
Kiss Péter
2019-06-12
Bár részletes, elemző véleményt írni egy képről nem mindenkinek megy könnyen, és nem is mindig teljesen szakszerű egy-egy hozzászólás…, és tévedhetünk is…, de Ferenc kezdeményezésével egyetértek. Ha ajánlott kategóriába teszünk egy képet, akkor valóban hasznos lenne, ha nem is részletes képértékeléssel, de legalább néhány rövid mondattal indokolnánk a döntésünket.
Kiss Péter
2019-06-11
Jó lenne, ha az Ajánlott képek mindegyike látható lenne nem csak az aktuálisan a Főoldalra kerültek. Én szívesen visszalapoznék a régebbiekhez. Örülnék,  ha ez megoldható lenne! A kezdetekkor nem tűnt fel ez a \"hiányossága\" az oldalnak, hiszen kevés volt még a kép.
Kelemen Éva
2019-06-11
Jó olvasni a gondolataidat, és az külön öröm, hogy foglalkoztat az oldal szellemi élete is.
üdv

L Tamás Varga
2019-06-11
Többen is vagyunk az oldalon, akik újra megpróbáljuk. (A régi Fotóvilágról én is kiléptem.) De bizonyos értelemben mindnyájan újrakezdők vagyunk, hiszen egy olyan megújulni kívánó oldaltagjai lettünk, amelyik éppen első, bizonytalan lépéseit teszi. Ugyanakkor érteni vélem azokat is, akik egyelőre tartózkodnak, bizalmatlanok vagy kivárnak. A régi FV-n, különösen a vége felé, túl sok volt a kilátástalanság és a frusztráció. De ha a rossz beidegződéseinket a régi házban hagyjuk, most esélyünk van tiszta lappal újrakezdeni.
Ha belegondolok, a Fotóvilág története sikertörténetként is értelmezhető. Dékán István alapította 1996-ban, Varga Tamás és Nádor Pál 2019-ben újraalapították. Az oldal majd negyedszázada működik a tagok lelkesedéséből. Egy hónapja még kevesen hittünk abban,hogy a régóta gyengélkedő honlap talpra állhat, de bízom benne, hogy nem a kételkedőknek lesz igazuk.
Ami Tálos Péter hozzászólását illeti, a kritikát magam is hiányolom az új oldalról (mint ahogy a régiről is hiányoltam.) Lehet, hogy csak figyelmetlen voltam, de alaposabb képbírálatnak eddig még a nyomát is alig láttam, márpedig e funkció nélkül az oldal legföljebb csak tetszetős,de steril és unalmas képmegosztó lehet. Mivel jó ideje nincs köztünk olyan tekintély, mint amilyen az első alapító volt, és egy darabig valószínűleg nem is lesz, jobb híján kénytelenek vagyunk egymást bírálni. Magad uram, ha mester nincs!
Úgy látszik, erre a célra az ajánlott képek kategóriája lett rendszeresítve. Ha ajánlatot tevő fotós néhány mondatban meg is indokolná a döntését, az elindíthatna a képek alatt valamilyen szakmai vitát. Ez csak egy szerény javaslat, de valahol el kell kezdeni.

2019-06-11
Mivel jelenleg nem lehetséges a fórum hozzászólás szerkesztése, ezért javasoljuk hogy a hozzászólást előbb egy szövegszerkesztőben írjuk meg majd innét másoljuk be a fórumba. Hiba esetén a hozzászólást töröljük, a hibát javítjuk a szövegszerkesztőben majd új hozzászólásként ismét bemásoljuk a fórumba.

Nádor Pál
2019-06-10
Bocs, Dékán és nem Dékány!
2019-06-10
A látogatottság csak a regisztrált tagok nézettségét tükrözi,  ezen változtatni fogunk és megmutatjuk a valós számot.
L Tamás Varga
2019-06-10
Egyetértek Péterrel, az ajánlott kategória az legyen egy magassab szinvonal. A haladó vagy a kezdő számára és a fotózással most ismerkedőknek meg nagy segítség lenne ha segítőkész öszinte kritika jelenne meg a fotók alatt. Nem muszály pontozni egy képet, de segítség lenne ha hozzászólnánk.
L Tamás Varga
2019-06-10
Sziasztok, még egyszer regisztráltam! Megpróbálom újra! Ami miatt mentem az az volt, hogy az oldal színvonala, egy szóval, unalmas! Alig látogatják a képeket, értem kicsit kevesen vagyunk. Azt gondoltam az évek múlásával a színvonal emelkedett, de sajnos nem! Amit a legnagyobb problémának látok a kritika szinte teljes hiánya! Így, nem tudnak tanulni azok, akik az útjuk elején járnak. Feltesznek olyan képeket, amin semmi utómunka nincs, vagy csak egy egyszerű emlékkép, vagy egy teljesen átgondolatlan valami, vagy szétesett pixel halmaz! Ilyen képek szép számmal kerültek az ajánlott kategóriába. Miért? Számomra az volt a valami a régi fv-n, ha Dékány István kiválasztott egy-egy képemet! Jó lenne, hogy az ajánlat kategória egy magasabb szintet képviselne!
Nem gondolom magamat a legjobb fotósnak az oldalon, szerintem nálam vannak sokkal jobbak itt, művészek és profik is! Sokan még nem is töltöttek képet. Én azért regisztráltam mert a régi és persze új társaknak is szerettem volna megmutatni hová jutottam az eltelt évek alatt. Sok sikert és jó fényeket Mindenkinek!

2019-06-10
Vettem. :)
Iloczky Judit
2019-06-08
Az első mondatokat hallgasd!
L Tamás Varga
2019-06-08
Csak belekukkantottam.
Iloczky Judit
2019-06-08
Judit, nézted a Peturt? 
L Tamás Varga
2019-06-08
Jelzem.
L Tamás Varga
2019-06-08
Ha lehetséges, meg kéne oldani, hogy a beírt szöveg szerkeszthető legyen.
Iloczky Judit
2019-06-08
Valóban lehet gondolkozni. De a Fotóvilág nem azonos az500px-el, vagy a 1x.com-al. Még akkor sem ha itt nagyon sok jó fotós van éspéldásan alkotnak.
A megújult Fotóvilág igazán színvonalas kinézetű oldallá fejlődött, engemminden alkalommal örömmel tölt el, ha csak rátekintek. Abban egyetértek,hogy  ehhez a színvonalhoz méltó képeketis produkálni kellene, de lássuk be, ez nem teljesül mindenkor. Én a büdöséletben sem fogok olyan fotókat készíteni, mint pl. Tálos Péter. Neki ez azélete, de azok örömét se vegyük el teljesen, akik \"csak\" örömmelfotóznak. Azzal együtt nem gondolom tárhelynek, és ha segítőkészek vagyunk egymással(elfogulatlan véleménnyel, fotós részéről pedig annak higgadt átgondolásával), akkorjobbá alakulhat. 

Iloczky Judit
2019-06-08
Nem tudom miert jelenik meg duplan a link.
Veress Zsolt
2019-06-08
https://web.500px.com/photo/308244087/pelican-trap-by-peter-talos. 
 A ledujabb kep az 500px-en. Lehet gondolkozni. !

Veress Zsolt
2019-06-08
Péter, hát igen,  megjegyzéseddel egyetértek a minőségi feltöltéseket illetően. Sajnos a  \"jó, és nem jó\" határterülete meglehetősen ingoványos. A kezdőknek nem csak a fotóik és a technikai tudásuk, de sokszor az értékítéletük is hagy maga után kívánnivalót. A művészeti ágakban valóban van az alkotóknak valamilyen természetes igényük arra, hogy láttassák magukat a műveiken keresztül. A fotósok sem kivételek, attól függetlenül, hogy milyen szinten művelik a \"mesterséget\". A haladók is belefuthatnak olyan  jelenségekbe, hogy a saját maguk számára kedves és jónak ítélt művük érdektelenségbe fullad. Aztán jöhet a tépelődés, hogy tényleg gyenge a képem, vagy csak a mindenkori közízlésnek nem felel meg.  Valamilyen feltöltési önfegyelemre tényleg szükség van, de sajnos a határt nem lehet számszerűsíteni.
Józsa Géza
2019-06-08