Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Engem mondjuk nem igazán foglalkoztat, Eddigi ittlétem alatt talán, ha ötször nyitottam meg. Csak az egyre újabb bejegyzéseket látom és azt, hogy ezt sokan nézték, most meg kevesen. Csak gondoltam megkérdezem.
Kovács Mihály
2021-03-01
Ha rendszeresen itt vagyunk, szemléljük, értékeljük a fotókat, van kiemelkedő jelentősége a heti kimutatásoknak? Egy áttekintést kétségtelenül kapunk.  Mozog mint a részvény  csak tét nélkül . Jelzi az alkotói kedved, időjárást, kiemelkedő alkalmakat, eseményeket, talán nem többet  Minden segítő adminisztrációt, ami plusz munka természetesen köszönjük a szerkesztőknek  
Szendrei Tibor József
2021-03-01
Aha! Igen, úgy van, ott valóban visszaesés tapasztalható a számokban. Minőségben viszont mintha emelkedés volna, ezt viszont lehetetlen számszerüsíteni, természeténél fogva.
Aczél Péter
2021-03-01
Kedves Péter !Elnézést rosszul írtam. \'A heti képértékelések\' bejegyzés rovatra gondoltam itt a Fórumban. Ennél látható a látványos visszaesés. Ennek nem látom a magyarázatát.
Kovács Mihály
2021-03-01
Mihály, mit értesz látványos  csökkenésen?  Megnéztem a három legutóbbi nézettséget: 236, 281, 394. Összesen 944. Majd három egymás utáni nézettséget az új bejelentkezési rendszer előtti szeptember hónapban: 278, 324, 344.  Összesen 911.  Nem tűnik látványosnak a különbség (33). (Persze biztos lehet olyan heteket összevetni, ahol nagyobb, vagy ahol kisebb a különbség.) Nem mellesleg a Hét képét bejelentkezés nélkül is meg lehet tekinteni, és ez emeli a nézettség számát. Ezért  sem fogadnék nagy tételben arra, hogy a Hét képére kiváncsiak száma az új bejelentkezési rendszer függvénye volna. Persze minden lehetséges, ahogy mindennek az ellenkezője is az.
Aczél Péter
2021-03-01
Látványosan csökkent a Hét képére kíváncsiak száma. 
  Ez tükrözi az oldal látogatottságát is?
 Csak nekem tűnik úgy, hogy a csökkenés nagyjából az új bejelentkezési rendszer bevezetése óta ilyen látványos? 

Kovács Mihály
2021-03-01
Duplán meg maga a ``tökély`` !
Aczél Péter
2021-02-19
Igeeeen! Köszönjük! Magyar billentyűzeten: AltGr a 7 -tel együtt nyomva: `szöveg`.   Mart így csak \"szöveg\"  és így is \'szöveg\'. De AltGr+7-tel  `szöveg` 
Aczél Péter
2021-02-19
Duplán is lehet használni: ``szöveg``
Nádor Pál
2021-02-19
Még egy javaslat: Ne használjátok a normál egyes vagy dupla idézőjelet mert ez lesz belőle: \'szöveg\' \"szöveg\". Van egy karakter ami hasonló, a magyar billentyűzeten nem tudom hol van, az angolon a bal felső sarokban. Ez működik: `szöveg`.
Nádor Pál
2021-02-19
Javaslat: Ha a hozzászólást nem direkt írjátok hanem egy szövegszerkesztőből másoljátok be, akkor ne használjatok word-t vagy hasonlót mert abban van formattálás amit a program nem tud helyesen értelmezni. Használjátok a notepad programot vagy hasonlót amiben nincs formattálás. Ezt is abban írtam.
Nádor Pál
2021-02-19
Köszönjük Éva! 
Fotóvilág Admin
2021-02-16
Lelekmelengeto, hogy mennyi jo kep kerult fel az utobbi idoben :)) . Lam, jot tett az oldalnak az a kis \\\"frissites\\\". Remelem ti is igy latjatok :) Koszonet erte a kedves Admin-nak :) Tovabbi szep fenyeket mindannyiatoknak!
Bányik Éva
2021-02-16
Az a baj, hogy a word-ből átmásolt szöveg eleve hibásan fog megjelenni. Minden  hiba (sortörések, idézőjelek, karakterek, stb. átalakulása, szövegrészek csonkolása) éppen az ilyen bemásoláskor keletkezik leginkább.
Aczél Péter
2021-02-12
A kérdőjelek a mosolygó emotikum helyett jelentek meg :) Remélem így elmegy.
Veress Zsolt
2021-02-12
A legbiztosabb megoldás, párhuzamosan megnyitni a ms worldot , ott megirni a szöveget s át másolni a kép alá . A kecske is jól lakik , a káposzta is megmarad????
Veress Zsolt
2021-02-12
Igen, ezek igen nehezen megfogható informatikai anomáliák. Azt minenképp javaslom, hogy ha hosszabb szöveget írtok be, azt a küldés gomb benyomása előtt copyzzátok! És küldés után nemcsak az azonnal megjelenő szövegeteket ellenőrizzétek, hanem becsukva a képet, majd újra megnyitva azt újra nézzétek meg, nem tűnt-e el a szöveg egy része. Ha eltűnt, akkor törlés, és új beírás paste-tel. De akkor már érdemes megpróbálni megelőzni a szöveg újabb csonkolását: 1./ ekkor már ne legyen benne új bekezdés/sortörés (mert az gyakran eltűnik), meg lehet próbálni pl.  bekezdés helyett több space-t betenni egymás után a szöveg tagolására; 2./ ha linket tettetek bele, azt ne a szöveg végére tegyétek, hanem a szöveg elé (mert sokszor eltűnik a szövegvégi link, sőt, ami még kellemetlenebb, a szövegközti link is eltűnhet az azt követő összes szöveggel együtt). 3./ meg lehet próbálni a paste után jelentkező n/nn és hasonló karaktereket kitörölni, mert ezek eléggé zavaróak. Sajnos azonban ezek küldes után újra belekerülhetnek. (Most amit írtam, azt gyorsan lecopyzom :)  )
Aczél Péter
2021-02-12
A beírt problémára reagálva, --- sajnos nem tudunk lépni nem találjuk a  hiba forrását.  A programozó szerint nagyon sok ágon lehetne elindulni, de mivel  nem mindenkinél jelentkezik ez a probléma, s az sem mindegy, hogy Windows,  Mac  vagy Tableten telefonon írunk.
A böngésző is befolyásolja a szöveg írását.
Próbáljuk kiszűrni a hibát.

Fotóvilág Admin
2021-02-11
Nekem pedig - már említettem itt - a beírt szövegnek néha csak a vége (utolsó harmada például) tűnik el. Ez kiváltkép kellemetlen, mert esetenként  értelmetlenné válik a beírás. 
Aczél Péter
2021-02-10
Lajos, nalam is elofordult hasonlo, sot nem egy esetben... picit mar kellemetlenul is erzem magam, hogy jelezni szoktam ezeket a hibakat; sokszor az az erzesem, hogy egyedul vagyok vele...
Bányik Éva
2021-02-10
Admin: Azzal a kellemetlen helyzettel szembesültem, hogy egy képem alatti hozzászólásra írt válaszom feltöltése során a teljes szöveg eltűnt. Ezt háromszor ismételtem meg, mindhárom esetben ugyanez történt.
Deák Lajos
2021-02-10
Köszönöm szépen, megtisztelő, hogy ezt megemlíted. Az jó, hogy ezúttal egybeesett az ottani szigorú kurátorok (100 beküldött képből kevesebb, mint 1 az elfogadás) és az itteni kollegák közül jónéhánynak a pozitív véleménye, amit itt is megköszönök. (Pici eltérés van egyébként az itteni és az ottani között:: ott már elforgattam kissé az arcot,  jobban szeretem ezt a képet úgy - az ember mindíg variál., némelyik kép soha sincsen készen)..
Aczél Péter
2021-02-08
Gratulálok Aczél Péternek az 1X -en megjelent a Fotóvilágon meg a ,,Hét-képe\" fotójához!
L Tamás Varga
2021-02-08
Péter képek alatti megszólalásai mindannyiunk okulására válhatnak! A humora meg hab a tortán! :-)
Kelemen Éva
2021-02-07
Péter beírásai igazán megfontolandók, előremutatók, ráadásul a humort sem mellőzik. Rendszeres olvasója vagyok.
Tóth József
2021-02-07