Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Kedves Istvan! Nagy orommel gratulalok az amerikai sikerednek. A kep valoban ertekes. Buszke vagyok arra, hogy koreinkben vagy, es remelhetoleg maradsz. 
Végh Izabella
2024-01-02
Az, hogy Szabó István fotóstársunk fotói mennyire alulértékeltek itt az oldalon, csak továbbra is megerősíti bennem azt a meggyőződésemet, hogy a képek értékelése bizony szubjektív és sok esetben igazságtalan az erre épülő pontrendszer alapján minősíteni egy fotót. Minden fotóstársamnak sok sikert, elismerést kívánok, én a magam részéről nem tudok és nem is akarok hozzáadni többet, sem fotóval, sem véleménnyel. Ahogy Müller János is írta, a legfontosabb, hogy én értékeljem magam és örömömet leljem a fotózásban, ezért inkább olyan helyeken szeretnék megmutatkozni, ahol ezt nem veszik el tőlem. Ahol nem rendelkeznek (törlik) a fotóimmal úgy, hogy sem pontszámot, sem szöveges kritikát nem kapok, hogy miért nem üti meg az elvárt szintet a fotóm a fotóstársak elismerése ellenére sem. Eléggé megrendült így a bizalmam és bizonytalanná is tett a tekintetben, hogy amit egyfelől dicsérnek, az máshol miért lesz alulértékelve, azaz törölve. Kitartást Mindenkinek!
Horváth Mónika
2024-01-02
Kedves Admin:Szekfű Gyula írta  A magyar bortermelő lelki alkata című munkájában, hogy a legfőbb problémát az okozza náluk, hogy az alap szemléletük, a minden úgy jó, ahogy apáink ránk hagyták.
Tudomásul veszem a válaszotokat azzal az apró észrevétellel kiegészítve, hogy Dékán István ugyan komolyan törekszik egy konferencia kerekasztal létrehozatalára, valóban komoly és hasznos dolgokról esik szó ezeken, csupán azzal a szépséghibával, hogy összesen hárman veszünk részt ezeken. Annyi plusz azért van, hogy mindhárman aktív tagjai vagyunk a 285 főt számláló Fotóvilág csapatának. Azért ezen sem árt elgondolkodni a hurrá közben.

Deák Lajos
2024-01-02
Kedves Szabó István!Őszintén gratulálok és további sikereket! Sokat! Nagyon szeretem a képeidet!
Székely István
2024-01-02
Horváth Mónikának:  kérlek írjál a fotovilag@fotovilág.hu ra a pályázatokat említetted s ez ügyben. 
Fotóvilág Admin
2024-01-02
Kedves Lajos!  Szeretnénk a Fotóvilágot még sokáig ebben a formában működtetni!
A szabályzatot frissítettük. 
 Minden hibája ellenére, már 1996 óta működik!
Az oldalon Dékán István úr itt van és figyeli a fotókat, valamint képértékeléseket is végez!  ( díjmentesen! ) 
 Beszélgetésekre invitál, ahol mindenki kifejtheti a véleményét! (szintén díjmentes)
 A világ rohan , a nagy és anyagilag stabil óriás cégekkel, mi nem tudunk konkurálni és ezért a mi narancsunk csak már ilyen.  BUÉK!  

Fotóvilág Admin
2024-01-02
Szabó Istvánnak!  Gratulálok!
L Tamás Varga
2024-01-02
Nagyon szépen köszönöm!!!
2024-01-02
Kedves István! Fogadd őszinte gratulációmat, büszkeséggel tölt el a tudat, hogy egy honfitársam ilyen rangos elismerést szerzett. További sok sikert kívánok!
Horváth Mónika
2024-01-02
Nem tudom szokás-e hasonló bejegyzéseket tenni, de megpróbálom: 47 országból érkeztek fotók a \"New York Photo Fair 2023\" elnevezésű versenyre, melyen \"Gerda\" című fotóm Open monochrome kategóriában elnyerte az Amerikai Fotóművészeti Szövetség (PSA ) aranyérmét.https://fotovilag.hu/photos/view/id/15925Online galéria: https://fotosalons.in/files/Galleries/NYPF23/
2024-01-02
KedvesPali:

Köszönöma magam és az érdeklődőfotóstársak nevében a válaszodat. Java része ismert volt mindenodafigyelőtag előtt, viszont néhánykiegészítőrészletmagyarázata érthetőbbéis tette a képek törlésének, a pro kategóriának és a hét képerendszernek a működését.
Igazábólegy jól szabályozott rendszer akkor működhetjól, ha az érintettek ismerik a működésalapelveit és ezek az alapelvek igazak.
Idézeka leveledből:
\"Néhánytagnak az a véleménye hogy egy fotó megítélése teljesenszubjektív. Ez korántsem sincs így, a hazai és nemzetközi bírálóbizottságok objektív követelményrendszer szerint bírálnak. Eztminden, fejlődniszerető fotósnakismernie kellene.\"
Eza bírálati módszer lehet, hogy igaz pályázatok, vagy afeltöltött képek sorsát bizottság által eldöntőfotósoldalak esetnén, ahogy ezt Aczél Péter előzőekbenleírta,de, és ezt meggyőződésselállítom a fotókörben szerzett több éves összehasonlítópályázati tapasztalatunk alapján, ebben az esetben is rengeteg,egymással ellentétes eredménnyel.
Afotóvilág esetében az általad említett objektívkövetelményrendszer nem, hogy nem ismert, de a tagok jó részében,affinitás sincs az objektív értékeléshez. Szinte vakon meg tudommondani, hogy X képe alatt kinek a csillaga díszlik minden esetbenés Y képe alatt ki az, aki soha nem jelenik meg, még akkor sem, haaz a LIFE Magazin címlapján látható, az év fotográfiája díjelnyerése után. Az ilyen reakciók szinte kivétel nélkülválaszreakciókat szülnek. Ezért lenne jobb az a módszer, hamindenki maga dönthetné el, hogy mely képeket tartja az oldalon arendelkezésre álló limiten belül, nem az előzőekbenvázoltakszerint elért pontszám.
Igen.Lehetne javítani az objektivitás mértékén: Többször javasoltama 100ASA rendszerét, ahol a szöveg nélküli bírálatoknál ismegadott bírálati szempontok szerint kell pontozni, ami annál,hogy ki a kép szerzője,kicsit összetettebbbírálati szempont. Volt olyan javaslat is, hogy legyenek kurátorok,akik a tagok mellett az általad említettek szerint értékelnék aképeket, de kizárólag olyanok képzelhetőkel, akik a szakmábanelismertek és a FV-on nem tagok. Ez ugye többlet költséggel jár,de legalább tudnánk, hogy mihez lehetne anyagilag hozzájárulni.

Deák Lajos
2024-01-02
Horváth Mónika: ”a továbbiakban tartózkodni fogok a véleménynyilvánítástól”. Nem kell tartózkodni, ezért van a fórum.
Nádor Pál
2024-01-01
Horváth Mónika: ”miért lettem egyáltalán pro tag?” Azért mert teljesítetted a PRO tagság feltételét.
Nádor Pál
2024-01-01
Az a felhaználó, akinek a PRO státusza törlődik, közölje ITT és az helyre lesz állítva. A szolgáltató szerverével van valami hiba.
Nádor Pál
2024-01-01
Másrészről meg úgy gondolom, hogy a kommunikáció visz előbbre. Elnézést, ha felkorbácsoltam a kedélyeket, a továbbiakban tartózkodni fogok a véleménynyilvánítástól
Horváth Mónika
2024-01-01
Folyt.
egyáltalán pro tag?

Horváth Mónika
2024-01-01
Kedves Nádor Pál!
Teljesen világos, nyilván az új belépők nincsenek tisztában ezekkel a tényekkel, ezért fordul elő, hogy kérdéseket tesznek fel. Továbbá a leírtak tükrében nem értem, ha egyszer valaki megkapja a pro státuszt (jelen esetben mondjuk én, de az Admin korábbi válasza alapján többen is jártak így), akkor miért törlődhet később. Erre rákérdeztem, mert én a nyílt kommunikációban hiszek és azt a választ kaptam, hogy anomáliák történtek a programban és többen jártak így. Természetesen elfogadom, ha a képeim nem ütik meg a fotóvilág közössége által kívánt színvonalat, és azt is, hogy bőven van fejlődnivalóm és örülök az építő kritikáknak is. De ha így van, akkor miért lettem e

Horváth Mónika
2024-01-01
Kedves Tagság!Szeretnék néhány dolgot tisztázni, mert néhányan nincsenek tisztában a tényekkel.1. Profi szintet az ér el, akinek legalább 2 fotója szerepel a Hét Képei között, tehát nem a pontszámon alapul. Ha így lenne, akkor sok rossz képpel is el lehetne érni a profi szintet. A profi szint nem évül el, hacsak valaki kilép.2. Bizonyos pontszám alatti fotók valóban törlésre kerülnek. Azt hiszem mindenki belátja hogy lehetetlen minden tag összes feltöltött fotóját korlátlan ideig megőrizni a tárhelyen. Ha ezt elfogadjuk, akkor a lap szívonala megőrzésének érdekében, de a józan paraszti ész szerint is, csak egy bizonyos színvonal feletti képet tartunk meg, mégpedig azokat amelyek bent vannak a fórumban közölt Hét Képei között. Azt hiszem ez a rendszer igazságos és teljesen átlátható, mindenki jó előre látja melyik fotója lesz megtartva és melyik nem. Valaki felvetette hogy pénzért lehessen tárhelyet venni. Azt hiszem ez etikátlan, nem elfogadható hogy ha valaki pénzt szán rá, akkor rossz fotókkal árassza el a honlapot. Nem világos előttem az se, miért akar valaki nívótlan fotókat a honlapon tartani. Fotókat nézegetni a saját számítógépes tárhelyről is lehet.A színvonal alatti fotók törlésének az az előnye is lehet, hogy a tagokat ösztönözze a saját tudásuk fejlesztésére. Az első lépés az, hogy megértsük, egy jó fotó miért vagy mitől jó. Amíg ezt nem értjük, kicsi a valószínűsége hogy nívós fotókat készítsünk. Néhány tagnak az a véleménye hogy egy fotó megítélése teljesen szubjektív. Ez korántsem sincs így, a hazai és nemzetközi bíráló bizottságok objektív követelményrendszer szerint bírálnak. Ezt minden, fejlődni szerető fotósnak ismernie kellene.Visszatérve a fotók törlésére, a gyakorlatban ez történik: Minden hónap elején a két hónap előtti kis pontszámú fotók kerülnek törlére. Pl. most januárban a november hónapban feltöltött fotók. Ez azt jelenti hogy minden fotó minimum egy, maximum két hónapig (attól függően hogy a hónap elején vagy végén lett feltöltve) garantáltan fent marad a honlapon.Mint már említettem, azok a fotók maradnak meg, amelyek a Hét Képei listán szerepelnek. Itt a minimális pontszám a maximális pontszám kb. 50%-a. Ezt most 25-30 között van. A kezdeti 1-2 évben, mivel többen töltöttek fel képeket és többen is értékeltek, a maximális pontszám is magasabb volt, így a bekerüléshez szükséges minimális pontszám is magasabb volt, 40-50 között.
Nádor Pál
2024-01-01
 Békés és Mosolygós Boldog Új Évet kívánnak az oldal mentorai!  Nádor Pál és Varga László Tamás !
Fotóvilág Admin
2023-12-31
Boldog Újévet minden kedves fotós társunknak
Szendrei Tibor József
2023-12-31
Boldog új évet!
Székely István
2023-12-29
Mindenekelőtt örömmel konstatálom, hogy ilyen mértékű és konstruktivitású mozgás a fórum oldalon nem volt az elmúlt legalább 1000 napban. Ez biztató az új évre nézve.Másodszor: Mónika egyesülettel kapcsolatos gondolatai igazak lehetnek, mert tapasztalatom szerint, amióta a fotóklubunk egyesületként működik, jelentősen stabilabb lett a \"közgazdasági\" helyzete.Harmadik: Nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem igazán értek a közgazdasági, adóügyi témákhoz, de azt  mégis úgy gondolom, hogy mást jelent egy vállalkozás, legyen az nyomda, szemétszállítás, esetleg vasöntöde, által finanszírozni egy kulturális tevékenységet az adózás előtti bevételeiből, mint egy magán személynek az adózás utáni jövedelméből, vagy nyugdíjából. Ez kissé változtat az emlegetett százezrek drámaiságán.
Negyedszer: Ahogy előzőekben írtam, ha a FV fizetőssé válna, a regisztrált 285 főből maradnánk harmincan, és nem sokat tévedek, ha azt mondom, hogy az adakozásnál sem lennénk sokkal többen. Ráadásul, ha a tagokra bármiféle pénzügyi teher vagy kötelezettség rakódik, akkor már kikerülhetetlen a rendszer megreformálása. Ha viszont nem változtatunk, akkor előbb utóbb ennyien sem maradunk.Szebb jövőt, ahogy a leventék mondták. D. L:

Deák Lajos
2023-12-29
BÚÉK Mindenkinek! 
Horváth Mónika
2023-12-29
Igen, kellene valami megnyugtató pénzügyi megoldás. Jó, hogy van köztünk aki ebben profi. Nos, valahogy majd lesz, legyen majd valahogy! BUÉK!
Aczél Péter
2023-12-29
Bocsánat, folytatom:
évi 400 ezer ft és csak annyi a titok, hogy a kiíráskor azonnal be kell adni, mert a keret kimerüléséig mindenkinek megítélik ezt az összeget. Ez annyira nem rossz és előre utalják, nagyon egyszerű az elszámolása is. Ebben tudnék akár segíteni is.  

Horváth Mónika
2023-12-29