Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Lajos, nalam is elofordult hasonlo, sot nem egy esetben... picit mar kellemetlenul is erzem magam, hogy jelezni szoktam ezeket a hibakat; sokszor az az erzesem, hogy egyedul vagyok vele...
Bányik Éva
2021-02-10
Admin: Azzal a kellemetlen helyzettel szembesültem, hogy egy képem alatti hozzászólásra írt válaszom feltöltése során a teljes szöveg eltűnt. Ezt háromszor ismételtem meg, mindhárom esetben ugyanez történt.
Deák Lajos
2021-02-10
Köszönöm szépen, megtisztelő, hogy ezt megemlíted. Az jó, hogy ezúttal egybeesett az ottani szigorú kurátorok (100 beküldött képből kevesebb, mint 1 az elfogadás) és az itteni kollegák közül jónéhánynak a pozitív véleménye, amit itt is megköszönök. (Pici eltérés van egyébként az itteni és az ottani között:: ott már elforgattam kissé az arcot,  jobban szeretem ezt a képet úgy - az ember mindíg variál., némelyik kép soha sincsen készen)..
Aczél Péter
2021-02-08
Gratulálok Aczél Péternek az 1X -en megjelent a Fotóvilágon meg a ,,Hét-képe\" fotójához!
L Tamás Varga
2021-02-08
Péter képek alatti megszólalásai mindannyiunk okulására válhatnak! A humora meg hab a tortán! :-)
Kelemen Éva
2021-02-07
Péter beírásai igazán megfontolandók, előremutatók, ráadásul a humort sem mellőzik. Rendszeres olvasója vagyok.
Tóth József
2021-02-07
Peter, Lajos, az utobbi bejegyzesetekkel teljesen egyetertek!
Bányik Éva
2021-02-07
Igen Péter igazad van: A cimborák azokat szeretik, akik kiszolgálják őket, a barátok pedig azokat, akik egyenes derékkal jönnek.
Deák Lajos
2021-02-06
Néha úgy próbálom kivédeni egy-egy hosszabb beírásom egy részének eltűnését, hogy amint beírtam, gyorsan egy copy-t csinálok róla. Ha tényleg eltűnt a szöveg egy része, akkor kitörlöm, és egy új beírásba bemásolom a copyzott szöveget. Ám ekkor meg jönnek a furcsa jelek:n/n, nn/n meg ehhez hasonlók. Eleve elég rossz minőségűek a beírásaim, mert tableten gyorsan pötyögve tele vannak elütéssel. De ezekkel a furcsa nnn/ stb. jelekkel már szinte olvashatatlan néha. Nem újkeletű probléma. Ha fontosnak érzem a beírásomat, néha négyszer - ötször is újra bemásolom, kijavítom, kilépek, ellenőrzöm, kitörlöm, ujra bemásolom... Máskor hagyom a csudába, akinek szól, talán át tudja rágni magát rajta. Megint máskor kitörlöm, és nem másolom be újra - feladom. Végülis talán jobb is, ha nem írok be semmit, mert van, akit ez csak irritál. Pedig igyekszem szerintem hasznos dolgokat javasolni, együtt gondolkodni, de sokan nem erre vágynak, inkább csak egy barátságos hátbaveregetésre. Úgyhogy a rendszer hibája a szövegkezeléssel talán még jó is.
Aczél Péter
2021-02-05
Nekem egész bekezdések szoktak eltűnni. Először még megvan. Majd amikor visszatérek a képhez, már nincs meg a szöveg egy jelentős része. Sokszor csak az első egy, vagy két mondat marad meg, és teljesen ertelmetlenné válik a beírás. Néha beteszek egy linket. Ha a szöveg végére teszem, legtöbbször eltűnik egy perc múlva. Akkor tűnik el, amikor újra ráklikkelek a képre, sokszor vele együtt eltűnik a szöveg jelentős része is is.Furcsa. Ezért mostanában a szövegem elejére teszem, bár így kezdeni egy beírást elég furcsa.
Aczél Péter
2021-02-05
 Vettem.  
Fotóvilág Admin
2021-02-05
Köszönöm a válaszotokat. Tény, hogy nem minden esetben szokott ez lenni, de sajnos eddig nem jöttem rá miért fordul elő...
Bányik Éva
2021-02-05
 Kedves Éva, sajnos nem tudok ebben segíteni, nálam nem jelentkezik a probléma.
Fotóvilág Admin
2021-02-05
Nálam is többször előfordul /  Copi, töröl, üzenet, másol, küld / így működtetem 
Szendrei Tibor József
2021-02-05
Sziasztok! Van annak valamilyen magyarazata, hogy a fotok alatti kommenteknel miert tunik el oly gyakran az elso betu?? Olyan bugyutan nez az ki amikor a remek helyett emek vagy a bizony helyett izonyt kell visszaolvasni, stb... Ez csak nalam szokott elofordulni? (esetleg az idegennyelvu klaviatura felelos erte??)
Bányik Éva
2021-02-04
Imre Tamástól hallottam /Fotóoktatás/ de midig aktuális
\"Bízzunk a fejünkben duruzsoló kis hangban mely szokatlan megoldásokkal traktálja elménket,tegyük azt amit mond\"

Szendrei Tibor József
2021-01-15
(Tamás: Oké, de a regisztráltaknak is plusz munkát ad ..., főleg, ha sokáig nem lép be valaki és nem találja a jelszót ..., - mint az én esetemben is ... :)  )
Kiss Tibor
2021-01-14
Szia Tibi!  A nem regisztrált látógatok, vezetett nézelődése miatt lett így alakítva!
L Tamás Varga
2021-01-14
Lehet hogy már más is jelezte, de miért kell minden egyes alkalommal \"belépnem\", ha látni szeretném a \"FOTÓK\", vagy a \"LEGÚJABB\" kategóriákat?
Kiss Tibor
2021-01-14
János, épp ezt irtam Én is úgy 15 perce, de eltűnt. Te eredetileg is azt írtad , hogy a mesterséges inteligeciát nem az ember használja mint eszközt, hanem a mesterséges intelígencia maga alkot akármit mint önálló entítás, mint bárki közülünk, mert saját gondolatai, elképzelései vannak amiket képes önállóan kivitelezni.
Veress Zsolt
2021-01-11
A mesterséges intelegenciát vagy az avval működő eszközöket nem a használója állítja és szabályozza, hanem a tervezője és készítője!
Éppen ezért mesterséges intelegencia, ami a használójától függetlenül működik!  Jó példa volt erre Japánban egy szálloda, ahol a személyzet már robotokból ált és a az AI. irányította ezeket! 

János Müller
2021-01-11
De említhetném az animációs filmet, ami manapság már se nem rajzfilm, se nem bábfilm. Semmi rajz, semmi kézműveskedés, hanem tisztán digitális pixelzsinglőrködés az egész.
Kovács Mihály
2021-01-10
Minden kornak megvan a maga kihívása. A mostani kornak az egyik kihívása hogy a művészet hogyan viszonyul a technológiához, a technikához, a számítástechnikához. Ez nem csak a fotó esetében kérdés, hanem más területeken is. Nem túl régen volt Barabási Albert-Lászlónak egy kiállítása. Ott is felmerült a kérdés, hogy a kiállított dolgok mégis micsodák? Műalkotások? 3D-s nyomtatott műalkotások? 
  https://fidelio.hu/vizual/lehet-mualkotas-egy-halozat-interju-barabasi-albert-laszloval-158461.html   

Kovács Mihály
2021-01-10
Kedves Lajos ! 
  Már elsőre sem, és most többedik átolvasásra sem értettem a kérdésed: 
  .....milyen különbség van az ecset által létrehozott és a mesterséges intelligencia által a rendelkezésre álló beállítási lehetőségek felhasználásával létrehozott kép között, a kézügyességen kívül.....  
Az ecset egy festő eszköz, a mesterséges intelligencia pedig egy nem emberi gondolkodási forma.Az ecsetet használhatja ember is, és mint egy perifériát, plotter szerűen, a mesterséges intelligencia is. 
    Esetleg az ember, kontra mesterséges intelligencia által, teljesen önállóan létrehozott kép viszonyára gondoltál, legyen a kép technikája bármilyen is?  
   Vagy a számítógépet, a mesterséges intelligenciát is felhasználó, azt beállító ember, kontra teljesen kézműves alkotó viszonyára gondoltál?

Kovács Mihály
2021-01-10
Kedves Lajos! 
  Régen valóban a portréfestés nem elsősorban művészi tevékenység volt. Régen nem valakinek a képét rakták ki falra, hanem nagyon konkrétan a családtag képét, vagy a királyét, vagy valami hasonlóét. Az hogy az a kép szép, művészi is, az csak egy plusz volt a képen.
  Manapság már kiraknak az emberek a lakásuk falára egy régiségpiacon, régiségboltban vett képet is, pusztán a hangulata miatt is.  Részemről nincs is ezzel semmi bajom, de én inkább visszakanyarodnék, visszakanyarodtam a gyökerekhez: Előnyben részesítem a családi képeket. Igaz azokat próbálom mívesen megcsinálni. 
  Vagyis részemről nem az úgynevezett művészetért fotózom a családomat, vagy bárkit, hanem a családomat próbálom fotózni (talán) művészi színvonalon. Ezért nem is láttok tőlem igazán street fotókat, vagy úgynevezett karakteres arcokat. 
  Hogy én hozzászólós lennék, bőbeszédű? Valamikor régen mindig az volt a baj velem, hogy keveset beszélek. Egyszer úgy döntöttem, hogy változtatni fogok, és változtattam is. Szerintem ez elhatározás kérdése csak. A képelemzés pedig mint egyszer már írtam, nem valami nagy kunszt. Ha a nagy műelemzők magasröptű, sok idegen szóval tarkított elemzését lefordítjuk magyarra, akkor rájövünk erre magunktól is.

Kovács Mihály
2021-01-10