Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
A jó emberi kapcsolat a legfontosabb érték, nincs olyan kép ami ezzel felérne
Szendrei Tibor József
2020-03-16
Dicsérni jöttem a nem dumáló fotósokat..... 
 Eddig nem igazán foglalkoztattak a népszerű képek és a hét képei. Most is véletlenül vettem észre, hogy a népszerű kategóriában szinte az élen volt egy képem.... tényleg hova is lett? Tán csak nem le lett moderálva? Na mindegy, tulképpen tökre lényegtelen.
 Szóval kezdett egy képem népszerű lenni. Meglepve vettem észre, amit eddig észre sem vettem: A legújabbak oldalról lekerülve egy kép, ha rákerül a népszerű oldalra, szinte új éltre kel. Az addig kapott szavazatoknak a dupláját, háromszorosát is kaphatja. Ez elgondolkoztató.
 De miért is ne? Tökre fölösleges a frissek alatti hiszti, és sértegetés-sértődés. 
  Mint ahogy a fórumbeli hiszti és anyázás is...... Az feltűnt már másnak is, hogy egy bejegyzésre szinte tíz megnézés jut?

Kovács Mihály
2020-03-15
Pissoir és kézfogás.....hmm, az indulatok látom kezdenek elszállni. Rendszeresen olvasom a Fórumot,  de kevéssé vagyok grafomán. Fotózzatok az jobb!

Monoki László
2020-03-15
Lajos! A fórumon hangot adni majdnem annyi, hogy elhallgatni! 
Hiszen alig néhányan olvassuk! 

János Müller
2020-03-15
Bizony retorika a javából, hiszen legtöbbje csak hangzatos frázis, jól csengő, de sehová nem vezető hasonlat, vagy ellentétpárok tömege, igazolandó a szerző sokoldalú ismeretét, alig követett, vélemények, amik  az oldal tagságának még két százalékát sem érdeklik, vagy ha valakit mégis, az inkább \"anali/tiku/s\" megnyilvánulás és ezt  nem az analízis szóból eredeztettem. Hányan lehetnek biztosak abban, hogy az alábbi kemény dorgálás rájuk nem vonatkozik, beleértve a szerzőjét is. Ugyanakkor, hányan fogadják el, hogy ez a valóság, hányan ismernek magukra, hányan szégyellik el magukat, hányan érzik, hogy most majd minden megváltozhat, mert azért a dorgálás közben a fejét is megsimogatták, nem baj, ha ott tart ahol tart és még nem ott, ahol...,  és hányan gondolkodnak el azon, hogy miért nem reagál senki a konkrét, senkit nem bántó, nem kiközösítő, közösségformáló javaslatokra. Mert ilyenek nincsenek? Vagy ilyenekre nincs is szükség, mert akkor mit lehetne ostorozni? Végezetül annyit, hogy ezek és az összes többi gondolat, nem foglalkoztat öt embernél többet az oldalon, tehát olyan súlyos azért nem lehet a helyzet. Mi pedig továbbra is maradunk a retorikánál, bárki bármit mond, vagy gondol.
2020-03-14
Péter: magam is úgy gondolom; és szvsz a lexebb színes lufi is csak egy felfújt hólyag...
 Mire elküldtem a válaszomat, a Te hozzászólásod eltűnt. Dolgozik a moderáció? Amúgy lementettem magamnak...

Szabolcsi Mihály
2020-03-14
Nagyon megcsappant a képfeltöltők száma, mintha a járvány ritkítana meg bennünket! Ne hagyjátok magatokat, ilyen időkben a fotók (képek) lelki erőt és biztatást tudnak adni a nézőinek!
János Müller
2020-03-14
Lajos! Ez a mondatod,hogy van-e törekvés arra, hogy a tagok nagy többsége legalább szóba álljon egymással,  teljesen helytálló(sajnos)! 
Én egy kívülálló képértékelésén és képválogatásán azt értettem,  ami a régi oldalon már létezett és közkedvelt volt! Egy fotóművész kiválogatta spontán a képeket és tanulságos véleményeket, kritikát írt hozzájuk! Ez viszont pénzbe kerül. 
Ráadásul régebben az egymás közti kommunikáció más szinten volt mint most!
Egyik remek fotósunk írta nekem magén levélben, hogy úgy érzi az oldal olyan lelketlen! Ő itt is hagyott minket!

János Müller
2020-03-12
Bizony -bizony sokféleképpen lehetne! Elégedetlenek azonban mindig voltak és lesznek is! Egy kívülálló értékelése és képválogatása csak akkor lenne elfogadható ha az illető elismert tekintélyes szakmai egyéniség, akinek a véleményét a nagy többség elfogadja! Az ilyen feladat eléggé kényes és időt igénylő, amit senki sem vállal el csak úgy szórakozásból, vagy társadalmi munkában. Egy komoly tekintélyű szakembert viszont megkel fizetni a munkájáért! Vajon vannak itt az oldalon olyanok akik hajlandók ezeknek az anyagi feltételeit biztosítani! Mert addig amíg a feltételeket ne tudjuk előállítani, minden csak felesleges fontoskodás!
Én elsőnek jelentkezem, hogy hajlandó vagyok minden hónapban befizetni bizonyos összeget, hogy  az oldal színvonala jobb legyen! Tehát csak  rajtunk múlik!

János Müller
2020-03-12
Nem mellesleg lenne egy kis versenyszellem. Sokat jelent ha nem csak dobaljuk fel a képeket. Ha jó ha nem jó, ide jó lesz, lényeg hogy nekem tetszik....stb stb...felesleges így.
Komlós Gabriella
2020-03-12
Esetleg egy külsős zsűri...ahogy anno a photopoints-on is volt tenné csak hitelessé az oldal képbírálását. Vagy egy olyan ember aki mindenféle elfogultság..., haveri alap, stb nélkül időnként elemzi avagy egy külön menüben kiválasztja az értékelhető, esetleg szerinte valóban méltó fotókat mondjuk heti egyszer. Ilyesmi. Amíg itt belsoleg haveri alapon egymas rosszabbnál rosszabb képeit istenítik egyesek, addig teljesen értelmetlen az oldal pontozásos rendszere. Én legalábbis így gondolom. 
Komlós Gabriella
2020-03-12
Nekem sokkal szimpatikusabb volt a régi oldal értékelési módja, vagyis a pontozási rendszer. Igaz, hogy csak három választási lehetőség volt, de jobban tükrözte a képek minőségét a mainál.
Szabó István
2020-03-11
Zsolt, a 8 milliárd kontra 10 millió összevetésem arra vonatkozott, hogy 8 milliárd a Föld lakóinak száma (innen verbuválódik az 500 px közössége) és mindössze 10 millió Magyarországé, illetve a magyaroké, s innen verbuválódik a FV közössége. Ha jól olvaslak, az 500px-en a tagság maga népesebb,  int kis hazánk teljes lakossága. Ezen elképesztő arány, e különbség hozza  agával azt, hogy nem tud azonos módon működni e két lap. (No persze, ha egyszer a FV az angolt is felvenné a használható magyar nyelv mellé, akkor egy kis csörömpöléssel akár megnyithatná kapuit a nemzetközi hadszíntér felé  is - mondom én, bár most se Unicumot, se cognacot, se pálinkát nem ittam.) 
Aczél Péter
2020-03-11
Péter, a 8 miliárd gondolom egy kicsit sok, jelenleg valamivel tobben vannak ott mint 12 milió :).  Ezen a valóban óriasi tagszám keretén belül , ellenben egész jó társaságok alakulnak ki. Érdemes megnézni azonban a kialakult elvárásokat és értékrendet a külonbözõ platformok között. Példáúl Te berobbantál a 100ASA plarformra, ami sok más jó vagy nagyon jó fotósnak nem igazán sikerūl. Ugyanakkor ajánlom megnézni a saját fotóink értékelésését a Flickren ami nem mindig egyezik meg  a Fotovilágon való értékeléssel. Ami  Fotóvilágot illeti hagyjuk a dolgokat alakulni és kegyen egy kis türelmünk.
Veress Zsolt
2020-03-11
Ez így van, sokan egyszerűen képtárolónak használják az oldalt. Lehet, hogy az is? Talán nem kéne, hogy az legyen (csak az), de ezt csak átprogramozással lehetne megoldani. Nem a fejek átprogramozásával, mert az nem megy, hanem a rendszer finomításával. De az is elég problematikus, mert azok az oldalak, ahol krediteket kell gyűjteni véleményezésekből, szintén nem jól működnek. Az 1x.com prosperál, és kredit se kell, ott az igen magas színvonal tartja meg az oldalt, és az erős, igényes szűrés a zsüri által. Az 500px is jól megy, azt hiszem, olyan a rendszere, hogy nagyobb létszámú csoportok összeverődése fenntartja az érdeklődést egymás (fotói) iránt (8 milliárd emberből jóval nagyobb csoportok tudnak összeverődni, mint 10 millióból). Nem tudom, mit lehetne itt tenni. A kötelező lefetyelés  (kreditért) se igazán jó, viszonylag kevesen is vagyunk (egy nagy nemzetközi laphoz képest), egy túl szigorú zsürizés is megfojtaná a lapot. Talán egy öszvér megoldás, ahol pontokat egy közepesen igényes zsürizéssel a képek után, plusz valamennyi pontot a hozzászólások után is lehetne gyűjteni feltöltéshez. Akkor talán igyekeznének a tagok jobb képeikkel jelentkezni, és valamennyire kommunikálni is. Ördög tudja. Nincs tökéletes rendszer, túl sokfélék is vagyunk. És egyáltalán nem biztos, hogy ilyen-olyan pontgyűjtögető rendszer sokaknak szimpatikus, lehet, hogy inkább taszít. (Én például kifejezetten nevetségesnek tartom azokat a hozzászólásokat, amelyekről lesír, hogy valamennyi karaktert be kellett pötyögni a kreditért - az ilyen lapok is a mocsár alatt dagonyáznak, vagy megszűntek már).
Aczél Péter
2020-03-11
Péter! Örülök, hogy találkoztak a gondolataink! Természetesen nem a kölcsönös oda - vissza gombnyomogatásra gondoltam. 
Többször volt arról szó, hogy van úgynevezett baráti véleményezés és értékelés!
Én sosem kértem senkitől, hogy véleményezze és értékelje a képeimet, viszont! 
Azonban az aktív véleményezők kevesen vannak és ezért sűrűn jelennek meg a neveik! Talán ez tűnik időnként baráti képértékelésnek!
Már írtam arról, hogy a dolog ott kezdődne, ne legyenek arc nélküli, bemutatkozás nélküli regisztrálók! Akinek becsületes a szándéka az nem szégyenli azt, hogy Ő kicsoda! Túl sokan vannak itt olyanok akik csak képtárolónak használják az oldalt!
Elnézést ha keménynek hangszik amiket írtam, de ez a valóság és igazság! 

János Müller
2020-03-11
János nagyon rátapintott egy visszás jelenségre: sokan csak töltögetnek felfele ezerrel, de amúgy kukát játszanak. senkinek nem véleményezik a képeit, semmilyen formában, gyakorlatilag - vagy valóban - soha.. Lassan oda jutok, hogy ilyen feltöltőknek nem fogom én se véleményezni a képeit, semmilyen formában. De még azért kitartok... Kevésbé egyértelmű Lajos felvetése - bár van alapja: \"írnak a képed alá egy bírálatot, amire te reagálsz, de a beíró a te véleményedre már nem kíváncsi.\" OK, és hol legyen ennek a vége? Hányat kell beírni az illemtankönyv szerint? Vélemény, válasz, arra válasz, arra válasz - hol legyen hát a vége ennek? János második beírása is kicsit nehéz kérdés, szintén van alapja, de: \"Ezen az oldalon nagyon könnyű egy gombnyomással megjelölni, hogy tetszett-e a kép vagy sem! Én úgy gondolom, hogy ha  valaki köszön nekem akkor én vissza köszönök és ezt fordítva is  elvárom! \" Nem igazán lehet gombnyomással megjelölni, hogy nem tetszett a kép. Azt csak gombnyomás elhagyásával lehet kifejezni. Ugyanakkor, ha az egymásnak köszöngetés funkcióját töltené be pl. a szív gomb megnyomása, akkor ezzel nem értenék egyet. Azt gondolom, hogy annak a funkciója nem az egymásnak köszöngetés. De az valóban furcsa, hogy vannak, akik egyáltalán, soha nem nyomnak semmilyen gpmbpt, nem is írnak be semmilyen véleményt, mindig csak töltögetik fel a fotóikat. Nincsen egyértelmű modus vivendi ezen a lapon - mindenkinek a habitusára van bízva, mit cselekszik. Ez a rendszer így működik - lehet ezen változtatni, de most éppen így működik.
Aczél Péter
2020-03-11
....elolvasok.
Veress Zsolt
2020-03-10
János, ha megnyugtat , En minden képhez irt kommentet és minden a forumra irtat elilvasoj
Veress Zsolt
2020-03-10
JAnos en is hianyolom a kepek alatti visszareagalast. Vissza vissza nezek, hatha a megjegyzesemre jott-e valasz, de sajnos nagyon sok esetben nem, masok beirasara sem. Nekem ez teljesen erthetetlen, mert ahogyan irod, igy lenne ildomos. Udv.  Mindenkinek. 
Végh Izabella
2020-03-10
Őszintén szólva lassacskán kezdek kiábrándulni az itteni társaságtól! Ezt a fórumot is jó ha öten olvassák és írnak ide valamit! Másképpen képzelek el egy fotós közösséget! 
János Müller
2020-03-10
Teljesen jogos alapigazság
Szendrei Tibor József
2020-03-10
Én nem a képekhez írt kritikákat  hiányom, igaz azokat is lehetne többet gyakorolni!
Arra gondoltam (lehet, hogy tévedek) azért töltenek ide fotósok képeket, hogy azokat megosszák másokkal! Tehát a nézettség ami ösztönzi őket! 
Ezen az oldalon nagyon könnyű egy gombnyomással megjelölni, hogy tetszett-e a kép vagy sem! Én úgy gondolom, hogy ha  valaki köszön nekem akkor én vissza köszönök és ezt fordítva is  elvárom! 

János Müller
2020-03-10
Sajnos  létezik a közömbösség de az is igaz, hogy más versenyzőnek mint edzőnek vagy sport bírónak lenni. Nagy érték a jó kritikus
Szendrei Tibor József
2020-03-10
Előre bocsájtom, hogy nem akarok senkit sem megbántani! Viszont óriási bennem a kíváncsiság, hogy azok a fotós kollégáink, akik szenvedélyesen töltögetnek fel képeket és gondolom szívesen fogadják a nézettséget és az esetleges véleményeket, miért közömbösek mások képei iránt! Bizony sokan vannak ilyenek ezen az oldalon! Őket vajon mi vezérli? 
János Müller
2020-03-10