Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Komolyra fordítva a szót. Az én véleményem szerint profi fotós az aki mondjuk egy relatív egyszerű masinával és ebben a digitális világban fotosop nélkül képes kiállitasi szintű képet készíteni
Veress Zsolt
2019-07-04
No, akkor ha valaki profi , nem feltétlenül jó fotós :)
Veress Zsolt
2019-07-04
A profi fotós főleg a fotózásból él, az amatőr nem. 
Nádor Pál
2019-07-04
Ja,... amatőr. Már régóta rá szerettem volna kérdezni. Hol végződik az amatőr , és hol kezdődik a profi. Vagy mitől amatőr az amatőr és mitől profi a profi :)
Veress Zsolt
2019-07-04
Szerintem sem minden a pénztárcán múlik. Részemről egy 3200-as Nikonnal, a hozzá adott alap zoommal fotózok.Egy pár évvel ezelőtt, amikor még csak a 3100 Nikon létezett ebből a sorozatból, Németországban megcsinálták azt a kísérletet, hogy egy igazán hozzáértő kezébe adták a 3100-ast(12 mp).  Az eredményből pedig óriásplakátot tudtak nyomtatni.A drága gép és optika szerintem két dolgot tud: Rossz fényviszonyok mellett, magas iso érzékenység esetén is viszonylag zajmentes. A másik tudásuk a drága dolgoknak a gyors fókusz állítás.Ha tisztában vagyunk a gépünk tudásával, a tudását ki tudjuk használni, akkor szerintem egy átlagos amatőrnek nincs szüksége több száz ezer forintos gépre, optikára.
Sőt... szerintem egy műteremben, ahol van jó világítás, és viszonylag mozgásmentesek a témák, optkikából is elegendő a normál látószögű, ott szerintem egy tök egyszerű, gép is elegendő, mondjuk az én emlegetett 3200-as Nikonom.

Kovács Mihály
2019-07-04
... akár. A telefonomon nem lehet törölni a hibás hozzászólást. 
Veress Zsolt
2019-07-04
Igen de ezek a telefonok már lehetnek jobbak mint az én Cannon 550d gépem alap obival ,akaá
Veress Zsolt
2019-07-04
Valójában én is minden képet megnézek, de ez a 3X30 viszonylag nagyméretű bélyegkép megtekintését jelenti, ami 90 másodpercig tart. (Aztán, hogy hányat nyitok meg tanulmányozásra, más kérdés. Nem sokat.) Mivel a program a kép-megnyitásokat számolja, az a 30-40 kattintás képenként nem is olyan rossz adat, sőt. A hamisított vagy valós statisztikáktól függetlenül határozottan olyan érzésem van, hogy a tagság önmaga iránt tanusított érdeklődése meglehetősen lanyha. Ha valaki bebizonyítja, hogy tévedek, őszinte örömet szerez vele. 
2019-07-03
Egy megjegyzés a nézettséghez. A program azokat a megtekintéseket számolja, amelyek a regisztrált tagoktól származnak. Kb. hetven tag közöl fényképet a száztíz regisztráltból, és az átlagos megtekintés nagyjából-30–40, amiben az is benne van, ha a szerző a saját képére kattint. (Ez a szám a Népszerű kategóriában valamivel magasabb, de az Ajonlottban nem.) Következtetés: a tagok nagyobb része publikál, de nem nézi mások képeit.
2019-07-02
Ami engem illet, minden feltöltött képet megnézek. Ez így volt a régi Fv esetében is. Tehát látom mi történik a honlapon. Kár az , hogy a tagok többsége ritkán tölt fel , így kezd valamiképp egyhangúvá válni az oldal. Ami egy kép nézettségét illeti a saját kép megnyitása nem változtat a nézések számán. Ki lehet próbálni
Veress Zsolt
2019-07-02
Érdekes hogy mennyire szempont a nézettség.....Még jó hogy egy bizonyos Michelangelo nevű piktort nem érdekelt a nézettség, és a pápa magánkápolnájába az eredeti kérésnél (ornamentális díszítés) sokkal bonyolultabb, macerásabb freskót kent a mennyezetre. Mindannak ellenére, hogy ez a pápa magánkápolnája volt.  Ma  már sokan látogatják, agyon is van poszter-reprodukálva, de freskó elkészültekor nem egy sok ember által látogatott hely volt.Azt minden esetre el kellene dönteni, hogy mit is akarunk ezzel az oldallal?
-Ez egy szórakoztató felület legyen, ahol sokáig lehessen nézegetni sok képet? Ehhez fel kellene duzzasztani a fotós-létszámot. (Angol nyelvű megjelenés?)-Ne legyen nagyobb a fotós-létszám, de a jelenlegi alkotók képeit csodálja sokkal több ember? (Hiúság, ó....)
-Maradjon ilyen családias, megnézve mivé forrja ki magát az új rendszer. Szerintem van változás.A nézettség és a minőség pedig szerintem nincs kötelező érvényűleg párban. A sorozatok is igen nagy nézettségűek, mégsem nevezhetőek igazán nagy művészi értékeknek. De a népszerűség-minőség viszonyáról Aczél Péter is tudna mesélni.

Kovács Mihály
2019-07-02
Ha már az 500 px-et említettem , megfontolni való, hogy innen elment jó fotósok például Tálos Péter, Xabolcs és még sokan mások,miért érzik magukat jobban az 500px-en vagy a Flickr-en mint a Fotóvilágon ? Csak kérdem.
Veress Zsolt
2019-07-01
Meddig érdemes itt böngészni? - kérdezi Péter. Nem tudom, engem alkalmanként 3-4 percnél tovább nem köt le, amit az oldal kínál. (Ennél a régi FV is tovább marasztott.) Kitartás kell ahhoz, hogy az ember a rejtett tartalmakat is előbányássza. Sajnos ez vonatkozik a hozzászólásokra is. E tekintetben az előző program praktikusabb volt, mert ott rögtön látszott, ha egy kép alatt csődület támadt. Néha megnyitok olvasásra egy-egy érdekesebbnek vélt képet, de a kísérletezést hamar feladom...
2019-07-01
Nem tudom törölni, de mindegy. Azt szeretném  mondani, hogy például az 500 px-en a feltöltött képek 70 -80 százaléka rossz kép és mégis már több mint 5 millió feltöltő van, és pezseg az élet.
Veress Zsolt
2019-06-30
Nagyon kicsi a képek nézettsége, volt már szó arról, hogy a nem regisztrált nézőket is jegyezni fogja a program! Vajon mikor fog ez megvalósulni! Szerintem is a létszámhoz viszonyítva túl sok a passzív regisztrált tag az oldalon (akik még képeket nem töltöttek fel)!
Már nekem is eszembe jutott, hogy a Magyarországon működő fotó - klubbokon keresztül lehetne verbúválni új tagokat. Fel Kellene venni velük a kapcsolatot és reklámozni ott  az oldalt. Cserébe a fotóvilág közölhetné a klubok  programjait, pályázatokat!

János Müller
2019-06-30
Nincs kizárva, hogy a hiba az én készülékemben van.
2019-06-26
Egy hibajelzés: ha a hozzászólás szövegét bemásolom, akkor a program egyes szavakat önkényesen egybeír, amint az alább látható.
2019-06-26
Hogy sokan vagyunk-e vagy kevesen, azstatisztika kérdése is. Hetvenegy publikáló tagot számoltam meg, ami nem kevés,és örvendetes, hogy sok az új név. A szám kevésbé impozáns, ha azt nézem, hogy aregisztrált száztizenegy fő közül negyven még egyetlen képet sem közölt.Bizonyára vannak közöttük, akik csak a nézelődés/lájkolás kedvéért iratkoztak föl.Mások meg talán arra várnak, hogy kiderüljön, lesz-e a kutyából szalonna. (TálosPéter arra a következtetésre jutott, hogy nem.) Kedvet csinálni a Fotóvilághoz aFotóvilág volt és jelenlegi tagjainak, ez tűnik talán a legkeményebb diónak.
2019-06-26
Hát nulla adatból nem is várhatjuk el, hogy kitalálja a szoftver a valóságot... :)
Kurucz Béla
2019-06-26
Na igen, megnéztem a PhotoME exif analizálóval, mindent nullára és ismeretlenre mutat, de legalább nem ír ki butaságokat ... : ) (amúgy ez legyen a legnagyobb gond ... :) )
Kiss Tibor
2019-06-26
Tibor! Nézd meg az exif-adatokat a saját gépeden annál a képnél. Ott rendben van, valós adatokat látsz?
Kurucz Béla
2019-06-26
Nézem a képemnél az \"i\" részt, fölül ilyet ír hogy: rekesz f/1.0   exp. idő: 0/10000000 !
Mókás, mert teljesen valótlan, honnan veszi ezt a rendszer ? (kell ez oda? )

Kiss Tibor
2019-06-25
Továbbá az 1x nem csak a feltöltögetős Fotósközösség-ből áll. Az 1x kezdőlapja szerint  az 1x egy internetes poszteráruház. A feltöltés, és a fotósközösség csak egy aloldal. Ha jóindulatúan fogom fel ez egy művészeket kinevelő rész. Ha rosszindulatúan, akkor az oldal reklámozásának, ismertté tevésének egy módja.Külön figyelemre méltó, hogy a kezdőoldalon, az eladásra kínált képek stílusa mennyivel másabb, mint a Fotósközösség képei.
Kovács Mihály
2019-06-25
Az 1x- re nem is lehet feltölteni ha nem vagy fizetős tag.
Veress Zsolt
2019-06-25
Van egy fontos meghatározó dolog, amiről nem beszél senki!?
Az 1X fizetős, és abból tudnak kurátorokat fizetni. 

L Tamás Varga
2019-06-25