Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Ez valóban nem elfogadható, hogy egy ember vállalja ezt a nagy anyagi terhet. Azért is javasoltam alább az egyesületi formában működtetést. Adományra sajnos a mai világban egyre kevésbé számíthatunk, de ha le van fektetve egy Alapszabályban, hogy X tagdíjért a tagok milyen ingyenes szolgáltatást várhatnak el, szerintem egy kis lépéssel már előbbre vagyunk. Ezt lehetne fejelni pályázatokkal, meg a többivel. Ha meg valaki extra szolgáltatást szeretne, akkor mélyebben a zsebébe nyúl. A jelenleg futó, minden nonprofit szervezet számára elérhető egyszerűsített és garantált működési támogatás 
Horváth Mónika
2023-12-29
Kedves István, Lajos, Mónika, sőt mindenki! Két szálon fut az - érzésem szerint előrevivő - beszélgetés. Lássuk tisztán, és válasszuk szét e két szálat! Az egyik szál az - és erre vonatkozóan sok jó ötlet fel erült - hogy hogyan legyen jobb ez a honlap, a képek törlése-törlődése itt az a kérdés, melyben e pillanatban leginkább testet ölt ez a bizonyos szál. A másik szál pedig a pénz, s az ezzel kapcsolatosan felszínre került kérdések. Bár ez a kérdés itt többször is “meg lett bökve” egy-egy hozzászólásban, érdekes módon valahogy sohase épült jelentős számú hozzászólàs a téma köré, ellenkezőleg, ez a téma mindig szinte azonnal elsüllyedt. Ugyanakkor virulens, életerős folyammá duzzadt már több hullámban is a ki törli le miért pont azt törli le tematikájú kérdéskör. Nem szeretnék én kioktatni senkit, de barátaim, itt van egy ember, aki a fotográfia iránt táplált szenvedélytől vezéreltetve minden évben százezreket költ a mi szórakozásunkra. Ez az ember egyszer saját pénzéből megvásárolta ezt a lapot, saját, s részben általunk összeadott pénzből teljesen felújíttatta azt, s most, mégegyszer elmondom, saját pénzéből fizeti a szerver fenntartását, bérlését. Ennyi!
Aczél Péter
2023-12-29
Ingyen informatikust nem tudok ajánlani, maximum majd a lányomat, aki két év múlva végez programozó informatikusként és valószínű Pesten is fog maradni. Mondjuk ehhez neki is lenne hozzászólása, bár el tudom képzelni, hogy akár egy vizsgamunka is kerekedhetne ebből. Esetleg végzős hallgatókat keresni az egyetemeken? Ők még lehetséges, hogy vállalnák lelkesedésből is. 
Horváth Mónika
2023-12-29
Kedves Aczél Péter!
Köszönöm a kioktatást! Úgy érzem, hogy meg lettem, meg lettünk szólítva. A hasonlat azonban szerintem picit sántít. A cukrászdában az ingyen bejgli egy kedves gesztus, amit e képp értékelünk és tisztelettel megköszönünk. És itt tisztelettel megköszönöm az Admin áldozatos munkáját!(Tényleg!)Itt azonban másról van szó szerintem. Ha egy fotó nem teljesít jól, annak lehet az az oka, hogy nem üti meg a szintet, vagy az, hogy ismeretlen, új felhasználóról van szó és még sorolhatnám. Az a helyzet körvonalazódik, hogy új felhasználóként sokáig tarthat, amíg valaki megfelelő pontszámot ér el( amiről nem tudjuk, hogy mennyi), habár ezt már írta előttem más is. Az említett számlaszám hasznos lenne tényleg. Csak akkor deklarálni kellene, hogy mi a különbség a fizetős és az ingyen verzió közt. Ez persze megint csak több munka tudom. De így ez kesze-kusza kicsit. Annyi csak, hogy le kellene tisztázni ezeket a dolgokat. Azzal egyetértünk, hogy a fenntartás sok pénzbe kerül, nagyon komoly munka van mögötte. De ha nem tisztázódnak ezek a dolgok, akkor az egész munka kárba vész, remélem, hogy nem érti félre senki. Éppen öntől és másoktól is kaptam, építő jellegű kritikát, jó tanácsot, amiket igyekeztem átgondolni, megfogadni. Ezért szeretem ezt az oldalt. Ezért is. És nem trollkodni akarok, nem kötekedni, vagy bárkit megbántani, a jobbítás szándékával írom, amit írok. A Horváth Mónika a Deák Lajos és a Müller János ezzel kapcsolatos véleményével értek egyet, a képek törlésére valamilyen rendszert ki kellene találni, mert így sokaknak elmegy a kedve az egésztől.
Tisztelettel:

Székely István
2023-12-29
A pénzügyi helyzet javítása érdekében javaslom esetleg az egyesületi formában működtetést. Ingyen lehet alapítani, az alapszabályban egyértelműen nevesíteni lehet a célokat, az ingyenes szolgáltatásokat, a fizetős szolgáltatások már nem közhasznú kategória, de nincs akadálya, hogy egy nonprofit szervezet vállalkozási tevékenységet is folytasson. Ha csak az ingyenes szolgáltatásnál maradna az oldal, akkor adózni sem kell. Lehetne tagdíjat szedni, adományokat gyűjteni, szja 1%-ot felajánlani, pályázatokat írni. Minden évben írnak ki csak működési jellegű pályázatot is, melyben az oldal üzemeltetésére, de a szakemberek díjazására is lehet forrást teremteni. Ez csak ötletelés. 
Horváth Mónika
2023-12-29
Kedves Mónika, Kedves Péter. Miközben írtam az előző hozzászólásom, jelent meg a ti dialógusotok. Őszintén örülök, hogy valóban kialakul egy értelmezhető párbeszéd, hiszen ez lenne az alapja a konstruktív együttműködésnek.Én nem vagyok közgazdász, sem könyvelő, de úgy emlékszem, hogy a különféle, egyszerűsítve  jószolgálati tevékenységek finanszírozása, többnyire nem az adózott jövedelemből történik. Azt is sejtem, hogy, ha valami részének tekinthető egy  vállalkozás gazdasági tevékenységének, akkor annak a tevékenységnek költségei is vannak, ami csökkenti az adóalapot.
Ez az egyik gondolatom, mindenki kezelje egy laikus véleményeként.Más: Ha ez egy fizetős oldal lenne, akkor annyi változna, hogy a kétszáznyolcvanöt regisztrált tag helyett maradna harminc, amivel a működtető nem lenne kint a vízből. Én még emlékszem, amikor az oldal megújítása történt, és gyűjtést rendeztünk, nagynevű, aktív, meghatározó tagok zárkóztak el a fizetéstől.  Volt olyan tag, név szerint TZ, a régiek tudják kiről van szó, az újaknak meg  nem mondana semmit, aki közölte, hogy ő nem ad pénzt, ő a képeinek kiemelkedő minőségével járul hozzá az oldalhoz.Sajnos, ahhoz, hogy egy valódi megújításnak értelme legyen, kevés az, hogy harmincan töltenek fel rendszeresen képeket, tizenöt-húszan értékelik valamilyen formában azokat. Talán tízen írnak is ilyen-olyan véleményt és talán hárman-négyen írnak értékelhető, véleményt.Megismétlem az előzőekben írtakat: ez a harminc személy megérdemli a köszönetet, a maradék százötven nem érdemli meg, hogy pénzt pocsékoljunk rájuk.

Deák Lajos
2023-12-29
Hát. Ha valaki csupán azért megy be egy cukrászdába, mert ott ingyen bejglit osztogatnak, annak valóban nem sok erkölcsi alapja van arra, hogy reklamáljon, főleg, ha nem is szorul rá. Ha viszont azért, mert szeretne egy jó sütit enni, ráadásul fizetni is hajlandó érte, akkor egészen más a helyzet. Más az éhség csillapítása, más az étkezés és más a gasztronómia, ahogy más az alamizsna, más az adomány és más az ajándék is. Nekem alamizsnára egyenlőre nincs szükségem, adományt inkább adok, ajándékot adok is, meg szívesen el is fogadok. Ez utóbbinál viszont a lófog elméletet követem.
Tibornak igaza van abban, hogy mindhármat , az alamizsnát, az adományt és az ajándékot is illik megköszönni, ahogy illik megköszönni az oldal fenntartóinak fáradozását is, ugyanakkor azt nem írja, hogy az oldal fenntartóinak is illendő lenne megköszönnie annak a huszonöt-harminc embernek a fáradozását, akik a 285 regisztrált tag közül rendszeresen töltenek fel képeket, ezzel biztosítva az oldal létjogosultságát.Változtatás szerintem elképzelhetetlen többlet munka nélkül, de miután célja a többlet hozadék biztosítása, egyben elkerülhetetlen is, már természetesen akkor, ha van többlet igény. Sajnos ez utóbbiról nem vagyok meggyőződve.Ami Tibor által felvetett anyagi hozzájárulást illeti, úgy vélem, a piacon sem úgy vásárolunk, hogy odaadjuk az eladónak a pénzt, adjon érte valamit. Az, hogy én egy számlaszámra csak úgy pénzt utaljak, elképzelhetetlen. A vásárlásnak három feltétele mindenképpen van, legyen az árura szükségünk és legyen az áru kedvünkre való és legyen az áru számunkra megfizethető. Itt többen, többször elmondtuk, mire lenne szükségünk és, hogy mi lenne kedvünkre való. Már csak az eladói szándék hiányzik.
Békés, boldog, alkotó és teremtő új évet kívánok: Deák Lajos

Deák Lajos
2023-12-29
Mónika, arról van tehát szó, hogy a lap tulajdonosa saját zsebéből kifizet évente x-szer százezer jó magyar forintot azért, hogy mi ide fotókat feltölthessünk, s mellé dohoghassunk is egy kicsit, ha kedvünk úgy hozza. Ez kb. annyi, mintha Te valakinek ingyen elvégeznéd a könyvelését, de még az adóját is befizetnéd helyette. És ez csupán a honlap fenntartásának éves költsége - a jobbító akaratok megvalósításának sokszázezer forintos informatikusi tiszteletdíja pedig egy külön fejezet.
Aczél Péter
2023-12-29
(elnézést Mónika, egy ékezet kijavítása céljából töröltem, majd kijavított ékezettel újra feltöltöttem hozzászólásomat; így most a Te reagálásod megelőzi azt a hozzászólást, amire reagáltál - de remélem, hogy így is egyértelmű az álláspontunk)
Aczél Péter
2023-12-29
Szolgálati közlemény: Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen. Ezt a honlapot ingyen használjuk. A lap tulajdonosa pénzt, paripát, fegyvert áldoz a fenntartásáért. De legalábbis pénzt. Sokat. Azt érdemes tudni, hogy ez a lap nem azt a célt szolgálja, hogy otthoni számítógépem helyett ezen tàroljam a “számomra kedves és értékes” képeimet. A kedveseket otthon lehet tárolni, az értekeseket pedig például itt: https://1x.com/gallery  De tudni kell, hogy az ide (1x) feltöltött fotók publikálási aránya 100 az egyhez. Tehát nagyjából 100 ide feltöltött fotóból 1 lesz látható, a többi 99 kiesik a nemzetközi fotóművészekből álló zsüri szitáján. Ráadásul ez a hely fizetős. Igaz, itt pénzért is árusíthatjuk képeinket, ha úgy akarjuk (azt az 1 képet, amit 100-ból elfogadott a zsüri). Persze az 1x a világ legprofibb (talán az egyetlen valóban professzionális) internetes fotós lapja. No és akkor hova tegyük a Fotovilágot? Az egyetlen hazai fotós honlapot, ahol élet van, ahol időnként valóban értékes képek is láthatók, ráadásul ingyér. Hasznosnak érzem pl. Horváth Mónika és Deák Lajos javaslatát arra nézvést, hogy hogy ki határozza meg, mely fotók törlendők a honlapról hely hiányában - legyen ez maga a fotós. Ám van itt egy bökkenő, sőt több. Első bökkenő az, hogy ez a honlap egy honlap. Ennek a rendszerébe belenyúlni nem olyan egyszerű, mint egyet kavarni a töltött káposztán, fakanállal belepiszkálva a lábosba. Van köztünk olyan jól képzett rendszergazda, aki ezt a rendszert átvizsgálja, feltérképezi, majd átalakítja úgy, ahogyan azt a kedves vevő kéri? (Bocsánat, nem vevő, hisz nem fizet érte). Ez testvérek között is egy informatikusnak kétheti munkája, majd tesztelések, javítások, újra tesztelések és javítások követik ezt a munkát. Kerdezném, van-e köztünk olyan szabad kapacitással rendelkező (tehát munkanélküli) jól képzett informatikus, aki ezt a munkát felelősséggel, kiváló szakmai minőségben és legfőképp: ingyen elvégzi? Ez a komoly hátterű, értékes honlap látott már oly napokat, amikor a fizetett informatikus beletúrt a lapba, szétzilálta azt, majd meglógott, bottal üthette nyomát a fenntartó.  Tehát IGEN, vannak építő, jó és támogatandó ötletek, hogyan lenne még jobb ez a honlap. És NEM, az ötletek mellé nincsen letéve a pénz. Ami nélkül a megvalósítás LEHETETLEN. Kell ide egy jó informatikus, azt pedig meg kell fizetni. De figyelem!: ha minden így marad, még az sincsen ingyen, mert a szerver fenntartásának is ára van, nem is kicsike. Mélyen egyetértek minden jobbító szándékú előttem szólóval, de leginkább azzal a hozzászólással, mely azt kéri, hogy kapjuk meg azt a számlaszámot, melyre befizethetünk némi hozzájárulást e lap fenntartásához. Legalább a fenntartáshoz! Ezt a számlaszámot korábban már ismertette a fenntartó, utaltunk is rá némi összeget páran, de félek, nem én vagyok az egyetlen, aki ezt a számot már elfelejtette. Jó lenne újra közölni (olyan helyen, ahol minden felhasználó látja, tehát nem csak itt, hiszen ezt a rivatot kevesen olvassuk.) És ismét: BUÉK!
Aczél Péter
2023-12-29
Nem igazán tudom nem kioktatásnak és nem magamra is venni az alattam írt két hozzászólást, csak ezért reagálok. Tudom, kinek nem inge, ne vegye magára, de eléggé világos az üzenet és úgy érzem tisztázásra szorul, ha már kezd kialakulni valamiféle dialógus itt.  Sajnálom, ha félreértette bárki a hozzászólásaimat és úgy érzi, hogy tiszteletlen és bántó voltam. Végigolvastam elejétől fogva az egészet újra és visszautasítom még a feltételezést is. Én azt gondoltam, ez a fórum arra való, hogy meg-és átbeszéljük a felmerülő problémákat, kérdéseket tehessünk fel, építő véleményt, kritikát fogalmazhassunk meg, ezáltal segítsük az üzemeltetők munkáját is. Természetesen ez nem zárja ki azt, hogy elismerjük és becsüljük az elvégzett munkát, akár ingyen, akár anyagi ellenszolgáltatásért teszi ezt valaki. Én is könyveltem ingyen, de ez az én döntésem volt és bizony az ügyfél joggal róhatta volna fel, ha hibàzok, vagy részben végzem el a feladatot, mert nem tettem különbséget az ingyenes és a fizetős szolgáltatásom között. Én korrekten, érvekkel alátámasztva, mindenféle személyeskedés, vádaskodás nélkül leírtam, hogy miért tartom igazságtalannak a pontozásos rendszer alapján történő képértékeléseket, az ez alapján történő törléseket, státusz vesztéseket. Javaslatot is tettünk néhányan, mindezt építő szándékkal, bízva a párbeszéd kialakulásában, hisz közös a cél, mindenki megelégedésére működjön ez a színvonalas oldal, csökkenjenek a bürokratikus terhek is. Fejlődni, mindig jobb lenni élethosszig lehet és kell is, hisz folyamatosan változik a világ is körülöttünk. Csak ennyit szerettem volna. Tisztelettel és köszönettel:
Horváth Mónika
2023-12-29
A cukrászdában ingyen bejglivel kínáltak. Beírtam a panaszkönyvbe, mert kevés volt a mák a bejgliben. BUÉK!
Aczél Péter
2023-12-29
Ha változtatást kérünk az ne okozzon többlet munkát az Admin-nak. Köszönettel és tisztelettel tartozunk, hogy itt lehetünk.  Köszönjük a honlap működtetését, a fáradozásukat.  Gondolom , hogy többen utalnának a lehetőségeik szerint a honlap számlájára. Kérjük ennek megadását. Kellemes Ünnepeket Boldog Újévet
Szendrei Tibor József
2023-12-26
Áldott, békés, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!
Ronyecz Bernadett
2023-12-25
Kedves Mónika:Régen olvastam az oldalon ennyire világosan értelmezhető, előremutató, és ami a legfontosabb, használható hozzászólást. Ajánlom a döntéshozók figyelmébe.Igen. Az valóban jó megoldás lenne, hogy, és itt elsősorban az új belépők érdeke érvényesülhetne, mindenkinek legyen egy limit a tárhelyen tárolható képek számát illetően és, ha ezt elérte, csak akkor tudjon újabb képeket feltölteni, ha saját maga törölt a képeiből. Valóban ez tűnik a legegyszerűbb és legkevésbé irritáló megoldásnak. Változatlanul megoldásnak tartom, hogy a feltöltés lehetősége ne alanyi jogon járjon, hanem a képértékelésekért megszerezhető bonok biztosítsák azt. Változatlanul megoldásnak tartom, hogy lehessen extra feltöltési jogot vásárolni.Kedves gondolat a régebbi tagoknak, FV-on eltöltött éveik száma alapján való premizálása, de ezt össze kellene kapcsolni az évi teljesítményükkel is, például meghatározott pontszám elérésével, aminél csak a harminc pont fölötti képeket lehetne figyelembe venni. Ez az új belépőkre is ösztönzően hatna.Végezetül, van egy mondás, ami így hangzik: Az a fölösleges, ami hiábavaló. Ha csak néhány tagnak jelent problémát a jelenleg működő rendszer, mert a viszonylag aktív 20-30 tagból is csupán  hárman rugózunk, addig a döntéshozók joggal gondolhatják, hogy minden rendben van, csupán néhány renitens hőzöngő trollkodik itt, így nem érzik szükségét  még a dialógus kialakulásának sem, még kevésbé a változtatásnak.
Deák Lajos
2023-12-25
Boldog Karácsonyt Mindenkinek !
Fotóvilág Admin
2023-12-24
Nem akartam már hozzászólni a témához, hisz az előttem szólókhoz már sok újat nem lehet hozzátenni, de álmatlanul forgolódok és ugye ilyenkor szoktak születni a nagy világmegváltó gondolatok. :) :) Már kissé rezignáltan vettem tudomásul, hogy olyan számomra kedves és értékes képeim tűntek el megint, melyeket több tagtársam is elismerően méltatott. Idővel csökken az értékük (pontszámuk) a képeknek, vagy a ponthatárok változnak? Annyira szubjektív egy fotó megítélése, és valljuk be, ez nagyban függ a fotó mellett a fotó készítőjének ismertségétől, elismertségétől is. Továbbá a közösség jó részre egyáltalán nem aktív a fotók értékelésében, így a kapott pontszámok nem igazán fejezik ki egy kép gyengeségét-erősségét. Ha innen nézzük, akkor - ahogy Lajos is írta - az újonnan belépőknek, a kevésbé ismert fotósoknak egy jó ideig itt nem fog babér teremni, mert törlődnek a képei és szép lassan a motivációi is. Hacsak nem nagy harcos és felszívva magát, újra és újra feltölti a törölt képeit. Most őszintén, kinek van kedve fotót feltölteni, ha másnap arra ébred, hogy eltűnik a portfóliója egy része? Azt viszont minden értelmes ember tudomásul veszi, hogy X mennyiségű fotót kezelhet a portfóliójában (azaz feltölthet és törölhet saját maga) a tárhely végessége folytán. Így az adminok is mentesülnének a folyamatos monitorozás alól és nem lenne a sok megbántódás sem, mert a fotósok érzékeny lelkű emberek, hisz azért választották ezt a szép hobbit, hivatást. Szerintem meg lehetne határozni egy belépő szintű alap darabszámot mindenki számára és a régebbi tagok iránti plusz megbecsülést kifejezve, az évek száma arányában bónuszokat adni. További szép álmokat és boldog, örömteli ünnepet kívánok Mindenkinek!
Horváth Mónika
2023-12-24
Kedves János, Kedves István: Köszönöm, hogy leírtátok a véleményeteket, ezt összeolvasva az Admin Horváth Mónikának adott válaszával, az az érdekes helyzet körvonalazódott, hogy mindenki elfogadható érvekkel védte meg az álláspontját, már csak a módszert kellene kialakítani, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon.Az kétségtelen igazság, hogy nem lehet végtelen számú képpel telezsúfolni a tárhelyet, tehát valamilyen formában vagy korlátozni kell a tárolható képek számát, amire valóban a leglogikusabb megoldás a gyengén szereplő képek eltávolítása lenne, már, ha a kép gyenge szereplése és értéke között egyértelmű és szignifikánsan  objektív összefüggés lenne. A kép értékét pedig elsősorban annak alkotója képes meghatározni.Az viszont egy másik igazság, hogy, ha ez egy közösségi oldal, akkor a közösségnek szíve-joga azt eldönteni, hogy mivel vállal közösséget, függetlenül az alkotó személyes akaratától.
Miután a tárhely működtetői anyagi terhet vállalnak, elsődlegesen nekik van joguk eldönteni, hogy milyen mértékig és milyen feltételek mellett teszik ezt. Ugyanakkor, nekik is az az érdekük, hogy a résztvevők elégedettek legyenek az általuk nyújtott szolgáltatásokkal és igénybe vegyék azt. Itt kellene valóban olyan konszenzusos megoldást találni, hogy az ne terhelje az oldal működtetőit és ne sértse a tagok, leginkább érzelmi érdekeit.Régóta javaslom és János te is megerősíted, hogy a javaslat nem a \"futottak még Kacorkirály és Rizibizi\" kategóriába tartozik, hogy legyen limitálva az egy alkotó által egyszerre a tárhelyen tartható képek száma és legyen az alkotó joga, ennek karbantartása. Javasoltam azt is, hogy, ha valaki szeretne a limitált fölötti mennyiséget tárolni, legyen lehetősége tárhelyet vásárolni.Tudom és ez a fenntartók által alkalmazott törlési mechanizmust igazolja, hogy a tárhely nem egyenletesen telítődik, így az egyetlen mechanikusan alkalmazható megoldás valóban az alacsony pontszámú képek törlése, ami annyiban viszont valóban zavarhatja az újonnan belépőket, hogy az ő kevés képükből a törlés feltűnőbb, mint a régebbi tagok néhány száz képe esetében, ráadásul kell egy kis idő, hogy a tagok megismerjék őket és értékük szerint pontozzák az alkotásaikat. 
 ...és visszajutottunk oda, hogy valóban az egyetlen járható megoldás, a közösség által kevésbé elfogadott képek eltávolítása, párhuzamosan a képek objektívebb, felelősségteljesebb értékelésével. Ez utóbbi pedig a közösség felelőssége, azaz mindannyiunké.
Az Adminhoz egy kérdésem lenne, mi a selejtezés elkerülésének minimális feltétele. Pl. pontszám, vagy van más szempont is. Ha pontszám, akkor ez rögzített, vagy változó? Azt hiszem, ennek közzététele sokakat megnyugtatna.

Deák Lajos
2023-12-23
Kedves János!
Tökéletesen egyetértünk! Amikor egy hozzászólás érkezik egy képhez, kapunk emailt. Amennyiben törölni kellene, mert túlterhelt a rendszer, akkor is kaphatnánk, persze ez csak ötlet, nem tudom, hogy hogyan működik ez. Mármint technikailag.

Székely István
2023-12-23
A témával kapcsolatban nekem is van véleményem!
Furcsának tűnik, hogy a fotós a saját galériájában nem határozhatja meg, mely képek legyenek benne láthatók! 
Szerintem amikor törölni kell képeket, akkor a   fotósnak lenne joga meghatározni melyek  azok a képek amiket törölni akar. Az üzemeltetőnek lehetőséget kellene adni erre, meghatározván mennyi képet kell a gallériából törölnie!
Amennyiben a fotós erre nem hajlandó, akkor az admin már törölhetne szabadon, erre hivatkozva! 
Minden fotós kollégámnak, békés és szép karácsonyt, egészségben gazdag boldog új évet, és  szép fényeket kívánva
                                                             János Mülle

János Müller
2023-12-23
Kedves Lajos! Köszönöm, hogy reagáltál! Anno, amikor regisztráltam ide, a szabályzatban azt olvastam, hogy napi 2 fotó, évi 400 kép.Kb. 120 képnél jártam, amikor a rendszer törölte a fotóim 70 százalékát. Értem, hogy miről van szó, meg azóta sok víz lefolyt a Dunán, de majd ezentúl még ritkábban posztolok, így nem lesznek törlendő képeim. Olvastam, amiket ezekkel a dolgokkal kapcsolatban leírtál, tökéletesen egyetértünk. Üdv:
Székely István
2023-12-23
Mindannyiotoknak nagyon boldog karacsonyi unnepeket es sikerekben, jo fotokban gazdag ujevet kivanok. Végh Izabella.
Végh Izabella
2023-12-23
Kedves Horváth Mónika! Boldog Karácsonyt Neked is! Kérlek írjál a fotovilag@fotovilag.hu ra és ott megbeszéljük.
A ,,Hétképe\" és a magas pontszámot elért fotók maradnak csak!  Mivel a tárhely adományokból és szponzorációból van fenntartva s az oldal nem fizetős, ezért így tudjuk az adott tárhelyet bővítés nélkül megtartani. Így is monitorozni kell állandóan, ami sok időbe telik! Üdvözlettel

Fotóvilág Admin
2023-12-21
Kedves István: Ugyan nem én vagyok az Admin, de erre a felvetésre, válaszolni tudok. A tárhely véges kapacitása okán bevezetésre került az a megoldás, hogy bizonyos pontszámot el nem érő képek automatikusan törlésre kerülnek. Ezzel kapcsolatban az előzőekben leírtam a gondolataim és javaslataim is, de semmi nem változott. Maga az az alapelv, hogy a sikertelen képek ne terheljék a rendszert, támogatandó, az viszont kérdés, hogy a kevesebb pontszámot kapott képek automatikus eltávolítása szolgálja-e az alkotók érdekét, vagy egy olyan megoldás, hogy minden tag csak meghatározott számú képet tarthat a Profiljában és maga határozhatja meg, mely képeket távolítja el onnan azért, hogy újakat tölthessen fel. Más kérdés, hogy, és most nem számolom meg, de rengeteg olyan tagtársunk van, aki vagy egyáltalán nem töltött, vagy  évek óta nem tölt fel képeket, az ő tagsági viszonyuknak megszüntetéséről el lehetne gondolkodni. Felvetettem annak a lehetőségét is, hogy aki több képet szeretne tárolni, az vásárolhasson magának tárhely bővítést. Ezek a gondolatok senkit nem érdekeltek, így maradt minden a régiben.
Deák Lajos
2023-12-21
Tisztelt Fotóvilág Admin!Csatlakoznék Horváth Mónikához a kérdésemmel, annyit hozzátéve, hogy szinte hétről hétre fogynak a képeim az oldalról, úgy, hogy közben nem is posztolok. Amikor december ötödikén kiraktam a méhecskét, hátulról egy képem eltűnt a messzeségben, akkor volt 28 fotóm az oldalon. A mai napon 24 van. Nem tudom, hogy másnak vannak-e hasonló tapasztalatai, de bízom benne, hogy sikerül orvosolni a problémát.Békés, boldog karácsonyt kívánok Mindenkinek!Székely István
Székely István
2023-12-20