Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
(Egyébiránt én áttértem a 100ASA - https://100asa.com/gallery - lapra és maradok továbbra is az 1x.com lapon. Ezeken a helyeken megfellebbezhetetlen kurátori munka folyik. A kép vagy publikálva lesz, vagy nem. Azután lehet magyarázni a bizonyítványt. Ajánlom nektek is e helyeket - de persze feltétlenül maradjatok itt is, ahol viszont mindent, és mindennek az ellenkezőjét meg- és ki  lehet magyarázni. Ezt most nem Zsolt hozzászólásának a margójára írtam, de ezt ő biztosan érzi (remélem)
Aczél Péter
2020-03-19
Egy kis viharkeltés: vannak itt egyszerű emberek, okosok és nagyokosok.  
Veress Zsolt
2020-03-19
Lajos, van alapja a gondolatodnak, de erre feltétlenül saját topic nyitását javaslom. Nem ízléses, hogy valaki itt, ahol általános értelemben \'Gondolatok\' cserélnek gazdát, bárki elkezdjen bármilyen konkrét képek propagátoraként bemutatkozni. Nyomva saját elképzelését arról, hogy mi a méltatlanul mellőzött, stb. A képértékelés helye a képek alatt van. Viszont egy külön erre a célra nyitott, adekvát topicban ezt igen, megvalósítható ötletnek érzem. Arra, hogy (pontosan idézlek) \'felhívjuk egymás figyelmét a MÉLTATLANUL ALULÉRTÉKELT jó képekre\'   tehát egy külön topic lenne alkalmas. Máskülönben úgy érezhetnénk, hogy az általános \'Gondolatok\'  topicot valaki arra használja, hogy a lehető legsűrűbb beírásaival saját rögeszméjét kényszerítse a topicba betévedőkre. Hovatovább el is maradhatnak a betévedők emiatt. Nos, hogy ne érezhessünk ilyesmit véletlenül se, lehetne egy külön errre szolgáló \'szobát\' létrehozni. Miért is ne?  (De akkor se mondanám, semmi esetre se - idézlek - ezt: \'Ez a leghozzáértőbbek részéről lehet a leghatékonyabb tevékenység..\' Nem hiszek ugyanis abban, hogy itt vannak legszakérőbbek. 
Aczél Péter
2020-03-19
Géza, dehogyis, az ágyupukkanás szót Lajos ágyudörgéses hasonlatára használtam, amely ágyudörgés ugye “ elsodorja a méltatlanul alulértékelt képeket”. Dehogyis a Te hozzaszólasoddal kapcsolatban! Azok - túl kevés van belőle - mindig átgondolt, pozitív, végtelenül kultúrált megszólalasok. Amúgy Lajoséi is kultúráltak, természetesen, de az átgondoltság minősége nêha zűrösnek tűnik - bennem (is) lehet a hiba, persze.
Aczél Péter
2020-03-19
Péter: nemigen tudom értelmezni a beírásodat. Itt is valami félreértésről lenne szó? Amikor a nevedet említettem, a legnagyobb elismeréssel tettem azt tudván, hogy a zenéhez te messze jobban értesz, mint én. Nem tudom hová tegyem a gúnyolódást az ágyupukkanással, amit mint megszenvedett fiatalkori emlékemet meséltem el nektek. Mi a baj?
Józsa Géza
2020-03-19
Csak pontosam bemásolva Lajos indítványát:
“ha felhívjuk egymás figyelmét a MÉLTATLANUL ALULÉRTÉKELT jó képekre ... Ez a leghozzáértőbbek részéről lehet a leghatékonyabb tevékenység. “
Nyilván a képértékelés a képek alatt alkalmatlan, mert a jó képeket (idézem:) “elsodorja az ágyudörgés”. Ezért szükséges, hogy az alulertékelt képeket a legszakertőbbek egymas között újra megbeszéljék, miután azok kiestek a rostán, és már nincsenek szem előtt. No, ezért javaslom feltétlenül erre egy külön topic létrehozását. Annak a címét akár adja meg maga az  indítványozó leghatékonyabb leghozzáértőbb.
És ezt a topicot egészen komolyan gondolom, nem viccelek (azt úgyse érti, aki nem akarja). Legyen ilyen topic!

Aczél Péter
2020-03-19
Deák Lajos utóbbi értékes felvetését támogatva javaslom egy új topic létrehozását e címmel:
ÁGYUPUKKANÁS, AVAGY MÉLTATLANUL ALULÉRTÉKELT LEGHOZZÁÉRTŐBBEK  AJÁNLÁSAI. 

Aczél Péter
2020-03-19
Vigyázat csalás!!!
Az alábbi beírásom mellett  Szekeres Aurél  logója (képe? jele?) jelent meg. Kérem ennek korrigálását, ha mód van rá.
Józsa Géza

Józsa Géza
2020-03-19
Egy kicsit félve szólok hozzá a témához mert elfogultsággal vádolhatnátok a Fény felé című képem kapcsán. Azt azért megjegyezném, hogy mindig is az volt a helyzet - különösen a művészeti ágak terén, hogy nem minden alkotás jut el mindenkihez. Itt persze nem csak a hozzájutásról beszélek, hanem elsősorban a befogadóképességről;  nem az emberi minőségről, hanem az egyéni látásmódok különbözőségéről. Akinek a belső rádiója nem alkalmas az URH sávok vételére, annak beszélhetnek az URH másságáról. Az az ember, aki két dimenzióban él, annak hiába mesélnek a három dimenziós világ csodálatosságáról, gazdagságáról. Zenében a pupuláris zene jut el a legtöbb emberhez, míg egyes más típusú zenék esetleg \"csak\" rétegzeneként léteznek - erről Aczél Péter tudna többet mesélni. Mindig voltak olyan újabb művészeti irányzatok, amelyeknek már eleve, a saját korukban, elutasítás volt a sorsuk, de később valahogy \"kinőtték\" magukat.
(Csak szószaporítás céljából hadd mondjak el egy esetet az egyéni viszonyulásokról: \'56-ban a budapesti Ferencz krt-on laktunk egy bérház hátsó udvari lakásban. Ez a legvédettebb helynek minősült a házban, és többen itt húzódtunk meg - többek között a ház korábbi tulajdonosa a Gróf néni is. A rádió működött,  de csak híreket mondtak;  az eseményekről számoltak be - már amennyire a hírek akkoriban terjedtek, a valóságtartalmukról nem is beszélve.. A köztes időkben műsor gyártás hiányában zenei lemezekről leginkább klasszikusokat közvetítettek, amelyek a többségünk számára közömbösek voltak, másoknak esetleg  idegesítően hatottak a legnagyobb durrogások  és félelmek idején. Egyedül a grófnéni tapadt a rádióra és kijelentette; milyen csodálatos dolog, hogy most -ilyen időkben - a Sors szimfóniát közvetítik.)
Sajnos a fotóművészetet is elérte napjaink  trendje a tömegtermelés: mint Nádor Pál írja \"egy versenyen a bírálók nem nézegetnek órákig egy fotót. 1-2 másodperce van egy képnek hogy megragadja a zsűrit\". Lehet egy képet megítélni ennyi idő alatt? Lehet belelátni a mondanivalójába? Egyáltalán a versenynek milyen helye van a művészetekben? Úgy tudom Kodály eleve visszautasított mindenféle zenei versenyt.
Hoppá! Túl hosszú voltam már eddig is, úgyhogy befejezés nélkül: STOP!

2020-03-19
Kedves Lajos! 
 Ezek szerint félreértettem a mondanivalód, elnézést.

Kovács Mihály
2020-03-19
Kedves Lajos !
 Az alkotónak el kell dönteni kinek készül az alkotása. Mint ahogyan a lányod is eldöntötte, vélemény tnyilvánított:   Van aki tömegeknek szánja az alkotását, van aki keveseknek, hogy ne mondjam hozzáértőknek.
 A tömeg mindig több, mint a hozzáértő.
 Ha tömegnek szánja valaki az alkotását, akkor tömegművészetet kell produkálnia. Olyat kell produkálnia amitől a tömeg elájul, amit a tömeg ájnároz, egyáltalán amit a tömeg ismer. A belegondolós, beleérzős, gondolkodásra késztető alkotás mindig keveseket érdekel.
 De ez nem jelenti azt, hogy egy alkotás értékét az adja meg, hogy hány embernek tetszik. A népszerűség, az ismertség és a minőség két különböző dolog. Lehet a két dolog közt átfedés, szerencsés esetben van is, de ez egyáltalán nem törvényszerű.
 Ismeri valaki ezt az alkotást: 
  https://24.hu/kulfold/2012/12/29/botranyt-kavart-az-imadkozo-hitler-szobor/ 
  ?  
    Alig néhány ember ismeri ezt a szobrot...... gondolkozni rajta pedig még kevesebben akarnak rajta. Na most mondd meg őszintén nem jobb a Nat Geo képeit nézegetni mint ezt a szobrot? 
  Pedig ennek a szobornak az ára ez:  
  https://mult-kor.hu/17-millio-dollarert-kelt-el-az-imadkozo-hitler-viaszszobra-20160509  
   Szóval a népszerűség és az érték nem mindig fedi egymást. Ez ne idegesítsen. Engem sem idegesít. Részemről ha pár embernek tetszik a képem akkor már elégedett vagyok. 

Kovács Mihály
2020-03-18
Úgy látszik a passzcinizmus elért minket! A mai napon 17:47 kor egyenlőre 5 fotósnak 7 db. képe lett feltöltve! Pedig éppen ellenkezőleg kellene lennie! A bezárkózás, kevesebb közösségi élet miatt, egyre több az  emberek szabad ideje és a digitális (virtuális) életre! Ezen keresztül tudjuk tartani a kapcsolatokat! Arról már nem is beszélve, hogy a fizikai együttlét helyett , nagyobb hangsúly kell adnunk a lelki együttlétnek! Ehhez  segít most a sokat dicsőített de egyben szidott és kritizált internet! No meg most nagyobb hangsúly kell adni a levelezésnek! 
Arról már nem is beszélve, hogy erre biztat minket Finnország államelnöke!

János Müller
2020-03-18
Ez valóban így van, de mi nem verseny vagyunk, hanem egy közösség, akik figyelnek egymásra és törekednek arra, hogy megértsék egy kép kapcsán a miérteket is. Időnk van rá, hiszen nem több száz, vagy ezer képet kell értékelni, jó, ha naponta tizenöt-húsz új képet töltünk fel, tehát van idő visszatérni a régebbiekhez és esetleg az új információk alapján átértékelni az első látásra kialakult véleményünket, sőt arra is, hogy azt megindokoljuk.  Ezért is lenne jó, ha nem csak én hívnám fel a figyelmet egy-egy olyan képre, ami a nagy rohanásban elkerülte a többség figyelmét. Az első benyomás valóban fontos, de első benyomásra hiába vonzó valaki, ha büdös a szája, és ránézésre lehet nem túl szép, ha más tekintetben virtuóz. 
Deák Lajos
2020-03-18
Deák Lajos: A realitás az hogy pl. egy versenyen a bírálók nem nézegetnek órákig egy fotót. 1-2 másodperce van egy képnek hogy megragadja a zsűrit, az első benyomás kritikus.
Nádor Pál
2020-03-18
Az ajánlott fotók időrendi sorrendben az albumban, majd a hétképe mellett random.
Fotóvilág Admin
2020-03-16
A jó emberi kapcsolat a legfontosabb érték, nincs olyan kép ami ezzel felérne
Szendrei Tibor József
2020-03-16
Dicsérni jöttem a nem dumáló fotósokat..... 
 Eddig nem igazán foglalkoztattak a népszerű képek és a hét képei. Most is véletlenül vettem észre, hogy a népszerű kategóriában szinte az élen volt egy képem.... tényleg hova is lett? Tán csak nem le lett moderálva? Na mindegy, tulképpen tökre lényegtelen.
 Szóval kezdett egy képem népszerű lenni. Meglepve vettem észre, amit eddig észre sem vettem: A legújabbak oldalról lekerülve egy kép, ha rákerül a népszerű oldalra, szinte új éltre kel. Az addig kapott szavazatoknak a dupláját, háromszorosát is kaphatja. Ez elgondolkoztató.
 De miért is ne? Tökre fölösleges a frissek alatti hiszti, és sértegetés-sértődés. 
  Mint ahogy a fórumbeli hiszti és anyázás is...... Az feltűnt már másnak is, hogy egy bejegyzésre szinte tíz megnézés jut?

Kovács Mihály
2020-03-15
Pissoir és kézfogás.....hmm, az indulatok látom kezdenek elszállni. Rendszeresen olvasom a Fórumot,  de kevéssé vagyok grafomán. Fotózzatok az jobb!

Monoki László
2020-03-15
Lajos! A fórumon hangot adni majdnem annyi, hogy elhallgatni! 
Hiszen alig néhányan olvassuk! 

János Müller
2020-03-15
Bizony retorika a javából, hiszen legtöbbje csak hangzatos frázis, jól csengő, de sehová nem vezető hasonlat, vagy ellentétpárok tömege, igazolandó a szerző sokoldalú ismeretét, alig követett, vélemények, amik  az oldal tagságának még két százalékát sem érdeklik, vagy ha valakit mégis, az inkább \"anali/tiku/s\" megnyilvánulás és ezt  nem az analízis szóból eredeztettem. Hányan lehetnek biztosak abban, hogy az alábbi kemény dorgálás rájuk nem vonatkozik, beleértve a szerzőjét is. Ugyanakkor, hányan fogadják el, hogy ez a valóság, hányan ismernek magukra, hányan szégyellik el magukat, hányan érzik, hogy most majd minden megváltozhat, mert azért a dorgálás közben a fejét is megsimogatták, nem baj, ha ott tart ahol tart és még nem ott, ahol...,  és hányan gondolkodnak el azon, hogy miért nem reagál senki a konkrét, senkit nem bántó, nem kiközösítő, közösségformáló javaslatokra. Mert ilyenek nincsenek? Vagy ilyenekre nincs is szükség, mert akkor mit lehetne ostorozni? Végezetül annyit, hogy ezek és az összes többi gondolat, nem foglalkoztat öt embernél többet az oldalon, tehát olyan súlyos azért nem lehet a helyzet. Mi pedig továbbra is maradunk a retorikánál, bárki bármit mond, vagy gondol.
2020-03-14
Péter: magam is úgy gondolom; és szvsz a lexebb színes lufi is csak egy felfújt hólyag...
 Mire elküldtem a válaszomat, a Te hozzászólásod eltűnt. Dolgozik a moderáció? Amúgy lementettem magamnak...

Szabolcsi Mihály
2020-03-14
Nagyon megcsappant a képfeltöltők száma, mintha a járvány ritkítana meg bennünket! Ne hagyjátok magatokat, ilyen időkben a fotók (képek) lelki erőt és biztatást tudnak adni a nézőinek!
János Müller
2020-03-14
Lajos! Ez a mondatod,hogy van-e törekvés arra, hogy a tagok nagy többsége legalább szóba álljon egymással,  teljesen helytálló(sajnos)! 
Én egy kívülálló képértékelésén és képválogatásán azt értettem,  ami a régi oldalon már létezett és közkedvelt volt! Egy fotóművész kiválogatta spontán a képeket és tanulságos véleményeket, kritikát írt hozzájuk! Ez viszont pénzbe kerül. 
Ráadásul régebben az egymás közti kommunikáció más szinten volt mint most!
Egyik remek fotósunk írta nekem magén levélben, hogy úgy érzi az oldal olyan lelketlen! Ő itt is hagyott minket!

János Müller
2020-03-12
Bizony -bizony sokféleképpen lehetne! Elégedetlenek azonban mindig voltak és lesznek is! Egy kívülálló értékelése és képválogatása csak akkor lenne elfogadható ha az illető elismert tekintélyes szakmai egyéniség, akinek a véleményét a nagy többség elfogadja! Az ilyen feladat eléggé kényes és időt igénylő, amit senki sem vállal el csak úgy szórakozásból, vagy társadalmi munkában. Egy komoly tekintélyű szakembert viszont megkel fizetni a munkájáért! Vajon vannak itt az oldalon olyanok akik hajlandók ezeknek az anyagi feltételeit biztosítani! Mert addig amíg a feltételeket ne tudjuk előállítani, minden csak felesleges fontoskodás!
Én elsőnek jelentkezem, hogy hajlandó vagyok minden hónapban befizetni bizonyos összeget, hogy  az oldal színvonala jobb legyen! Tehát csak  rajtunk múlik!

János Müller
2020-03-12
Nem mellesleg lenne egy kis versenyszellem. Sokat jelent ha nem csak dobaljuk fel a képeket. Ha jó ha nem jó, ide jó lesz, lényeg hogy nekem tetszik....stb stb...felesleges így.
Komlós Gabriella
2020-03-12