Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Már felraktam ide ezt a linket, vagy-és valamelyik másik ilyen cikk linkjét ide ebben a témában, most újra felteszem: 
  https://hvg.hu/tudomany/20190215_mesterseges_intelligencia_thispersondoesnotexist_hamis_profil_portrefoto 
Ez a link egy cikkre mutat, ahol a mesterséges intelligencia, portrékat, nem létező emberek portréját generálja a semmiből, fotó minőségben.
Egy másik link, ami a cikkből is elérhető, de ide teszem az egyszerűség kedvéért. Ezen a linken egy oldal található, ahol az oldal minden egyes betöltésekor, illetve frissítésekor generál egy fotó minőségű arcot. 
https://thispersondoesnotexist.com/?fbclid=IwAR13JMubL38feYVZ_5BgKcZn8_bfHuKJReRkAQw7QFVLukRb-3NzFSLdN2I   
  A hozzászólásokkal kapcsolatban: Ebben a témában kétszer is írtam, kétszer is tettem fel linkeket, egyszer sem volt rá válasz egy árva darab sem......

Kovács Mihály
2021-01-10
János. ha szövegszerkesztővel ír valaki, és onnan emeli át a hozzászólásokhoz, akkor bizony sok értelmetlen változás történik a szövegben. Erről nem te tehetsz, hanem a rendszer.Igen. A robottechnika igen erőteljesen fejlődik, az intelligens robotok terjedésével sok olyan probléma megoldása válik könnyebbé, amit az emberi intelligencia nem, vagy csak nagyon lassan, vagy nehezen tudna megoldani. Ez jó. A kvantum számítógépek gyakorlatilag elképzelhetetlen módon lerövidítik és kitágítják ezeket a megoldásokat. Nyilván ez mindenre, az alkotó művészetre is hatással van, de, ahogy a mester szabók és a kézműves sörök sem tűnnek el a világból, sőt míg világ a világ értékesebbek is maradnak a tömeggyártóknál és tömeg termékeknél, úgy a kézműves fotók sem tűnnek el a, legfeljebb néhány megélhetési fotós válik szükségtelenné. Egy eredeti Caravaggiot akkor is megcsodálnak, ha poszteren is meg lehet nézni, az eredetihez megszólalásig hasonlóan. Ellopni is inkább fogják az eredetit. Én nem aggódom, mert a kép fejben készül el, ez az alkotás, a gép csak megvalósítja, ez az a végrehajtás. A teremtés pedig nem a mi tevékenységünk és a robotoké sem lesz soha. Ebből az is következik, hogy a természetes és mesterséges intelligencia egy tőről fakad, legfeljebb egy lépcső közbeiktatással jut el a mesterségesig.
2021-01-09
Szervusz Marcsika!
Izabellával karácsony tájékán váltottam néhány szót, levélben! Ő mint írta már egy ideje Budapesten van és ott várja ki az epidémia végét!
Milyen Email címen próbáltad keresni? Ide írjad meg (janosmuller.mller0@gmail.com) és egyeztetünk!

János Müller
2021-01-09
Szeretném megkérdezni a tagokat, hogy tud-e valaki, valamit Végh Izabelláról?  Nagyon régen nem jelentkezett be az oldalra. Én email kapcsolatban vagyok Vele, de szeptember óta nem kaptam választ a leveleimre sem!  Remélem jól van! Ha olvasod Izabella kérlek írj egy sort nekem! 
Kesjárné Sluch Marcsi
2021-01-09
Kedves János! Sajnos igaz, amit írtál. Rohamos léptekkel változik minden és nem pozitív irányba. Sajnos a fotózás területén is. Réges-régen megjelentek a drónos tájképek. Szerencsére a makrózás még megmaradt a maga szépségében. A természetben készült, fűben hasalós makró képekre gondolok. Az okostelefonok sajnos hozzá nőttek a kezünkhöz, főleg a gyerekeink nem tudnak létezni nélküle. De mostanában a pandémia idején jó szolgálat nekünk is. Nosztalgiával emlékszem vissza a 80-as évekre! De jó volt. Én (a kérdésedre válaszolva) csak manuális beállítással fotózok. Üdv. Kesjárné Sluch Marcsi 
Kesjárné Sluch Marcsi
2021-01-09
Én egy jövőképet próbáltam ábrázolni képletesen! Egyébként az önállóan működő robotok már léteznek az élet több területén!
A nyugdíjas otthonokban sok helyen már robotok takarítanak és etetik az időseket. Több helyen már sofőr nélküli autók közlekednek. 
És már félig robotok azok az emberek is, akiknek kezéhez hozzá  nőtt az okos telefon, mert ha lekellene tenniük 10 percre, akkor 
depressziósak, ingerültek és agresszívak lennének! Ja és a fényképezéshez még annyit, hogy létezik már a fotós robot! 
A nemzetközi fotós oldalakon pedig már egyre több olyan képeket leget találni,  amiket az AI. (MESTERSÉGES INTELEGENCIA) segítségével késztettek! Jó lenne tudni, hogy az itteni fotósaink közül, mennyien használnak manuális beállításokat!
Utólag pedig elnézést kérek a nyeltani hibák(szavak összeállása) miatt! Amkor bemásoltam még rendben volt az szöveg, miután feltöltöttem már megváltozott!

János Müller
2021-01-09
Lajos: a minap olvastam hogy valahol ( most nem jut eszembe hol, de utánna nézek) hogy már létezik a gondolkodásra képes mesterséges inteligencia. Ez  előrre vetiti azt amit János mond. Járó, ritmusra táncoló ember formáju robotok. Ha ezek képesek lesznek gondokodni, nem előrre betáplált program után cselekedni, onnan már nincs messze például a fényképező robot sen
Veress Zsolt
2021-01-08
Mindennel amit irtál János, tökéletesen egyetértek. Amit hozzá tennék az az, hogy a \" nem válasz\" ha nem is kizárólagosan de magyar szokás itt is de főleg pl. az 500px-en . Sok barátom van ott és észre vettem , hogy vannak akik több mint 100 kommentre is válaszolnak hosszabban vagy rovidebben. Amagyar fotósok csak ritkán , a többsegük egyáltalán nem. :(
Veress Zsolt
2021-01-08
 Kedves Barátaim!

Nem tudom rosszhír-e vagy jó! Lesznek akik örülnek neki, mások viszont ép azellenkezőjét gondolják. Óriási ütemben fejlődik és közeledik (a vírusokon kívül) egy emberi gondolkodást butító program! Eza program meg fogja változtatni életünket (már akik megélik) ésmég inkább segíti az emberi elbuktásodást és függőségetmásoktól! Kik ezek a mások? Kis csoport zseni, akik majdbefolyásolni és irányítani fogja az emberiség nagy részét,szükség esetén szövetkezve másokkal, befolyásos szürkeeminenciásokkal. Az embereknek nem kell majd gondolkodniuk, eztmegteszi helyettük az Mesterséges Intelligencia! Befolyásolnifogja az élet minden területét. Az embereknek nem kell tanulniuk,olvasniuk, gondolkozniuk! Ha szükségük van valamire, vagy tudniakarnak valamit, meg fogják kérdezni az mesterségesintelligenciát, aki majd mindenre tud nekik választ adni! Éppennemrégen olvastam egy tudományos kutatás eredményeit, hogy azokos telefonok már függővé és tönkretettek egy egészgenerációt. Elképzelhető-e, hogy a mesterséges intelligenciatönkre fogja tenni az egész emberiséget?

No de mi itt fotósokvagyunk a javából! Vajon mit fog változtatni a fotózás jövőjébena mesterséges intelligencia? Tudom én, hogy erre nehéz válaszolniés leginkább csak feltételezések lehetnek.
Vannak azonban mármost is megfogható konkrétumok, amikből lehet következtetni akérdésre.
A Luminar AI fotóseditor már létezik. Ez az első olyan, amit teljesen a mesterségesintelligencia már működtet. A jövőben mindent meglehet oldania afotósnak, amit csak az elméje eltud képzelni!
Pár kattintássalegy nappali képet éjszakaivá tudjuk varázsolni és még akárcsillagos vagy északi sarki fényeket is tudunk az égboltbólvarázsolni, illetve tud a programunk. Mindezt pár perc alattmegtehetjük. És tulajdonképpen minden mást is amit csak a pihentagyunk ki tud találni! Az okos telefonokban pedig lassan máralapprogram lesz az AI technika.
Mindezek a technikaivarázslatok (manőverek) hamarosan a fotómasinákba is bekerülnek.Akár fényes nappal is lehet majd éjszaki képeket fotózni, vagyfordítva! Hiszitek vagy sem ez az idő már nincsen mesze, hiszen amesterséges intelligencia fejlődése nagyon gyors!
Ne gondoljátok azta leírtak alapján, hogy régimódi vagyok. Hamarább használtamokos telefont mint sokan mások. Emlékszem, hogy nekem már akkorvolt Emailom, amikor még a Magyar utazási irodákkal csak faxonkeresztül tudtam írásban kommunikálni! És sokan néztek furcsánrám amikor még az úgynevezett kézi PC =az okos telefonok elődjevolt a kezemben!
Mindezek ellenéreúgy gondolom, hogy kellene lennie valamilyen határnak.
Ha lenne egygondolat rovat, most oda írtam volna, de nélküle kénytelen vagyokaz írásomat ide a fórumra feltenni! Mindenképpen nagyon kíváncsivagyok, hogy mások miképpen gondolkodnak ezekről a dolgokról ésjelenségekről?
Már amennyirelesznek válaszok az írásomra! Hiszen a legtöbben még arra semvoltak képesek, hogy egy karácsonyi és Új Évi üdvözlethezodaírják (köszönöm viszont)!

János Müller
2021-01-08
Boldog, sikeres új esztendőt mindenkinek! 
Kelemen Éva
2021-01-01
BÚÉK ! Egészséget, boldogságot és egy sokkal jobb évet kívánok mindannyiatoknak szép fényekkel!
Bányik Éva
2020-12-31
Én is boldog, vírusmentes új esztendőt kivánok mindenkinek! BUÉK!
Aczél Péter
2020-12-31
Mindenkinek nagyon boldog, sikeres új évet kívánok ! Kerüljön el benneteket minden betegség és baj !
János, nálam is gyors a feltöltés. Saját gépedet érdemes lenne ellenőrízni. :)

Lőrincz Zsóka
2020-12-31
Nálam mint a villám! Időnként lecsap.
Vicc nélkül: nekem gyorsan pereg.

Aczél Péter
2020-12-31
János, nálam minden rendben, nincs lassulás.
Kelemen Éva
2020-12-30
Annyira lelassult a képek betöltése, hogy egyszerűen nincsen türelmem kivárni! Vajon csak nálam van ez így?
János Müller
2020-12-30
János, hogy milyen igazad van!
Monoki László
2020-12-30
Érdekes dolgok ezek! Vannak még érzékeny emberek, amit meglehet érteni, hiszen nem vagyunk egyformák! 
Mindentől függetlenül szabályzat vagy sem szinte minden (nemzetközi) fotós oldalon is a bemutatkozás illő dolog!
A magam részéról pedig nem értem miért kellene titkolni a nevemet ha belépek egy közösségbe! 
Én a nevemet büszkén hordom és nem szégyenlem hordani! Éppen ezért nem is értem ha valaki a nevét elakarja titkolni, hacsak nincsen valami oka rá!

János Müller
2020-12-28
Boldog Karácsonyt!
Aczél Péter
2020-12-26
 Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Boldog Újévet a fotóvilágnak,a fotósok világának
Szendrei Tibor József
2020-12-24
Szívesen. Szép karácsonyt mindenkinek.
Kovács Mihály
2020-12-24
Köszönet érte. Megható kép és video. Megtudhatjuk belőle, hogy az állat is ember. (És néha az ember állat, de ez más kérdês :)
Aczél Péter
2020-12-24
Csak egy link:
https://jazzy.hu/ajanlo/2020-legjobb-kepen-ket-egymast-vigasztalo-pingvin-szerepel/ És egy másik, angol nyelvű, ahol egy rövidke videó is van.
https://www.boredpanda.com/penguins-ocean-photography-awards-australia-tobias-baumgaertner/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic

Kovács Mihály
2020-12-23
Köszönjük!  
Fotóvilág Admin
2020-12-19
Az eddigi változtatásokkal szép lett az oldal! Gratulálok és köszönjük! 
Kelemen Éva
2020-12-19