Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Kiegészítés az előző napi véleményemhez. Valóban jó lenne, ha a kép alkotója és nem a pontokat adók és nem adók szubjektivitása dönthetne arról, ki melyik képét szeretné a portfóliója részeként megőrizni. Erről a vezércikk szerzője elfelejtett véleményt mondani.
Deák Lajos
2023-11-06
Nem értem ezt a fotók szelektálására felhívó vezércikket, hiszen éppen AP és követői voltak azok, akik bevezették, hogy  bizonyos pontszám alatti képek egy idő után automatikusan törlődjenek az oldalról és tesznek is róla, hogy csak a nekik tetszők képei maradjanak fenn. Ezzel azt is sikerült elérni, hogy, ha valaki nem szeretne részt venni ebben a pont/orv/vadászatban, akkor a képei sem a főoldalra nem kerülhetnek föl, sem a portfólióját nem gazdagíthatnák, még tucatnyi méltató hozzászólás mellett sem. Más: Az oldalt azok a fotós társak tartják életben, akik rendszeresen töltenek fel képeket, nem azok, akik havonta, kéthavonta megjelennek egy-egy képpel. Más: Dékán István, akinek fotográfia iránti elkötelezettségét senki nem vonhatja kétségbe, meghirdetett a FV-on és elindított egy kerekasztal beszélgetést. A FV azon tagjai közül, akik többször is deklarálták Dékán István iránti tiszteletüket és megbecsülésüket, összesen három fő aki ezeken a beszélgetéseken részt vesz. Pedig. Pedig nem csak a fotográfiáról, de egymásról is sok értékes információhoz juthatnának, javítva ezzel a Fv-on zajló kommunikáció színvonalán is. Akkor talán AP szavai is hitelesebben csengenének, akár képről, akár tagtársak méltatásáról, akár a Fv működését javítandó gondolatokról lenne szó.
Deák Lajos
2023-11-05
Igen. :)  Mindenesetre újra működik a FV, és ez jó.
Aczél Péter
2023-11-04
Vannak eredendő bűnök,hogy az emberek fotósok szeretnének lenni, és vannak bocsánatos bűnök, hogy feledékenyek
Szendrei Tibor József
2023-11-03
Eldugultunk megint. Nem lehet képet feltölteni, mert megtelt a szerver. Nem tudom, lehet-e, szabad-e jobb belátásra kérni azokat a kollegákat, akik képeiknek százaival terhelik a közös tárhelyet. Átnéztem néhány portfóliót. Például a kiváló fotósét, aki öt hónapja tagja közösségünknek, s máris egy 236 darabból álló gyűjteménnyel rendelkezik tárhelyünkön. Másik barátunk ezzel szemben igen régi klubtag, ő 206 fotóját jegeli a Fotovilág szerverén. És e rögtönzött mennyiségi verseny harmadik helyezettje 184 szaturációjával, negyedik pedig 165 fotójával, ötödik a szintén igen régóta velünk utazó klubtagunk 128 képével, és sorolhatnám tovább, biztosan akad még néhány tag, aki sokszáz fotóját felejtette a Fotovilág szerverén. A mennyiség nem mindig jár kéz a kézben a minőséggel. Uraim, hölgyeim, mi lenne, ha kiszűrnénk portfóliónkból a kevésbé sikerült pixelhalmazokat? Ettől csak erősödne gyűjteményünk, és megkönnyebbülten fellélegezne az eldugult szerver is. Azoknak mondom ezt, akiknek már van gyakorlatuk a válogatásban. És azoknak, akiknek nincs ebben gyakorlatuk, azt mondom: itt az alkalom, kezdjék el, szerezzék meg a leválogatás képességét! Ha például fenn van mondjuk 250 képünk, s ebből levennénk a gyengébb 150-et, még mindig maradna 100, az viszont száz erősebb kép volna, ami jól állna a gyűjteményünknek. Még erősebb volna az a portfólió, ha az ötven-hatvan legjobb maradna csak meg! És ezzel legalább egy vagy két hónappal tovább működhetne a Fotovilág, lenne hely az új fotóknak. Menet közben, időről időre érdemes újra és újra átnézni portfóliónkat. Ilyenkor rájövünk, hogy az a kép, ami egy hónapja még jónak tűnt, mégse jó. Uccu, töröljük le! Itt egy másik, jaj, ez még rosszabb, mostani szemünkkel egyenesen szörnyű, töröljük le azt is! Az önkritika érzéke ezzel fejlődik. (Személyes vallomás: számomra a legkedvesebb foglalatosság az, amikor átnézem régebbi fotóimat, és a rosszakat kitörlöm, megszabadulok tőlük. Nagy megkönnyebbülés. Közben rengeteget tanulok.) Ne felejtsük: a majom is tud fényképet készíteni, ha kezébe adunk egy automata kamerát, és megmutatjuk neki, melyik gombot kell megnyomni. Ezrével fog fotókat exponálni, ágról ágra ugrálva Nikonjával, s biztosan lesz köztük néhány érdekes is. De melyik az az egy vagy kettő a sokezerből, amelyik érdekes, amelyik jó kép? Válogatni nem tud a majom. Csak a fotós tud. Éljünk hát ezzel a képességünkkel, válogassuk le a rosszakat, tartsuk meg a jót! A válogatás a legkreatívabb fotós tevékenységek között is kitüntetett. Sokszor volt itt már erről szó, és akkor lett is nekibuzdulás, többen képeik százait szedték le, ezzel összesítve ezer új hely képződött. Buzduljunk neki megint, kérlek benneteket a legnagyobb tisztelettel, és szabaduljunk meg  azoknak a fotóinknak tucatjaitól, esetleg százaitól, melyekről magunk is úgy látjuk mai szemünkkel, hogy nem sikerültek! Fellélegezhetünk így, de  fellélegezhet a Fotovilág szervere is, és újra működni lesz képes. Köszönet azoknak, kik meghallgattak. (PS. lehet, hogy más, például szerverhiba okozza a megállást. De akkor is érdemes leválogatni nagyra püffedt portfóliónkat, megszabadulva attól az anyagtól, amit ma már nem vállalunk.)
Aczél Péter
2023-11-03
Köszönjük szépen a Sisi fotót Nyugodjék békében
Szendrei Tibor József
2023-11-01
Teszek a fotókba.
Kurucz -Komlós Gabriella
2023-11-01
Ismertem a fotóit de sajnos nem emlékszem az arcára, a fotó tagok névsorában nem látom Kérhetünk emlékére egy arcképet ? Köszönet
Szendrei Tibor József
2023-10-31
Feltóti Sanyi nekem nagyon régi ismerősöm és barátom volt! Még a régi -szép időkben a Rosti P. fotóklubban ismerkedtünk meg. Minden alkalommal amikor Dunaújvárosban tartózkodtam találkoztunk. Nekem nem voltak vele problémáim, sosem véleményezte rosszindulatúan a képeimet. Én tegnap jöttem vissza Dunaújvárosból és a 18 nap alatt, amíg ott voltam kerestem Őt. Még Kisapostagra is lementem, ahol lakott. Már csak a kórházban tudtam volna meglátogatni, de nem tehettem, mert közben belázasodtam és ágynak estem. Mire elmehettem volna hozzá már nem volt közöttünk. 
Emlékezzetek arra Sisire, aki Dunaföldváron a találkozásokkor hozta nekünk  a halat és olyan halászlét főzött, hogy az ujjainkat is megnyaltuk utána. A vidámságára és életkedvére, amikor együtt volt velünk. Egy olyan fotósra, aki sosem alkudott meg saját magával, mások véleménye miatt. Csak azt sajnálom, hogy néhány napot késtem és már nem találkozhattunk! 
Legyen béke veled!

János Müller
2023-10-31
En is irtam Sisi-rol KkG utolso bejegyzese utan, Aczel Peter bejegyzese elott egy kis megemlekezest, erdekes modon azonban most nem latom mar. Tehat megismetelem. Valoban Sisinek Sisinek neha ha fajo, de valojaban igaz kritikaja volt. Az o stilusaban ugyan, de jot akart. Nagyon sajnalom, hogy mar O is elment. Nyugodjal bekeben, es ahol vagy is, folytasd az irodalmat es a fotomuveszetet. Vègh Izabella.
Végh Izabella
2023-10-30
Köszönöm szépen! Nagyon sajnálom
 . Nekem itt meghalt egy korszak a SISI -vel együtt!! 

Kurucz -Komlós Gabriella
2023-10-29
Nyugodj békében, Sisi! Nagy természetű, tehetséges, szókimondó, egyenes ember voltál, erős művészi vénával. Hivatásod a művészet egyik ága volt, az irodalom. Ezzel a háttérrel a fotózáshoz fűződő látásmódod is értékes, megalapozott volt, ahogyan e téren gyakorolt kritikai munkálkodásod is. Nem ismerted a mellébeszélést, mindig egyenesen belecsaptál a lecsóba, nem bántad, ha az jó nagyot fröccsent, nem köntörfalaztál, nem fogalmaztál nyakatekerten, hiszen professzionista irodalmár voltál. Benned mindig tűz lobogott, tiszta tűz! Most utolsót lobbant a tüzed, Isten Veled! 
Aczél Péter
2023-10-29
Nem tudtam befejezni a posztot. Mert kidobott az oldal. Tehát de: azért mindenki szerette ettől függetlenül. Nyugodj békében SISI!! Nagyon szeretünk!!
Kurucz -Komlós Gabriella
2023-10-28
Szeretném megosztani a fotós társakkal, hogy az olyan sok vitát generált fotós társunk Feltóti Sándor SISI ma reggel örök nyugovóra tért! Gondoljatok úgy rá mint egy aktív részt vevője az oldalnak. Senki ne haragudjon rá!!! Tudom hogy mindig kötekedett de 
Kurucz -Komlós Gabriella
2023-10-28
Kerekasztal!
A beszélgetés holnap. 18.-án, szerdán lesz 18 órától. Még csak ketten küldtek kapcsolódási e-mailt a Kerekasztal beszélgetéshez. Aki részt szeretne venni, küldjön egy e-mailt az istvan@fotovonal.hu címre. Írja rá, hogy Kerekasztal.Ebben küldheti a képeket is. Válaszként elküldöm a kapcsolódás linkjét és  néhány infót. A részvétel ingyenes. 

Dékán István
2023-10-17
Kerekasztal
Tehát a kerekasztal beszélgetés kezdési  időpontja: 18. szerda 18 óra. Várható  időtartam 1 - 1,5 óra. Lehet  fejenként 3  képet küldeni értékelésre, de ez nem kötelező. Képek nélkül is részt lehet  venni a beszélgetésben.   Kérem, hogy aki kapcsolódni szeretne,  küldjön egy e-mailt az istvan@fotovonal.hu címre. Írja rá, hogy Kerekasztal.Ebben küldheti a képeket is. Válaszként elküldöm a kapcsolódás linkjét ésnéhány infót. A részvétel ingyenes.
A használt program a GoogleMeet Online felülete lesz. Ez felhő alapú, ezért semmit nem kell letölteni  vagytelepíteni. Rá lehet kapcsolódni a megfelelő időben. Szükséges hozzá egy gmail  levélcím. Ezt be kell írni a kapcsolódásnál. 

Dékán István
2023-10-15
Kedves Éva! Örülök a kapcsolódási szándékodnak. Jöhetnek a képek szerda délig. 
Dékán István
2023-10-15
De nem szeretek mobilról pötyögni... szóval folytatom... szerda délelőtt tudnék csak képeket küldeni, kedves István, ez még elfogadható számodra? 
Bányik Éva
2023-10-15
Üdvözlök mindenkit, szerda 18, nekem is jó. Mivel hosszab távollét után csak kedd este érek haza
Bányik Éva
2023-10-15
Legyen szerda küldjétek át a képeket
Szendrei Tibor József
2023-10-10
Ez a változás talán többeknek is kedvező lesz. Én a szerdát választanám, de a vasárnapot is el tudom fogadni, ha a többségnek ez alkalmasabb. A magam részéről egyetértek Müller János véleményével, sajnos, éppen azok maradnak távol, akik az oldal legnagyobb hangadói. Egymásról beszélni nagyon könnyű, egymással, szókratészi értelmű dialógust folytatni sokkal nehezebb és sokakat ez tart vissza. Nem ártana kiegészíteni az alapszabályt egy etikai kódexszel, ami rendezné az egymással való kommunikációt. Ehhez is hozzájárulna egy, a tudaton és nem az indulatokon alapuló eszmecsere. Tehát szerda.   
Deák Lajos
2023-10-09
Annyiban alault a dolog, hogy ezen a héten már nem  rendezzük meg a beszélgetést. A szóba jöhető időpontok: 15. vasárnap, vagy 18.szerda. Kezdés 18 óra. Várható időtartam 1 -1,5 óra. A használt program a JistiMeet Online lesz. Ez a Google ingyenes konferencia felülete. Nem szükséges  hozzá semmit letölteni, felhő alapon működik. Egyedül Google fiók kell. Azérdeklődőknek elküldöm a szükséges linkeket.
Szóval, vasárnap, vagy szerda?  

Dékán István
2023-10-09
Javaslat: A későbbi időpontban részt venni szándékozók is küldjék el Istvánnak a fotóikat  Mindenki küldhet  előre 3 képet e-mailben elemzésre.  Ezek mérete: hosszabb oldal: 100 - 1400  pixel. cím:  istvan@fotovonal.hu  Téma: Kerekasztal.  A részvétel ingyenes.
Szendrei Tibor József
2023-10-08
Nagyon örülök a kezdeményezésnek és a lehetőségnek, de sajnos hétköznapokon sokáig dolgozom, így a 17:30, illetve 18:00 órás kezdéseken nem tudok részt venni. Nekem a későbbi időpont lenne megfelelő, akár 19.00 órától. Ha sikerül előbb eljönnöm a munkahelyről, menet közben is szívesen csatlakoznék.
Ronyecz Bernadett
2023-10-08
Az elvi egyetértés az elutasítás legudvariasabb formája.
Deák Lajos
2023-10-08