Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Ha rendszeresen itt vagyunk, szemléljük, értékeljük a fotókat, van kiemelkedő jelentősége a heti kimutatásoknak? Egy áttekintést kétségtelenül kapunk.  Mozog mint a részvény  csak tét nélkül . Jelzi az alkotói kedved, időjárást, kiemelkedő alkalmakat, eseményeket, talán nem többet  Minden segítő adminisztrációt, ami plusz munka természetesen köszönjük a szerkesztőknek  
Szendrei Tibor József
2021-03-01
Aha! Igen, úgy van, ott valóban visszaesés tapasztalható a számokban. Minőségben viszont mintha emelkedés volna, ezt viszont lehetetlen számszerüsíteni, természeténél fogva.
Aczél Péter
2021-03-01
Kedves Péter !Elnézést rosszul írtam. \'A heti képértékelések\' bejegyzés rovatra gondoltam itt a Fórumban. Ennél látható a látványos visszaesés. Ennek nem látom a magyarázatát.
Kovács Mihály
2021-03-01
Mihály, mit értesz látványos  csökkenésen?  Megnéztem a három legutóbbi nézettséget: 236, 281, 394. Összesen 944. Majd három egymás utáni nézettséget az új bejelentkezési rendszer előtti szeptember hónapban: 278, 324, 344.  Összesen 911.  Nem tűnik látványosnak a különbség (33). (Persze biztos lehet olyan heteket összevetni, ahol nagyobb, vagy ahol kisebb a különbség.) Nem mellesleg a Hét képét bejelentkezés nélkül is meg lehet tekinteni, és ez emeli a nézettség számát. Ezért  sem fogadnék nagy tételben arra, hogy a Hét képére kiváncsiak száma az új bejelentkezési rendszer függvénye volna. Persze minden lehetséges, ahogy mindennek az ellenkezője is az.
Aczél Péter
2021-03-01
Látványosan csökkent a Hét képére kíváncsiak száma. 
  Ez tükrözi az oldal látogatottságát is?
 Csak nekem tűnik úgy, hogy a csökkenés nagyjából az új bejelentkezési rendszer bevezetése óta ilyen látványos? 

Kovács Mihály
2021-03-01
Duplán meg maga a ``tökély`` !
Aczél Péter
2021-02-19
Igeeeen! Köszönjük! Magyar billentyűzeten: AltGr a 7 -tel együtt nyomva: `szöveg`.   Mart így csak \"szöveg\"  és így is \'szöveg\'. De AltGr+7-tel  `szöveg` 
Aczél Péter
2021-02-19
Duplán is lehet használni: ``szöveg``
Nádor Pál
2021-02-19
Még egy javaslat: Ne használjátok a normál egyes vagy dupla idézőjelet mert ez lesz belőle: \'szöveg\' \"szöveg\". Van egy karakter ami hasonló, a magyar billentyűzeten nem tudom hol van, az angolon a bal felső sarokban. Ez működik: `szöveg`.
Nádor Pál
2021-02-19
Javaslat: Ha a hozzászólást nem direkt írjátok hanem egy szövegszerkesztőből másoljátok be, akkor ne használjatok word-t vagy hasonlót mert abban van formattálás amit a program nem tud helyesen értelmezni. Használjátok a notepad programot vagy hasonlót amiben nincs formattálás. Ezt is abban írtam.
Nádor Pál
2021-02-19
Köszönjük Éva! 
Fotóvilág Admin
2021-02-16
Lelekmelengeto, hogy mennyi jo kep kerult fel az utobbi idoben :)) . Lam, jot tett az oldalnak az a kis \\\"frissites\\\". Remelem ti is igy latjatok :) Koszonet erte a kedves Admin-nak :) Tovabbi szep fenyeket mindannyiatoknak!
Bányik Éva
2021-02-16
Az a baj, hogy a word-ből átmásolt szöveg eleve hibásan fog megjelenni. Minden  hiba (sortörések, idézőjelek, karakterek, stb. átalakulása, szövegrészek csonkolása) éppen az ilyen bemásoláskor keletkezik leginkább.
Aczél Péter
2021-02-12
A kérdőjelek a mosolygó emotikum helyett jelentek meg :) Remélem így elmegy.
Veress Zsolt
2021-02-12
A legbiztosabb megoldás, párhuzamosan megnyitni a ms worldot , ott megirni a szöveget s át másolni a kép alá . A kecske is jól lakik , a káposzta is megmarad????
Veress Zsolt
2021-02-12
Igen, ezek igen nehezen megfogható informatikai anomáliák. Azt minenképp javaslom, hogy ha hosszabb szöveget írtok be, azt a küldés gomb benyomása előtt copyzzátok! És küldés után nemcsak az azonnal megjelenő szövegeteket ellenőrizzétek, hanem becsukva a képet, majd újra megnyitva azt újra nézzétek meg, nem tűnt-e el a szöveg egy része. Ha eltűnt, akkor törlés, és új beírás paste-tel. De akkor már érdemes megpróbálni megelőzni a szöveg újabb csonkolását: 1./ ekkor már ne legyen benne új bekezdés/sortörés (mert az gyakran eltűnik), meg lehet próbálni pl.  bekezdés helyett több space-t betenni egymás után a szöveg tagolására; 2./ ha linket tettetek bele, azt ne a szöveg végére tegyétek, hanem a szöveg elé (mert sokszor eltűnik a szövegvégi link, sőt, ami még kellemetlenebb, a szövegközti link is eltűnhet az azt követő összes szöveggel együtt). 3./ meg lehet próbálni a paste után jelentkező n/nn és hasonló karaktereket kitörölni, mert ezek eléggé zavaróak. Sajnos azonban ezek küldes után újra belekerülhetnek. (Most amit írtam, azt gyorsan lecopyzom :)  )
Aczél Péter
2021-02-12
A beírt problémára reagálva, --- sajnos nem tudunk lépni nem találjuk a  hiba forrását.  A programozó szerint nagyon sok ágon lehetne elindulni, de mivel  nem mindenkinél jelentkezik ez a probléma, s az sem mindegy, hogy Windows,  Mac  vagy Tableten telefonon írunk.
A böngésző is befolyásolja a szöveg írását.
Próbáljuk kiszűrni a hibát.

Fotóvilág Admin
2021-02-11
Nekem pedig - már említettem itt - a beírt szövegnek néha csak a vége (utolsó harmada például) tűnik el. Ez kiváltkép kellemetlen, mert esetenként  értelmetlenné válik a beírás. 
Aczél Péter
2021-02-10
Lajos, nalam is elofordult hasonlo, sot nem egy esetben... picit mar kellemetlenul is erzem magam, hogy jelezni szoktam ezeket a hibakat; sokszor az az erzesem, hogy egyedul vagyok vele...
Bányik Éva
2021-02-10
Admin: Azzal a kellemetlen helyzettel szembesültem, hogy egy képem alatti hozzászólásra írt válaszom feltöltése során a teljes szöveg eltűnt. Ezt háromszor ismételtem meg, mindhárom esetben ugyanez történt.
Deák Lajos
2021-02-10
Köszönöm szépen, megtisztelő, hogy ezt megemlíted. Az jó, hogy ezúttal egybeesett az ottani szigorú kurátorok (100 beküldött képből kevesebb, mint 1 az elfogadás) és az itteni kollegák közül jónéhánynak a pozitív véleménye, amit itt is megköszönök. (Pici eltérés van egyébként az itteni és az ottani között:: ott már elforgattam kissé az arcot,  jobban szeretem ezt a képet úgy - az ember mindíg variál., némelyik kép soha sincsen készen)..
Aczél Péter
2021-02-08
Gratulálok Aczél Péternek az 1X -en megjelent a Fotóvilágon meg a ,,Hét-képe\" fotójához!
L Tamás Varga
2021-02-08
Péter képek alatti megszólalásai mindannyiunk okulására válhatnak! A humora meg hab a tortán! :-)
Kelemen Éva
2021-02-07
Péter beírásai igazán megfontolandók, előremutatók, ráadásul a humort sem mellőzik. Rendszeres olvasója vagyok.
Tóth József
2021-02-07
Peter, Lajos, az utobbi bejegyzesetekkel teljesen egyetertek!
Bányik Éva
2021-02-07