Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
Péter,
Lelkemben eredezett, zengett e verses zene, de szemem elnehezedett, kezem ellehetetlenedett; menten megyek, s leheveredtek. 

Józsa Géza
2020-05-23
Ha én a két verset fotózni tudnám? 
Szendrei Tibor József
2020-05-23
Géza,
E versedben - meglehet lehetetlen, mert eszperente - benne lelek rengeteg szellemeset, mely egyben kellemes. Mert zengzeted nem esetleges, elnehezedett, de zene, lelkedben eredezve. 

Aczél Péter
2020-05-23
Remek versezet
Szendrei Tibor József
2020-05-21
Péter!
Nem heverhet nesztelen ...
Vettem \"Telepszegleten szeszelde\" versedet
Deres fejem verem; lehet-e szebb, melegebb?!
Veretes vers! Kedvelem!

Kerge szelek lebbennek
Verebek rebbennek, levelek rezzennek
De e szeszmentesnek nehezen vehetett 
Egyedek feledhetetlenek!

Józsa Géza
2020-05-21
Reméljük.
Kovács Mihály
2020-05-18
Ha a vírus látja,hogy humorral fogadjuk megsértődve elkullog
Szendrei Tibor József
2020-05-18
A humor kedvéért két kép az oldalra. Az értelmezés kedvéért van szöveg is hozzá a leírásban. 
  :)

Kovács Mihály
2020-05-18
Mostanság minden humorosság orvosság
Szendrei Tibor József
2020-05-16
Kedvesek!

E verset személy szerént én szeretem, esmeretlen elme szerzette. Neten leltem fel. Szépészeti lelemény eszperente nyelvezetben. Fényképészek elmerenghetnek ezen:

Falu végén kurta kocsma (Telepszegleten szeszelde)

Telepszegleten szeszelde
csermely mellett elhelyezve,
benne kedve tetszelegne,
teszem fel, nem esteledne.

Egek rendre estelednek,
erek, berkek csendesednek.
Dereglye sem megy keresztbe,
hever e fekete csendbe.

Szeszelde bezzeg nem csendes,
zeng-peng benne zene rendes.
Szesz ereje szerteterjed,
embereknek kedve gerjed.

Hej, menyecske, kedves lelkem,
erjedt hegylevet kell nyelnem!
Legyen hetven esztendeje,
de meg heves szesz ereje!

Zenemester, sebesebben!
Kerekedett fene kedvem.
Keresetem szerteverem,
lelkemet meg eltemetem.

Megjelennek rendelettel:
csendesebben kedvetekkel!
Telep feje heveredne,
esetleg elszenderedne!

Legyen vele beste lelke,
te meg eredj fene helyre!
Zene zengjen, szedte-vedte,
pendelyemnek lehet veszte!

Esmeg mennek, reteszt vernek:
Legyenek csendesek kendtek!
Szentek lelke legyen velek,
kedves egyetlenem beteg.

Feleletet egy meg nem tett,
Berekesztnek szesznyeletet.
Zene menten befejezve,
s szertemennek csendesedve

Aczél Péter
2020-05-15
Kedves Zsolt.Remek Köszönjük,hogy elküldted
Szendrei Tibor József
2020-05-07
Nem fotó de szép. Most kaptam Kanadából az 500px-en :) https://www.youtube.com/watch?v=QZmhXGLkICk
Veress Zsolt
2020-05-07
Ha lenne karanténfotó kategória és abban szatíra, humor,  hatna mint az antidepresszáns?
Szendrei Tibor József
2020-05-06
Pal, nagyon szépen koszonom, kiprobaltam es tényleg nagyon jol mukodik :)
Bányik Éva
2020-05-01
On-line lehet az EXIF adatot egyik képről a másikra másolni ha az az utómunka során eltűnik.
https://www.imgonline.com.ua/eng/copy-photo-metadata.php

Nádor Pál
2020-05-01
Fiuk, lanyok koszonom ezt a sok erdekes hozzaszolast; hat ma is tanultam valamit, legalabbis az Exif-eket illetoen. Szep estet nektek :)
Bányik Éva
2020-04-29
...szvsz a ˝Save For Web˝ opció törli a képből az exif adatokat; bár az általam használt programok egyike se törli automatiqusan, csak ha úgy akarom. (nincs PS-om, többnyire a RawTherapee-t és a Silkypix-t használom:)
Szabolcsi Mihály
2020-04-29
Bizony. És nem csak a PS tünteti el az exifet bizonyos műveletek után, de a PSP is, sőt a Noiseware C. E. zajcsökkentő is.
Másrészt egy sokat utómunkázott képnél inkább félrevezető  az exif,  mert a végterméket az eredeti adatokkal nem is lehetett volna előállítani ...

(Zsóka: az előszűrést én javasoltam többször is, de az ellenszél elfújta ... )

Kiss Tibor
2020-04-29
Még a telefonos fotók exif adatai is megjelennek. Az, hogy raw volt az eredeti, szintén nem befolyásolja az exif kiiratását. Azonban van egy lépés a photoshopban, amikor az eredeti exif eltűnik. Ha egy képet a photoshopon belül másolok (select all, copy) majd létrehozok egy új lapot, (new) és arra teszem rá a másolatot (paste), akkor ezt elmentve eltűnik az eredeti exif. A photoshop ugyanis úgy kezeli ezt az új képet, hogy ez már nem ez eredeti, hanem egy új (első pillanatban még üres) kép, amelyre történetesen ráhelyeztünk egy másikat, vagy akár több másik, becopyzott képet is. Ettől kezdve már csak a photoshop új lajának saját “exifjét” láthatjuk, melyben természetesen nincsen expozíciós idő, rekesz, ISO, stb. Photoshop munka során pedig különböző okokból gyakran járunk el úgy, hogy egy új lapra másoljuk rá az eredeti képet, vagy annak egy részletét. Ikyenkor mindig elvész az eredeti exif. 
Aczél Péter
2020-04-29
Sziasztok,
Ilona, koszonom a hozzaszolasod; valahol igazad kell, hogy legyen mivel ez a kép tényleg RAW-ban készult... ugyanakkor Mihaly a parameterek beallitasarol tesz emlitest, valoszinuleg neki is igaza van mivel nem inkompatibilis a ketto. Koszonom mindkettotoknek es kivanok tovabbi szep napot mindenkinek :)

Bányik Éva
2020-04-29
Szervusztok!
Zsóka beírásának én is helyt adok! De a többi gondolattal az oldal javításához nincsen elméletben probléma!
Azért írom elméletben, mert a gyakorlatban minden újítás pénzbe kerül!
A mostani járványos időszakokban, amikor az embereknek az  anyagi túlélést kell átvészelniük, a vállalkozásoknak pedig a fen maradást kell szem előtt tartaniuk, nem a legreálisabbak a frissítésre utaló kérések!  
Én tudom, hogy vannak (voltak ilyen tervek) az üzemeltetők részéről, amiket mint minden mást is, félre kellett rakniuk egy időre!

János Müller
2020-04-29
A telefonos képeimet leszámítva mindig raw-ban fotózok, és mindig megjelennek a az exif adatok. Már pontosan nem tudom hol, de valahol be kellett állítani. 
  A zsűrizéssel kapcsolatban: Szerintem az itt megjelenő képek nagyobb része jó. Viszont volt egy javaslatom még az oldal indulásakor, amit most megismételnék. A javaslat egy észrevétellel indul: Van több fotós oldal, pl az 1x-is, ahol nem csak zsűrizettek a képek, hanem valamelyest csoportosítva is kerülnek bemutatásra. Egy kisebb csoport portré, egy kisebb csoport táj, csendélet, street, természet..... azután kezdődik újra. Ez a rendszerezés rendszerezettséget mutat a megjelenésben is, ami jól mutat.  Ennél az oldalnál ilyen rendszerezés nincs. A képek érkezési sorrendben kerülnek fel, természetszerűleg a legteljesebb stílusbeli kavargásban. Ez szerintem nagyot ront az összképen. Részemről javasolnám, hogy a feltöltött képek ne jelenjenek meg azonnal, hanem csak naponta 3-4-szer, valamilyen előre meghatározott időpontokban. Addig a képek legyenek valamiféle átmeneti tárolóban, ahonnan az előre beállított időpontokban automatikusan kikerülnének az oldalra, de már csoportosítva. A portrék egy csoportban, a természetképek egy másik csoportban... és így tovább. Ez a csoportosítás nem kívánna emberi beavatkozást, hiszen a feltöltésnél mindenki beteszi a képét valamilyen kategóriába. Csak ezt a kategóriába tevést kellene felhasználni amikor a kép felkerülne az oldalra. A program feltenné mondjuk 10-kor az átmeneti tárolóból a portrékat, azután a tájképeket...... stb.   
   Így sokkal rendezettebb lenni az oldal. Egy kiállításnál sem csak úgy érkezési sorrendben rakják fel a képeket a falra..... 
     Hogy ez a rendszer ennél a webes tárhelyszolgáltatónál ez megoldható-e, illetve programozásilag ez mennyire megvalósítható azt nem tudom.   

Kovács Mihály
2020-04-29
Sziasztok,  
Eva hozzászólásához írok egy pár észrevételt a feltöltéssel kapcsolatosan. Azt figyeltem meg hogy a jpg képek adatai minden esetben rögzítésre kerül a feltöltés alkalmával, de a rawban fotózott kép adatai nem.

Simonné Ilona
2020-04-29
Volna egy kerdesem. A legutolso fotomon amit feltoltottem (Aurora borealis) nem latom az EXIF adatokat. Tudja valaki miert van ez? eddig minden kepemen lehetett latni. Az itthoni szamitogepemen latom, de az oldalon nem... Ugyanakkor nagyon sok mas foton nem lathatoak az EXIF adatok, pedig jo lenne...
Bányik Éva
2020-04-28
Igaz, hogy en aranylag meg \"uj\' vagyok, (hisz alig par hete regisztraltam) de teljesen egyet tudok erteni Zsokaval :) En nem haragszom meg egyaltalan ha batran kritizaljatok a kepeimet, (bizony abbol lehet a legjobban tanulni) nem is tartom magam \"nagy\" fotosnak, de ugyanakkor tudom, hogy vannak jo kepeim is amelyek meg tudnak sokakat \"erinteni\". Ez nekem eleg. De teljesen igaz, hogy egy ilyen forumon ha a szinvonalat szeretnetek tartani nem artana az \"elozsurizes\". Es bocs az ekezetek miatt, de hamar akartam megosztani a gondolataimat:) Szep estet kivanok nektek 
Bányik Éva
2020-04-28