Alapította: Dékán István 1996-ban

Gondolatok!

Legfrissebb témák
OK. Bár az előző változat kényelmesebb és logikusabb volt.
Deák Lajos
2020-12-16
Lajos, így van. Megoldást az jelenthet, hogy előbb bejelentkezel, majd csak azután kattintasz az e-mailben levő linkre. Így a képhez visz.
Aczél Péter
2020-12-16
Azt vettem észre, hogy, ha e-mail értesítést kapunk egy hozzászólásról, akkor eddig rákattintva, azonnal a képhez vitt, akár be voltam jelentkezve, akár nem, most viszont bejelentkeztet a rendszer és így nem derül ki, hogy melyik képhez érkezett hozzászólás. Ez azért nem szerencsés, mert, ha régebbihez, akkor bizony keresgélni kell.
Deák Lajos
2020-12-16
:)))
Aczél Péter
2020-12-15
Semmi problem Péter! ‘Szeretlek’! (Ne ijedj meg, nem vagyok Sz. J.)
Dr. Lázár Sándor
2020-12-15
A Péter csak egy technikai hibára utalt.
Javítva lett.

Fotóvilág Admin
2020-12-15
Sanyi, szevasz, nem konkrétan rólad volt szó, amikor jeleztem az adminnál, hogy 3 képet tudtál feltölteni. Hanem hogy a program úgy lett átírva, frissítve, hogy 1 nap csak 2 képet lehessen feltölteni, s ezek szerint viszont homokszem csúszott a szoftver gépezetébe - most frissítették, és ha hibádzik, még melegében javítható, gondoltam, ezért jeleztem az admin felé a programhUbát. 
Aczél Péter
2020-12-15
 Ja...Péter, aznap abusus-om volt; az 500px-re négyet, a Flick-re kettőt, a Facebook-ra ötöt, és az Instragam-ra egyet tettem fel! De ígérem ezentúl jó fiú leszek! Igaz a három kép előtt a Fotóvilágra több mint egy hétig egyet sem tettem fel! Barátsággal: Sándo
Dr. Lázár Sándor
2020-12-15
Jelenleg aki a PRO kategóriában van annak legalább 2 képe bekerült a Hét Legjobb Fotói közé, azaz legalább 50 pontot szerzett.
Nádor Pál
2020-12-15
Lajos, na még csak az kéne, eléggé szédülök amikor a fórumot olvasom.:))
Veress Zsolt
2020-12-14
Sajnálom de telefonon lehetetlen egy kommentet le írni . A rögzités fūl közvetlenül az utolsó írt sor fölött van, igy ha javítani akarsz , menthetetlenül rákattintasz. Az így elrepült sort törolni sem tudom :((((  Mégegyszer megpróbálom. A fent említett 100 ASA  prémium kategoriájába  tényleg nagyon jó sôt kitûnő képek kerültek . De, sok közülük olyan mint egy egy túl plasztikázott arc, vagy fenék, semmi kòzük a valódi eszrétikumhoz. Nem az igazságot mutatják. Elismerem azonban , hogy ez az analóg világban is így volt. Elég megnézni a régi agyon retusált tabló vagy esküvői képeket. No de azért nem szándékom kritizálni az oldalt, és gratulálok a csapatunk azon tagjainak kiknek fotói feljutottak a prémium kategoriába. Uff.
Veress Zsolt
2020-12-14
.... kapcsán irnák az az, hogy a prémium kategoriába tény
Veress Zsolt
2020-12-14
Én is egyetértek Zsókával. Amit pl. az 100ASA 
Veress Zsolt
2020-12-14
\"mindenki másképp látja a megoldást és nem is biztos, hogy lenne megoldás. Bízzuk az oldal gazdájára\" Ez egy bolcs gondolat Zsoka, teljesen egyetertek vele.
Bányik Éva
2020-12-14
Így van, és a gazda szeme hízlalja a jószágot! Tényleg!
Lajos javaslatára reflektálnék (tanulmányozzuk a 100asa rendszerét): 
A 100asa nagyjából a mi mostani, frissített szisztémánkban működik. (Csak nagyjából, mert van egy nem nyilvános, deklaráltan titkos algoritmus, mely szerint nem minden pontozó pontja ér ugyanannyit, és ezt az algoritmust rendszeresen finomítják. Próbálják vele kiszűrni a klikkesedést. Nem sok sikerrel, feltűnő például egy német üzleti fotósokból álló kis csapat, akik egymás képeit feltöltéskor azonnal magasra pontozzák, és épp elegen vannak ahhoz, hogy üzleti számításaik bejöjjenek: reklámot kapjanak esküvői fotós, eladásra dolgozó másodvonalbeli budoárfotós, stb. tevékenységükhöz). Legtöbbet a kurátorok szavazata nyom a latban, kurátornak pedig bárki jelentkezhet, aki fontosnak szeretné hinni, s ekként aktivizálni magát, egy pár éves amatőrködés már elegendő lehet ahhoz, hogy jelentkezését elfogadják, valamit persze le kell tennie az asztalra ehhez, de nem túl sokat - a kurátorok munkáit meg lehet nézni, és némelyekéitől le is lehet kicsit hervadni.). A pontozáskor az alkotó neve titkos (persze például a német üzleti fotósok előre ismerik, s így név nélkül is felismerik egymás képeit, az ő rendszerük ezzel átüti, felül tudja írni a 100asa rendszerét.). Az is  jelentős a különbség a mienkhez képest, hogy oda százszor annyi fotó érkezik be, mint hozzánk. Ez azt is jelenti, hogy egy új fotó hamar elsüllyed, kikerül a pontozók látóköréből. Bár lehetne nemcsak a legújabb beérkező fotókat pontozni, de alapból a legújabbakat kinálja fel a rendszer, s ki az ördög akar kutakodni a régebbi sokszáz kép között? A rengeteg beérkező fotó színvonala gyenge, sőt, nagyon gyenge. Vagy sablonos, vagy ügyetlen, vagy mindkettő egyszerre. De a sokszáz új fotó között mindig van egy-egy kiemelkedő. Ezek kerülnek végül a nyilvános, válogatott galériába, amit Prime galériának neveznek. Az viszont már színvonalas, hiszen a kiválasztódás erős kontroll. Ott se minden kép szenzációs, vannak sablon-fotók is, ott láthatók például a német üzleti fotós klikk tagjainak képei is. Németesen precíz, jól kidolgozott és fantáziátlan fotók. Az 1x.com egészen más. Ott is értékelhetik egymás fotóit a tagok. Nem pontozás van, hanem kétféle értékelésből kell választani: Jó - Nem jó. Ebből aztán kijön egy százalék. De - és itt az 1x minőségének ritka titka: nem az dönt, hogy a tagok mit itélnek. Az 1x-nél hivatásos, igen magasan kvalifikált zsurorok dolgoznak, ők döntik el, hogy bekerülhet-e egy kép a publikus galériába, megkaphatja-e az 1x.com stemplijét. Ezt nem könnyű elérni, a professzionalis zsurorok igényesek, nem engednek a színvonalból - ettől olyan jó és híres, gyakorlatilag egyedülálló az 1x. Száz benyújtott képből ötöt fogad el a zsüri. (Ez a nemzetközi FIAP és PSA fotoszalonok elfogadási arányánál négyszer-ötször szigorúbb.). Épp most nyújtottam be oda egy újabb fotómat: 70 százalékon áll a tagok értékelése szerint, ami ott nagyon jónak számít - de vajjon hogyan dönt majd a zsüri? A zsüri ismeri a tagok döntését, és - vagy figyelembe veszi azt, vagy nem. Ez óriási a különbség a 100asa, 500px, stb. lapokhoz képest: akárhogy értékelik a képeket a tagok, egy professzionális, valódi fotoművészekből álló grémium mondja ki az itéletet: publikálni, vagy nem publikálni a képet. (Nomármost, ha valaki rákérdez: mitől valódi egy fotoművész, arra nehéz válaszolni, de mint minden művészeti ágban, itt is van rá egzakt válasz - de az nem olyan egyszerű, mint a bot.)
Azt gondolom, hogy a mi rendszerünk frissített állapotában bármelyik “híres” lappal felveheti a versenyt (100asa, 500px), kivéve az 1x.com-ot. Az unikum. Amikor azt mondom, hogy felveheti a versenyt, akkor persze ebbe a mennyiségi kritériumot beleszámítottam: mind a 100asa, mind az 500px óriási számú feltöltött képpel működik. Ezzel mi nem versenyezhetünk, de nem is kell. Az óriási számok mögött ezeken a helyeken is óriási a feltöltött harmatgyenge képeknszáma - persze amelyek végül kikerülnek a látogató elé a kiválasztódás után, azok jók. De: ezek a látogatók elé kikerülő képek most már a megújult rendszerben nálunk is jók! 

Aczél Péter
2020-12-14
Az utóbbi viták témái mindig is népszerűek voltak a fotovilag.hu-n, de soha nem is értek véget. Nem látom értelmét újra ennyire belemerülni, hiszen mindenki másképp látja a megoldást és nem is biztos, hogy lenne megoldás. Bízzuk az oldal gazdájára.
Lőrincz Zsóka
2020-12-14
Volna egy javaslatom a Pro statuszra is, de nem vagyok benne biztos, hogy kivitelezheto... illetve, hogy egyaltalan barki is egyetert vele. De azert elmondom. a mostani pro statusz az osszpontok alapjan mint tobben is mondtatok, hat nem tul mervado... a 3 db het kepet elerni.... ahozz meg tenyleg szuper pro-nak kell lenni... viszont ahol  a legjobban lehet latni (az eddigi tapasztalataim alapjan) a kepek szinvonalat az a \"heti kepertekeles\", vagyis azok a kepek amelyek elertek a min. 50 pontot. Ha mondjuk szabnank egy minimum eleresi szintet - pl 5-10-12 kepe egy alkotonak mely bekerult ebbe a kategoriaba. Ha ez nagy hulyeseg lenne maris visszavonom... Persze annyit meg, hogy maga a pontozasos rendszer is santikal, mert nyilvan ennek az egesznek ugy lenne igazabol ertelme ha az osszes tagtarsunk - (legalabbis aki kepet feltolt) megprobalna lehetoleg objektivan (ami tudom, nem konnyu) de egyaltalan pontozni!  
Bányik Éva
2020-12-13
Éva felvetését maximálisan támogatom: a Legújabb rovat lapozhatóvá tétele nagyon kéne! Minden egyéb eddigi javaslatnál (főleg az enyémek él) fontosabbnak érzem ezt. Ezt az egyet ha megoldanánk, akkor szerintem mindhatjuk: szinte tökéletes lett a FV (már most is egészen jó, de ez az egy még de jó lenne!).
Aczél Péter
2020-12-13
Kár, hogy a \\\"Legújabb\\\" menüpont alatt nem tudunk lapozni... OK, hogy a \\\"Fotók\\\" nál van rá lehetőség, de nem biztos, hogy mindenki azt hasznalja amikor meg szeretné nézni a legujabbakat - gondolok itt foleg az uj tagokra, akik meg annyira nem jaratosak az oldal hasznalataban. Foleg most, hogy ennyi uj kep kerult feltoltesre... (ami egyebkent nem is baj)
Bányik Éva
2020-12-13
Ha megszűnne, javasolnám a Pro kategória visszaállítását és a szavazást Ez is egy ösztönző, a szebb jobb alkotásához. Egyúttal támpont is az új belépőknek.
Az elérésének módjáról természetesen lehet gondolkodni  A visszaállítás legegyszerűbb módja ha marad 

Szendrei Tibor József
2020-12-13
A kutya sem érti mi folyik itt. Ám nincs kizárva, hogy az Én felfogó képességem limitált.
Veress Zsolt
2020-12-13
Önkritika: Leltároztam az oldalon fent lévő képeimet. Nagyobb része valószínűleg nem került, nem kerülne fel a Népszerű oldalra. A jelenlegi trend szerint azok a képek amik nem ütik meg ezt a szintet eldugandók, hogy ne rontsák az oldal színvonalát. Ezt én készséggel elfogadom. Ezután a képeimet nem pontozhatóan teszem fel, hogy véletlen sem romboljam az oldal színvonalát. A kritikákat természetesen megpróbálom hasznosítani. Mivel úgy gondolom, hogy nem csak a képeim, hanem a gondolkodásom, és értékítéleteim sem biztos, hogy az oldal épülésére szolgálnak ezért egy darabig nem fogok sem pontozni, sem szóban értékelni képeket. Egyelőre figyelek. Döntésem nem szól senki ellen, simán és egyszerűen önkritika.
Kovács Mihály
2020-12-13
Valamit nem értek! Mi köze van a saját galériának és az oldal színvonalának egymáshoz! Az én saját galériánkat csak azok kevesek nézik, akik valamilyen módon a közeli (baráti) társasághoz tartoznak! Úgy gondolom, hogy a saját galériában lévő képek, kimondottan csak a fotós jogosultsága, hogy mit tart ott, vagy esetleg mit töröl le onnét! 
János Müller
2020-12-13
Lajos helyzetelemzése pontos, mint a Doxa óra. Azt gondolom, a mi esetünkben legjobb megoldás a legegyszerűbb megoldás. Nem igényel programozást. Mindenki egyforma, nincs megkülönböztetés, pro és hasonlók. A kezdetekkor ez praktikus volt, most már talán nem. Sokkal kevesebb, valóban pro taggal (kb. egy, esetleg két  tucattal) nem lenne rossz ez a rendszer, lenne értelme, de az nyilvánvaló, hogy megvonni a pro jogosultságot rossz vért szülne. Illetlenség volna. Úgyhogy szerintem most célszerű lenne mindenkinek egyforma jogosultságot adni. És talán egyszer majd, a jövő évi frissítésnél újra varrhatjuk ezt a pro-kabátot. A limitet én továbbra is javasolnám egységesen 200 képben maximalizálni. Igaz, tényleg vannak fotósok, akik 200 felett is tudnak érdekeset mutatni, de viszont vannak, akik visszaélnek a lehetőséggel, és afféle otthoni HDD pótlékként használják az oldalt, olyan fotókkal töltve azt meg, amelyek családi közös estékre valók, nem pedig egy FV jellegű fotós fórumra. Elárasztva a FV-ot messze 200 fölötti számban “láttam egy nőt hátulról farmerben” típusú kattintásokkal, valamint kedves családi képekkel. Titkon arra gondolok, hogy ha ők kénytelenek lennének tartani magukat a 200-as megkötéshez, akkor a rosszabb képeiket leszednék innen, s helyükbe jobbakkal örvendeztetnék meg a kollegákat. De még akik 200 fölött is színvonalat tudnak mutatni, őket is a jobb, még jobb, legjobb irányba hajtaná a válogatás (fotós szempontból egyébként is szakszerű) kényszere. Persze túl sokat nem várok egyik javaslatomtól se, őszintén szólva nem is nagyon fontosak ezek...meglehetősen nagyot ugrott a FV a legutóbbi változtatásokkal, e ket dolog nem igazán fontos. Viszont ami fontos: e pillanatban már lapozható a Népszerű rovat, de az algoritmus igencsak furcsa, nézzetek bele, milyen képeket sorolt a népszerűek közé a rendszer. No, ezt tényleg ki kell javítani. Ez fontos.
Aczél Péter
2020-12-13
A Rendszergazda tudja  és szeretné követni a  változó javaslatokat? A programozó munkájára és annak költségéra is gondolunk?
Szendrei Tibor József
2020-12-13